Skocz do zawartości
IGNORED

Wtyki, gniazda -> kabel sieciowy, zapisy


vanvideo

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową Frycu, rozpoczynam nowy temat dotyczący poszukiwań wtyków do kabla sieciowego DiY. Chciałbym jeszcze dodać temat gniazd i obudowy do kondycjonera - temat, który również zapodał Frycu.

Wtyki praktycznie już znalazłem, gniazda zaproponuję za chwilę, jak przejdę do drugiego PC-ta. Najważniejsza sprawa dotyczy obudowy do kondycjonera, ponieważ widać że wszystkie "samoróby" mają takie obudowy, że nie można na nie patrzeć. Główna prośba do twórców kondycjonerów o wspólny "forumny" projekt takiej obudowy. Mam możliwość wykonania na komp maszynie. Uzgodnić trzeba, jak wspomniałem, gniazda, włączniki no i ogólny design, ilość gniazd, gniazda z frontu, czy z góry itp ( jakieś linki)

Proszę podawać propozycje gniazd, włączników. Proszę nie podawać propozycji typu ( jak przeczytałem w którymś temacie), że pierścień ferrytowy do sieciówki DiY za 6,-PLN jest drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wtyki już znalazłem i mam fizycznie we Wrocławiu. Stosuje je Siltech w swoich kablach. Cena 25,- PLN

u Helmuda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po 9,- €

[obrazekLUKASZ-59609_1.jpg] [obrazekLUKASZ-59609_2.jpg] [obrazekLUKASZ-59609_3.jpg]

post-622-100006769 1170254086_thumb.jpg

post-622-100006770 1170254084_thumb.jpg

post-622-100006771 1170254083_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Takie wtyki walczę. Stosuje je Shunyata, wtyk w wersji gold. Cene będę miał prawdopodobnie na początku tygodnia

[obrazekLUKASZ-59610_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś znalazł dobrą cene na Furutech unischuko gold

[obrazekLUKASZ-59611_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naważniejsza sprawa - wtyki IEC. Wydaje mi sie że wchodzą w grę tylko

WATTGATE, MARINCO I FURUTECH, ponieważ nie ma problemu z zamontowaniem odpowiednicz średnic kabla. Oczywiście inne propozycje mile widziane

[obrazekLUKASZ-59612_1.jpg] [obrazekLUKASZ-59612_2.jpg] [obrazekLUKASZ-59612_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-622-100006765 1170254091_thumb.jpg

post-622-100006766 1170254090_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o gniazda do kondycjonera, to komplet do proponowanego wtyku Sitecha jest taki

[obrazekLUKASZ-59614_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyna komp potrafi to, co pokazałem na zdjeciu. trzeba podać jej projekt w rozwinięciu, rozmieszczenie i rozmiar otworów. Tnie i zagina sama, po napisaniu programu dla niej. Obudowy wyjdą taniej, niz gotowce bez otworów np z monacora, czy podobnych firm.

Cena uzależniona jest przede wszystkim od ilości

[obrazekLUKASZ-59620_1.jpg] [obrazekLUKASZ-59620_2.jpg] [obrazekLUKASZ-59620_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-622-100006761 1170254097_thumb.jpg

post-622-100006762 1170254095_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gniazda jak na zdlęciu wyżej stosuje PAL w swoich kondycjonerach. Nie rozkręcałem, więc nie wiem, jak są skostruowane, ale wyglądają porządnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>vanvideo, chciałbym zbudować siciówkę, jestem zainteresowany kupnem komponentów, co i po ile, proszę o adres e-mail lub maila do mnie

[email protected] (a tak po prawdzie to strasznie fajne te wtyki-jedwabiste)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się, że pomysł z zamówieniem takiej obudowy jest idealny. Sam zakupiłem obudowę nawet wygląda dość estetycznie, ale wycinanie w niej tych wszystkich otworów pod gniazda itp. to masochizm, a tym bardziej, jeżeli się to robi nie posiadając odpowiednich narzędzi do tego celu.!

Dodam, że metalowa obudowa rozmiarów klocka audio (wzmacniacza) z aluminiowym panelem wyniosłą mnie około 155 zł. Ale jeżeli temat się rozkręci to sam bym coś takiego zamówił. Tym bardziej, że moja ciągle niegotowa, a z tym czasem to bywa różnie!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopisze na jakiś kabel sieciowy i wtyki, gdyby ktoś znów taką akcję przeprowadzał. Potrzebne mi ze dwa kable sieciowe o długości 1-1,5 metra. Wiem, że już część forumowiczów porobiła sobie takie kable, ale ja wtedy nie miałem kasy i ochoty się w to bawić. Vanvideo - mógłbyś mi wysłać jakieś części do budowy takich kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie widziałbym u siebie takową obudowę, bo wykonanie samodzielnie byłoby trudne i mało estetyczne. Czy projekt kondycjonera (a więc tego, co w środku owej obudowy) jest już gotowy?

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>vanvideo

przyłączam się do głosu Kornikowego. Jest nas już parka;-) To jeszcze nie tłum ale może na dobry początek jakiejś akcji, hm?

Czy mógłbys podać jeśli znasz ceny wtyków Furuteha i jak wygląda dostępność tych cacek w naszym pięknym kraju?Dziękuję za info i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plecionkę ochronną już czekam więc jeszcze tylko wtyki, kabel, gniazda i trochę roboty... Ja też sie piszę na zbiorcze zamówienie!

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w niektórych przypadkach koszt takich ładnych wtyków będzie porównywalny z wymianą instalacji elektrycznej między licznikiem a zestawem ;-) A poprawa brzmienia większa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a może by tak na spokojnie wybrać wspólnie kabel i wtyczki, spisać ile kto chce, a potem zamówić i zrobić jeden rodzaj kabla dla wszystkich. Będzie następny forumowy hicior po płycie testowej i wzmacniaczu słuchawkowym. Proponuję poczekać, aż wszyscy się zapiszą, bo towaru przecież nie zabraknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->KoRnik

Pomysł niezły, tylko ciekaw jestem kto podejmie się produkcji tych sieciówek... Samo zdejmowanie izolacji przy dziesięciu kabelkach to przynajmniej 60 końcówek, potem trzeba to jeszcze zabezpieczyć cyną i zmontować ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym chciał miec taka sieciówke z tym ze musialbym dostac instrukcje jak ja zrobic. Niestety nie mam zbyt duzej orjentacji w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marek

Nikt nie musi tego składać, chociaż miło by było. Wystarczy aby jeden z nas zamówił to wszystko, pociął, zapakował w paczki i wysłał. Po pierwsze powinno wyjść taniej, a jak chętnych będzie tylu, co na płytę Fadeovera, to tym lepiej. A poza tym fajnie mieć kabel dokładnie taki, jak koledzy z forum. Będziemy mogli gadać o wpływie długości na brzmienie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz oświećcie mnie, czy chodzi o kolejną sieciówkę, czy idziemy dalej.... i porywamy się na jakiś kondycjoner ? Może by spróbować na razie z jakąś dobrą listwą ..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> vanvideo:

Wstępnie jestem zainteresowany 1 szt. wtyku sieciowego Siltech'a, oraz 1 szt. IEC WATTGate'a - czarny im taniej, tym lepiej).

 

Jeśli podasz wymiary obudowy, jaką możesz wykonać to może 1 lub nawet 2 szt. zamówiłbym. (Może nawet 4 - to zależy.) Zakładam, że będą b. dobrej jakości i konceptu, solidne i nie wiotkie. Takie, że ich się nie będę wstydził. Przydałyby się tu ich fotki...

Jaka byłaby cena za szt.?

* * *

Proponuję, byś stworzył wzorcowy szablon zamówienia dla wszystkich, wg którego zamawialibyśmy, co komu potrzebne.

Wprowadź we wzorcu maks. ilość pozycji, które możesz załatwić i podaj przy każdej cenę za szt., by nie było nieporozumień.

Jakli jest czas realizacji ? I do kogo wysłać kasę.

(Przewiduję spore zainteresowanie tematem.)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobry pomysł, wtedy każdy będzie wiedział na co go stać i w jakich ilościach :)...

Sam bym zamówił to i owo tylko gdby jeszcze było wiadomo co można dokłądnie zamówić i w jakich ilościach no i co najważniejsze w jakiej cenie!!!

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę postarać się zorganizować wtyki IEC Wattgate, podstawowy model. Kupiłem takie do swojej wersji FORUMowego kabla. Są niesamowite ale drogie. Około 80 pln sztuka. Wstępnie pytam czy jest zainteresowanie. jakby co to walić do [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zabawy podaje wstepny wygląd frontu obudowy kondycjonera . Obudowa z maszyny wychodzi oczywiście niepomalowana. Moge to pomalowac na kolor który uzgodnimy przez wiekszość. Moge też zamontować gniazda i przełączniki. Obudowa 3-cia jest pod projekt Bryana, jeśli sie zgodzi

[obrazekLUKASZ-59895_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.