Skocz do zawartości
IGNORED

Propozycje i uwagi dotyczące Forum


EDDY

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi przyszło do głowy, że jest parę rzeczy, które bym tutaj zmienił, bądź dodał i chciałem się z nimi podzielić.

 

Zmiany:

Pierwsza sprawa, to zmiana odcieni odnośników po kliknięciu na ciemnoniebieski.

Dalej, to wyróżnienie linków: "najnowsze tematy | wyszukiwarka | nowy temat" poprzez dodanie belki albo chociaż powiększenie czcionek.

Następnie odsunąłbym w box'ie "Logowanie: Zalogowany/a jako ..." na lewą stronę link "mój profil".

 

Dodatki:

Specjalna strona, która pokazuje tematy założone przez użytkownika. Coś, jak teraz jest na stronie "o mnie" każdego z użytkowników, ale to jest mało poręczne.

Mogłaby być jeszcze odzielna kolumna na tej stronie, która pokazuje tematy, w których dany user coś napisał.

Kolejno dodałbym funkcję, która pokazuje pod nickiem każdego wypowiadającego się w wątku status: online albo offline. To ułatwiłoby komunikację i zbliżyło ludzi;)

 

Jak na razie nie mam więcej pomysłów, bądź zapomniałem.

Jak macie jakieś sugestie, lub pomysły, to piszcie. Gdy coś ustalimy, to wyśle się do admina maila później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już też myślałem o założeniu takiego wątku. Lukar zapewne nie jest w stanie przeczytać uwag rozrzuconych po różnych tematach, a tu będzie zebrane wszystko w jednym wątku.

 

Ode mnie propozycja, żeby informacje "o mnie" pokazywały się w nowym okienku po najechaniu myszą na nick.

Otwieranie tych informacji w obecnej formie jest dość uciążliwe - czasochłonne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tematów się powtarza, nowi użytkownicy "0" dni zadają pytania na które odpowiedzi można znaleźć za pomocą wyszukiwarki tego forum.

Proponuję aby możliwość wpisu była nadawana po kilku dniach zapoznania z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zostało zniesione po kilku dniach (było chyba dwa tygodnie).

 

Popieram propozycję vorpanea, tez kiedyś o tym pisałem - jest to bardzo często potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram pomysły dodania:

-statusu online/offline

-wyszukiwania fraz po autorze

 

Moim zdaniem warto byłoby dodać też

wyszukiwanie w opisach "o mnie"

 

Pozdrawiam,

haearn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych forach jest taki bajer, że można wrzucić sobie malutkie foto :-)

[obrazekLUKASZ-207302_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo albo tak :-)

[obrazekLUKASZ-207308_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy napis "wyszukiwarka". Niby jest na każdym forum ale zawsze jego odnalezienie sprawia kłopot nowym ;-) Pomysł z kilkudniową karencją na dokonywanie wpisów dla nowych chyba dobry. Skłania do korzystania z wyszukiwarki ;-) Przydałaby się też możliwośc edytowania postów. Jakoś tak co i raz coś się przeoczy i chciałoby się poprawić :-( Avatarom zaś mówie twarde nie :-| !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężu:

- lukar i tak nic nie zrobi

- hahahaha

- :-)

 

To nie są takie trudne rzeczy. Sam prowadzę forum, ale oparte o gotowy skrypt, który już tylko z nazwy go przypomina;) Linku nie podam, bo to nie miejsce na reklamę;)

 

Przydatna byłaby zmodernizowana opcja "odpowiedz" przy każdej wypowiedzi. Otóż chodzi mi o wstawienie pełnej treści wypowiedzi użytkownika, do którego odpowiadamy. Chociaż to zapewne zwiększyłoby bazę danych, gdyż wiele osób cytuje wypowiedzi w ostateczności. Może w takim razie wystarczy zmienić target linku "odpowiedz" na "_blank" (czyli nowa strona)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli już mowa o bzdetach to nie miałbym nic przeciwko, gdyby po kliknięciu "odpowiedz" wyskakiwał popup z możliwością jej dodania (o ile nie będzie kłopotów z SP2 na Win XP). Można wtedy zajrzeć do wątku na który się odpowiada. Ale bez tego da się żyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatary by się przydały, to ułatwia personalizację odpowiedzi i dodaje forum kolorytu i klimatu :) , gadanie o poważnych ludziach jest w tym miejscu niepoważne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kazika, lecz nie popup [ja np. mam zablokowane, zeby mi reklamy nie wyskakiwaly] tylko zeby ramka do wpisywania odpowiedzi byla od razu w temacie pod ostatnim wpisiem. Wtedy piszac odpowiedz mam caly czas oko na to co inni wyzej napisali. Przydatne jest to gdy odpowiada sie kilku osobom na raz- bez podgladu wczesniejszych wpisow moge zapomniec o czyms napisac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop-up'y mam zablokowane, a rozwiazaniem jest "Otworz w nowym oknie" - wtedy watek zostaje widoczny.

To chyba nie jest duza zmiana, zeby klikniecie na "dodaj wpis" zawsze otwieralo nowe okno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak - przydałby się podgląd wcześniejszych wpisów w trakcie pisania odpowiedzi.

 

Poza tym jeszcze coś...

 

1. Teraz podczas pisania odpowiedzi, jak się naciśnie przycisk "Wstecz", żeby coś sprawdzić w wątku, a następnie przycisk "Dalej", żeby powrócić do wpisywania, to ginie treść tego, co wcześniej się napisało. Zatem, żeby nie zginęła, to trzeba sobie cały tekst skopiować, a potem go wkleić. Od biedy można z tym żyć, ale...

2. Jeżeli się pisze jakąś dłuższą wypowiedź, a jeszcze czasem się odejdzie od komputera, może się zdarzyć, że przekroczy się limit czasu i użytkownik zostaje automatycznie wylogowany. To się nie zdarza często, ale czasem tak. W takim przypadku, po zakończeniu pisania i naciśnięciu "dodaj..." pokazuje się komunikat, żeby się zalogować... i szlag trafia cały wpisany tekst. I szlag trafia również autora.

 

Dla obu tych przypadków, chyba sensowne by było, przy powrocie (czy to wstecz, czy dalej) do okienka z edytowanym tekstem, żeby ten tekst tam był. O ile jest to możliwe technicznie, oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "1. Teraz podczas pisania odpowiedzi, jak się naciśnie przycisk "Wstecz", żeby coś sprawdzić w wątku, a następnie przycisk "Dalej", żeby powrócić do wpisywania, to ginie treść tego, co wcześniej się napisało. Zatem, żeby nie zginęła, to trzeba sobie cały tekst skopiować, a potem go wkleić. Od biedy można z tym żyć, ale..."

 

Zacznij używać Opery:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - mamy nawet własną wersję językową strony. Polacy mocno działają w rozwijaniu tej przeglądarki - sam też trochę pomagałem. W Polsce zaczyna być bardzo popularna.

 

- "2. Jeżeli się pisze jakąś dłuższą wypowiedź, a jeszcze czasem się odejdzie od komputera, może się zdarzyć, że przekroczy się limit czasu i użytkownik zostaje automatycznie wylogowany. To się nie zdarza często, ale czasem tak. W takim przypadku, po zakończeniu pisania i naciśnięciu "dodaj..." pokazuje się komunikat, żeby się zalogować... i szlag trafia cały wpisany tekst. I szlag trafia również autora."

 

Przy logowaniu masz checkbox "zapamiętaj mnie". Twoja sesja wtedy ma nieograniczony limit, ale pamiętaj, żeby wylogować się, jeśli ktoś jeszcze korzysta z komputera;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd na forum. Innaczej skonstruowana jest funkcja licząca dni usera i wpisy w okienku "o mnie" a inaczej na forum pod nickiem. Dla niektórych uzytkownikow obie funkcje podają bledne dane.

np Josef jest conajmniej od 2003-02-04 na forum i ma 502 dni a powinien miec 652 dni licząc do dziś (2004-11-17)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.