Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  169 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku

Rekomendowane odpowiedzi

My tu cały czas o kolumnach a nasza ulubiona firma może pochwalić się także świetną elektroniką. Poniżej na fotce końcówka mocy JBL/UREI 6260. Miałem przyjemność ją użytkować przez jakiś czas i powiem jeśli ktoś lubo mocne rockowe brzmienie i świetny bas powinien się nią zainteresować.

post-6793-100004692 1254077708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GT 5 Wrz 2009, 19:07

"Oooo pięky zestawik :) Już trzecia osoba na audiostereo.pl posiadająca JBL TL 260. Napisz jak Ci JBL-e grają z elektroniką sonego!"

-Na razie jest tak sobie. Kable bede zmienial.

 

DawidM 5 Wrz 2009, 21:31

"Kolumny za bardzo schowane, prawdopodobnie się duszą, wyjedź z nimi trochę w przód."

-Na zdjeciu tego nie widac, ale stoja one 27 cm od sciany.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić kable głośnikowe do moich JBL TL260. Chciałbym aby dźwięk wydobywający się z głośników był dynamiczny i porywający. Jakie kable sugerujecie?

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TL są bardzo cenione na zagranicznych forach audio, tyle, że tam grają w wielkich pokojach z elektroniką klasy McIntosh MC252, Mark Levinson, Rotel RB-1092 (500W) x2 ;), gdzie moc na kanał zaczyna się od 250W i myślę, że w takich warunkach JBL-e mogą zacząć błyszczeć, a nie poprostu "grać" (tak ma większość wymagających kolumn, typu focal, paradigm). Co do kabli, to proponuję coś superprzejrzystego, szybkiego i naturalnego, bo TL graja już same w sobie "ciepłym" i głębokim dzwiękiem, z obfitym basem. Kabel nie może "zamulać", może jakieś nordosty (red dawn?). Ja mam np. Velumy LS-V, które są jak dla mnie idealne - szybkie i naturalne, nie dodające nic od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.com/JBL-James-B-Lansing-D-1004-D1004-Pair-of-Speakers_W0QQitemZ140310411933QQcmdZViewItemQQptZVintage_Electronics_R2?hash=item20ab26fa9d

 

 

Tego bym chciał posłuchać ciekawe jak to gra takie stare a głośniki do dzisiaj tak samo wyglądają w kolumnach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, te Lansingi z 1948 roku i to w jakim stanie. Facet pisze że...

[...] pierwszy z głośników kupił jego ojciec kiedy zbudował dom pomiędzy 1948 a 49-tym w czasach kiedy stereo jeszcze nie istniało. Drugi kupiony został 3-4 lata później na początku lat 50-tych aby wreszcie w 1964 zostały zestawione w pierwszym systemie stereo. Niesamowite jest tłumaczenie sprzedawcy że niestety nie zachowały się paragony zakupu ani instrukcja obsługi no ale to było ponad 60 lat temu więc można mu to wybaczyć. Ciekawa jest też próba oszacowania ich wartości w przeliczeniu na kwotę jaką zapłacono za nie oryginalnie. Przykłady cen zakupu kolekcjonerskiej karty bejsbolowej sprzedanej w 2005 za $214k, egzemplarza Chevrolete Corvette z pierwszej serii za $300k, czy wreszcie jednego z pierwszych 10-ciu egzemplarzy tego auta za bagatela $10 melonów dają dużo do myślenia. Przy tym $14,500 za te 60-letnie Lansingi wydaje się wręcz „darmochą” ;-)

 

ps. zdjecia zamieszczam "ku pamieci" kiedy aukcja juz zniknie. mysle ze nikt nie ma nic przeciwko temu.

post-891-100002672 1256172342_thumb.jpg

post-891-100002673 1256172342_thumb.jpg

post-891-100002674 1256172342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale te z tyłu idą w ich miejsce i podejrzewam że grają lepiej.Też kiedyś widziałem największe szafy Tanoya a z tyłu podobne kolumny na ich miejsce

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

To ja też zapiszę się do klubu JBL

 

Moje kolumny JBL Northritdge E-100 z podstawkowymi L810 trochę skromniej wyglądają.

Posiadam już 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Zestaw napędza 16 lampowy wzmacniacz DIY 4 X E34L na kanał,mocny koncertowy dźwięk ze zwartym dobrym basem.

 

Pozdrawiam.

krzem3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

niedawno słuchałem "monitorki" 4412 - też dość ciekawe! jednak te monitorowe 30cm basy to raczej na pokoje powyżej 20m2 :) nie wiem czemu, ale po serii XTi JBL się posypał...

a jeżeli chodzi jeszcze o małe monitory to czy ktoś słuchał może Ti1K czy też Ti1000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.