Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuje końcówkę mocy Arcam P1000, będzie połączona ze sprzętem jak w 'o mnie'.niestety w moich okolicach ciężko zorganizować odsłuch tego urządzenia. jeżeli ktos z was posiada ten wzmak lub zna kogos kto posiada ,będę wdzięczny za kontakt.

 

Głównie,moim celem jest poprawa jakosci w stereo ,z kina jestem zadowolony( ale jak bedzie lepiej to będę bardziej zadowolony:-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dolaczam do klubu z Arcam 9 CD

 

I na wstepie pytanie: pod jaki wzmacniacz podlaczyc to cd zeby bylo dynamicznie przejzyscie bardziej zywo ale czysto bez chropowatosci zapiaszczen i jakiegokolwiek braku dynamiki?

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam kupić Arkam Mini z głośnikami Monitor Audio Silver rx2, zastanawiam się jednak, czy ten mały klocuszek "uciągnie" spore jednak monitory? Rx1 wydają mi się trochę za małe jak na pokój o pow.ok.25m2, poza tym chciałbym żeby głośniki generowały fajny niski bas a rx2 nadają się do tego idealnie. proszę o radę

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam solo mini z rx1 i 14m2 nagłaśniają dobrze ,

brzmienie jest rytmiczne, wyrównane w paśmie, detaliczne ale bez nadmiernej ostrości jaką można było poczuć w podłączeniu z rs1

, rx2 podłączałem przed zakupem i solo mini nie miał problemu z uciągnięciem , rx2 nie mają trudnej impedancji 6ohmów i skuteczność jest wysoka 90dB, w 25m2 rx2 zagrają z ładnym basem ale to już może być ich granica nagłośnienia powierzchni,

oczywiście z mocniejszym wzmakiem lepiej rx2 zagrają ale jak możesz posłuchaj najpierw solo mini z rx2

pozdr

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tak troche z innej beczki , posiadam A90 Diva i jestem super zadowolony ale poszukuje do niej koncowki mocy i nigdzie nie moge znalesc P90 nie wiem czy gdzie kolwiek jeszcze ja znajde wiecie moze jaka koncowka mocy z seri fmj gra podobnie?Chcialem jeszcze dodac ze jak kupilem moja dive na aukcji dzien pozniej pokazal sie fmj A22 i nie wiem jaka jest miedzy nimi roznica czytalem na angielskim forum ze niektorzy bardziej chwalili dive A90 a inni A22, mozecie cos od siebie dodac na ten temat a z ta koncowka to bede wdzieczny za kazde info ewentualnie jak ktos ma odrazu bym kupil poszukuje w kolorze czarnm.Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mikson! utwierdzam się powoli w przekonaniu, że ten zestaw może zagrać naprawdę fajnie, we wtorek idę na odsłuch. Szukam sprzętu o małych rozmiarach, ale jednocześnie takiego który nagłośni moją kawalerkę i musze przyznac ze w przedziale cenowym ok 5-6 kPLN nie ma tego za wiele. Moze ktos z kolegow ma jeszcze inny pomysl na taki zestaw? a moze jednak polaczyc te rx2 z innym mocniejszym klockiem? tyle ze sa one albo za duze albo za slabe...solo mini to na razie jedyna opcja jak mi zostala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie:) dzis bylem na odsluchu i jestem pod wielkim wrazeniem tego zestawu. Sprzet zamowiony, zaliczka wplacona. za komplet uslyszalem cena rowne:5kPLN, po tym co widzialem na necie to cena wydaje mi sie baaardzo dobra:) no chyba ze sie myle....:(

 

pozdrawiam

Mariusz

o wrazeniach opowiem wiecej jak juz zainstaluje sprzet w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może atakamy jakieś są solidne i znośne cenowo,

antomiast z kabli głośnikowych polecam atlas hyper 2.0

lub chord odyssey , detaliczne i zrównoważone , hyper ciut cieplejszy w przekazie,

odyssey minimalnie lepiej doświetla górę ale bez ostrości,

posłuchaj ich z solo mini i rx2 naprawdę fajne kable z rolki można mieć w cenie jeszcze akceptowalnej,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem na allegro itd i aktualnie nie znalazlem lepszej oferty, wszedzie rx2 chodzily za min. 2500-27000/kpl a arcam za 3-3,3kPLN wiec cena ktora mi zaproponowana byla obecnie najlepsza wiec sie zdecydowalem bo nie chce juz dluzej czekac(jestem bez sprzetu od ponad 6 miesiecy!:P) Te kabelki na pewno przetestuje, dzieki za sugestie! co do standow mysle, ze wezme atacamy, wygladaja na porzadne i nie kosztuja fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item1056329300_monitor_audio_rx2_walnut_ciemny_orzech_najtaniej.html

http://www.allegro.pl/item1040878746_arcam_solo_mini_nowy_krajowa_pl_gwar_24_m_ce.html

 

jak mam z głośnikowych hyper 2.0 i odyssey i oba naprawdę warto kupić z rolki i samemu zakręcić konfekcję,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te aukcje są juz dawno zakonczone i tak jak wspomnialem obecnie nie ma podobnych w ofercie a nie chcac czekac w nieskonczonosc z zakupem cena w tym salonie byla najlepsza z aktualnie dostepnych. Tak przy okazji jestes pewny ze odnosnie glosnikow to byla cena za szt czy komplet? Jesli chodzi o kable to na poczatek zobacze co maja w tym salonie i na probe wezme kilka do testow, w razie czego dam Ci znac, czy jestem zainteresowany Twoimi, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga na ta aukcje:

http://www.allegro.pl/item1040878746_arcam_solo_mini_nowy_krajowa_pl_gwar_24_m_c...

 

mi nod wyswietla komunikat po wejsciu na ta aukcje ze znalazl trojana, ciekawe czy to blad programy czy trojan

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

b&w 685 miałem z piano i rotelem, bas ma dobrą podstawę ale czasem brakuje mu głębi (taki czasem powiew w brzmieniu kartonu był) średnica jest natomiast troszkę wycofana, i góra potrafi się zaznaczyć co widać na pomiarach, impedancyjnie nie są trudne i są całkiem dynamiczne, z solo mini powinny grać sympatycznie ogólnie ale moim zdaniem mogą troszkę ograniczać w mikrodynamice przekaz i jakości samej góry, natomiast miałem z solo mini 686 ale w nich bas był bez większej kontroli strasznie podbity i troszkę brakowało mi w nich dynamiki mała skuteczność, co do 685 i 686 najbardziej mi czasem przeszkadzało brak delikatności na górze i to we wszystkich systemach jakich grały, uważam że monitor audio rx1 które posiadam obecnie grają ciekawiej, góra pasma jest lepszej jakości średnica nie jest wycofana tak bardzo a bas ciut mniej może dynamiczny ale lepiej kontrolowany, polecam rx1 /rx2 do solo mini i warto posłuchać też nowej serii bx1 i bx2 która w uk już jest a u nas będzie niedługo

post-21279-100000080 1281422781_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Piszę tego posta w celach informacyjnych. Nie każdy śledzi zagraniczne fora, nie każdy zna obce języki. A może taka informacja pomoże komuś uniknąć rozczarowania nowym zakupem Arcama :)

 

Otóż kilka miesięcy temu wspólnymi siłami próbowaliśmy tutaj zaradzić problemowi Czarkama z jego nowym Arcam Solo Mini. Otóż Czarkam nie mógł znaleźć funkcji ustawiania głośności przy korzystaniu z funkcji budzika i sprzęt włączał się z poziomem muzyki ustawionym za głośno. Okazało się, że takiej możliwości w tym sprzęcie nie było.

 

Czemu do tego wracam? Otóż obecnie Komisja Europejska rozwiązała ten problem za nas: zgodnie z nowym rozporządzeniem odnośnie zużycia energii sprzętów pozostających w stanie uśpienia ("stand by") w najnowszych Arcam Solo Mini (od gdzieś 2 miesięcy) USUNIĘTO W OGÓLE FUNKCJĘ BUDZIKA ORAZ ZEGARA. Sprzęt ma zużywać mniej niż 1W energii co wykluczało włączenie energochłonnego wyświetlacza VFD jaki jest w tym sprzęcie zamontowany. Czyli w momencie przełączenia sprzętu w stan uśpienia, nie będzie on również wyświetlał zegara!

 

Informacja potwierdzona przez przedstawiciela Arcama. Krótki wątek temu poświęcony znajdziecie tutaj:

Official: ARCAM SOLO MINI CLOCK/ALARM REMOVED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne to nie, i tak nie posiadam rzeczonego sprzętu.

 

Ale niektórymi kierują takie dziwne rzeczy przy zakupie - o czym nie raz można się przekonać czytając różne fora, również to tutaj - że lepiej napisać i potem mieć spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.