Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam !

Coć od ostatnigo wpisu minęło już trochę czau,postaram sie go trochę odświeżyć.Kolumny posiadłem z drugiej ręki i zdecydowałem sie na nie ,choć nie są już młodzieniaszkami. Stan ich oceniam na b.dobry. Na głośnikach czas jakby się zatrzymał w miejscu. Nie widać najmniejszych śladw zużycia. Zawieszenie niskotonowca choć z gąbki, nie jest sparciałe. Cudownie oddają wokal i pianino. Również świetnie dają sobie radę ze skrzypcami. Harmonijka jest tak naturalna jakby ktoś grał na niej w pokoju. No i ten bas, werble, czynele. Oj muszą się inni producenci napocić żeby im dorównać. Chętnie poznam osoby , które mają ten model. Pozdro.

post-21729-100005379 1242109889_thumb.jpg

post-21729-100005380 1242109889_thumb.jpg

post-21729-100005381 1242109889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To prawda, z wyjątkiem e100 (brak kratki w maskownicy), pozostałe podłogówki serii E mają tą przypadłość. Ja uważam, że wato się tej kratki pozbyć. Ona głównie chroni przed zniszczeniem mechanicznym. W wyższych modelach JBL nie stosuje tego patentu, bo to psuje mocno dzwięk, o trzeszczeniu nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały tuning JBL e80. Polegało to na tym że usunąłem z maskownicy na wysokości bas-ref. kratkę która podczas głośniejszego odsłuchu wpadała w wibracje, co strasznie raniło dźwięk. Po usunięciu jej jest znaczna poprawa. Niema żadnego charczenia plastikowej kratki. Z zewnątrz maskownicy nie ma śladu po jakiejkolwiek ingerencji. Osobom którym ta niedoróbka e80 przeszkadza polecam tą operację.

Na foto zamieściłem narzędzia którymi się posługiwałem. Deseczka plastikowa służyła jako osłona podczas podcinania nożykiem, żeby nie pociąć materiału.

post-18928-100002096 1245426762_thumb.jpg

post-18928-100002097 1245426762_thumb.jpg

post-18928-100002098 1245426762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Tak mało forumowiczów miało kolumny tej zacnej firmy? Chyba najlepiej na JBL-ach poznali się Japończycy wykupując co zacniejsze serie. Założyciel tego Klubu już niedługo zamówi u czarnych pogrzeb. JBL-owcy klawiatura w garść i dawać tu wpisy bo jesteśmy na szarym końcu wśród klubowiczów. No chyba że już rzeczywiście mało kto na tutaj JBL-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.