Skocz do zawartości
IGNORED

Tranzystory do Aleph - X


Beat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mnie poratować (nie umiem parować tranzystorów) i odsprzedać mi 8 sztuk sparowanych IRFP 044 oraz IRF 9610 (nie wiem ile jest potrzebnych sparowanych - 6 sztuk ?) do Alepha - X. Napewno będę też potrzebował 2 płytki do Aleph - X.

Od pół roku się do niego przymierzam. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Mam już kondensatory 2 x 69000 uF firmy Sprague Type 36D i radiatory 4 bryły po 180x125-powierzchnia przy tranzystorach x120 mm-długość żebra (teoretycznie bo użebrowanie to nie prostopadłe płaszczyzny- wzór jest bardziej skomplikowany).

 

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co to za wersja Aleph - X ( w załączniku )

 

Kontakt:

GG: 882014

[email protected]

Łódź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym nie brać się za Alepha X jeżeli nie ptrafisz nawet sparować tranzystorów bo będzie to zbyt trudny projekt.Szczególnie,że tam parowanie jest bardzo ważne i możesz nawet potrzebować wkładać i wyjmować tranzystory w gotowym ,pracującym układzie.Nikt też prawdopodobnie ie odsprzeda ci sparowanych jeśli już takową,czasochłonną pracę wykonał sam.Procedura parowania jest prosta i wystarczy do niej miernik i zasilacz stabilizowany.Jest opisana na stronie Passa.

Dziwny z ciebie gość,brać się za coś do czego najwyraźniej nie masz przygotowania.Być moze sprubój Alepha lub coś z prostych projektów,np. Zen lub Son of Zen.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się dowiedziałem to parowanie nie jest taką prostą sprawą, bo trzeba tranzystorowi zapewnić podobne warunki w jakich będzie pracował (prąd, napięcie, radiator), dodatkowo jest problem z powtarzalnością wyników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, żę znajdzie się ktoś kto mi odsprzeda, gdyż do parowania kupuje się duże ilości tranzystorów które potem mogą zostać. Na forum diy.inlan była przeprowadzona zorganizowana akcja, więc może....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się dowiedziałeś,ale parowałem tranzystory już kilkukrotnie i wydaje mi się to dość prostą czynnością.Zapewnienie stabilnych warunków,tej samej temperatury i stabilnego zasilania nie jest jakoś specjalnie skomplikowane.W każdym razie powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beat tamto forum zostalo w calosci przeniesione na to forum DIY

szukaj w wczesniejszych postach ludzi, ktorzy mieli sparowane tranzystory.

 

Mi sie zostaly 3 plytki i komplet sparowanych tranzystorow ale niedawno sprzedalem je kumplowi bo chcial sie za to zabrac. Zostala mi sie tylko 1 plytka :-( i 4 sztuki tranzystorow.

Wydaje mi sie, ze musisz dokupic jeszcze pojemnosci

Co do parowania tak jak pisalem wczensiej czytaj w postach bo bylo to dokladnie opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

autor wpisu poruszyl temat parowania tranzystorow. jestem ciekawy z jaka dokladnoscia nalezy dobierac tranzystory w parze rowznicowej, wiem ze im dokladniej tym lepiej, ale zastanawiam sie jaki moze byc dopuszczalny odchyl w parametrach. sa to IRFP9620. pomierzylem kilka tranzystorow i wyszlo mi ze przy Ugs=4,2V (T1) I1=200mA, (T2) I2=197,8mA, (T3) I3=195mA, natomiast przy napieciu 4,6V prady troche sie juz rozjezdzaja i roznia od siebie o ok10-40mA, sa na poziomie 500mA. dla mniejszych napiec wszystko do siebie bardzo pasuje. wiekszych jak 500mA nie zmierzylem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.