Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Cześć

Posiadam przewody firmy Audio Note i jestem z nich bardzo zadowolony. Przewód głośnikowy Audio Note AN-Ba LCPS na wtykach oryginalnych Audio Note 2x2,5m i IC Audio Note Lexus 2x 1m z wtykami Audio Note.

Aktualnie zastanawiam się nad wymianą IC z gramofonu do Pre, w tej chwili jest wpięta Melodika MDC1110 (DIY) z wtykami Neutrik Rean NYS373-9.

Czy jest jakiś dedykowany model przewodu ww. firmy do podłączenia gramofonu lub nadający się do tego celu?

Kwota do przeznaczenia max 1500 zł.  Długość od 0,5 m do 1 m.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

 

>>>>>>Na potrzeby testu wymieniłem 3 lampy wejściowe na NOS Telefunken, wiedząc jak ogromne znaczenie mają lampy, a NOS Telefunkena są uważane za jedne z najlepszych i jeszcze dostępnych. Ja uważam je za najlepsze i jeśli tylko jest to możliwe i tonalnie pasują (są jasne i bardzo przestrzenne, z niezbyt mocnym basem) instaluję je we wszystkich lampowych sprzętach. Wszystkie dalsze opisy i wrażenia dotyczą wzmacniacza gdzie na pokładzie są właśnie Telefunkeny.

Już bezpośrednio po wymianie lamp nastąpiła niewiarygodna poprawa brzmienia, którą śmiało można nazwać przepaścią. Każdemu posiadaczowi OTO sugeruję pójście tą drogą, jeśli nadal ma w swoim OTO lampy (ECC82 i ECC83) rosyjskie lub chińskie.

Sposób prezentacji pozwala się zanurzyć w muzyce. Wzmacniacz generuje duży dźwięk, tłusty z dobrym i jakby stale obecnym basem. Bas nie był bardzo twardy, ale wydawał mi się stale obecny, przez co dźwięk ma wagę i muzykalność. Nie jest to wzmacniacz jasny i dlatego konieczne są lampy Telefunken i srebrne okablowanie RCA. Dzięki nim generowany dźwięk jest bardzo obecny i namacalny oraz przestrzenny. Jest generowany tuż za kolumnami, a nie przed, ale dalsze plany są także obecne.<<<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

Wkrótce staję przed wyborem kolumn głośnikowych. Jak pisałem wyżej posiadam wzmacniacz Audio Note OTO Signature.

Kolumny też chcę Audio Note.Rozważam model E,LX lub J LX. Mój pokój ma 16 m. Moje pytanie,które kolumny wybrać do takiego metrażu. Dealer twierdzi,że model E jest lepszy,że lepszy dół,bas etc...

Proszę o pomoc użytkowników tych modeli. Może ktoś w grupie posiada model E i ma je w zbliżonym metrażu do mojego.Kolumny będą stały na dłuższej ścianie,coś koło 4 m.

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam. Przemek.

Edytowane przez Przemo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Przemo8 napisał:

Dzień dobry.

Wkrótce staję przed wyborem kolumn głośnikowych. Jak pisałem wyżej posiadam wzmacniacz Audio Note OTO Signature.

Kolumny też chcę Audio Note.Rozważam model E,LX lub J LX. Mój pokój ma 16 m. Moje pytanie,które kolumny wybrać do takiego metrażu. Dealer twierdzi,że model E jest lepszy,że lepszy dół,bas etc...

Proszę o pomoc użytkowników tych modeli. Może ktoś w grupie posiada model E i ma je w zbliżonym metrażu do mojego.Kolumny będą stały na dłuższej ścianie,coś koło 4 m.

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam. Przemek.

Fajny masz piecyk, ale pokój nie duży. 
E może być cięzko się zmieścić. Rozważyłbym J. 
Generalnie warto też spróbować Snell J3, które były bezpośrednim prekursorem AN. Kupisz je w świetnym stanie za jakies 2,5k i bez straty powinieneś odsprzedać.

AN-E nie brałbym nie mając możliwości odsłuchu w swoim metrażu. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie ukrywam, że w moim systemie stereo nie mam ani nawet nie dane mi było odsłuchiwać czegokolwiek że stajni Audio Note. Bardzo jednak chciałbym dołączyć do szczęśliwego grona użytkowników ich sprzętów. I tutaj moje 3 pytania:

1) Czy Audio Note DAC 2 (tak 2, a nie 2.1 i żadnego signature) jest wart wydania 900€?

2) jak sie będzie zachowywał wobec gęstszych plików puszczanych na niego po wejściu cyfrowym? 

3) czy wejście BNC służy do czegoś innego niż podpinanie sprzętu pomiarowego? Nie widziałem jeszcze transportu z takim wyjściem, ale doświadczenie mam niezbyt bogate. 

Mam źródło CD oparte na tej samej kości, ale jestem przekonany, że nie sama kość świadczyć będzie o znakomitej jakości tego DACa. 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Cześć, mam od kilku dni kolumny e-spx, ale chyba dosyć stary model, bo wyprodukowany jeszcze w UK, a nie w Austrii jak bieżąca linia. Ale jest to już model z niebieską membraną. Muszę przyznać, że oczarował mnie ten specyficzny sposób grania. Zastanawiam się jak ten model ma się do bieżącej produkcji i czy np. e-spe he to będzie lepsze jakościowo granie niż to co mam i w którą stronę pójdzie. Wyżej już nie rozważam, bo ceny są zbyt wysokie. Może ktoś z Was porównywał i podpowie czy warto zadać sobie trudu sprawdzenia nausznie czy jednak mimo wieku SPX będą grały lepiej. A może mają potencjał i można je upgradować? To model nie alnico. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 23:03, Arek80 napisał:

Cześć, mam od kilku dni kolumny e-spx, ale chyba dosyć stary model, bo wyprodukowany jeszcze w UK, a nie w Austrii jak bieżąca linia. Ale jest to już model z niebieską membraną. Muszę przyznać, że oczarował mnie ten specyficzny sposób grania. Zastanawiam się jak ten model ma się do bieżącej produkcji i czy np. e-spe he to będzie lepsze jakościowo granie niż to co mam i w którą stronę pójdzie. Wyżej już nie rozważam, bo ceny są zbyt wysokie. Może ktoś z Was porównywał i podpowie czy warto zadać sobie trudu sprawdzenia nausznie czy jednak mimo wieku SPX będą grały lepiej. A może mają potencjał i można je upgradować? To model nie alnico. Dzięki i pozdrawiam.

Cześć. wydaje mi się,ze w Twoich kolumnach powinny być wymienione głośniki. Za czasów produkcji w UK chyba nie było głośników HEMP z konopi, podpytaj tego od kogo kupiłeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2020 o 20:10, Świetlicki napisał:

Cześć panowie, posiadam Audio Note P1PP. Stoje przed wyborem lamp. Wymieniłem już lampy mocy 4x6005. Pozostały 1x 5670 oraz 2x 6UA6. Znacie lampy grające lepiej niż fabryczne? Czy dobrze rozumiem, że są to lampy sterujące w sekcji przed wzmacniacza? 

Pozdrawiam

Czesc mam p2pp

Jak oceniasz zmiane lamp mocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich . Podpowiedzcie proszę jakich używanie przewodów łączących przetworniki c/a z transportem . Posiadam Daca Audio Note 2.1x Signature oraz Cdt 2.1 . Przez chwile miałem w domu kabel cyfrowy Kondo LS 41 ,nie kupiłem  go   jednak,  jest dla mnie za drogi . 
Może ktoś podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami . 
Pozdrowienia Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.