Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  170 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie będą w idealnym stanie, wszystko co u nich stoi, jest tam od nowości. Legendarne kompresory, limitery Urei, Optimody, piękne Studery z Dolby.... mają rozmach sk.....ny :-)

Niestety sprzedali całą posiadłość i robią tam (studio jest jakby pod halą/garażem, taki swoisty podziemny labirynt) ponoć serwis samochodowy i wszystko będą wyprzedawać :-(

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będą w idealnym stanie, wszystko co u nich stoi, jest tam od nowości. Legendarne kompresory, limitery Urei, Optimody, piękne Studery z Dolby.... mają rozmach sk.....ny :-)

Niestety sprzedali całą posiadłość i robią tam (studio jest jakby pod halą/garażem, taki swoisty podziemny labirynt) ponoć serwis samochodowy i wszystko będą wyprzedawać :-(

weź coś dla mnie w cenie tych 4311

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba to wypróbować na moich JBL 4623, może być zabawnie, 103dB efektywności i do tego po 300W na kanał ze zmostkowanych Urei 6260, ciekawe co siądzie pierwsze - uszy czy kolumny :D

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa blada z tymi 4435, to są klony zrobione przez Stage Accompany, może nawet lepsze od oryginałów ale to już nie to samo. €2250 byłoby do przełknięcia gdyby to były oryginały i w bdb stanie, wersja SA prawdopodobniej nie ma forniru tylko będzie cała czarna.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140% ściema, brak oryg. zdjęć, świezo zarejestrowany użytkownik.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=uYnCCWsfx3c&feature=relmfu

 

Trzeba to wypróbować na moich JBL 4623, może być zabawnie, 103dB efektywności i do tego po 300W na kanał ze zmostkowanych Urei 6260, ciekawe co siądzie pierwsze - uszy czy kolumny :D

Ja wiedziałem że moje JBL,e świetnie grają, ale nigdy nie puszczałem symfonii, i nie wiedziałem że tak świetnie odtwarzają muzykę symfoniczna, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

ładne, i pewnie fajnie grają!

miałem trochę dżibieli i zawsze był fun.

mam jeszcze doriany i jakoś ciągle są ze mną, pomimo, że to staruszki, koniec lat 60 ubiegłego wieku.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jaki wzmacniacz najlepiej nowy do 1500zł ...kolumny JBL L50 - "79rocznik raczej łatwe do napędzenia.

Budżet może marny ale lepsze to niż nic ;),...

...co by tu zagrało ?...Onkyo A-9155,A-5VL, Marantz 5004 , Cambridge Audio Topaz AM10,Denon PMA520,Pioneer A-30s,Yamaha A-S500,M3 Acoustiq Quality....

...sam nie wiem w co by tu celować ,najczęściej słuchałem na starych Yamahah i przeważnie było najprzyjemniej ,ale proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi przed odsłuchami żeby nie targać tych kolumn przez cały miesiąc po salonach ;)

Moje gusty muzyczne są trochę rozległe ale ogólnie to wszystko oprócz techno,dance,disco,-polo,rap,metal,Pop.Czyli uściślając -darkwave,electronic,acustic,r&b,soul,acid-jazz,drum&bas,dubstep,post-dubstep,alternatywna,pop/funk/folk,crossover,blues.

A ostatnie ulubione płyty to-Awolnation,Delerium,Ed Sheeran,Everlast,Gotye,Jamie Woon,Philter.

....i zapijam do tego yerbaMate,gunpowder lub golden loch z pepsi;)...ale do rzeczy.

....brzmienie przy takim budżecie zwłaszcza jak się słuchało MartinLogan,logAudio,Ayon,Rega,Rotel...dobra spadnijmy na ziemię .Ale czuję tak pod skórnie czytając wiele recenzji i mając okazje słyszeć Rotela to mogło by być to .

Na pewno kolumny potrzebują dobrej kontroli nad basem ,bo jak nie to potrafią zagumować i zamulić basem. Lubię otwarte jasne,ciepłe,analityczne, brzmienie z lekko oddaloną sceną, selektywna średnicą,mocny i niski fundament basowy pod kontrolą ….mam nadzieje że nie przesadziłem ..;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapisuję się do klubu z E30. Nie wiem czemu ta seria taka pomiatana jest. Energia, wykop, żaden poziom głosności ich nie dziwi. A może ja mam tylko taki gust, że mi się podobają bardziej niż różne drogie wydziwane konstrukcje które w porównaniu do E30 grają jak dla mnie bez zycia.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z E30. Nie wiem czemu ta seria taka pomiatana jest. Energia, wykop, żaden poziom głosności ich nie dziwi. A może ja mam tylko taki gust, że mi się podobają bardziej niż różne drogie wydziwane konstrukcje które w porównaniu do E30 grają jak dla mnie bez zycia.

 

Wklej jakieś fotki też zastanawiam się nad modelem JBL es 30 Napisz z czym graja i jakiego rodzaju muzyki na nich słuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam nieodpartą ochote na zakup głośników jbl.

Oprócz nowych 4312E czy też 4319E brałem jeszcze opcje z Ale.

http://allegro.pl/jbl-4311b-klasa-hi-end-wysylka-free-i3397029200.html

Lub te:

http://allegro.pl/jbl-tad-altec-gauss-studiomonitor-idealne-do-lampy-i3389083164.html

Ta druga opcja kusi mnie bardziej ze wzgledu na wysoką skuteczność.

A tu lampy na stoliku i Lavardin jesli chodzi o wzmacniacze.

Pokój okolo 35 m kw.

Cos doradzicie?

Edytowane przez dezerter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Daleko masz do nich ?

Poproś o dobre real foto.

Sprawdź zawieszenia głośników.

Jak wspominałem słuchałem z rotelem michi xpl160 i mie oczarowały.

Ale widziaełm też na allegro ti5000 za 4500 i nei wiem czy te nie są lepsze.

http://www.lansingheritage.org/html/jbl/specs/home-speakers/1989-xpl.htm

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z XPL miałem tylko 90-tki, fajne rześkie, detaliczne brzmienie z potężnym kopnięciem jak na gabaryty. Z tego co wiem woofer z XPL90 jest używany w XPL200 jako midbass.

 

Szkoda tylko że przód w XPL jest z jakiejś dziwnej pianki która z czasem wygląda jak ta na zdjęciach z Allegro.

Myślę że XPL200 to klasa wyżej od Ti5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Gdybym nie znał i nie miał w domu JBLi to bym nie pisał :-)

 

Te nowe podłogówki w jakiś sposób kojarzą mi się z kaszanką sprzed lat zwaną LX1000 i MX1000, może stąd też te uprzedzenia.

 

Ja mam takie:

4343.JPG

 

Były jeszcze 4311A i 4311B ale znalazły nowych właścicieli

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni miłosnicy Jbl.

Stałem się posiadaczem monitorow TLX 610 i nie wiem czy ten model jest aź tak mało popularny czy malo ceniony bo informacji o nim w necie tyle co kot napłakał .Grają fajnie ale chetnie bym cos poczytał na ich temat.Będę wdzieczny za podesłanie linkow lub za info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.