Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam A19, trochę się zastanawiam nad zmianą na nieco mocniejszy model do Mentorów. Duża jest różnica pomiędzy A19, 29 i czy 39 ? Albo inaczej czy warto dokładać do 39 względem 29 ?

Nie ma ogromnej zmiany jakości pomiędzy 29, a 39. W rozumieniu "ogromna" - nie ma spektakularnej różnicy w jakości brzmieniu, jest zdecydowana poprawa na korzyść dociążenia i masy brzmienia.

Jednak gdybym miał przesiadać się z 19 to na pewno na 39

A29 gra z bardzo dobrą precyzją, świetnie kontroluje niskie.

A39 jest rozwinięciem cech brzmienia A29, przy czym nadal mu bliżej do 29 niż topowej 49.

Niestety A39 nie zbliża się do A49 w żaden sposób. Robi jedynie 2 duże kroki w przód w stosunku do A29.

Jednak warto zainwestować w A39, odwzajemni się 20 W w czystej klasie A wraz z podwójnym wyjściem dla kolumn głośnikowych.

Gra dynamiczniej i pełniej od A29.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jedzie do mnie właśnie AVR850, w związku z tym chciałbym zasięgnąć porady odnośnie systemy kalibracyjnego DIRAC, a mianowicie czy warto inwestować w bardziej profesjonalny mikrofon niż ten dołączony do zestawu. Jeśli tak to jaki z tych do kupienia w Polsce polecacie?

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jedzie do mnie właśnie AVR850, w związku z tym chciałbym zasięgnąć porady odnośnie systemy kalibracyjnego DIRAC, a mianowicie czy warto inwestować w bardziej profesjonalny mikrofon niż ten dołączony do zestawu. Jeśli tak to jaki z tych do kupienia w Polsce polecacie?

 

Nie sam mikrofon jest aż tak bardzo istotny, a bardziej poprawność kalibracji.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawność kalibracji to swoją drogą, wiadomo. Na stronie Dirac'a zalecają UMIK-1 lub XTZ, stąd moje pytanie o ewentualny zamiennik.

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie jakieś opinie na temat Arcam Alpha 10? Warto pchać się w tego dziadka w cenie ok 1200zł? Upatrzyłem ciekawy egzemplarz w ładnym stanie. Niby oryginał w środku. Czy wzmacniacz ten sprawia jakieś problemy w naprawach/przeglądach? Są w nim jakieś części które są trudne lub niemożliwe do kupienia? Pytam na wyrost bo jeśli już go kupie to zostanie u mnie na parę latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha 10 grzeje się bardzo mocno z racji małych radiatorów wewnątrz, plus masa stabilizatorów z małymi radiatorami które niemal się tam gotują co powoduje iż same kondensatory znacznie szybciej wysychają, nie za dobrze to świadczy o ich żywotności . Co do brzmienia i ogólnej żywotności na lata to wolałbym pchać się w A90 niż w Alpa a cena podobna . Drabinka rezystancyjna również jest lepsza na korzyść A90 ( układ MAS) . Mam być szczery? - Znacznie lepiej kupić A90 i go odnowić / zmodyfikować , forumowicze tutaj mają kilka sztuk po modyfikacjach więc coś nieco mogą napisać . Taki zmodyfikowany A90 odwdzięczy się bardzo ładnym brzmieniem i żywotnością na długie lata .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie na temat Arcam Alpha 10? Warto pchać się w tego dziadka w cenie ok 1200zł? Upatrzyłem ciekawy egzemplarz w ładnym stanie. Niby oryginał w środku. Czy wzmacniacz ten sprawia jakieś problemy w naprawach/przeglądach? Są w nim jakieś części które są trudne lub niemożliwe do kupienia? Pytam na wyrost bo jeśli już go kupie to zostanie u mnie na parę latek.

Swego czasu był to bardzo ceniony sprzęt. Bardzo dobrze brzmi średnica. Brzmi podobnie do sprzetu Naim'a.

Niestety co do awaryjności - jesli padnie cokolwiek pozostaje dobry fachowiec. Jeśli nie był "grzebany" i katowany nadto - powinno być dobrze na długi czas. Należy pamiętać o małych radiatorach, które no cóż stanowią pietę Achillesową tego sprzętu.

Jego bezpośredni następca to FMJ A32.

 

Alpha 10 grzeje się bardzo mocno z racji małych radiatorów wewnątrz, plus masa stabilizatorów z małymi radiatorami które niemal się tam gotują co powoduje iż same kondensatory znacznie szybciej wysychają, nie za dobrze to świadczy o ich żywotności . Co do brzmienia i ogólnej żywotności na lata to wolałbym pchać się w A90 niż w Alpa a cena podobna . Drabinka rezystancyjna również jest lepsza na korzyść A90 ( układ MAS) . Mam być szczery? - Znacznie lepiej kupić A90 i go odnowić / zmodyfikować , forumowicze tutaj mają kilka sztuk po modyfikacjach więc coś nieco mogą napisać . Taki zmodyfikowany A90 odwdzięczy się bardzo ładnym brzmieniem i żywotnością na długie lata .

Ja postawiłbym na następcę - wspomnianego powyżej A32

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był to bardzo ceniony sprzęt. Bardzo dobrze brzmi średnica. Brzmi podobnie do sprzetu Naim'a.

Niestety co do awaryjności - jesli padnie cokolwiek pozostaje dobry fachowiec. Jeśli nie był "grzebany" i katowany nadto - powinno być dobrze na długi czas. Należy pamiętać o małych radiatorach, które no cóż stanowią pietę Achillesową tego sprzętu.

Jego bezpośredni następca to FMJ A32.

 

 

Ja postawiłbym na następcę - wspomnianego powyżej A32

 

A90 i A32 to nietstety to samo . Niestety gdyż wielu klientów dokonało zmiany ponasząc koszty . Pobierz sobie serwisówkę do A32 , A90 ma identyczną . Wpisz sobie w google grafika A90 i A32 i porównaj . To klony . Różnią się tylko gałką od volume ( A90 ma plastikową do metalowej w A32 , oraz front i przyciski są inaczej rozmieszczone) . Mozesz sobie wymontować cały przedwzmacniacz ( mniejsza płytka z gniazdami RCA ) z A32 i wmontować do A90 - będzie działać , gdyż to ta sama płytka z tymi samymi elementami . Wielokrotnie to robiłem . To samo tyczy się całej końcówki , są identyczne, to również klony :) Miałem wiele egzemplarzy A90 i A32 . Grafika Google nie boli :) . Wystarczy pomyśleć i sprawdzić .

Dlatego jeśli miałbym wybrać albo przegrzewajacą się Alphe 10 z kiepskim preampem i zasilaniem calości a zimnym A90 z dobrym preampem i zasilaniem to zdecydowanie wolę A90 bo gra identycznie co A32 a kosztuje znacznie mniej . Aha zapomniałem o wkładce gramofonowej, A32 miało to przeważnie w standardzie choc nie zawsze , natomiast A90 w wiekszosci wypadków trzeba było dopłacić . Ale nie biore wejscia na gramofon pod uwage , lecz budowe i brzmienie które w obu modelach jest identyczne .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Krzysztofie biore całość pod uwagę i wybralbym A32. Pomimo tego o czym piszesz, co jest rzecz jasna prawdą, to z racji "plusów dodatnich" ;) o których sam wspominasz - wybór padłby na w/w model.

Jest jeszcze jedna sprawa, A32 wpisuje się wyglądem w obecne modele, które osobiście najbardziej przypadły mi do gustu.

Za to jeszcze bardziej boję się nowości jakie przedstawiono niedawno, boję pod względem wyglądu. Jest strasznie.

post-52523-0-30333900-1522529693_thumb.jpg

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Krzysztofie biore całość pod uwagę i wybralbym A32. Pomimo tego o czym piszesz, co jest rzecz jasna prawdą, to z racji "plusów dodatnich" ;) o których sam wspominasz - wybór padłby na w/w model.

Jest jeszcze jedna sprawa, A32 wpisuje się wyglądem w obecne modele, które osobiście najbardziej przypadły mi do gustu.

Za to jeszcze bardziej boję się nowości jakie przedstawiono niedawno, boję pod względem wyglądu. Jest strasznie.

 

Tak wygląd A32 ma ładniejszy , ale my słuchamy a nie oglądamy a 1 tysiac zostaje w kieszeni . Reszte sobie niech zdecydują klienci .

 

Co do nowych zabawek Arcama, wygląd tego chińczyka jest ...cóż o gustach się nie dyskutuje, ale fakt jest szkaradne .

A co wpakowali do środka, niedługo się przekonamy. Ja już z Arcamem zakonczyłem wspólprace zwłaszcza po kilku ich wpadkach technicznych, które wyłapałem .

Z resztą Bladelius, który posiadam gra lepiej niż najdrozszy wzmacniacz ze stajni Arcama .

 

Zdrowych i Wesołych Świąt dla forumowiczów .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Krzysztofie biore całość pod uwagę i wybralbym A32. Pomimo tego o czym piszesz, co jest rzecz jasna prawdą, to z racji "plusów dodatnich" ;) o których sam wspominasz - wybór padłby na w/w model.

Jest jeszcze jedna sprawa, A32 wpisuje się wyglądem w obecne modele, które osobiście najbardziej przypadły mi do gustu.

Za to jeszcze bardziej boję się nowości jakie przedstawiono niedawno, boję pod względem wyglądu. Jest strasznie.

Mój boże ;)warrum ?

 

Mój boże ;)warrum ?

To odnosnie nowości , a90 gra po modzie niech ci bedzie krzysiu lepiej bo tak jest i tu ściemy nie ma , ale nie uderzaj wyrzej np w hegla h200 Anniversary bo wtedy jak by proporcje sa inne no i wiadomo ceny tez , ale A 90 po modzie to dobry grat jest i tyle , ale ma dalej nie wygrzany wiec nie gadam za dużo bo byc może to ja nic nie wiem , tak po krótce napewno jest duzo duzo lepiej od oryginału który w ogóle moim zdaniem powinien byc wycofany jako z wadą fabryczną ;)

żart bo wad technicznych nie posiadał ale org nie gra no może landrynką bardzo ;) po modzie jest bardziej dojrzały i tyle

 

Marek Biliński uciekł do afryki i sie skróciła droga konkurencja dla jean michael jare , ale jak fajnie wrócić do takich rodzynków jak nasze rodzime kawałki łezka w oku leci bo on taki nasz a taki nie doceniony a tak dobry ? pamietajcie że to lata 80 były i jaka muzyka pozdrawiam taki powrót posłuchajcie go od nowa zobaczycie o czym mówię. nie ważne na czym czy to hegel czy a90 na wszystkim to gra dobrze nawet na nadzie i w aucie na audisonie i dls ;) taka muzyka sie broni sama

 

Mój boże ;)warrum ?

 

To odnosnie nowości , a90 gra po modzie niech ci bedzie krzysiu lepiej bo tak jest i tu ściemy nie ma , ale nie uderzaj wyrzej np w hegla h200 Anniversary bo wtedy jak by proporcje sa inne no i wiadomo ceny tez , ale A 90 po modzie to dobry grat jest i tyle , ale ma dalej nie wygrzany wiec nie gadam za dużo bo byc może to ja nic nie wiem , tak po krótce napewno jest duzo duzo lepiej od oryginału który w ogóle moim zdaniem powinien byc wycofany jako z wadą fabryczną ;)

żart bo wad technicznych nie posiadał ale org nie gra no może landrynką bardzo ;) po modzie jest bardziej dojrzały i tyle

 

Marek Biliński uciekł do afryki i sie skróciła droga konkurencja dla jean michael jare , ale jak fajnie wrócić do takich rodzynków jak nasze rodzime kawałki łezka w oku leci bo on taki nasz a taki nie doceniony a tak dobry ? pamietajcie że to lata 80 były i jaka muzyka pozdrawiam taki powrót posłuchajcie go od nowa zobaczycie o czym mówię. nie ważne na czym czy to hegel czy a90 na wszystkim to gra dobrze nawet na nadzie i w aucie na audisonie i dls ;) taka muzyka sie broni sama

Za dużo pitolonka więc tak a90 to piec który gra muzyke audio stereo ;) Krzysztof modyfikuje bo sie zna i tu szacun , dalej moim zdaniem nie ma sensu iść dalej w sensie trzeba iść dalej i dalej , ale jak ktoś stwierdzi że tu jest stop mozna sie tu zatrzymać tak uczciwie , warunek nie słyszałeś lepiej wiadomo jak jak usłyszysz wtedy zapomnij przepadnij umarłeś razem z portfelem :) Aczkolwiek dałem ostatnio koledze ten piec po modzie od Krzysia :) i kolega sobie oj bardzo chwalił bardzo ale on lata na technicsie tanim juz nawet nie pamietam modelu , dlatego hmm opinie o sprzecie mozna sobie w buty wsadzić ,przyjdzie pan od technicsa jeden nic napisze a drugi sie rozwali wiedzą i ups jest mamy new opinie , i kto mu udowodni ze jest w czarnej dupie ? ;)))) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Freju , z audio jest niestety tak iż jednemu zagra a innemu nie. Gust jest jak dupa, każdy ma swoją i tego nie zmienimy .

Natomiast co do sprzętów tańszych i droższych hm tutaj słychać różnice , sprzet gra lepiej lub inaczej . Przykładowo ja zakończyłem już gonienie króliczka, mam nowy sprzęt i go nie wymienie gdyż musiałbym zapłacić powyżej 50 tys zeby cokolwiek usłyszeć lepiej ( lepiej a nie inaczej ) . Zakupiłem kilka miesiecy temu wzmacniacz , ( chyba jedyny egzemplarz w kraju ) , nowy odwtarzacz strumieniowy i nowe kolumny DIY od SB Acoustic Satori i jestem zachwycony . Fakt wydałem mnóstwo kasy ( 30 tys zł ) i powiedziałem sobie dość ! Dostroiłem sobie kolumny pod mój gust , we wzmacniaczu wymieniłem kondensatory na identyczne fabryczne ale nowe tej samej firmy sprowadzając z USA i farnell , więc wzmacniacz jest fabryczny jak nowy . Bladelius zmiata każdego Arcama w pierwszych sekundach . Akurat mam w domu kilka wzmacniaczy w przedziale 2-5 tys i niestety wystarczy 1 utwór aby prawie głucha osoba przekonała się do niego . Ale tak jak mówię każdy sprzet ma swoją cene i przedział jakościowy . A90 broni się do 2-3 tys zł i w tym przedziale gra super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Freju , z audio jest niestety tak iż jednemu zagra a innemu nie. Gust jest jak dupa, każdy ma swoją i tego nie zmienimy .

Natomiast co do sprzętów tańszych i droższych hm tutaj słychać różnice , sprzet gra lepiej lub inaczej . Przykładowo ja zakończyłem już gonienie króliczka, mam nowy sprzęt i go nie wymienie gdyż musiałbym zapłacić powyżej 50 tys zeby cokolwiek usłyszeć lepiej ( lepiej a nie inaczej ) . Zakupiłem kilka miesiecy temu wzmacniacz , ( chyba jedyny egzemplarz w kraju ) , nowy odwtarzacz strumieniowy i nowe kolumny DIY od SB Acoustic Satori i jestem zachwycony . Fakt wydałem mnóstwo kasy ( 30 tys zł ) i powiedziałem sobie dość ! Dostroiłem sobie kolumny pod mój gust , we wzmacniaczu wymieniłem kondensatory na identyczne fabryczne ale nowe tej samej firmy sprowadzając z USA i farnell , więc wzmacniacz jest fabryczny jak nowy . Bladelius zmiata każdego Arcama w pierwszych sekundach . Akurat mam w domu kilka wzmacniaczy w przedziale 2-5 tys i niestety wystarczy 1 utwór aby prawie głucha osoba przekonała się do niego . Ale tak jak mówię każdy sprzet ma swoją cene i przedział jakościowy . A90 broni się do 2-3 tys zł i w tym przedziale gra super .

No bravo zacny zestwik ,a90 to jest jako drugi piec który stoi głównie i nie gra ,ale po prostu go lubie i nie chce go sprzedawać ,jako główny jest hegel h200Anniversary z dac hd25 i paczki Audio physic sitara 25 i tu hegel zamiata tego arcama ale to inna półka cenowa i mam tego świadomość i tu sie ztoba zgodze a90 fajne granie do 3tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląd A32 ma ładniejszy , ale my słuchamy a nie oglądamy a 1 tysiac zostaje w kieszeni . Reszte sobie niech zdecydują klienci.

 

Hej.

 

Jak dla mnie wygląd też ma jednak znaczenie.

Wolę A32 niż A90, bo po prostu wygląda moim zdaniem i ładniej i solidniej, a poza tym metal vs plastik to już nie tylko kwestia gustu.

A tak na marginesie, czy rzeczywiście bebechy A32 i A90 to w 100% to samo? Ja w to nie wierzę, zresztą sam chyba coś o tym pisałeś...

Na pewno są baaardzo podobne, ale raczej nie na 100%.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jak dla mnie wygląd też ma jednak znaczenie.

Wolę A32 niż A90, bo po prostu wygląda moim zdaniem i ładniej i solidniej, a poza tym metal vs plastik to już nie tylko kwestia gustu.

A tak na marginesie, czy rzeczywiście bebechy A32 i A90 to w 100% to samo? Ja w to nie wierzę, zresztą sam chyba coś o tym pisałeś...

Na pewno są baaardzo podobne, ale raczej nie na 100%.

 

 

 

Tylko galka w A90 jest plastikowa natomiast reszta jest z metalu podobnie jak A32.

Co do roznic, A32 miala przewaznie dolozona plytke z przedwzmacniaczem gramofonowym ( po doplacie). Pisalem juz ze aby sie przekonac ze A32 to A90 wystarczy pobrac z google obie serwisowki do A32 i A90. Nie trzeba byc elektrykiem, nie trzeba umiec czytac schematow elektrycznych aby sie przekonac ze to jest to samo. Wystarczy otworzyc oba pdfy i poogladac obrazki, pobawic sie w dziecko i wylapac jakiekolwiek roznice patrzac na obrazki hehehe. Lepiej sprawdzic samemu a nie wypisywac podejrzen :)

 

Tomek kupilem kiedys od Ciebie A32, dobrze wiesz ze mialem kilka sztuk A90 i A32, A38 itd... Znam je juz na pamiec. :)

 

Prosze serwisówke do A32

arcam_fmj_a32_p35_p35.3_sm.pdf

 

A tutaj serwisówka do A85/A90

 

diva_a85_service_manual.pdf

 

Strona 16 w pliku A85/A90 to cała płytka przedwzmacniacza , w pliku A32 strona 42 , identyczne .

 

Strona 12 i 13 to lewy i prawy kanał końcówki mocy - cała końcówka mocy , w pliku A32 to strony 24 i 25 .

 

I tak dalej po tych samych obrazkach aby wam się oczy otworzyły jak to klienci byli dymani zmianą gałki z plastikowej na metalową oraz rozmieszczeniem przycisków frontu . Tylko wygląd się zmienił na plus oczywiście, natomiast cały środek został 1do1 szanowni forumowicze . Najbardziej się śmiałem jak osoby nie obeznane w temacie zachwalali się nad wyższością A32 nad A90 , heh dowód na autosugestię . Mogę takie przykłady wam pomnożyć nie tylko w produktach Arcama ( tak wcześniej takie zabiegi również Arcam dokonał ale to już inna bajka), jak i innych producentach, którzy również robili takie sztuczki dla kasy .

 

Miłej lektury...

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam od niedawana jest b dokładny świetnie wykonany łatwy w obsłudze i kalibracji (ma swój kod kalibracyjny) wart zakupu sprzęt otwiera wiele możliwości pomiarowych

EEe tam gadacie biore jutro arcama na odsłuch do garażu już tak zimno nie bedzie w tym roku zapodam go na kompie msi i xbmc z dac smsl m8a n apaczkach starej dobrej vify która juz wytrzymuje katowanie moich dwóch nadów 306 i 314 ale chcę poznać granie na tym graciarstwie bo nic tak nie uczy jak samo doswiadczanie , dopiescze go tellurium q black albo monolithami i zapodam sreberko no tu taniej bo firma jk i napiszę reckę zaznaczam że będę słuchał w kilka osób i recka będzie ogólna , ale z głosnego odsłuchu to będzie bo tak lubimy nawet jak padają głośniki a na garażu to jest nagminne hee

i żeby nie było lubie dobra jakość a dobra sie sprawdza w głosnym słuchaniu ,po prostu wycisne ostatnie soki ze wszystkiego i posłuchamy tez cicho

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo podobne granie mają czyli cieplutko z w miare dobrym detalem ale no wiadomo dupy to nie urywa , moim zdaniem 306 jest subtelniejsza bardziej dojrzała i jak bym miał wybierac to wybrał bym ten model bo gra bardziej wyrafinowanie 314 sie sadzi troche za szybko jak taki małolat i wywala wszystko od razu tak jak by imponuje dynamiką lepszą ale to jest złudne i z czasem sie to wie , 306 jak by była w cenie dobrej i bys nie chciał daj namiary ;)

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ostatnio zakupiłem Arcam A90. Gra u mnie z Pylon Diamond 25. Powiem tak fajny wzmacniacz ale z gatunkiem Rock to na moje się nie polubił. Jednak pisze do Was z pytaniem odnośnie głośności. Mieszkam w bloku więc muzyki raczej głośno nie słucham jednak pokrętło głośności muszę ustawić na ok 45-50 aby był sensowny odsłuch, gdzie maksymalny zakres to 70. Poprzedni Denon to na godzinie 9 tak już grał. Jakie są Wasze spostrzeżenia? Też tak macie czy możliwe że coś z moim jest nie tak? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo podobne granie mają czyli cieplutko z w miare dobrym detalem ale no wiadomo dupy to nie urywa , moim zdaniem 306 jest subtelniejsza bardziej dojrzała i jak bym miał wybierac to wybrał bym ten model bo gra bardziej wyrafinowanie 314 sie sadzi troche za szybko jak taki małolat i wywala wszystko od razu tak jak by imponuje dynamiką lepszą ale to jest złudne i z czasem sie to wie , 306 jak by była w cenie dobrej i bys nie chciał daj namiary ;)

Warto dać 800zł z wysyłką za idealny stan bez napraw? Zero oznak zużycia, zero rys nawet najmniejszych. Śruby wyglądają jakby nikt ich nigdy nie odkręcał. To niby sporo bo za tyle można kupić już coś z wyższej półki (przynajmniej teoretycznie) ale takie sprzęty są najczęściej z wystawki i w opłakanym stanie technicznym. Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ostatnio zakupiłem Arcam A90. Gra u mnie z Pylon Diamond 25. Powiem tak fajny wzmacniacz ale z gatunkiem Rock to na moje się nie polubił. Jednak pisze do Was z pytaniem odnośnie głośności. Mieszkam w bloku więc muzyki raczej głośno nie słucham jednak pokrętło głośności muszę ustawić na ok 45-50 aby był sensowny odsłuch, gdzie maksymalny zakres to 70. Poprzedni Denon to na godzinie 9 tak już grał. Jakie są Wasze spostrzeżenia? Też tak macie czy możliwe że coś z moim jest nie tak? Pozdrawiam

 

Wszystko jest z nim ok. Z racji ukladu scalonego tj drabinki rezystancyjnej ktora to odpowiada za volume, narastanie glosnosci jest wydluzone. A90 przyspiesza powyzej vol40 ( w zaleznosci od efektywnosci kolumn i mocy sygnalu ). Swoj koniec mocy osiaga okolo vol 62, powyzej juz konczy sie koncowka mocy i zaczyna pojawiac sie przester w zaleznosci od utworu i wytrzymalosci kolumn.

Warto zmodyfikowac/odnowic wzmacniacz aby zagral znacznie lepiej i posluzyl na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko jest z nim ok. Z racji ukladu scalonego tj drabinki rezystancyjnej ktora to odpowiada za volume, narastanie glosnosci jest wydluzone. A90 przyspiesza powyzej vol40 ( w zaleznosci od efektywnosci kolumn i mocy sygnalu ). Swoj koniec mocy osiaga okolo vol 62, powyzej juz konczy sie koncowka mocy i zaczyna pojawiac sie przester w zaleznosci od utworu i wytrzymalosci kolumn.

Warto zmodyfikowac/odnowic wzmacniacz aby zagral znacznie lepiej i posluzyl na lata.

 

Krzysiek dzięki za odpowiedź. Niedlugo czeka mnie zakup źródła (może ktoś by coś polecił do Arcam A90 i pylon diamond 25- odtwarzacz CD albo streamer z dobrym Dac) jednak jak uzbieram trochę kasy to się do Ciebie odezwę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kurde miał być zakup źródła a tu tymczasem coś nie tak z moją A90. Wczoraj po dłuższym słuchaniu 4-5 godzin zadzwonił do mnie telefon i chciałem przyciszyc z pilota ale nie zareagował, pomyślałem że baterie siadły. Wracam do pokoju patrzę a tu na wyświetlaczu rozmyty obraz a wzmacniacz nie działa nawet na fizyczny przycisk zasilania. Wyłączyłem z prądu, i na nowo ok, CD Miles Davis siadam a tu po 3 piosence się sam wyłączył. Pomyślałem że dam mu dzisiaj spokój. Dzisiaj rano mówię sobie że muszę to sprawdzić więc włożyłem do napędu płytę głośność na 19 żeby sąsiadów nie pobudzić i gra. Nagle słyszę, że co jakiś czas są minimalne impulsowe wzrosty głośności i znowu ok, na granicy percepcji pojawily się trzaski (trochę cicho więc więcej nie mogę powiedzieć). Po jakiejś minucie wyświetlacz zgasł ale nadal grało, znowu nie reagował na przyciski fizyczne jak i pilot. Znowu musiałem wyłączyć z kabla. Macie jakieś pomysły? Za długo się nim nie nacieszyłem :(

Edytowane przez Luki1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem końcówkę Quada 606 i nie mając przedwzmacniacza wykorzystałem ten z integry arcam 9, niezbyt to grało sprawdziłem impedancję pre-końcówka 1:200 więc powyżej 10x a więc ok, pamiętałem że ktoś kiedyś pisał że pre w integrach arcama ogranicza końcówkę mocy. Pożyczyłem słuchawkowy DAC Fiio e17 i użyłem go jako pre zmiana po pre Arcama na duży plus, dzwięk się ożywił, barwa żywsza, szczegółowośc nieco większa ale dynamika jeszcze nadal taka sobie. Jak czytam następca tego DAC gra ciepło i muzykalnie więc nie pasowało by to do muzykalnego Quada, jest jeszcze nadzieja. Oddałem Arcama dla kuzyna, sprawdzę jak zagra jego końcówka z pre DAC w tygodniu. Zdaje się że w Arcamach drzemie potencjał, ten pre mocno matowił barwę i załagadzał faktury średnicy. Proponuję sprawdzić końcówki integry z regulowaymi cd albo DAC z regulacja jako pre. Zapowiada się że to tani sposób na upgrade przez obejście słabego pre integr arcama.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.