Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkam w Wielkopolsce, ale to nie ma znaczenia.

Potrzebuję bardziej fachowca od wzmacniaczy lampowych niż jakiegoś dłubacza !

tissot

 

Gdzie mieszkasz jeśli nie tajemnica ?

Mieszkam w Wielkopolsce.

Właściwie to nie ma wielkiego znaczenia.

Potrzebuję fachowca od wzmacniaczy lampowych niż jakiegoś dłubacza !

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tissot:

Dubiel Audio Opole

A co sie dzieje ? to po tym jak te bezpieczniki Ci strzelaly?

> Marcin

Jak się przepala bezpiecznik sieciowy to nie ma nic. Wzmacniacz nie gra. Nie ma muzyki.

Jak się lampy 6X5 jakoś świecą to prawy kanał nie chodzi. Cisza w prawej kolumnie. Lewy kanał gra.

Musi gdzieś pojawiać się jakieś zwarcie !

Delikatnie mówiąc jestem tym wkurzony.

Zdenerwowany jestem również , że kupiłem parę lamp 6X5 i okazało się ( szkoda gadać 30% emisji SYLVANIA 6X5 Metal Base)

Druga para 6X5 też kupiona kilka miesięcy temu ( Bendix 5852 = 6X5 jeszcze 40% emisji .

Lampy NOS-y kupowane w Polsce. Już lamp bez pomiarów z prywatnych kolekcji nie będę kupował. Dostałem nauczkę.

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji.

Jak w najprostszy/najtańszy sposób sprawdzić emisję?

Jest jakiś łopatologiczny, tani tester?

> masza1968

Lampy wysłałem do sprawdzenia.

Należłoby lampy dokładnie pomierzyć. Bez mirnika lamp elektronowych nie da się wizualnie przewidzieć co siedzi w takiej bańce.

Wizualnie lampa wygląda bardzo dobrze, nawet nie podejrzewałem że jest tak źle.

Po pomiarach lamp okazało się to wielką moją porażką. Kasa wydana, lampy wyeksploatowane.

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wzmacniacz Audio Note Meishu - naprawiony.

Przepalały mi się bezpieczniki. Pisałem o tym w tym wątku.

Naprawił to, bardzo uprzejmy i rzetelny Pan Marian MRelektronik z Lubina.

Jako ,że wzmacniacz waży sporo, posiada duże gabaryty pojechałem do Lubina osbiście.

Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności tego Pana.

Nawet do tego stopnia ,że będzie tuningował Audio Nota Meishu.

Gorąco polecam Pana Mariana.

 

www.MRelektronik.pl

 

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć w tym Klubie , ile osób może grać na tym wzmacniaczu 300B Audio Note Meishu.

A przy okazji w jakich rejonach naszego kraju ?

Ja pochodzę z Wielkopolski.

Może wyniknie ciekawa polemika z tego tytułu.

Mam taką nadzieję.

Chodzi mi o rozwiązanie kwestii wysokich napięć występujących w tym wzmacniaczu.

Trzy solidne transformatory zasilają osobno przedwzmacniacz, napięcie anodowe lamp mocy i wreszcie obwody żarzenia.

Napięcie zasilające podzielone i podawane jest na część zasilającą stopień mocy i na część zasilającą przedwzmacniacz.

Przy włączaniu wzmacnicza zimne lampy prostownicze 6X5 bombardowane są wysokimi napięciami 425V.

Należałoby poprawić schemat wzmacniacza Audio Note Meishu !

 

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja garlem na Meishu i nie mialem z nim nigdy problemu , czlowiek ktory kupil go odemnie tez ich nie ma,

mysle ze jak nie grzebierz w tym piecu i masz lampy ze sprawdzonego zrodla to nie powinno sie nic dziac,

co do tuningu to pogadaj ze studernote z zielonej gory (bedziesz mial blisko) on ma Meishu na najwiekszym wypasie wyzej niz An ailver signature, powie Ci jakie sa zmainy i ile to kosztuje,

pozdrawiam

 

ps Meishu to jeden z bardziej udanych wzmakow AN (jesli chodzi o normalne pieniadze) produkowany od kilkunastu lat, wiec nie kombinowal bym ze zmianami w konstrukcji z calym szacunkiem do Pana Mariana;)

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja garlem na Meishu i nie mialem z nim nigdy problemu , czlowiek ktory kupil go odemnie tez ich nie ma,

mysle ze jak nie grzebierz w tym piecu i masz lampy ze sprawdzonego zrodla to nie powinno sie nic dziac,

co do tuningu to pogadaj ze studernote z zielonej gory (bedziesz mial blisko) on ma Meishu na najwiekszym wypasie wyzej niz An ailver signature, powie Ci jakie sa zmainy i ile to kosztuje,

pozdrawiam

 

ps Meishu to jeden z bardziej udanych wzmakow AN (jesli chodzi o normalne pieniadze) produkowany od kilkunastu lat, wiec nie kombinowal bym ze zmianami w konstrukcji z calym szacunkiem do Pana Mariana;)

> Marcin,

Tu nie chodzi o jakieś gruntowne kombinowanie.

W tym wzmacniaczu są dwie szczególne lampy, a własciwie para lamp 6X5 które pracują na wyśrubowanych parametrach pracy.

Zresztą lampy mocy 300B też pracują na max parametrach !

Myślałem o zasosowaniu "miękkiego startu" do tych lamp prostowniczych.

Najpierw ich podgrzanie, a później podanie całkowitego napięcia.

Taki układ podniósłby żywotność lamp prostowniczych .

A cena dobrych NOS-ów nie należy do tanich!

Nie wiem ,czy mierzyłeś kiedyś emisję tych lamp 6X5 np. po 1 roku użytkowania w Meishu ?

Z pomiarów wynika,że te lampy we wzmacniaczu dostają dokładnie "popalić".

Wszysto wychodzi na pomiarch, na ucho może nawet nie do ustalenia.

Pamiętam, że Ty sam kiedyś zamiast 6X5 zastosowałeś w Meishu lampy 274B !

Ale nie wiem, po co ?

 

pozdrawiam

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamiast 6x5 ale zamiast 5u4g:)

 

> Marcin,

Zamiast 5U4G mam wstawioną lampę GZ 37 Mullard ( bardzo mocna sztuka )

Gram na niej 2 lata i parametry trzyma. Niesamowite.

Moim zdaniem jedna z lepszych lamp prostowniczych jakich słuchałem !

Sonicznie bije na głowę inne lampy jakie mi się przewinęły .

 

PS. Czy, jak grałeś na Meishu może zauważyłeś coś co działo się z lampami 6X5 ?

 

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze lampa nie pada a wzmacniacz pada:)

naprawiaj dalej u domoroslych hydraulikow a na bank Ci bedzie dzialal:)

ja zmienialem lampy 5u4g kilka razy a 6x5 nigdy i nie mialem problemu ze byly slabe czy cos takiego

konstrukcja Meishu jest naprawde przemyslana i watpie ze domorosly hydraulik wymyslil cos lepszego:)

pozdrawiam

Marcin

ps. z doswiadzczenia wiem ze jak AN nie grzebane to gra latami i im starsze tym lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze lampa nie pada a wzmacniacz pada:)

naprawiaj dalej u domoroslych hydraulikow a na bank Ci bedzie dzialal:)

ja zmienialem lampy 5u4g kilka razy a 6x5 nigdy i nie mialem problemu ze byly slabe czy cos takiego

konstrukcja Meishu jest naprawde przemyslana i watpie ze domorosly hydraulik wymyslil cos lepszego:)

pozdrawiam

Marcin

ps. z doswiadzczenia wiem ze jak AN nie grzebane to gra latami i im starsze tym lepsze :)

 

> Marcin,

W konstrukcjach lampowych wraz z upływem czasu kondensatory niestety starzeją się !!

Czy się ze mną zgodzisz, czy nie - to jest niezaprzeczalna prawda.

Obojętnie ,czy jest to AN Meishu czy nie ! Proces starzenia dotyczy wszystkich marek.

 

Chciałbym podkreślić jeszcze raz ,że we wzmacniacz AN Meishu za ponad 23.000,0 zł ( w detalu ) nie posiada układu miękkiego startu.

Lamp typu NOS jest coraz mniej na rynku i ceny niestety rosną.

Chyba , że używa się lamp z niższej półki , a te brzmieniowo ustępują dobrym NOS-om.

 

Zamiast lamp 6X5 używam i używałem zamiennika ( 6X5 = 5852 JAN CEA Bendix).

Lampy bardzo dobre, ale drogie.

 

PS.Możesz mi powiedzieć, ile lat grałeś na na AN Meishu ?

 

pozdrawiam

tissot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie Panowie!

 

mam pytanko...

 

Czy ktoś składał kity audio note'a? Chodzi mi o kity DAC'ów, szczególnie o 3.1 lub nawet 4.1.

Czy ich granie jest podobne do seryjnie składanych? obstawiam, że jest minimalnie inaczej...

Czy w ogóle grają? ...i jaką prezentują jakość dźwięku?

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdr.

 

joa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

mialem kieds daca 2.1 sig. robionego na zamowienie z sekcja cyfry z daca 4 , tantale , BG, WKZ, srebrne druty i inne atrakcje (fota srodka na str 8 tego watku)

czlowiek ktory go odemnie kupil porownywal z dac 4 i byl zadowolony bardzo z tej dwójki

generalnie dac to polowa drogi bez dobrego transportu nie zagra

ja gralem na kenwood 9010 podobno z 47lab jest niezle

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że miał by pracować z Squeezebox'em lub może przez usb prosto z kompa, odpuszczam sobie CD powoli.

A może ktoś mi powie, jak wygląda sprawa USB w AN, jest taka opcja, to tylko bajer? czy poważnie można myśleć o tym? jakie częstotliwości obsługuje?

 

pozdr.

joa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ;)

 

generalnie chodzi o pliki, szukam jakiegoś dac'a z lampami, CD to zabawa, której nie będę się już tak poświęcał, jak wiesz chcę się na gramiaka szarpnąć, a cyfra i tak być musi, więc dlatego pliki ;)

...oczywiście jakiś tam transporcik CD cec'a (chyba) będę miał.

Edytowane przez yoachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

rozważam zakup AN P1SE. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

czy cena 2800 zł za niego jest ok? Odsłuch raczej niemożliwy. Mogę poprosić właściciela o fotki bebechów. Czy ktoś zerknąłby na nie? Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Edytowane przez dezerter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Witam.

 

Jakby kolega miał takie przewodziki kolumnowe których koszt u Szemisa jest ponad 10 000 pln to czy wystawiłby od 1 pln.Trzeba sobie na pytanko czy jest fake czy nie odpowiedziec samemu...Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.