Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuje końcówkę mocy Arcam P1000, będzie połączona ze sprzętem jak w 'o mnie'.niestety w moich okolicach ciężko zorganizować odsłuch tego urządzenia. jeżeli ktos z was posiada ten wzmak lub zna kogos kto posiada ,będę wdzięczny za kontakt.

 

Głównie,moim celem jest poprawa jakosci w stereo ,z kina jestem zadowolony( ale jak bedzie lepiej to będę bardziej zadowolony:-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

zamierzam kupić Arkam Mini z głośnikami Monitor Audio Silver rx2, zastanawiam się jednak, czy ten mały klocuszek "uciągnie" spore jednak monitory? Rx1 wydają mi się trochę za małe jak na pokój o pow.ok.25m2, poza tym chciałbym żeby głośniki generowały fajny niski bas a rx2 nadają się do tego idealnie. proszę o radę

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam solo mini z rx1 i 14m2 nagłaśniają dobrze ,

brzmienie jest rytmiczne, wyrównane w paśmie, detaliczne ale bez nadmiernej ostrości jaką można było poczuć w podłączeniu z rs1

, rx2 podłączałem przed zakupem i solo mini nie miał problemu z uciągnięciem , rx2 nie mają trudnej impedancji 6ohmów i skuteczność jest wysoka 90dB, w 25m2 rx2 zagrają z ładnym basem ale to już może być ich granica nagłośnienia powierzchni,

oczywiście z mocniejszym wzmakiem lepiej rx2 zagrają ale jak możesz posłuchaj najpierw solo mini z rx2

pozdr

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tak troche z innej beczki , posiadam A90 Diva i jestem super zadowolony ale poszukuje do niej koncowki mocy i nigdzie nie moge znalesc P90 nie wiem czy gdzie kolwiek jeszcze ja znajde wiecie moze jaka koncowka mocy z seri fmj gra podobnie?Chcialem jeszcze dodac ze jak kupilem moja dive na aukcji dzien pozniej pokazal sie fmj A22 i nie wiem jaka jest miedzy nimi roznica czytalem na angielskim forum ze niektorzy bardziej chwalili dive A90 a inni A22, mozecie cos od siebie dodac na ten temat a z ta koncowka to bede wdzieczny za kazde info ewentualnie jak ktos ma odrazu bym kupil poszukuje w kolorze czarnm.Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mikson! utwierdzam się powoli w przekonaniu, że ten zestaw może zagrać naprawdę fajnie, we wtorek idę na odsłuch. Szukam sprzętu o małych rozmiarach, ale jednocześnie takiego który nagłośni moją kawalerkę i musze przyznac ze w przedziale cenowym ok 5-6 kPLN nie ma tego za wiele. Moze ktos z kolegow ma jeszcze inny pomysl na taki zestaw? a moze jednak polaczyc te rx2 z innym mocniejszym klockiem? tyle ze sa one albo za duze albo za slabe...solo mini to na razie jedyna opcja jak mi zostala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie:) dzis bylem na odsluchu i jestem pod wielkim wrazeniem tego zestawu. Sprzet zamowiony, zaliczka wplacona. za komplet uslyszalem cena rowne:5kPLN, po tym co widzialem na necie to cena wydaje mi sie baaardzo dobra:) no chyba ze sie myle....:(

 

pozdrawiam

Mariusz

o wrazeniach opowiem wiecej jak juz zainstaluje sprzet w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może atakamy jakieś są solidne i znośne cenowo,

antomiast z kabli głośnikowych polecam atlas hyper 2.0

lub chord odyssey , detaliczne i zrównoważone , hyper ciut cieplejszy w przekazie,

odyssey minimalnie lepiej doświetla górę ale bez ostrości,

posłuchaj ich z solo mini i rx2 naprawdę fajne kable z rolki można mieć w cenie jeszcze akceptowalnej,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem na allegro itd i aktualnie nie znalazlem lepszej oferty, wszedzie rx2 chodzily za min. 2500-27000/kpl a arcam za 3-3,3kPLN wiec cena ktora mi zaproponowana byla obecnie najlepsza wiec sie zdecydowalem bo nie chce juz dluzej czekac(jestem bez sprzetu od ponad 6 miesiecy!:P) Te kabelki na pewno przetestuje, dzieki za sugestie! co do standow mysle, ze wezme atacamy, wygladaja na porzadne i nie kosztuja fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item1056329300_monitor_audio_rx2_walnut_ciemny_orzech_najtaniej.html

http://www.allegro.pl/item1040878746_arcam_solo_mini_nowy_krajowa_pl_gwar_24_m_ce.html

 

jak mam z głośnikowych hyper 2.0 i odyssey i oba naprawdę warto kupić z rolki i samemu zakręcić konfekcję,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te aukcje są juz dawno zakonczone i tak jak wspomnialem obecnie nie ma podobnych w ofercie a nie chcac czekac w nieskonczonosc z zakupem cena w tym salonie byla najlepsza z aktualnie dostepnych. Tak przy okazji jestes pewny ze odnosnie glosnikow to byla cena za szt czy komplet? Jesli chodzi o kable to na poczatek zobacze co maja w tym salonie i na probe wezme kilka do testow, w razie czego dam Ci znac, czy jestem zainteresowany Twoimi, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

b&w 685 miałem z piano i rotelem, bas ma dobrą podstawę ale czasem brakuje mu głębi (taki czasem powiew w brzmieniu kartonu był) średnica jest natomiast troszkę wycofana, i góra potrafi się zaznaczyć co widać na pomiarach, impedancyjnie nie są trudne i są całkiem dynamiczne, z solo mini powinny grać sympatycznie ogólnie ale moim zdaniem mogą troszkę ograniczać w mikrodynamice przekaz i jakości samej góry, natomiast miałem z solo mini 686 ale w nich bas był bez większej kontroli strasznie podbity i troszkę brakowało mi w nich dynamiki mała skuteczność, co do 685 i 686 najbardziej mi czasem przeszkadzało brak delikatności na górze i to we wszystkich systemach jakich grały, uważam że monitor audio rx1 które posiadam obecnie grają ciekawiej, góra pasma jest lepszej jakości średnica nie jest wycofana tak bardzo a bas ciut mniej może dynamiczny ale lepiej kontrolowany, polecam rx1 /rx2 do solo mini i warto posłuchać też nowej serii bx1 i bx2 która w uk już jest a u nas będzie niedługo

post-21279-100000080 1281422781_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Piszę tego posta w celach informacyjnych. Nie każdy śledzi zagraniczne fora, nie każdy zna obce języki. A może taka informacja pomoże komuś uniknąć rozczarowania nowym zakupem Arcama :)

 

Otóż kilka miesięcy temu wspólnymi siłami próbowaliśmy tutaj zaradzić problemowi Czarkama z jego nowym Arcam Solo Mini. Otóż Czarkam nie mógł znaleźć funkcji ustawiania głośności przy korzystaniu z funkcji budzika i sprzęt włączał się z poziomem muzyki ustawionym za głośno. Okazało się, że takiej możliwości w tym sprzęcie nie było.

 

Czemu do tego wracam? Otóż obecnie Komisja Europejska rozwiązała ten problem za nas: zgodnie z nowym rozporządzeniem odnośnie zużycia energii sprzętów pozostających w stanie uśpienia ("stand by") w najnowszych Arcam Solo Mini (od gdzieś 2 miesięcy) USUNIĘTO W OGÓLE FUNKCJĘ BUDZIKA ORAZ ZEGARA. Sprzęt ma zużywać mniej niż 1W energii co wykluczało włączenie energochłonnego wyświetlacza VFD jaki jest w tym sprzęcie zamontowany. Czyli w momencie przełączenia sprzętu w stan uśpienia, nie będzie on również wyświetlał zegara!

 

Informacja potwierdzona przez przedstawiciela Arcama. Krótki wątek temu poświęcony znajdziecie tutaj:

Official: ARCAM SOLO MINI CLOCK/ALARM REMOVED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.