Skocz do zawartości
IGNORED

mnoiam mniam eltaxiki :-)


pep22

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowidcze, ciesze sie jak dziecko (na razie tylko "na sucho"), bo po dlugiej i wyboistej drodze wyboru glosnikow nareszcie sie zdecydowalam. I co wiecej, od dzis, z malym poslizgiem mikolajowym, mam moje cudne jasniutkie Eltaxy Liberty 5+ w domu. Niestety jeszcze bez kabli, ale jutro od 10 rano czatuje przed sklepem i jako pierwsza klientka je kupuje (szkoda ze nie wiem jeszcze jakie...). Potem pedze do domu, podlaczam i zaczynam sie rozkoszowac. Nie moge sie juz doczekac:-)

 

Sasiedzi, w razie problemow funduje stopery do uszu!

 

Czekam na gratulajce co do wyboru, nie przyjmuje tekstow ze glosniki sa koszmarne, humoru mi i tak nikt nie zepsuje:-):-):-)

 

Pozdrawiam leniwo-niedzielnie

Paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, uwielbiam jasne okleiny, najbardziej - bukowe ;-)))

A kabelki - myslę, że warto spróbować Kimbera albo Audioquesta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję !!!

No tak do kolumn za 2000 kable za 4000 :)

Nie mówię że nie zagrają ale budżet chyba nie wytrzyma. Z tańszych propozycji proponuję Audioquesta Type 6+, który jeżeli chodzi o pewne aspekty brzmienia (przestrzeń, szczegółowość) po prostu mnie zauroczył. żeby jeszcze był odrobinkę cieplejszy, przed zakupem koniecznie odsłuchaj w domu. Z tego co wiem Eltaxy grają raczej ciepło także może się sprawdzi.

Pozdrawiam i życzę dobrego, kablowego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulino.

Pragnę dać Tobie jedną radę. Nie kupuj kabli w ciemno. Nie sugeruj się testami i opiniami. Do wyboru powinnaś mieć przynajmniej trzy rodzaje. Zawsze przed zakupem odsłuchaj na swoim sprzęcie.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i życzę smacznego słuchania, mniam mniam:-) Ja właśnie się rajcuję nowymi Dynaudio Audience 42, które w miarę wygrzewania grają coraz lepiej. Mikołaj nie zawiódł:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Hienka

cena według HFiM 925 zł/m, co daje 5m ok. 5000 zł. robnąłem się o 1000, no chyba że komuś wystarczy 4 m :)

=>Kornik

Nie kuś człowieka, aż boję się iść do Audioforte na odsłuch. Och ciężkie jest życie studenta :)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gratuluję wyboru !

(Sam kiedyś takie wybrałem, po wielu testach. Zdecydowanie lepiej wypadły, niż opiewany w... Avance' Omegi, bodajże nr 530, choc te ostatnie wizualnie zdecydowanie podobały mi się bardziej). Liberty 5+ były w jasnej, bukowej okleinie, a jakość skrzynek w tym przedziale cenowym oceniam baaardzo wysoko.

Pomyśl od razu o balaście -> sklep z rybkami - będzie chyba najprościej.

 

2. WEŹ DO SERCA RADĘ Filipa M - podzielam.

 

3. Też polecam AQ CV4, bo 6+ jest fantastycznym kablem pod każdym względem (przestrzeń !!!, barwa, gradacja planów) tylko, że lubi uwypuklać/podkreślać sybilanty. (CV4 ma tę cechę jakby odfiltrowaną). Wybróbuj koniecznie te oba i inne (jeśli masz swoje typy).

Dobrze sie zastanów, zanim wybierzesz jakieś kable.

4. Wierzę, że Eltaxami cieszyć się będziesz do oporu, bo to fajne kolumny.

(Użytkowałem je 15 m-cy i dobrze wspominam : )))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz żadnych kabli, to w pokoju stoją ładne kolumny (mnie ich brzmienie się nie podobało) i cisza wokół. Kup w ciemno Cordiale CLS225 (6,71zł/mb) lub CLS 240 (11,19zł/mb) i ciesz się muzyką. Jak będziesz chciała droższe (ale czy lepsze?) kable, to porównuj z Cordialami i decyduj, które bardziej Ci odpowiadają.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulino.

Zanim zaczniesz odsłuchiwać kable musisz rozruszać swoje Eltaxy.

Jeżeli warunki w których mieszkasz nie pozwalają na dłuższe słuchanie muzyki głośno, to proponuję Tobie skierować kolumny do siebie głośnikami, aby się ich maskownice stykały i podłączyć jedną w przeciwfazie. Będziesz mniej dokuczliwa dla sąsiadów. Na początek nie przesadzaj z natężeniem dzwięku, docieraj je powoli. Nie ma reguły jak długo powinien trwać ten zabieg. Niektóre firmy polecają nawet kilkudniową kurację. Lecz w Eltaks-ach ten czas możesz skrócić do kilku godzin.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :-)

 

dzieki za rady, az sie nie moge doczekac do jutra. a strasznie ze mnie niecierpliwa istotka!

 

dlaczego te cordiale po 7-11 zl/m maja byc dobre? nie za tanie troszke? i oczywiscie czy ktos ma pomysl gdzie w krakowie mozna je kupic?

 

z kablami to chyba ciezka sprawa, bo czesc mowi ze powoduja bardzo duza roznice w dziwieku, a inni za to, ze tylko sluchajacy jest w stanie sobie to wmowic (czytalam taki artykul w sieci, nie pamietam linka ale moglabym sobie odszukac jakby komus zalezalo - ale pewnie niespecjalnie bedzie)

 

pozdrawiam (nadal rozentuzjazmowana)

 

paulinka

 

 

ps. nie liczcie ze was nie bede juz zadreczac pytaniami, szczegolnie ty Hienko - hłehłehłe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu stoi juz i czeka yamaha rx-496rds, do tego planuje cedeka yamahy cdx-396. sluchalam tego zestawienia w sklepie i bardzo bardzo mi sie spodobalo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordiale są rzeczywiście calkiem dobre - to kable tzw. "profesjonalne", stąd taka niska, nieaudiofilska cena. W jednym z audiofilskich sklepów widziałem je z założonymi końcówkami za 600zł (2x3m)... Przez pewien czas sam używałem ich w wersji bi-wire (cztery żyły) i muszę powiedzieć, że można z nimi wytrzymać nawet w zestawie wyższej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogtek - dzieki, milo mi slyszec jak ktos tak chwali moje decyzje. tylko ten problem gdzie to kablowe ustrojstwo kupic (a potem jak polaczyc z reszta...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresy sklepów można znaleźć na stronie dystrybutora Cordiala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety Cordiale zwykle bywają tylko w sklepach muzycznych/ z nagłośnieniem profesjonalnym, po przejrzeniu listy sklepów boję się, że w Krakowie może być o nie trudno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie nalzey dobierac dlugosc i srednicy kabla do zestawu ktory ma sie juz w domu? bo wydaje mi sie ze wzmacniacz i kolumny trzeba jakby "dopasowa" do siebie poprzez przewody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklepy muzyczne sa 3, natomiast z profesjonalnym sprzetem tv/video jest tytlko w wawie

 

(strone wlasnie znalazlam jakies 5 minut temu - ale dzieki za linka)

 

p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Konrad

Kable 2,5-4mm^2 (takie jak Cordial) powinny być odpowiednie przy typowej długości połączenia 2,5-3m. Wbrew pozorom zbyt grube przewody mogą niekorzystnie wpływać na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.