Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No i jak grają te HP 420, na tle L100? Napisz coś więcej :) Pytałeś wcześniej czy ktoś napędza JBL-e lampą. Jakieś 2 tyg. temu miałem przyjemność gościć u siebie kolegę masterofdeath6, który użyczył mi na próbę lampę bewitch na kt88, do moich TL 260 (szukam do nich czegoś lepszego niż NAD c372 ;)). Nie poznałem tych kolumn ]:-> Pozytywnie nakręcony na kolejne odsłuchy, chodzi mi po głowie jeszcze krell 400setka, lub inny szybki i przezroczysty tranzystor... Może ktoś z Wrocławia/okolic pomoże? :) Tak czy siak z lampą to był dobry trop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-100 grają niższym basem, z większą ilością powietrza, jakby trochę lepsza stereofonia, ale środek i góra są bardzo podobne, różnica jest minimalna. Ale bas w HP jest krótki i dobrze kontrolowany, przede wszystkim nie jest gumiasty, nie ciągnie się. Wokale w obu kolumnach są czyste i przejrzyste. Jestem z nich b.zadowolony. Długo na nie polowałem. Oprócz tego są bardzo efektowne. Do pokoju powyżej 20m2 są jakby ciutkę za słabe, ale ja kupiłem je z myślą do sypialni coby podłączyć do mini wieży Philpsa MCD 708. No i nie poznałem sprzętu. Co tu opisywać, trzeba samemu posłuchać. Gra prawie audiofilsko. Z czasem chcę kupić do nich jakąś chińską lampę. W ogóle jak ktoś posłucha starych JBL-i trudno mu się przestawić na inne. Mnie się udało skonfigurować wzmak z kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>masterofdeath6

>tera jakiś niemcok sprzedaje te monitorki z tej serii z 30cm basem :) 600eur (tylko?)

To wklej link tych niemcoka monitorków? Szkoda że tak szacowna manufaktura jaką jest JBL ma tak mało wpisów w stosunku do innych klubów. Czyżby tak mało było sympatyków i posiadaczy produktów tej wielce szacownej firmy, która tak wielkim uznaniem cieszy się wśród audiofili w Japonii. Czy może to już zmierzch JBL-a po przerzuceniu produkcji do Chin, a nie jak do tej pory bywało do Danii czy UK. Myślę że jest tu wielu forumowiczów, którzy w swoich zestawach mają wpięte różne modele JBL-a. A może czas zamknąć ten rozdział? Na pewno kolumny z przed ćwierćwiecza nie są tak efektowne jak produkty współczesne, ale ich niepowtarzalne brzmienie i serce z jakim zostały stworzone zaskakują melomanów na całym świecie. Skończyła się zapewne pewna epoka. I dziś takie dinozałry jak L-100, czy HP-430 nie przyciągają uwagi młodych audiofili. A przecież dzwięki się nie zmieniają, zmienia się tylko ich odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach a szczególnie w Polsce nie stać ludzi na takie głośniki jak JBL seria Array,K2 czy Everest . Wiele osób uważa że JBL to słabsza firma tylko patrząc na serie E lub Es która nadaje się bardziej do kina domowego albo do gatunku muzyki takiego jak rock ale i nowe produkty od JBl są udane jak seria ,Studio albo TL(LS jeszcze nie słuchałem). Mało ludzi ma głośniki tej marki bo też ciężko są dostępne i nie są już produkowane te starsze a po internecie są rozsiane negatywne opinie o JBL a piszą to najczęsciej osoby które nie słuchały żadnych głośników z JBL-a tylko sie kieróją takimi właśnie opiniami. Seria HP podoba mi sie i chciałem kupić 530 lub 580 ale są prawie że niedostępne kiedyś słuchałem chyba HP430 ale niepokazały do końca jak grają bo podpięty był pod stary amplituner niepamiętam modelu ale wart był 250zł jak wtedy patrzałem. Seria np K2 napedza sie takimi wzmacniaczami jak McIntosh albo Halcro dm68 warty 37 tysięcy dolarów więc nie tylko głośniki są takie drogie ale i trzeba mieć też na wzmacniacz który je napędzi i pokaże na co stać JBL. Firma ta znana jest na całym świecie po częsci z estrady ,car audio i studi nagraniowych odkąd pamiętam to zawsze JBL był liderem ale teraz sie pozmieniało wszystko i nie wiem jak jest. Sam posiadam kolumny od JBL i jestem bardzo zadowolony może kiedyś sie pochwale na tym forum ale narazie moge sie wpisac do klubu jako fan JBL-a.

post-26197-100001863 1266538328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crusher07, 19 Lut 2010, 01:12

>Wiele osób uważa że JBL to słabsza firma tylko patrząc na serie E lub Es

>która nadaje się bardziej do kina domowego albo do gatunku muzyki takiego jak rock ale i nowe

>produkty od JBl są udane jak seria ,Studio albo TL(LS jeszcze nie słuchałem).

 

seria Studio gra tylko ciut lepiej od niższej wymienionej serii i w kategorii jakość/cena również tylko psuje opinie tej zacnej marki

z kolei modele wyższe to już mają ceny poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego, tak aby się nimi zainteresował i chociaż dla porównania posłuchał, ale cóż, taka widać polityka firmy

pozostaje chyba tylko polować na starsze cenione serie, z drugiej ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się że u nas rórnież są osoby które posidają wyższe modele choćby K-2, czy Everest, tylko się nie ujawniają z jakiś tam np. snobistycznych względów. Jednakże jest u nas wiele osób, które są w posiadaniu wiekowych aczkolwiek perełek wyrobów tej firmy. W poprzednim mym wpisie nie miałem na mysli produktów JBL-a do caraudio, to odrębna liga. A wracając do modeli HP to serja wyższ również mi chodziła po głowie, ale niestety nie udało mi się jej upolować. I tak jestem very heepy z tego ze mam 430 w świetnej kondycji i stanie , który nie budzi zastrzeżeń. Załuję tylko że nie udało mi się kupić tego, ale wtedy było chwilowe brak drobnych, a cena była atrakcyjan. Ale może kiedyś się uda. Nięch się odezwie posiadacz tych klocuszków. Może gdzieś jest tutaj, ale się okopał.

post-21729-100001839 1266564348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

-> masterofdeath6, 24 Sty 2010, 10:56

"jeżeli chodzi jeszcze o małe monitory to czy ktoś słuchał może Ti1K czy też Ti1000 ?"

 

Monitorki to Ti2K, zaś Ti1K to central (wiem, bo poluję na niego ;).

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

ale pojechali LOL

wiem, że były też niebieskie, białe, czerwone i srebrne, ale nigdy nawet nie widziałem żeby ktoś coś takiego sprzedawał, czy posiadał :)

mi się tylko buczek podoba jeżeli o TiK chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takie są w rajchu"

 

Gdzie? Bo na ebay nie widzę albo źle szukam.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> masterofdeath6

"mi się tylko buczek podoba jeżeli o TiK chodzi:)"

 

A widziałeś czarne na żywo?

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Poszukaj na aukcjach internetowych, w szczególności ebay. Choć na allegro też widywałem te wysokotonówki. Szukaj głośniczka co się zwie : JBL LE25-2

 

Może też być LE25 lub LE25-4. Podobno LE25 jest głośniejszy od reszty, ale generalnie są to te same głośniki. Wrzucali je do L100,l36,L26

 

cena? nie wiem ale taki strasznie tani to on chyba nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL L-36 Decade, o które pytałem są w pełni sprawne i grają zadziwiająco.

Jest to inna szkoła niżeli dzisiejsze konstrukcje. są bardzo obiektywne i prawdziwe. Nie znajduje tutaj jakiegoś zmiękczania, wypełniania, ocieplania i silenia się na przymilne granko.

Słabości realizacji nie są maskowane. Ale dobrze zrobione płyty brzmią niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.