Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Arcama.

Mam problem i potrzebuję rady/pomocy. Mój Arcam CD72 co pewien czas odmawia wczytywania płyt: kieszeń zamyka się, natomiast potem cisza i wyświetla się komunikat "no disc". Po kilkudziesięciu godzinach odpoczynku wczytuje płytę i czasami odtwarza płynnie, a czasami zacina się raz, lub kilka razy (zwykle cofa odtwarzanie o sekundę, lub 2-3, po czym odtwarza dalej albo płynnie, albo zacina się w innych miejscach). Problem polega na tym, że nie chce się zepsuć do końca i kiedy go zaniosłem do serwisu, testowany przez miesiąc, działał bez zarzutu. W serwisie wyczyścili laser, stwierdzili, że nie wymaga wymiany i oddali mi urządzenie. Podziałało ze 2 miesiące (zacinając się nieznacznie kilka razy) i odmówiło współpracy: cisza i komunikat "no disc". Po jednodniowym odpoczynku znów działa, czasami zacinając się nieznacznie. Nie chcę się pozbyć urządzenia, bo ładnie brzmi. Będę wdzięczy za sugestie/pomysły, co mu jest i jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj sie

Krzyśku nie ma mowy o obawie, po prostu wolę na spokojnie porozmawiać na privie o tym (co się zmieniło) i o tamtym aniżeli zaśmiecać wątek. Swoją drogą + za czujność ;-)

A skoro już tu jesteś, to czy przypadkiem nie wystawiałeś swoich kolumn na OLx? Myślałem, że to już na wieki...

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krzyśku nie ma mowy o obawie, po prostu wolę na spokojnie porozmawiać na privie o tym (co się zmieniło) i o tamtym aniżeli zaśmiecać wątek. Swoją drogą + za czujność ;-)

A skoro już tu jesteś, to czy przypadkiem nie wystawiałeś swoich kolumn na OLx? Myślałem, że to już na wieki...

 

 

Wystawialem bo moglem kupic okazyjnie godnego nastepcy ale gdy pojechalem posluchac to po powrocie odrazu usunalem ogloszenie niedoceniajac tego co mam. Aczkolwiek beda zmiany w moich kolumnach , zmienilem glosnik sredniotonowy aby poprawic zwrotnice. Kolumny zostaja , bylem tez z ciekawosci w kilku salonach audio w ostatnim miesiacu, sluchalem firmowych konstrukcji w przedziale 8 do 20tys zl , tylko przekonalo mnie w swiadomosci ze dobrze zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawialem bo moglem kupic okazyjnie godnego nastepcy ale gdy pojechalem posluchac to po powrocie odrazu usunalem ogloszenie niedoceniajac tego co mam. Aczkolwiek beda zmiany w moich kolumnach , zmienilem glosnik sredniotonowy aby poprawic zwrotnice. Kolumny zostaja , bylem tez z ciekawosci w kilku salonach audio w ostatnim miesiacu, sluchalem firmowych konstrukcji w przedziale 8 do 20tys zl , tylko przekonalo mnie w swiadomosci ze dobrze zrobilem.

U mnie kolumny się zmieniły na półkę wyżej i muzyka gra... :-) Co prawda szlif ostatni w okablowaniu póki co jeszcze przede mną ale jest pięknie.

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw Alpha 7 czyli tuner, CD i wzmacniacz Alpha 7 do tego kolumny Monitor Audio Bronze 5.

Przeczytałem cały ten temat dwa razy i w miarę jedzenia apetyt wzrósł...

Z jednej strony wielkich pieniędzy na razie nie mam na wielkie zmiany ale chodzi mi po głowie taka zmiana:

 

Wzmacniacz Alpha10 w nowej szcie czyli FMJ A22

CD Alpha 9 w nowej szacie czyli FMJ 23tCD

Radio fajnie by było gdyby miało DAB+ i możliwość sterowania z pilota. Znalazłem artykuł wychwalający T32 wniebogłosy....

 

Kolumny bym zostawił te co mam.

Ciekawy jestem Waszej opinii o takiej zmianie na takie cóś.

A może zamiast tych modeli wymienionych polecilibyście inne Arcama bez wielkich wysiłków finansowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, też mam A90 po modzie u Krzyśka. Jeżeli miałbym opisać modyfikacje to jak najbardziej na plus. Poprawiła się przestrzeń w głąb sceny, separacja i lokalizacja. Największej poprawie uległa barwa,jest kolorowo, dźwięki są bardziej namacalne i nasycone, dźwięk przestał być zbytnio ocieplony (czasami brakuje przy Jazz :) względem oryginału ubyło trochę góry za to bas jest bardziej urozmaicony. Mój zestaw to Pylon diamond 25, Cambridge audio 640c po modzie, Arcam a90 po modzie u Krzyśka. Generalnie uważam, że wymiana wzmacniacza w przyszłości w moim systemie będzie kosztowna bo to całkiem dobry piecyk.

 

Jestem ciekaw jak by wypadł jako końcówka mocy albo przedwzmacniacz, próbował ktoś? Może Krzysiek?

Edytowane przez Luki1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka mocy jest podatna na zmianę preampu, słychać zmianę , można go popróbować z innymi preampami . Próbowałem go z 3 róznych marek i było słychać różnicę miedzy nimi . Nie napiszę który grał lepiej gdyż to kwestia gustu a i było to z rok temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Czy ktoś z Was napędza Monitor Audio Gold 200 Arcamem?

W najbliższym czasie chciałbym przetestować to zestawienie. W kontrze porównam z Roksan K3 i Creek 100A.

Czy jest sens skupiać się na Arcamie?

Martwi mnie tylko fakt, że A39 nie ma klasycznego wejścia main in.

Wzmacniacz ma u mnie pełnić również rolę końcówki mocy w kinie domowym....

Da się z tym żyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Czy ktoś z Was napędza Monitor Audio Gold 200 Arcamem?

W najbliższym czasie chciałbym przetestować to zestawienie. W kontrze porównam z Roksan K3 i Creek 100A.

Czy jest sens skupiać się na Arcamie?

Martwi mnie tylko fakt, że A39 nie ma klasycznego wejścia main in.

Wzmacniacz ma u mnie pełnić również rolę końcówki mocy w kinie domowym....

Da się z tym żyć? :)

 

Ciekawe zestawienie w połączeniu z A39. Oczywiście najlepszym doradcą jest własne ucho i tego bym się trzymał.

Co do kina... tutaj bym się zastanowił czy iść w jakieś kombinacje z kinem czy jednak postawić na pierwszy plan dobre stereo. Jeśli to drugie - miałbym w nosie brak pełnej współpracy tego wzmacniacza jako kolejnej końcówki.

Z drugiej strony co jest źródłem tego kina i czy nie da się inaczej podpiąc tego A39?

 

 

I taka uwaga:

 

Z produkcji odpadły:

- odtwarzacz CD/SACD oraz streamer plików CDS27

- końcówka mocy P49 / zastąpiona przez cudaczną końcówkę P349

- multiformatowy odtwarzacz AV UDP411 (tutaj brak jakiś sygnałów co do wprowadzenia jakiegoś następcy w temacie pełnego odtwarzacza UHD.

 

Arcam na tą chwilę milczy i nic nie wiadomo o jakimś sieciowym odtwarzaczu plików audio. Coś się plotkuje i wieści jakiś początek roku/wiosna 2019 - ale wszyscy zastrzegają oficjalnie nic nie wiadomo.

 

Ostatnie propozycje ARCAM'a z nowej serii to delikatnie rzecz ujmując słabizna, dobra dla osób lubiących coś więcej niż marketowe marki, ale absolutnie nie idąca za ceną różnica w jakości względem np. marketowych marek jak Denon czy Marantz.

Na dziś ARCAM przy innych Brytyjczykach wygląda marnie. Czy to efekt przejęcia przez Samsunga?!

A może cisza przed burzą?

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie w połączeniu z A39. Oczywiście najlepszym doradcą jest własne ucho i tego bym się trzymał.

Co do kina... tutaj bym się zastanowił czy iść w jakieś kombinacje z kinem czy jednak postawić na pierwszy plan dobre stereo. Jeśli to drugie - miałbym w nosie brak pełnej współpracy tego wzmacniacza jako kolejnej końcówki.

Z drugiej strony co jest źródłem tego kina i czy nie da się inaczej podpiąc tego A39?

No i właśnie tego jestem ciekaw.

Dziś KD napędza mi Denon AVR X-4000 wspomagany PMA-1520ae jako końcówka w KD i wzmak w stereo.

Dzięki direct in nie musze martwić się o poziom głośności przy przełączaniu pomiędzy KD a stereo.

 

FMJ A38 miał wejście main-in. A39 już nie ma. Czy to problem? Da się to spiąć aby nie trzeba było przepinać kabli przy zmianie trybu (kino / stereo)?

 

Przymierzałem się również (w przypadku wyboru Arcama) do zakupu CDS27. Właśnie ze względu na jego multifunkcjonalność (CD/SACD i streamer).

Na wersję HDA nawet nie spoglądam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się również (w przypadku wyboru Arcama) do zakupu CDS27

 

U mnie CDS27 obsługuję via Audirvana+

Prosty i czytelny sposob na obsługę setek albumów, do tego bez znaczenia w jakim formacie - wszystko w locie Audirvana przetrawia bezstratnie na .wav

 

Obecnie CDS27 mozna kupić za niecałe 1900 złotych. I zapewne jak skończą się zapasy nie będzie już okazji na kupno tego sprzętu.

A co nowe i czy w ogóle... zobaczymy

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie CDS27 obsługuję via Audirvana+

Prosty i czytelny sposob na obsługę setek albumów, do tego bez znaczenia w jakim formacie - wszystko w locie Audirvana przetrawia bezstratnie na .wav

 

Obecnie CDS27 mozna kupić za niecałe 1900 złotych. I zapewne jak skończą się zapasy nie będzie już okazji na kupno tego sprzętu.

A co nowe i czy w ogóle... zobaczymy

Jak CDS27 sprawdza się jako tradycyjny odtwarzacz

płyt CD czy SACD ?

Jaki poziom cenowy?

Do jakiego innego odtwarzacza mozna porównać?

Brzmienie po chłodnej stronie czy raczej neutralny?

Mozesz napisać pare słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CDS27 sprawdza się jako tradycyjny odtwarzacz

płyt CD czy SACD ?

Jaki poziom cenowy?

Do jakiego innego odtwarzacza mozna porównać?

Brzmienie po chłodnej stronie czy raczej neutralny?

Mozesz napisać pare słów.

 

 

Na plus:

- szybkie ładowanie płyty

- cichy mechanizm

- brzmienie bliższe neutralnemu z naciskiem na ciepło

- bardzo dobre wyjście RCA (jednak XLR zdaje się byc lepsze)

- trwałośc (znam osoby, które katują CDS27 od kilku lat dziennie przynajmniej godzinę i zero problemów)

- wytrzymała konstrukcja

- minimalizm frontu przedniego (subiektywnie jak dla mnie, bo kocham minimalizm formy)

- stabilna praca z CD, SACD oraz Japończykami w postaci BluSpec itp.

 

Na minus:

- bywają modele z głośną tacką przy otwieraniu i zamykaniu

- SACD tylko 2 kanałowe PCM

- wyświetlacz jednorzędowy, czasem przydałoby się ciut więcej informacji na wyświetlaczu.

 

CDS27 brzmi zdecydowanie lepiej od średniej klasy CD do 2000 złotych. Piszę specjalnie o tej kwocie, bo obecnie ten player po tyle mozna teraz kupić.

Jest to o klase lepiej od wszystkich CD'ków takich Marek jak Marantz czy Denon z zakresu cenowego do przyjmijmy 2500,-

Porównywałem go już z wieloma lepszymi i gorszymi odtwarzaczami, ostatnio nawet trafił mi się NAD C568 i CDS27 wykazał się o wiele większym zrównoważeniem brzmienia, NAD nie był na tyle w swym brzmieniu przekonywujący. NAD'owi zabrakło "detaliczności" w górze i średnicy (płyty odsłuchiwane to Anna Maria Jopek Nienasycenie oraz na BluSpec the Carters Everything is Love).

 

Jesli miałbym zmieniać CDS27 to tylko na Vincent CD-S1.2 ze względu na jego dociążenie niskich. Ale na razie nie zanosi się na to, bym chciał zrezygnować z CDS27.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie odtwarzacza arcam cds27. Czy odtwarzacz łączy się z produktami apple bez problemu i strumieniuje muzykę poprzez Tidal i może polecicie jakiś sklep gdzie można go kupić w dobrej cenie, na Allegro już patrzyłem i można go zakupić za 2000 zł. Pzdr Gracjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go kupić w dobrych pieniądzach, ale ja bym go brał wyłącznie w celu odtwarzania płyt, gdyż wyroby Arcama i zastosowania sieciowe delikatnie mówiąc nie idą w parze. Jeśli szukasz głównie odtwarzacza sieciowego to bardziej bym się skłaniał ku CA lub Pioneerowi.

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I jeszcze jedno pytanie, wspomniany wyzej wzmacniacz alpha 9 cierpi na znana przypadłość tych modeli czyli trzeszczący selektor wyboru żródła, obok tego pokrętła zmajduje sie selektor wyboru nagrywania dla magnetofonow, osobiscie wogole go nie uzywam wiec czy orientuje sie ktos czy one sa takie same ? czy mozne je poprostu zamienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, od jakiegoś czasu posiadam Arcam A32, który notabene uważam za bardzo ciekawą integrę, funkcjonalnością w niczym nie ustępuje dzisiejszym konstrukcjom i mimo małych niedoskonałości (a przeczytałem nie tylko tu cały wątek o nim) jest to bardzo dobry wzmacniacz. Próbowałem odszukać coś w jaki sposób wykorzystać praktycznie funkcje Input Trims (Input Trims – use the source select buttons and Control knob to set input trims for each source. Input trims are used to compensate for variations in output levels of different source equipment.) Jak widać jest to całe info z instrukcji na ten temat. Korzysta ktoś z was z tych ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.