Jump to content
IGNORED

Dzwiek wielokonalowy z satelity


Guest Jacek_

Recommended Posts

Guest Jacek_

(Konto usunięte)

Mam Nokie 9800 Mediamaster z wyjsciem cyfrowym coaxial podlaczona do Yamahy. Testowalem w czasie programu tvn "chwila prawdy"(ponoc z dolby digital) jednak dzwiek jak podaje Yamaha jest tylko w PCM. Znalazlem na satelicie Sirius testowy program Szwedow DTS-ie a moja Yamaha znow tylko podaje PCM. Moze wyjscie z Nokii nie takie? Odbiornik sat ma juz ponad 3 lata. Albo cos spapralem w ustawieniach. Ma ktos podobne doswiadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Starsze modele (i większość nowych też ;-( ) pomimo posiadania "wyjścia cyfrowego" coaxial lub częsciej optycznego w rzeczywistosci podają jedynie sygnał PCM. Z nowszych cyfrowych odbiorników FTA np. Humaxy posiadają pełne Dolby Digital 5.1.

Tak więc w Twoim przypadku najprawdopodobniej nie usłyszysz nic z tylnych satelitów oprócz szumu (białego lub różowego). Wie, że to dla Ciebie nieśmieszne, ale jakoś tak...

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Guest bolantus

(Konto usunięte)

W cyfrowych odbiornikach satelitarnych jest normą że wyjściem koaxialnym wychodzi tylko cyfrowe stereo tzw. SPDIF.

A pięcio - kanałowy dolby digital wychodzi dopiero z gniazdka optycznego jeśli odbiornik takowe posiada.

Naprzykład Polski producent cyfrowych odbiorników DATCOM posiada w swej ofercie odbiornik 1100 S w którym opcjonalnie jest wyjście koaxialne ale tylko z cyfrowym stereo SPDIF.

Jeśli ktoś chce odbiornik sat. z 5 kanałowym dolby digital to może kupić DATCOM-a 2000 S gdzie seryjni jest wyjście koaxialne z którego dobry amplituner "wyciągnie" zarówno cyfrowe stereo SPDIF jak i 5-kanałowe AC-3.

A jeśli ktoś chciałby mieś wyjście opto i podłączyć ampltuner przewodem optycznym to może zakupić DATCOM-a 2000 S z wyjściem OPTO AC-3.

POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacek_

(Konto usunięte)

Dzieki za informacje..a ja poprzestawialem klocki, kabli nakupowalem - jak widac niepotrzebnie. Nie zmienie satelity bo oferta programow w 5.1 chyba zbyt mala. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.