Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  169 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku

Rekomendowane odpowiedzi

-> masterofdeath6

"czyżby właściciele mieli jakieś komplexy ? :D"

 

Hehe, niezły overkill. Ale przyznaj się, o takich dwóch subach TiK to chyba nadal marzysz, nie? ;)

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

:))) niestety pozostaną tylko w sferze moich mokrych snów o potędze :(

jak coś to jm laba SW900 - przynajmniej szybszy by był, ale cobalta jak słuchałem to tylko bałagan sie robił L:( = to fajne do KD!

 

same te Ti120 to już jak 2 suby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

:))) niestety pozostaną tylko w sferze moich mokrych snów o potędze :(

jak coś to jm laba SW900 - przynajmniej szybszy by był, ale cobalta jak słuchałem to tylko bałagan sie robił L:( = to fajne do KD!

 

same te Ti250 to już jak 2 suby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają głośno, lekko i ostro-ciemno. Dziwnie jak dla mnie, czas pokaże czy zrobię modyfikację zwrotki wg. Troelsa. Trochę mnie te 8 baniek na kondensatory przeraża. Skoro się już kolego wygadałeś to jak ustawiasz potki regulacyjne na swoich paczkach i jak masz ustawione kolumny (z grubsza)?

 

Chociaż teraz jak słucham cichutko wieczorem ostrej elektroniki z mega tąpnięciem to sprawdzają się idealnie. Całe pasmo jest słyszalne, podoba mi się i potwierdzam że wielu by się zdziwiło bo potrafią zatrząść domem i okolicznymi kontynentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dołączam do zacnego grona jako świeży nabywca Ti 250 Limited Edition, w kolorze czarnym lakier fortepianowy...

 

Kolumny graja niesamowicie, wspaniała równowaga tonalna, nie są wymagające dla elektroniki, a z drugiej strony czuje, że mają ogromny potencjał do rozwoju wraz z rozwojem systemu.

 

Mam jednak aktualnie taki dylemat - zdecydowanie podoba mi się bardziej wersja w teaku czyli zasadniczo starszy model, mało tego pojawiła mi się możliwość dokonania wymiany na takie kolumny w "drewnie". Z tego co wygrzebałem w necie, 250tka pojawiła się w roku 1982 jako L250, później w 1984 nastąpiła modernizacja i zmiana nazwy na TI250 a w 1990 wyszła wersja która ja posiadam czyli TI 250LE. Czy znacie dokładnie zmiany jakie zaszły pomiędzy tymi modelami i jak bardzo są one "słyszalne" w jaki sposób zmieniają charakterystykę brzmienia tych kolumn?

 

pozdrawiam i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz zdjecie... bylo w cholere zdjec ti 250 :-) troche pogrzebalem w necie i doszedlem do wniosku ze zostalem przy mojej wersji LE, mimo ze w drewnie mi sie bardziej podobaj - nawet nie wiem czy to sa LE250tki z przed 84go roku czy juz ti ale bez modyfikacji Limited Edition ktora miala miejsce w 1990... ae jak to sie mowi lepsze jest wrogiem gorszego, wiec na razie zostaje przy tym co jest i bede pomalutku pracowac sobie nad klockami zeby zagraly adekwatnie do poziomu kolumn :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ALTON

"Design mają na poziomie kolumn z biedronki.. tych za 199zł."

 

masterofdeath6, widzisz, mówiłem, że czarne fajniejsze ;)

 

 

W tym wątku (28 Lut 2010, 16:37) napisałem, że poluję na centrala Ti1K. Udało mi się go ustrzelić. Wrzucam parę fotek dla potomności. Jest to bowiem bardzo rzadko występująca kolumna, o której można znaleźć bardzo mało informacji i jeszcze mniej zdjęć ("flaczków" to w ogóle nie udało mi się znaleźć).

post-2580-100000041 1276778450_thumb.jpg

post-2580-100000042 1276778450_thumb.jpg

post-2580-100000043 1276778450_thumb.jpg

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Rarytasik! ja jednak nadal obstaję za buczkiem :))) ew. wiśnia też zacna!

 

Widziałem 2 przypadki, w których właściciele traktowali je jako 2 frotny! tzn 2 podstawkowce stawiane w pionie :)

 

- te 2 głosniki to średnionisko... ? to chyba te same co robią za wyższą średnicę w ti10k :)

 

jeszcze raz gratki panie!

 

P.s. Jeszcze większa rzadkość jeżeli chodzi o TiK to CAŁA KOPUŁKA ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"te 2 głosniki to średnionisko... ? to chyba te same co robią za wyższą średnicę w ti10k :)"

 

Nie.

Generalnie sprawa jest prosta.

- kopułka we wszystkich kolumnach serii jest taka sama

- Ti10K i Ti6K posiadają wklęsłą kopułkę średniotonową

- Ti10K posiada jeszcze 17cm głośnik nisko-średniotonowy, dokładnie taki sam, jaki mają Ti6K (jako niskotonowy) oraz Ti2K jako nisko-średniotonowy

- Ti10K mają dodatkowo jeszcze dwa 20cm niskotonowce

- central Ti1K posiada nisko-średniotonowce niespotykane gdzie indziej, jest to bowiem celulozowy głośnik o średnicy ok. 13cm, ale wielki magnes i solidny, odlewany kosz jest podobny do innych głośników stosowanych w pozostałych kolumnach serii

 

"P.s. Jeszcze większa rzadkość jeżeli chodzi o TiK to CAŁA KOPUŁKA ! :)"

Kopułka jak nowa :)

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem dzisiaj test Ti10K i okazuje się, że jednak sprawa głośników zastosowanych w poszczególnych modelach serii TiK nie jest jednak taka łatwa. Mimo takich samych rozmiarów, niektóre przetworniki są różne (np. polipropylen vs. celuloza).

Trzeba by zajrzeć do serwisówek, żeby móc się wypowiedzieć dokładnie na ten temat.

Sorry za namieszanie :)

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

spoko Panie! każdemu się zdarza :)

jakby nie było wyglądają niemal identycznie te przetworniki poszczegolne

 

a z dawniejszych czasów, model 4660 wygląda dość niecodziennie - ciekawe czy ktoś ma takie w Polsce?

post-10320-100000064 1277972583_thumb.jpg

post-10320-100000065 1277972583_thumb.jpg

post-10320-100000066 1277972583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.