Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  82 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim nie wiecie które Sonus Faber, a już ferujecie wyroki?

Conqueror w nie za wielkim pomieszczeniu bez większych problemów napędzi Sonus Faber Minuetto, ale nie da rady Electom.

Dokąd nie wiemy o które Sonusy chodzi, to możemy se co najwyżej z fusów powróżyć.

Jedno jest pewne, Conqueror wymaga bardzo dobrego preampu. Jeżeli miałoby być od Audio Nota, to co najmniej M7.

Jeżeli inne marki wchodzą w grę, to sprawdzi się Einstein, a z tańszych niektóre modele Conrad-Johnson i Klimo Merlin. Canary Audio CA601 też da radę.

 

Wlasnie przyszedl do mnie Conqueror, i ? No i daje rade electom, nawet zdecydowanie lepiej jak mcintosh 275 ;-)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które to Electy? Jedynki czy dwójki? Jak jedynki, to nie wierzę, jak dwójki, to się nawet nie dziwię.

 

Jedynki, wiem duzo jest niedowiarkow. Mam obok conqueror i mc275, bardziej mi pasuje slabszego AN jak Mc275.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeesssst klub Audio Note. Mam pytanko czy jest jakiś użytkownik Audio Note P1? Słuchałem ostatnio tego wzmacniacza i bardzo mi sie spodobała przestrzeń w muzyce. Chciałbym poznać kilka opini na temat tego (wzmacniacza z regulacją poziomu głośności) z czym warto posłuchać, jak wygląda eksploatacja tego urządzenia, awaryjność lub nie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocniejsza wersje P2 co prawda lezy w szafie i czeka na lepsze czasy ale wzmak gra tal dobrze ze postanowilem go nie sprzedawac. Ma swietny detal i przestrzen ale jak to lampa troche bulowaty bas. Moj napedzal PMC gb1i i nie brakowalo mu pradu. Lepiej sie tez zgrywal z detalicznym zrodlami. Ciekawostka jest ze podlaczalem mu preamp audio note (nie pamietam ktory chyba m1) i gralo grzej niz bez. I to duzo gorzej

Gralem na nim 2 lata bez szwanku. Mocno sie grzeje i gra optymalnie po 40min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ten co słuchałem już był 30 min wcześniej włączony. Umówiłem się na odsłuch trzech żarówkowych wzmacniaczy Cayin A70MK2, Leben CS300f i ostatni Audio Note i było miłe zaskoczenie. Te 10W niesamowicie zagrały. Nie znam producenta nigdy nie słyszałem wcześniej aby ktoś miał coś takiego. Z czego jest wykonany ten przedni panel? Słuchałem wersji czarnej ale nie można było dotknąć, pokrętła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem.

 

Używam ze swoimi głośnikami szerokopasmowymi o znacznej skuteczności.

Co chciałbyś wiedzieć?

 

Ja słuchałem tego wzmacniacza w salonie z kolumnami podstawkowymi Xavian Ambra i podłogowe ale nie pamiętam co to były za kolumny, pamiętam tylko że polskiej produkcji. Na obu parach grało przepięknie w porównaniu do Cayina. Jak wygląda użytkowanie tego wzmacniacza w praktyce, ustawianie napięcia lamp, co ile czasu trzeba wymieniac? Czy porównywałeś Swój wzmacniacz z innymi i co było na plus? Aha i jeszcze kolumny do tego jakie zalecasz?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda użytkowanie tego wzmacniacza w praktyce, ustawianie napięcia lamp, co ile czasu trzeba wymieniac? Czy porównywałeś Swój wzmacniacz z innymi i co było na plus? Aha i jeszcze kolumny do tego jakie zalecasz?

Jeśli mówimy o AN, to trzeba ustalić wersję... Mój jest PP i ma 12W mocy. Słuchałem też wersji SE 9-cio watowej.

Już porównanie PP i SE czyni słyszalne różnice. SE określiłbym bardziej audiofilskim, przy czym PP podoba mi się bardziej (między innymi lepsza motoryka, barwowo lepiej utrafiony), ale moje wrażenia jeszcze o niczym nie świadczą. Może mój egzemplarz wyjątkowo się udał, a porównywany SE mniej? Do tego należy uwzględnić lampy. Tu jest spore pole do manewru. Zwracam uwagę na lampy sterujące, których żywotność jest bardzo długa - tak na marginesie.(można w nie więcej zainwestować)

 

Pytasz o kolumny i tu zdziwiony byłem, kiedy zarówno PP jak SE napędzał podłogówki z niską skutecznością ok. 84dB. Dźwięk nie był anemiczny przy średnich poziomach głośności - ku mojemu zaskoczeniu.

Osobiście używam kolumn szerokopasmowych o skuteczności 93-95dB. Można grać głośno, dynamicznie i z kontrolą. Oczywiście bez utraty najważniejszego: ogólnie pojętej muzykalności.

 

W przyszłym tygodniu dojedzie P1 PP z nowej produkcji (9W). Ciekawym, jaki będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o AN, to trzeba ustalić wersję... Mój jest PP i ma 12W mocy. Słuchałem też wersji SE 9-cio watowej.

Już porównanie PP i SE czyni słyszalne różnice. SE określiłbym bardziej audiofilskim, przy czym PP podoba mi się bardziej (między innymi lepsza motoryka, barwowo lepiej utrafiony), ale moje wrażenia jeszcze o niczym nie świadczą. Może mój egzemplarz wyjątkowo się udał, a porównywany SE mniej? Do tego należy uwzględnić lampy. Tu jest spore pole do manewru. Zwracam uwagę na lampy sterujące, których żywotność jest bardzo długa - tak na marginesie.(można w nie więcej zainwestować)

 

Pytasz o kolumny i tu zdziwiony byłem, kiedy zarówno PP jak SE napędzał podłogówki z niską skutecznością ok. 84dB. Dźwięk nie był anemiczny przy średnich poziomach głośności - ku mojemu zaskoczeniu.

Osobiście używam kolumn szerokopasmowych o skuteczności 93-95dB. Można grać głośno, dynamicznie i z kontrolą. Oczywiście bez utraty najważniejszego: ogólnie pojętej muzykalności.

 

W przyszłym tygodniu dojedzie P1 PP z nowej produkcji (9W). Ciekawym, jaki będzie...

 

Ja słuchałem wersji P1 10W a jakie tam były lampy? Nie mam pojęcia. Potwierdza się to co napisałeś. Sprzedawca zapewnił mnie że do mojego metrażu wystarczy takie coś i gdy podłączył to się zdziwiłem troche. Musze sie wybrać do tego salonu jeszcze raz i porównać z Cayinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Długo odwlekałem, ale w końcu podłączyłem i posłuchałem monitorów AN J-D.

Warto było, bo się nie zawiodłem - a dodać muszę, że lubię brzmienie szkoły monitorów BBC.

Ciekawe swoją drogą, że przy ich "normalnej" cenie zagrały znacznie lepiej od ich starszych braci za 80 tys zł, których miałem okazję posłuchać u kogoś gdzieś w Polsce.

Tylko, że ich właściciel nie zadbał o takie drobiazgi jak odpowiednie ustawienie, podłączenie i wysokość standów...

Teraz grają z P1, ale wypróbuję inne wzmacniacze: Soro, Conqueror. Korci mnie amplifikacja hybrydowa: lampowe pre i tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dojechały AN-E SPe HE i pobawiłem się klockami. Takimi do ustalania wysokości podstawek. Już stoją na odpowiedniej wysokości.

Przyznać muszę, że bardzo mi się podobają. I nie stoją w kątach pomieszczenia dla podbicia niskich składowych. Nie ma takiej potrzeby.

 

Poczytałem co nie co instrukcję producenta i w rozdziale o ustawianiu ich w pomieszczeniu nic mi się nie zgadza...

Szczególnie wysokość standów, którą producent określa w zakresie 43-47 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 19.10.2018 o 08:44, jafi napisał:

Dojechały AN-E SPe HE i pobawiłem się klockami. Takimi do ustalania wysokości podstawek. Już stoją na odpowiedniej wysokości.

Przyznać muszę, że bardzo mi się podobają. I nie stoją w kątach pomieszczenia dla podbicia niskich składowych. Nie ma takiej potrzeby.

 

Poczytałem co nie co instrukcję producenta i w rozdziale o ustawianiu ich w pomieszczeniu nic mi się nie zgadza...

Szczególnie wysokość standów, którą producent określa w zakresie 43-47 cm.

Podzieli się kolega wrażeniami? 

Powinny być już dobrze rozruszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pozdraf napisał:

Podzieli się kolega wrażeniami? 

Powinny być już dobrze rozruszane. 

Rozruszane są jak należy...

Wokół tego modelu zbudowaliśmy system na wystawę AVS 2018. W systemie znalazły się oprócz AN-E Spe HE: końcówka mocy AN P1 PP, przedwzmacniacz lampowy Coincident Statement Line Stage, okablowanie Sulek 9x9. Źródłem był wintydźowy CD Marantz. Można przeczytać tu i ówdzie opinie na temat naszego dźwięku na wystawie. Parę cytatów zamieściłem na  naszej stronie.

Ostatnio nie mogę oderwać się od dźwięku w zestawieniu tych monitorów z końcówką mocy AN Vindicator.

Tylko 3,7 Wata, ale jak gra!

Nieważne, że brakuje paru rzeczy, które były na dzień dobry z Kondo Overture...

To jednak więcej mocy i cena razy dziesięć ?

Jednak sam dźwięk jest wciągający i uzależniający - przynajmniej dla mnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
25 minut temu, Moontan napisał:

Audio Note OTO SE Silver Signature  wart zakupu ?     Czy ktos juz spotkal sie z nim w realu?

Niestety nie, ale prasę ma  bardzo dobrą póki co... ? 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam "grzebal" w zwyklym OTO SE line? Pohandlowalem z Peterm Q. i przyslal mi kompletna plytke do tego wzmacniacza . Mialem obudowe z kitow , orginalne trafa wyjsciowe  no i transformatory mocy /cewke Lundahl. Zlozylem sobie ten wzmacniaczyk tyle ze plytka byla z wersji PHONO gdzie uklad wejsciowy jest taki jak na powszechnie dostepnym schemacie.   W wersji line  jest kondensator bocznikujacy na katodzie SRPP i dzielnik rezystorowy ,takze wartosc RC sprzezenia zwrotnego sa inne. Jest to teraz kopia starej koncowki P1SE . Nie chce zawracac glowy panom z AN wiec pytam tutaj. Moze ktos jest zorientowany. Wzmacniaczyk gra przyzwoicie , ma kilka kondow BG i rezystorow Shinkoh i Cerafiny w zasilaczu  . Zasilacz to hybryda z lapmpa prostownicza w szeregu za mostkiem diodowym co pozwala uniknac skoku napiecia jaki powstaje w ukladach LC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 14:04, Moontan napisał:

Prasę ma  bardzo dobrą ...moze konkretnie gdzie pisali , moze cos w sieci  bo niestety nic nie znalazlem....

Choćby tu

https://najlepszeodtwarzacze.pl/audio-note-oto-se-signature.php
 

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.