Skocz do zawartości
IGNORED

Wtyki, gniazda -> kabel sieciowy, zapisy


vanvideo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten patent z podgrzaniem od tyłu :-)) jest ciekawy. Przyznam, że nie próbowałem. Ale już po robocie, wszystko ładnie weszło i nie chce mi się znów rozbebeszać całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem w katalogu tme na ciekawą pozycję - "przewody jednożyłowe pomiarowe" TEFLON2.50 PRZEWÓD W TEFLONIE 1X2.50/600V, produkcja Helukabel....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje ze dobrze laczycie te kable. Pamietajcie ze na stronce Bryana jest polaczenie jak w gniazdku - kabel musi byc odbiciem lustrzanym.

 

No i jak ktos je zrobi potestuje to niech pisze czy w jego sprzecie jest jakas roznica. Sa glosy ze to padaczka ten kabel ograniczyl dynamike a sa i do z "dobrego zrodla" ze zastosowany z dobrym filtrem poprawil - mowa o wzmacniaczu. I prosze sie nie szczypac - ze mi ktos zrobi tzw przykrosc.

Moja sieciowka - czesci, kosztowala 30zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nikogo nie obrazam. Sam z rozpedu jedna zle zrobilem. Bo patrzylem na schemat i zrobilem, a pozniej .... okazalo sie ze zle :) Ale to nie problem - zmienilem w ciagu 2 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

witam

 

Potrzebuję kilka ekranowanych przewodów sieciowych, nie oczekuję polepszenia możliwości sprzętu, ale zależy mi na zminimalizowaniu zakłuceń w bałaganie kabli zasilających/sygnałowych/komputerowych/sieciowych/telefonicznych i dziesiątkach innych ....

 

będe wdzięczny za zaproponowanie konkretnego przewodu, w rozsądnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem. Chetnie nabylbym droga kupna dwa gotowe kable sieciowe DIY. Niestety samemu nie dalbym rady ich zmontowac, bo zabardzo nie ma pojecia co i jak. Czy miałby moze ktos na zbyciu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Kable, które bym potrzebował miałyby mieć długość 1 - 1,5m. Z jednej strony zakończone konektorem IEC, z drugiej standartowym trzyżyłowym europejskim wtykiem. Oba konektory z możliwośćią montażu przewodu bez okręcania wokół śruby dociskowej jak w typowych tanich wtykach. Przewód ekranowy o stosunkowo duzej średnicy. Ponieważ przewodów potrzebuję kilka - cena nie może być zbyt wysoka.

 

Nasuwa mi się tutaj jedno pytanie:

kilka urządzeń ma jedynie na stałe zamontowane przewody i zacisk osobny dla masy, zastanawiam się czy nie warto zamontować porządnych gniazd IEC i połączyć do nich zacisk masy. Inaczej nie miałbym możliwości korzystania z kabli ekranowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A wejdzie do tej obudowy moje 14kg trafo o wymiarach 15x15x15 [cm] - :)))))

i nastepne mniejsze - mam cholerne problemy ze znalezieniem plata Ag na takie wymiary :((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyszedlem na debila oczywiscie Al - na calosc ide tylko moze ktos widzial w sklepie z metalami kolorowymi platy Al o wysokosci 12-15 - bedzie trzeba zlozyc to ze 2 w poprzeg. Albo zespawac szwifa malego i pomalowac :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaskowniki - u mnie koles ma 100-120x1-2 [mm] na metry. Szukam innego jeszcze sklepu.

Jednynie dobrze, ze na przeciwko sklepu koles ma firme co spawa i tnie AL

 

No nic z obudowa musze chwile poczekac, a moze sie uda ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.