Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny INFINITY ALPHA 40 czy inne ??


Gość bolantus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Bardzo proszę o WYPOWIEDZI ZNAWCÓW które kolumny podstawkowe kupić do DENONA AVR 1602 ?

 

Moje typy to

Infinity Alpha 40

JBM LX 2004

QUADRAL QLX 180

TANNOY Mercury m5

 

Bardzo proszę o poradę które wybrać w cenie do ok. 2500 za 2 szt.

Nie zależy mi na szczególnie głośnych kolumnach ale na czysto brzmiących w pełnym zakresie.

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zaznaczyłeś, że chodzi Ci o wypowiedzi znawców - tu wszyscy zbyt skromni...

 

Sprecyzuj może, czy chodzi Ci o kolumny podstawkowe, czy podłogowe, bo wymieniłeś kolumny podłogowe.

 

Jeśli kupiłeś niedrogi amplituner do kina domowego, to domyślam się, że po to, aby oglądać filmy. W takim przypadku lepiej zapytać się na forum kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil Avance Epsilon - to wycofana seria, ale dystrybutor chyba jeszcze posiada jakies egzemplarze. Nie wiem, jakie paramtery mocowe ma ten Denon. Jesli jest on wystarczajaco mocny, polecam tez Dynaudio z serii Audience.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Witam.

Jarząbek chyba masz rację z tymi znawcami.

Faktycznie - to proszę o wypowiiedzi w/w kolumn wszyskich którzy słyszeli któreś z tych kolumn i mogą co kolwiek o nich powiedzieć.

Chodzi mi o kolumny podłogowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Avance Epsilon i Dynaudio z serii Audience to w cenie do 2500 będą tylko małe monitorki a ja chce podłogowce które mają jakie takie basy schodzące do przynajmniej 40 Hz żeby w razie kompletowania KD nie trzeba było suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli podlogowce, to jak zwykle bede polecal acoustic energy aegis evo 3. Intuicja mi podpowiada, ze te Tannoye wymienione przez Ciebie tez moga byc ok - ja jednak nie sluchalem, moge sie tutaj mylic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Marcin - faktycznie mój błąd.

Zamiast podłogowych napisałem podstawkowe.

Chodzi mi oczywiście o podłogowe.

Zawsze podobały mi się infinity ale ponoć jest dużo lepszych kolumn niż infinity Alpha 40 w tej cenie np. JBL LX 2400

Ale to tylko podobno.

Może ktoś zna wymienione przeze mnie kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny, które wymieniłeś to raczej domena Media Marktów - w szczególności Infinity i tańsze Quadrale. O JBLach było na forum całkiem wiele pisane, powinno być też coś o mniejszych Tannoyach M4. Nie będę się "wymandrzał" która firma lepsza bo tych kolumn nie słuchałem.

 

Gdyby nie Twoje wymagania dotyczące basu, to poleciłbym ESA Vivace, które sam miałem. Są chyba rozwojowe z punktu widzenia kina domowego. Dużo basu dają AudioAcademy Hyperion, które mogą być jednak zbyt trudnym obciążeniem dla amplitunera. Ale możesz spróbować.

 

A tak w ogóle to widziałem gdzieś niedawno ogłoszenie dotyczące używanych Dali 450 za 2000 zł. I na fronty by się one na pewno nadawały, a resztę cykaczy byś sobie dobrał potem albo kupił decent wzmacniacz.

 

Ja bym do końca nie wierzył tym parametrom podawanym przez Denona. A jaki jest maksymalny pobór mocy tego amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowiac wprost te kolumny to raczej dziadostwo - moze z wyjatkiem Tannoya. zastanow sie jeszcze raz nad Evo 3. Hyperion w swojej cenie faktycznie jest bardzo OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że dziadostwo. Nigdy ich nie słuchałem to nie będę gadał po próżnicy. To że są w MediaMarktach oznacza tylko, że ich dystrybutorzy wolą je raczej sprzedawać tym kanałem niż przez "salony" audio zapewniające odsłuch i (czasem) nieco przyjemniejszą atmosferę.

 

Ja słuchałem wyższej konstrukcji niż AE Aegis Evo 3 - AE Aesprit 309 i były one bardzo dobre. Sądzę, że AE Aegis Evo może być dobrym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Jarząbek - pal licho Denona.

Mi chodzi o kolumny (a swoją drogą ciekawy przelicznik masz 200 / 8 = 25 W - awięc wzmacniacz 5x100 W powinien pobierać 800 W a 5x 130W - 1040W !)

Ale mniejsza z mocą Denona i tak jest o połowe wieksza niż potrzebuję (przedtem miałem stary amplituner Technicsc 2 x 40W i też był wystarczający a ten Denon na słuch jest o raz mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

O Audio Academy to już trochę czytałem i faktycznie wartało by się nimi zainteresować ale o AE Aegis Evo 3 jeszcze nic niewiem - może jakiś link mi podeślecie PO POLSKU abym się do nich przekonał i po ile one wogóle są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Dobra robie spis lepszych kolumn niż te wymienione prze ze mnie na początku.

Jak zrobię spis to zastanowię się co dalej - tzn. gdzieś może udało by sie ich posłuchać i wybrać takie co by mi odpowiadały.

Awięc

1.Acoustic Energy Evo. Three

2.Audio Academy Hyperion

3.Avance Omega 509 mk2

4.ESA Vivace

 

Dzięki za porady i wpisujcie jeszcze wasze typy kolumn podłogowych do 2500 zł za parę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Witam.

Małe pytanko - czy z mojej listy muszę wyrzucić Audio Academy Hyperion ponieważ ich impedencja to 4 omy a do mojego Denona muszą być kolumny conajmnie 6 omowe ?

Przynajmniej tak pisze w instrukcji.

6 omowe są Avance a ESY i AE EVO są 8 omowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Awięc poczytałem sobie trochę o tych kolumnach i chyba najpewniejsze były by Acoustic Energy Evo Three.

Bo Esy mają "słaby bas"

Audio Academy Hyperion maja 4 omy i były by zbyt duzytm obciążeniem dla Denona

Avance Omega 509 mk2 lub Avance Omega 503 mk2 też podobno mają nominalną impedancję na poziomie 4 omów i pasmo przenoszenia zaczyna się od 45 (509)-50 Hz (503)

 

Awięc Acoustic Energy Evo Three z pasmem 36Hz - 22 kHz i 8 omową impedencją wyglądają mi na najodpowiedniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem brzmia tez one najlepiej z przedstawionych powyzej modeli zestawow glosnikowych. Rozwazac mozna rowniez zakup Omeg i pozniejszej ich modyfikacji. Ponoc mozna cuda osiagnac :-)

 

Standardowe Omegi maja cudowna przestrzen, piekna, nasycona srednice, lagodne, moze troche wycofane wysokie i kiepski dudniacy bas. Ich dynamika rowniez nie powala. Ogolnie fajnie sie sprawdzaja w malych skladach kameralnych, w muzyce jazzowej, folkowej. Raczej nie beda odpowiednie do mocnego uderzenia.

 

Evo 3 to kultura, szybki, kontrolowany i dosc niski bas polaczone z niesamowita dynamika. Sa one dokladne i szczegolowe, jakkolwiek absolutnie nie meczace. Masa dzwieku i jego nasycenie, plastycznosc sa bardzo dobre. Ogolnie brzmienie odrobinke przyciemnione. Dobrze graja z jasnymi, szczegolowymi kablami, ktore dodadza blasku i powietrza.

 

Najlepiej posluchaj sam. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.