Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam i słucham na tym co jest w o mnie , chcę kupić gramofon i potrzebuję pre gramonofonowe . Moje zapytanie , jakie pre szukać m1 czy m2 line czy tylko gramofonowe , nie potrzebuję/nie chcę dodatkowych regulacji , kable gramofon lub cd mogę zmieniać , może jestem w błędzie lub nie , proszę oświećcie mnie.

Pozdrawiam , Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam i słucham na tym co jest w o mnie , chcę kupić gramofon i potrzebuję pre gramonofonowe . Moje zapytanie , jakie pre szukać m1 czy m2 line czy tylko gramofonowe , nie potrzebuję/nie chcę dodatkowych regulacji , kable gramofon lub cd mogę zmieniać , może jestem w błędzie lub nie , proszę oświećcie mnie.

Pozdrawiam , Andrzej

witaj,

M1 czy M2 to pre MM czyli wkladka MC odpada, chyba ze dokupisz transformator dopasowujacy

co do regulacji to lepiej pre kupic z tokowymi bo dopasowanie obciazenia to kluczowy element tej calej zabawy

kupujac pre z kompletem regulacji nie ograniczasz sie praktycznie wogole do rodzaju wkladki,

w przypadku M1 i M2 pozostaje tylko MMka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema chłopaki coś przycichło w klubie :)Ja zaczynam zabawę z kolumnami zaraz po tym jak posłuchałem najbrzydszych a zarazem super grających AN-D.Wiem ,że to najtańsza wersja ale grała wybitnie.Ze względu na to ,że jestem ograniczony funduszami i lubię czasami sam poskładać zamówiłem sobie parę gratów i zaczynam:)Wiecie może jakie kondy siedzą w fabrycznej AN-E silver ? dzięki

 

A to widok z przodu :)

post-18527-0-66489400-1302553434_thumb.jpg

post-18527-0-28294100-1302553560_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jedno małe pytanko na allegro jest wystawiony AN M1 - czy ktoś zna ten egzemplarz czy są jakieś przeciwwskazania , może być na priva. Dzięki Andrzej

Jeden z najlepszych budżetowych preampów. Czy jest jakiś 'współczesny' odpowiednik.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co wiem CD3 są 2 egzemplarze w Polsce (może jeszcze coś w ukryciu).

Łatwiej ci będzie nabyć CD 3.1 (chyba jest w Nautilusie w Krakowie jeden egzemplarz do sprzedania)- ich jest trochę więcej, ale wbrew nazwie to zupełnie iny cd (mają bardzo podobną obudowę i sam transport jest identyczny - analog to już zupełnie inna bajka).

 

No i tu jest do wzięcia z tego co widzę:

http://www.ebay.com/itm/AUDIONOTE-cd3-audio-note-cd-player-/300624281467?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_CDPlayerSeparates&hash=item45fe9a7f7b

 

To bardzo rzadki model na wtórnym rynku i cena widzę akceptowalna - nie wiem jak stan (laser do niego kosztuje UWAGA 8 - 12 złotych i jest dostępny wszędzie).

Edytowane przez Koobal

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem CD3 są 2 egzemplarze w Polsce (może jeszcze coś w ukryciu).

Łatwiej ci będzie nabyć CD 3.1 (chyba jest w Nautilusie w Krakowie jeden egzemplarz do sprzedania)- ich jest trochę więcej, ale wbrew nazwie to zupełnie iny cd (mają bardzo podobną obudowę i sam transport jest identyczny - analog to już zupełnie inna bajka).

 

No i tu jest do wzięcia z tego co widzę:

http://www.ebay.com/itm/AUDIONOTE-cd3-audio-note-cd-player-/300624281467?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_CDPlayerSeparates&hash=item45fe9a7f7b

 

To bardzo rzadki model na wtórnym rynku i cena widzę akceptowalna - nie wiem jak stan (laser do niego kosztuje UWAGA 8 - 12 złotych i jest dostępny wszędzie).

 

 

Dzięki za pomoc,ale korensponduję z tym Anglikiem to handlarz,nie ma pudła ani dokumentów,ponadto ten CD miał kilku właścicieli od roku 2000,ponadto zdecydownie wolałbym CD 3 /z wymienną lampą / niż CD 3.1 tym bardziej 3.1 są raczej w kolorze srebrnym, a ja wolałbym w czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD3 ma lampkę 6111 - która jest niewymienna (mała trioda wlutowana w płytkę), jeśli ci zależy na wymienialności lampy to musisz kupić niższe modele CD2, CD 2.1 itp.

Z tego co pamiętam stare CD 3 w kolorze czarnym miały lampkę Ecc 82,fabrycznie Audio Note zakładał lampki prod.Jugosłowiańskiej,natomiasat te póżniejsze CD maja wlutowaną lampkę 6111 Philipsa i ma grać jak pisze firma 100 000 godzin...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam CD-3 u siebie , widziałem też drugi egzemplarz (miałem go w rękach) - wszystkie miały tą samą lampę 6111, ecc82 widziałem w niższych modelach CD2 i cd 2.1.

 

Na dowód przesyłam bebechy swojego CD3:

post-12308-0-31229100-1326020405_thumb.jpg

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś podpowiedzieć mi, jakiej wartości bezpiecznik sieciowy (zewnętrzny) jest wstawiony we wzmacniaczu Audio Note Meishu Line ?

Przepaliłem bezpiecznik. Z tabliczki znamionowej na tylnej obudowie wynika ( niestety nieczytelny zapis) 1,6 A lub może to jest 1 x 6 A ? Przepalony bezpiecznik był jeszcze innej wartości !

Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audionote.co.uk/downloads/index.shtml

kliknij na meishu line i masz

czary mary:))

 

 

 

Witam,

Może ktoś podpowiedzieć mi, jakiej wartości bezpiecznik sieciowy (zewnętrzny) jest wstawiony we wzmacniaczu Audio Note Meishu Line ?

Przepaliłem bezpiecznik. Z tabliczki znamionowej na tylnej obudowie wynika ( niestety nieczytelny zapis) 1,6 A lub może to jest 1 x 6 A ? Przepalony bezpiecznik był jeszcze innej wartości !

Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audionote.co.uk/downloads/index.shtml

kliknij na meishu line i masz

czary mary:))

 

Marcinie > Serdeczne dzięki. Jesteś Wielki !

Na tej stronie dla Meishu Line przypisano bezpiecznik o wartości 1,2 A. (przy 250 V)

Z tego wynika, że u mnie będzie to wartość 1,6 A.

Pozdrawiam

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze

z tego co pamietam jak gralem na Meishu to byl wlasnie 1,6

wymien na Furutecha odrazu, drogo ale warto

pozdrawiam,

 

Marcinie > Serdeczne dzięki. Jesteś Wielki !

Na tej stronie dla Meishu Line przypisano bezpiecznik o wartości 1,2 A. (przy 250 V)

Z tego wynika, że u mnie będzie to wartość 1,6 A.

Pozdrawiam

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze

z tego co pamietam jak gralem na Meishu to byl wlasnie 1,6

wymien na Furutecha odrazu, drogo ale warto

pozdrawiam,

Marcin> Ten bezpiecznik 1,6 A Furutecha w RCM-ie kosztuje aż 225,00 zł.

Drogo, jak tylko to sam bezpiecznik.

Nie mam opanowanej jeszcze sytuacji.

A mianowicie ,przepaliłem ostatnio 3 bezpieczniki !

Jak wiesz w sekcji zasilania w Meishu Line znajdują się lampy prostownicze; 2szt x 6X5 i 1szt x 5U4G.

Zatem przez ponad pół roku grałem na lampach NOS Sylvania Metal Base 6X5 wraz z lampa prostowniczą GZ 37 Mullarda.

Miałem całkowity spokój , aż do momentu jak zaczęły się przepalać bezpieczniki sieciowe.

Lampy 6X5 zamieniłem miejscami i też bezpiecznik poległ !.

Jest to możliwe ,aby dwie lampy 6X5 Metal Base Sylvania od razu spowodowały zwarcie (przepięcie) we wzmacniaczu ?

pozdrawiam

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz inne 6x5 byc moze lampa jest trafiona

 

 

Marcin> Ten bezpiecznik 1,6 A Furutecha w RCM-ie kosztuje aż 225,00 zł.

Drogo, jak tylko to sam bezpiecznik.

Nie mam opanowanej jeszcze sytuacji.

A mianowicie ,przepaliłem ostatnio 3 bezpieczniki !

Jak wiesz w sekcji zasilania w Meishu Line znajdują się lampy prostownicze; 2szt x 6X5 i 1szt x 5U4G.

Zatem przez ponad pół roku grałem na lampach NOS Sylvania Metal Base 6X5 wraz z lampa prostowniczą GZ 37 Mullarda.

Miałem całkowity spokój , aż do momentu jak zaczęły się przepalać bezpieczniki sieciowe.

Lampy 6X5 zamieniłem miejscami i też bezpiecznik poległ !.

Jest to możliwe ,aby dwie lampy 6X5 Metal Base Sylvania od razu spowodowały zwarcie (przepięcie) we wzmacniaczu ?

pozdrawiam

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.