Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 
zawiozłem wczoraj moje s3100 na kolejną kurację do P. Andrzeja WItka. Kuracja polegać będzie na upgradzie do cc:) Przypomnę, że s3100 to konstrukcja 2-drożna z tubą i 15" na dole. Podział ustalony jest na 800 Hz. Zastanawiam się czy ma sens montaż cc właśnie na dole? Takie rozwiązanie Jbl zastosował w 4367.  Tak na logikę wydaje się, że to trochę przesada... Może macie jaką wiedzę, doświadczenie w tek kwestii?

No nareszcie dojechaleś . U mnie Andrzej też nie zrobił na dole i do dziś się zastanawiam jakby było gdyby ... ? To fakt że to duże kondensatory i koszty , fakt że niska częstotliwość i na logikę wpływ będzie najmniejszy ale ja bym na twoim miejscu wyskrobał grosza.
Dobrze że idziasz w CC. U mnie poprawa wielka. A wiesz że po moich paczkach Andrzej swoje na cc przerobił ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

A wiesz że po moich paczkach Andrzej swoje na cc przerobił ?

tak, nawet posłuchałem tych paczek przed cc a wczoraj po. O ile przed zmianą te kolumny bardzo fajnie grały to wczoraj wbiły w krzesło. potężna różnica, choć nie wiem na ile sprawił to inny wzmacniacz (baaardzo ciekawa konstrukcja, 70W klasy A na lampie)

jeśli chodzi o te doły to i tak mam bardzo szybki i bas  i boję się, że po cc może zrobić się zbyt analityczny, z drugiej strony głośnik łapie niższą średnicę, sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tak, nawet posłuchałem tych paczek przed cc a wczoraj po. O ile przed zmianą te kolumny bardzo fajnie grały to wczoraj wbiły w krzesło. potężna różnica, choć nie wiem na ile sprawił to inny wzmacniacz (baaardzo ciekawa konstrukcja, 70W klasy A na lampie)
jeśli chodzi o te doły to i tak mam bardzo szybki i bas  i boję się, że po cc może zrobić się zbyt analityczny, z drugiej strony głośnik łapie niższą średnicę, sam nie wiem...

Powrót zawsze jest jeśli ci nie podejdzie tyle że koszt kondensatorów.
Jest obiegowa opinia że nie ma w CC co ładować dobrych kondow bo tego nie słychać ale ja przyznam szczerze że koszt kondensatorów przy całym zamieszaniu jest znikomy. Dał mundorfy.

Aha jedna uwaga moje JBL L300 u Andrzeja nie grały mi ok na basie. Dudniło . Ale to ten jego mały pokój . U mnie w 40m2 było już super . Pisze o tym żebyś nie ocenial zmiany na podstawie odsluchu u Andrzeja . Wg mnie jego pokoik jest zalały do moich 15".
No i musisz zdecydować ile voltów dasz.
Cieszko mi ocenić ile trzeba ale nie ma się co bać . Baterie dałem w pojemnikach żeby nic nie nasyfiło w przyszłości. Polecam. Czasem wyciekną nie wiadomo dlaczego i baterię kup najlepsze jakie można.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

kilka dni temu przytargałem moje s3100. 

No mają w końcu cc:) Wiem teraz , że już nic więcej z nich nie wycisnę. Najpierw gruntowna przebudowa zwrotnicy o czym pisałem wcześniej, potem dostrojenie a teraz TO.

Spodziewałem się oczywiście poprawy ale nie aż takiej! nie będę nawet próbował dorównywać poetom z czasopism audio. Scena, separacja, szczegółowość, niesamowita naturalność, analogowe granie. Nie myślałem, że te paczki mają aż taki potencjał! 

Polaryzacja została zrealizowane nie poprzez baterie a przy pomocy kondensatorów. W rozmowie z Panem Andrzejem Witkiem przed ruszeniem prac proponowałem aby zastosować rozwiązanie z 4367 gdzie polaryzacja następuje poprzez ładowanie na bieżąco diody prostowniczej wprost z sygnału. Pan Andrzej wymyślił układ z kondesatorami, który trzeba ładować raz na kilkanaście dni. trwa to łącznie ok 1 min... . napięcie po naładowaniu to ok. 35V. 

Nie dołożyłem jednak cc na basie ale chyba faktycznie nie było takiej potrzeby.

W każdym razie... nirwana.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kilka dni temu przytargałem moje s3100. 
No mają w końcu cc:) Wiem teraz , że już nic więcej z nich nie wycisnę. Najpierw gruntowna przebudowa zwrotnicy o czym pisałem wcześniej, potem dostrojenie a teraz TO.
Spodziewałem się oczywiście poprawy ale nie aż takiej! nie będę nawet próbował dorównywać poetom z czasopism audio. Scena, separacja, szczegółowość, niesamowita naturalność, analogowe granie. Nie myślałem, że te paczki mają aż taki potencjał! 
Polaryzacja została zrealizowane nie poprzez baterie a przy pomocy kondensatorów. W rozmowie z Panem Andrzejem Witkiem przed ruszeniem prac proponowałem aby zastosować rozwiązanie z 4367 gdzie polaryzacja następuje poprzez ładowanie na bieżąco diody prostowniczej wprost z sygnału. Pan Andrzej wymyślił układ z kondesatorami, który trzeba ładować raz na kilkanaście dni. trwa to łącznie ok 1 min... . napięcie po naładowaniu to ok. 35V. 
Nie dołożyłem jednak cc na basie ale chyba faktycznie nie było takiej potrzeby.
W każdym razie... nirwana.
 
 

Cieszę się że u ciebie również to "zagrało" . Szczerze to uważam że to jest zmiana nie na progu słyszalności gdzie czasem mam wrażenie że sobie wmawiam poprawę, tylko tak duża zmiana że nie sposób nie usłyszeć i potwierdzają to ludzie znacznie bardziej usluchani niż ja.
Ciekawe rozwiązanie z tymi kondensatorami. Daje ci to porządne napięcie a fataga z ładowaniem praktycznie żadna . Dobrze że nie robiłeś przez diodę bo wówczas napięcia mogłyby być niskie i efekt słabszy. Nie wiem na ile wyższe napięcie być coś jeszcze dało ale już nie będę nic zmieniał.

Przy tej okazji ponownie pozostaje mi podziękować Sovereign za popularyzowanie rozwiązania bo dzięki niemu i innym kolegom "mamy lepiej".

Wprawdzie nie za wszystko dziękuję Sovereign mając cicha nadzieję że emocje już u niego opadły (nadal nie widzę jego wpisów) i chętnie pierwszy wyciągnę rękę na zgodę. Jeśli jednak kolega nadal ma potrzebę wyżycia się jakoś na forum to .... Cóż wolna wola.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy te zwrotnice z CC to są zewnętrzne? Jak w praktyce się z tym żyje, jak często wymienia się baterie? może ktoś wrzuci jakąś fotkę?

Można zrealizować dowolnie. Ja mam wewnętrzne. Co do baterii to tyle ile fabryka dała . Ja szukałem możliwie najmłodszych a przeważnie mają 5-6 lat termin przydatności więc to nie wielki problem raz na 5 lat wymienić. Dla pewności i spokoju dałem je w pojemnikach jak napisałem powyżej.

Ciekawe rozwiązanie ma Jaggo00. Efekt baterii bez baterii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czasem niektórzy pytają co to CC
Tutaj :

http://www.enjoythemusic.com/diy/0911/charge_coupled_crossovers.htm

Znalazłem kiedyś fajne wyjaśnienie ale po angielsku.
Jeszcze kiedyś czytałem wyjaśnienie konstrukcji CC przez jednego z inżynierów JBL. Bardzo fajne ale nie mogę znaleźć . Może Sovereign pomoże ?

Są tacy - znam osobiście którzy mówią że to tylko po to wymyślono aby obniżyć koszty produkcji zwrotek bo można tanie kondy dać. Ja się z tym nie zgadzam i zdecydowanie polecam CC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2021 o 11:15, jaggo00 napisał:

Dzień dobry, 

zawiozłem wczoraj moje s3100 na kolejną kurację do P. Andrzeja WItka. Kuracja polegać będzie na upgradzie do cc:) Przypomnę, że s3100 to konstrukcja 2-drożna z tubą i 15" na dole. Podział ustalony jest na 800 Hz. Zastanawiam się czy ma sens montaż cc właśnie na dole? Takie rozwiązanie Jbl zastosował w 4367.  Tak na logikę wydaje się, że to trochę przesada... Może macie jaką wiedzę, doświadczenie w tek kwestii?

W powyższym wpisie widać gdybanie z powodu braku doświadczenia. Podobnie jak w tym:

W dniu 5.01.2021 o 15:49, jaggo00 napisał:

No i mój pacjent jbl s3100 po drugiej korygującej operacji.
Wygląda na to, że nigdy nie był bardziej świeży, silny, otwarty etc... . Nie chcę używać wielkich słów, więc powiem , że zabieg był wart każdej złotówki, różnica jest poteżna.
Przy tej okazji zadalem sobie pytanie: Czy oryginalna zwrotnica byla tak źle zaprojektowana? Mało prawdopodobne... . Raczej 25 lat zrobiło swoje. Oczywiscie wymiana kilku elementów na lepsze tez swoje dołożyło. Wiem, że dla niektórych to co zrobiłem tym kolumnom bedzie odebrane joko tzw grzebanie. Pytanie tylko czy swiadmie kupując takie skrzynki chcemy mieć eksponat czy ich słuchać? Jeśli to drugie to każdemu polecam tego typu zmianę.

Kolejnym krokiem będzie modernizacja zwrotnocy do wersji cc. Nie mam jednak przekonania* czy będzie to taka rewolucja jak ta. Spodziewam się raczej pewnego dopieszczenia. Chyba margines na poprawę nie jest za duży. No zobaczymy.




Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

* w miejscu ''przekonania'' do powyższego wpisu lepiej pasuje ''doświadczenia''. Gdyż w realu 'standardówka' (przy rasowych ''typu horn'' systemach głośnikowych JBL) nie ma żadnego startu. Bo owe systemy tak fenomenalnie reagują na prądowe zwrotnice głośnikowe z Charge-Coupled Linear Definition™ Crossover System (CC 77VDC || 77VDC).

W dniu 25.08.2021 o 19:11, jaggo00 napisał:

kilka dni temu przytargałem moje s3100. 

No mają w końcu cc:) Wiem teraz , że już nic więcej z nich nie wycisnę. Najpierw gruntowna przebudowa zwrotnicy o czym pisałem wcześniej, potem dostrojenie a teraz TO.

Spodziewałem się oczywiście poprawy ale nie aż takiej! nie będę nawet próbował dorównywać poetom z czasopism audio. Scena, separacja, szczegółowość, niesamowita naturalność, analogowe granie. Nie myślałem, że te paczki mają aż taki potencjał!*

* bo słabo znałeś rasowe drivery JBL, a w zestawie z prądowym crossoverami w ogóle nie znałeś.

Nie ma po całości CC od LF po HF (tak by dosłownie wszystkie kondensatory były z systemem CC) i pisze, że: ''Wiem teraz , że już nic więcej z nich nie wycisnę.'' haha haha

Nie ma, że na samo UHF, HF-MF lub LF, gdyż zdecydowanie najlepiej po całości od dołu po samą górę.

Gdybyś miał dodatkowy woofer, który byłby nisko cięty niemalże jak subwoofer, to tylko ten skrajny ewentualnie mógłbyś zostawić jak jest. A że masz woofer zestrojony na zakres od 800 Hz w dół, to zdecydowanie lepiej mieć ten 2-way system głośnikowy w całości (od LF po HF) z CC.

CC na LF pierwszy raz testowałem z kilkanaście lat temu. I tak zostało ulepszone i ostatecznie wzmocnione do poziomu 77VDC || 77VDC. Mocno wyczynowy Live'owy poziom i rasowe granie.

W dniu 19.04.2021 o 14:41, Marcin Wielgus napisał:

- bass - tu nic nie oczekiwałem i też przyznaję ze nie robiłem w zwrotnicy CC na basie ze względu na znacznie wolniejsze przebiegi zmian wiec CC pewnie by nic nie dało. Może się mylę choć Pan Andrzej sam stał na takim stanowisku.

Widać Andrzej, dopiero w 2021 r. pod koniec życia na stare lata wziął się za prądowe crossovery. Na LF nie zaaplikował więc nie ma pojęcia, coś jak wtedy ok. kilkanaście lat temu wspominając mu m.in. o driverach LE85 jak choćby w L300 Summit, ogólnie gdybał (na bazie w ogóle czego innego i z innego brandu), że compression driver to bee, nie ma w ogóle góry, a cięty nisko trzeszczy. Ten jego tekst przekreślił go. Może kości ze starości. Pomyślałem wtedy, ma firmową działalność, a zajechał amatorką. Tworzył on tam u siebie jakieś drobne nie wyczynowe kolumienki i drobną elektroniczkę pod swoje systemy głośnikowe.

On pewnie zna się na połączeniach, złączach, stykach. On wybiera miedziane pozłacane. Ja rodowane.

W dniu 19.04.2021 o 14:41, Marcin Wielgus napisał:

- bass - tu nic nie oczekiwałem (...) wiec CC pewnie by nic nie dało. Może się mylę

Oczywiście, że się mylisz. 

''- bass - tu nic nie oczekiwałem (...) wiec CC pewnie by nic nie dało.'' hehe hehe

To przez (jak to powiadałeś) ''oszczędność na bateriach'' jak i oszczędność na kondensatorach dla LF (bass). Mogło być ci za drogo. Ale powiadasz bez styczności na LF, że ''CC pewnie by nic nie dało'' gdyż tego nie masz w swoim systemie głośnikowym.

Dużo lepsze (m.in. dokładniejsze, jaśniejsze, szybsze i bardziej otwarte) średnie i wysokie z CC też mają wpływ na bas. Więc nawet ze standardową starą oryginalną zwrotnicą na LF (przy tym co jest teraz na HF i UHF) mógłbyś mieć jeszcze lepszy bas.

Możliwe, że na wyjeździe u osoby dokonującej tuningu, amplifikacja była za słaba. Przez swą ''oszczędność'', grasz na pół gwizdka ;) tzn. bez wykrzesania pełnego potencjału brzmieniowego, tak że bez CC bas ci się ociągał/dudnił.

Nie to co w K2 S9900, K2 S9800 Special Edition, czy choćby 4365 i 4367 gdzie CC jest po całości (od basu po samą górę), a nie ''oszczędzanie'' jak u ciebie.

Co innego gdybyś miał dodatkowy woofer, który byłby nisko cięty niemalże jak subwoofer.

Swoje L300 Summit kupiłeś po przeczytaniu tamtego wpisu, w którym wtedy (9 lutego 2020) wspomniałem:

Zobaczcie jakie cacunia ma bazunia :-) ''bazodrut''

JBL L300 Summit - za 28 000,00 zł

https://www.audiostereo.pl/topic/122022-monitory-wszechczasówtop-20/page/89/?tab=comments#comment-4768703

Cytat

JBL L300 Summit

28 000,00 zł

https://allegro.pl/oferta/jbl-l300-summit-8456480823

Opis

kolumny w pełni sprawne, technicznie perfekcyjne. wykonano rewitalizację skrzyni i zamontowano audiofilskie porty głośnikowe , reszta w oryginale. jedne z najlepszych paczek jakie słyszałem i użytkowałem bez względu na cenę i tego zdania jest również wielu fanów JbL-a. tylko odbiór osobisty lub dowóz po uzgodnieniach. więcej info na telefon poproszę - dostępny w zakładce "o sprzedającym "

zapraszam także na nasze inne aukcje z audiofilskimi smakołykami :-)

...w tym opinii jakiegoś usera szatan, który odsłuchiwał ten twój egzemplarz u ''bazy''.

Cytat

W dniu 30.09.2019 o 00:12, szatan napisał:

Sprostowanie - jbl l300 też nie miałem w domu. Grają kompletnie - to skończony i rewelacyjny dźwięk, można użyć najlepszych i teoretycznie sprzecznych ze sobą określeń: swoboda, gładkość, naturalne ciepło, precyzja, przestrzeń, naturalność, energia, gładkość, referencyjny bas, góra po której ciężko się otrząsnąć ale to był cały dopracowany system. 

Pamiętam ''bazodruta'' jak podpadł wyskakując kiedyś z niekontrolowanym tekstem, tak że powstał jakiś zgrzyt. To było kilkanaście lat temu. Dzwoniłem z zapytaniem czy można wypożyczyć kable głośnikowe [jakieś w miarę grubiutkie samodziełki które on wystawiał za ok. 5-6k zł] by sprawdzić co to jest. I pytam ''bazę'' z jakiego przewodnika wykonane, a on mi z tekstem: ''mogą być z papieru toaletowego, aby grały''. To niech sobie słucha tych kabli z papieru toaletowego i dalej owija bandażami lampy w lampowym wzmacniaczu.

Coś podobnego używał gość od ''grajpudeł'' na starych papierowych siemensach. Może to były grajkable. Tam mógł być jakiś interes pomiędzy tym od ''grajpudeł'' a ''bazodrutem''. Grajpudła (AvatarAudio) na starych siemensach to takie zwykłe granie starych papierówek siemensa z własnym charakterkiem i klimatem papieru vintage - nie były złe w kategorii starych papierówek. Przetworniczki o niskiej mocy pod słabowite wzmacniacze. Nic wyczynowego.

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kilka dni temu przytargałem moje s3100. 
No mają w końcu cc:) Wiem teraz , że już nic więcej z nich nie wycisnę. Najpierw gruntowna przebudowa zwrotnicy o czym pisałem wcześniej, potem dostrojenie a teraz TO.
Spodziewałem się oczywiście poprawy ale nie aż takiej! nie będę nawet próbował dorównywać poetom z czasopism audio. Scena, separacja, szczegółowość, niesamowita naturalność, analogowe granie. Nie myślałem, że te paczki mają aż taki potencjał! 
Polaryzacja została zrealizowane nie poprzez baterie a przy pomocy kondensatorów. W rozmowie z Panem Andrzejem Witkiem przed ruszeniem prac proponowałem aby zastosować rozwiązanie z 4367 gdzie polaryzacja następuje poprzez ładowanie na bieżąco diody prostowniczej wprost z sygnału. Pan Andrzej wymyślił układ z kondesatorami, który trzeba ładować raz na kilkanaście dni. trwa to łącznie ok 1 min... . napięcie po naładowaniu to ok. 35V. 
Nie dołożyłem jednak cc na basie ale chyba faktycznie nie było takiej potrzeby.
W każdym razie... nirwana.
 
 

Jaggo00 czyli jest dla nas nadzieja na jeszcze kolejna poprawę dźwięku.
Jak czytamy "że ze skąpstwa" na razie mamy pół gwizdka to ciekawe jak zagra cały ? I czyj będzie większy

A tak poważnie to mi się na razie nie chce nic grzebać bo po wymianie L-pad na potencjometry vishay i wewnętrznego okablowania na dobra miedź i wywaleniu tych rzekomo audiofilskich ganiazd od "bazy" to już jest tak dobrze że nawet nadchodzącą jesień mnie nie martwi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie - szczególnie posiadaczy vintydżowych JBL. czy stoją one u Was na kolcach ?

w czasach produkcji tych modeli nie było takiej praktyki, no ale czasy się zmieniają a i doświadczenie też.

u mnie jest parkiet dębowy klejony do podłogi więc mało rezonująca podstawa ( w innym systemie mam podłogę z desek to inna bajka). czy uwazacie ze to cos da? jeśli postawiliście na kolcach u siebie to co i jak się zmieniło ? pewnie bas ale podzielcie się doświadczeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89e23c610404dfbc094aec3d9f1577ed.jpg
Przy okazji zmian zwrotnic na CC wg Nelsona Passa postanowilem zrobić bi-wire i dzisiaj się zebrałem i wyciągnąłem zworki ze srebrnej licy i podłączyłem 2x Kimber Kable 8TC. Na górę taki przekrój to przesada ale taki miałem i lubię ten kabel. No i ... Może to za szybko żeby oceniać ale mam wrażenie że przestrzeń się poprawiła i detal . Może to auto sugestia ale ... Tak to odbieram.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukiwałem białych do salonu, a kiedy już kupiłem, stwierdziłem to jest to co lubię i kupiłem do mojego pokoju odsłuchowego drugi komplet. Te już lakier piano black 🙂

Wiem, że nie wszyscy lubią ich granie, ale mi ono bardzo bardzo pasuje. U mnie grają z Yamahą A-S3000.

Na załączonym zdjęciu oba komplety, tutaj podczas testów różnego sprzętu, m. in. A-S1200 kolegi.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najpierw poszukiwałem białych do salonu, a kiedy już kupiłem, stwierdziłem to jest to co lubię i kupiłem do mojego pokoju odsłuchowego drugi komplet. Te już lakier piano black
Wiem, że nie wszyscy lubią ich granie, ale mi ono bardzo bardzo pasuje. U mnie grają z Yamahą A-S3000.
Na załączonym zdjęciu oba komplety, tutaj podczas testów różnego sprzętu, m. in. A-S1200 kolegi.
1.thumb.jpg.75bbbddd9974448974fff986fdc2f6c2.jpg

Ale powiem ci że super to wygląda.
Mi chodzą po głowie te MK1 takie w okleinie drewnianej pierwsza ich edycja ale ponoć późniejsze - twoje - poprawili i lepiej grają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obie pary to Classic Edition (na rynek europejski), kolega po wizycie u mnie kupił Limited Edition (na USA) i stwierdzam, że lakier na Classic jest lepiej położony.

A dźwięk ? Bo ja lakier to rzadko słucham


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Myślę o zakupie JBL 250 ti, stąd prośba o możliwość posłuchania ich w Krakowie lub do 100 km. Interesują mnie również S2600 / 3100. Żaden ze mnie ekspert ( nigdy nie posiadałem JBL-a ). Może znajdzie się ktoś z Małopolski lub okolic, kto zechciałby pomóc. Oczywiście chciałbym zobaczyć czy mój wzmacniacz się z nimi polubi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 20:22, aax napisał:

Najpierw poszukiwałem białych do salonu, a kiedy już kupiłem, stwierdziłem to jest to co lubię i kupiłem do mojego pokoju odsłuchowego drugi komplet.

Nie miałem pojęcia, że białe są w ogóle dostępne. Fajnie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Myślę o zakupie JBL 250 ti, stąd prośba o możliwość posłuchania ich w Krakowie lub do 100 km. Interesują mnie również S2600 / 3100. Żaden ze mnie ekspert ( nigdy nie posiadałem JBL-a ). Może znajdzie się ktoś z Małopolski lub okolic, kto zechciałby pomóc. Oczywiście chciałbym zobaczyć czy mój wzmacniacz się z nimi polubi
Pozdrawiam

Napisz do Jaggo00 on ma 3100 to pogadacie. Generalnie S2600 i 3100 to ciężko znaleźć.
Co do 250Ti to tych jest dużo więcej w okolicach 10k . Pierwsze edycje - te drewniane - mają spore możliwości regulacji zworkami z tyłu co pozwala dostosować je do akustyki pomieszczenia ale spotkałem się z opinią na forach - sam nie miałem - że późniejsze wersje Jubilee sa lepsze / poprawione dźwiękowo pomimo tego że już nie mają tej regulacji z tyłu. Niech się wypowie ktoś kto ma i miał możliwość porównać. Kiedyś je kupię bo mi się bardzo podobają daj znać jak jak coś kupisz .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Ok, dzięki za info. Napiszę do niego. Widziałem niedawno dostępne 250 Limited. Ciekaw jestem, jak one się plasują na tle całej linii.
Pzdr

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka



I jak zmiany ? Ciekaw jestem tych JBL


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolegi z forum na Śląsku. Słuchałem jego Jubilee na swoim wzmacniaczu i jego zestawie. Bardzo mi się podoba to granie, bardzo. Mogę mówić za siebie, bardzo miły wieczór. Jeszcze raz dzięki.
Niestety jedna para uciekła mi sprzed nosa kilka dni temu. Szkoda !!!. Szukam dalej

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

"Dokształcam" się na forach, szukam opinii o różnicach pomiędzy modelami Classic, LE i Jubilee.

Może jest ktoś, kto zna ( słyszał ) wszystkie lub co najmniej 2 z wersji. Chętnie wysłucham opinii osób, które miały z nimi do czynienia. Czy są jakieś znaczące różnice między nimi ?. Jak rozumiem, dwa dolne drivery są wszędzie takie same. Różnice dotyczą góry i wyższej średnicy oraz oczywiście zwrotnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:

Zapisz się do tych dwóch grup na FB. Napisz posta i na 100% będzie odpowiedź. Kiedyś temat już był tam poruszany . To grupy zamknięte ale no problem z zapisaniem się

Dzięki -:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam ponownie,

zakupiłem JBL 250 TI Classic ok. tydzień temu, więc zgłaszam akces do klubu 🙂

Póki co eksperymentuję z ustawieniem, ale mogę śmiało powiedzieć, że więcej się ostatnio uśmiecham za sprawą tej "parki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotekf3bbbbc4e44019c92cbd592578784d28.jpg7fbac7afaf9ebd8d465fa6737fe2b7c6.jpg5f0a21339c9c388123016aa3081c282c.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Wiem, ustawianie kolumn i dogięcia za pomocą lasera może się wydawać przesadą, ale, że mam na podorędziu, to skorzystałem :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Przy okazji wielkie dzięki wszystkim, którzy pomogli i udzielili info zarówno na priv jak i tutaj na głównej stronie. I dziękuję Mateuszowi, za możliwość odsłuchu jego systemu przed zakupem. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:

Fajnie to wygląda . Napisz coś o wrażeniach dźwiękowych. Widzę że gra z ML a który to ?
A w tle lumin ? Czy to auralic ?

ML 585 i Lumin U1 mini - wymiennie z DAC 1 Micromegi przez koaksjal i wyjściami analogowymi do 585 ( zarówno kabel cyfrowy i interkonekty są do wymiany - jadą do mnie xlr-y na bazie Neotecha Nemoi 3220), lub bezpośrednio AES/EBU do wbudowanego przetwornika w ML 585. 

Jeśli chodzi o samo porównanie przetworników, to jednak na korzyść ML 585, nie jest to jednak do końca jednoznaczne.

Dźwięk jest generalnie bogatszy, ma większą masę i wydaje się - lepszą barwę. Jest nieco wysunięty do przodu, to jednak wciąż z perspektywą i sceną, nie wyrzuca niczego przed linię kolumn, jest równowaga, nie mniej czasem ( zależnie od repertuaru ) bywa nieco stłoczony. No i przez AES/EBU jest kilka decybeli głośniej.

Micromega rozrzuca dźwięki głębiej, jest to granie bardziej analogowe - słaby kabelek cyfrowy i interkonekty - tu raczej nie pomagają. Tak czy inaczej bez względu na wiek, jest to bardzo fajny dac i będę dalej próbował to rozwijać, bo to przyjemne i niemęczące granie.

Jeśli chodzi o samo połączenie ML + JBL, to jest moim zdaniem bardzo dobre połączenie. Full american. Jest dobra kontrola i nóżka chodzi, oj chodzi. Daje sporo frajdy. Zyskałem lepsze dociążenie dźwieku, lepiej róznicowany bas. Potrafi być subtelnie, kiedy trzeba i z rozmachem jak muzyka tego wymaga. Moim zdaniem bardzo uniwersalne głośniki, wypadają dobrze w każdym niemal repertuarze, czego nie można powiedzieć o Tannoyach, które też uwielbiam.

Czy można lepiej ?. Wszyscy wiemy, że tak. Ani te kolumny, ani amplifikacja to przecież nie koniec drogi. Tak się jednak składa, że daje to razem dźwięk całkiem wysokiej klasy. Gra to teraz po 10-12 godzin dziennie, i nie chce mi się przestać. 

Watów niby nie brak, ale jakaś końcówka do bi-ampingu, by pewnie nie zawadziła ........:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.