Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>gwarant 1957

 

Audience to zacne paczki i nie powiedziałbym, żeby jakoś odstawały od elektroniki. Z tego co pamiętam są prądożerne i wręcz zaleca się podłączanie do nich jakiegoś solidnego pieca, bo te z "budżetówki" raczej ich dobrze nie wysterują. A że można lepiej, no pewnie. Być może z innymi koumnami całość zagra lepiej, ale niekoniecznie.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Romek

Dzisiaj dzwoniłem do sevenoaks sound and vision. Nie mają już P35, ale facet polecił mi oczywiście P38 za 670 funtów. W sumie to i tak niezła cena, powiedziałem że się zastanowię;)Nie słuchałem A38/P38, ale na angielskich forach faktycznie są różne opinie. Na pewno relacja cena-jakość jest korzystniejsza dla A32/P35, tylko coraz trudniej je znaleźć, zwłaszcza końcówkę. Z kolei Arcam zachwala sekcje przedwzmacniacza w A38, która jest ponoć żywcem wyjęta z przedwzmacniacza C31.

 

Co do końcówki P35 - na pewno jest warta większej kasy niż ostatnie oferty na ebayu. A32 słucham teraz tylko w trybie końcówki, przez stary przedwzmacniacz Creeka. Duża różnica in plus w stosunku do samej integry - dźwięk większy, jeszcze bardziej swobodny, pełne pasmo i czytelność, brzmienie bardziej angażujące. A dynamika? Nie mam pytań, gra jak piec za dużo większe pieniądze... Wszystko to co ma A32 + 30%-40%. Sorry za tą matematykę, ale taka jest dla mnie różnica, przynajmniej w moim systemie. Także kombinuję z dokupieniem P35 i wtedy będę chciał spróbować 3 różnych konfiguracji:

1. Integra A32 na górę + P35 na dół.

2. Pre Creeka + A32 w trybie końcówki na górę + P35 na dół

3. Pre Creeka + A32 w trybie końcówki zasila jedną kolumnę + P35 drugą.

 

Jak okaże się, że rozwiązanie 2 lub 3 jest lepsze od 1, to sprzedaję integrę i dokupię drugą P35, tylko gdzie??? Najpierw trzeba znaleźć pierwszą, o ile mnie nie wyprzedzisz, a masz łatwiej bo jesteś na wyspach. W każdym razie od jakiegoś czasu chodzi mi to po głowie, bo sekcja wzmacniacza jest naprawdę genialna jak za te pieniądze.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek!

 

Wygląda na to że nie da się już chyba kupić p35. Ale miły Pan z customerservice w Arcamie przekonująco twierdzi że P38 jest tak samo dobra. Może warto?

 

Jeśli możesz to podaj mi na PW numer telefonu najlepiej stacjonarnego. Kontakt na żywo zawsze lepszy niż via mail. Spróbuję zadzwonić po Świętach.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. Pogodnych Świąt!!!

 

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gwarant 1957

Creek ci się udusił. Zeby je prawidłowo napędzić to najlepiej zapytaj w klubie Dynaudio jaka klasa wzmacniacza jest ci potrzebna bo może moja opinia nie będzie dla ciebie miarodajna, ale obawiam się że się zdziwisz co do tych kolumn możesz podłączyć.

Ja mogę ci powiedzieć że długi czas używałem Arcama Alfa 8 do audience 50 czyli do kolumn podstawkowych i niestety Arcam z dynaudio się dusił. Teraz mam Coplanda CSA 14 i wiem ze to nie koniec zapotrzebowania na prąd dla moich kolumn. Twoje wolnostojące Dynie potrafią wciągnąć jeszcze więcej więc proponuję celować najniżej w Arcama Alfa 10 i też nie przewiduję 100% sukcesu.

Tak więc raczej wzmacniacz niż kolumny. Ja celowałbym w monobloki Arcama!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, w końcu ten Creek to nie taki słabeusz, ma zdaje się te 100 watów na 8 omach. Miałem końcówkę Creeka A43 i dobrze radziła sobie z Dali 450 mimo swoich 50 watów. Dali nie są może tak wymagające jak Dynki, ale też lubią konkretne dawki prądu. Fakt, że usłyszałem ograniczenia Creeka, jak podpiąłem Arcama A32:) Ale Destination też nie ułomek. A może faktycznie za słaby, chociaż IMHO byłoby to idiotyczne, żeby kolumny tej klasy wymagały 100W w klasie A...

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Dynie wciągają dowolne ilości prądu. Im więcej tym lepiej. Odwdzięczą ci dźwiękiem którego nie znajdziesz za te pieniądze ale trzeba dać im dużo papu w postaci "prundu".

100W w czystej klasie A też by przyjęły. Aczkolwiek Sugden ze swoimi 21 watami zagra z nimi świetnie o ile nie słuchasz metalu i innych ostrych rzeczy. Jednak najlepsza pożywka to szybki mocny tranzystor. Podobno świetnie sptawdzają się Gryphony....

Mnie też nie stać! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

też słuchałem solo mini ale z usher s520 i w salonie gdzie odsłuchiwałem brakowało mi basu ale średnica i przestrzeń rewelacyjne, troszkę mogła by góra być cieplejsza dlatego jakie byście polecili monitory z dobrym basem i średnicą do tego solo mini , chario jest sympatyczne te malutkie ale mało będą basu produkowały :) a może coś z elac seria 200?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djc - piękny zestaw. Też zastanawiam się monofonicznymi końcówkami mocy Arcama. Coś bym poprawił w moim zestawie. Ciekaw jestem czy u Ciebie Arcam nie brzmi zbyt ostro z MA. Słuchałem moich klamotów z MA GS-20 i było strasznie ostro, więc kupiłem Chario ( ale może to też kwestia indywidualnych preferencji brzmienia). Jeszcze jedno pytanie - jakimi IC masz to wszystko spięte ?

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson,

zachęcam do podjęcia próby odsłuchu Solo mini z RLS Elara. Basu nie zabraknie, a jeśli masz pokój mniejszy niż 25 m kw może być zaskakująco dobrze.

Jednak do pokoju poniżej 20 m kw "debeściakiem" może okazać się RLS Callisto.

Przetestowałem oba modele u mnie w domu i w pokoju 16 m kw gra Callisto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak długo musicie grzać wasze cd i wzmaki ,żeby grały jak należy bo u mnie to zaczyna grać po min 3 godzinach od chwili włączenia mam wzm alpha 10 i cd alpha 7se po mocnej przbudowie,po włączeniu dżwięk jest średnio otwarty i suchy ,natomiast po kilku godzinach to inna bajka:) jak to wygląda u was szczególnie chodzi mi o nowe klocki np cd37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór wszystkim!

 

Niedawno kupiłem na ebay Arcam Diva A85 w znakomitym stanie. Jestem bardzo zadowolony ale mam dylemat bo został mi Nad C520 z poprzedniego systemu. Coś mi mówi, że dobrze byłoby go zamienić na coś z rodziny Arcama. Ponieważ niemam nieograniczonych zasobów finansowych, zwłaszcza,że ostatnio oprócz Divy zafundowałem sobie nowe kolumny podłogowe Akustyka model HD1 ( mam nadzieję, że będą pasowały do Arcama ) więc najchętniej kupię coś na allegro czy ebay. Tylko co?, doradźcie proszę!. Może cd73 albo cd82 a może coś starszego, mam na myśli Alpha8SE lub Alpha9. Pozdrawiam wszystkie Koleżanki i Kolegów i czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja mam 8SE. Detaliczny, dynamiczny, ale tez muzykalny cd bez typowego dla wspolczesnych tanszych konstrukcji cyfrowego nalotu.

 

Rozwazam sprzedaz (mam egzemplarz w swietnym stanie z linii dzwieku na gwarancji 6m), jeszcze nie podjalem decyzji. Mam bowiem tez cd Musical Fidelity. Oba mi sie podobaja i jakos nie moge sie zdecydowac:) Ale skalniam sie ku zostawieniu MF. Ogolnie Arcam jest lepszym odtwarzaczem (cenowo tez z wyzszej polki), ale MF bardziej mi pasuje do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poważnie, proszę o jakieś dobre rady. Zależy mi przede wszystkim na dobrej stereofonii. Mam na mysli w miarę głęboką i szroką scenę, właściwe umiejscowienie muzyków, wokalistów żeby nie zlewało się wszystko w jedną całość. Wiem, wiem akustyka zależy od wielu czynników, pomieszcenie , ustawienie kolumn i wiele innych. Naczytałem się o tym na forum i wiem o co chodzi ( z grubsza ). Mam pusty pokój 4,3 x3,3 m2 z sofą i odpowiednio, oczywiście bez przesady go wyposażę, mam na myśli dywan, ciężkie zasłony i dodatkowo jakieś ustrojstwa akustyczne na ścianach. To docelowo będzie pokój do relaksu czyli do słuchania muzyki. Żadnych reagałów, telewizorów i stołów z wazonem. Tak jak poprzednio pisałem od bardzo niedawna mam Arcama Divę A85 i podłogówki akustyka DIY HD1. Został mi Nad C520 i myślę wymienić go na coś lepszego, tylko na co? Już się przymierzałem do Arcama cd82t ale piszą, że płaska , stłamszona scena. Fajnie byłoby coś Arcama, szczególnie z serii Diva bo pasowałoby do wzmacniacza ale nie za wszelką cenę. Oczywiście budżet ograniczony max 1500zł na używankę. Nada sprzedam za grosze więc ta zamiana musi przynieść istotną zmianę, na korzyść ma się rozumieć. Help!! Help ! Nie zostawiajcie mnie w potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.