Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  19 członków

Sonneteer Klub
IGNORED

Klub Miłośników SONNETEER


ArtiQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W pewnym okresie czasu alabaster napędzał ESA Furioso i jako tako dawał radę. Ale nie popadajmy w skrajności. Takie połączenie nie jest wzorcowe. Nie mniej jednak wyszło przyzwoicie.Dodać tutaj trzeba,że Parasound DAC 2000 daje mocny sygnał na wyjściu i wzmacniacz po prostu gra głośniej.Jak dla mnie alabaster to przede wszystkim kulturalne brzmienie, z bardzo dobrą barwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

O kurde trochę lat mnie też nie było.

Ale muzyka pozostała:)).

Nadal mam beyrona lecz lekko stuningowanego tzn wyłożony od wewnątrz matą bitumiczną. Ostatnio jakieś 3-4 miesiące temu wymienione na inne wzm.operacyjne oryginalne były za grosze kolega włożyć trochę droższe. Do tego dołożone kondensatory Mundorf silver i jest rewelacja.

Po za tym w swoich altecach wymieniłem również kondensatory na Mundorfa oraz okablowanie na kimbera 4tc. W lampie również wymienione kondzie sygnałowe na Mundorf silver . Także w każdym klocku siedzą Mundorfy. Do tego dodatkowo wywaliłem bezpiecznik ze wzmaka -gram na listwie i tam siedzi bezpiecznik 6,3A. Zresztą te bezpieczniki to naprawdę sporo do powiedzenia mają. Na próbę zawatowałem swój bezpiecznik cienkim drucikiem kimbera i brzmienie od razu inne. Zmiana odczuwalna od razu. Tak pograłem kilka dni i teraz gram bez bezpiecznika i jeszcze jest inaczej więcej szczegółów i mniej basu zobaczymy jak będzie dalej. Także dalej kolejne lata uciekają :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Ortona do moich nowych Kudos Super 10 . Trochę mizernie u nas z tymi klockami :( Nie ma gdzie posłuchać ... Mogę kupić nowy za 6400 ale w ciemno bez odsłuchu no i muszę jeszcze sprzedać obecnego Xindaka . Może jednak jest ktoś z okolic Poznania kto udostępniłby trochę czasu i swojego Sooneteera do zapoznania się z jego brzmieniem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

puk...puk...puk...halo? jest tu kto??

 

:)

 

Poproszę o głos Sonneteerowca...i pomoc

Skusić się na Alabastra? czy lepiej dołozyc do Ortona??

I czy Leben 300F to konkurencja lepsza czy gorsza??

 

Mam cholera dylemacik...do kolumn Harbeth

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLAAAWEK ile za tego Alabastra chcesz zapłacic ? nowy czy używka?

Leben to nie ta półka Alabaster gra w niższej lidze .

Jakie Harbethy chcesz napedzic?

 

Mam w dobrej cenie m30.1 ale są jeszcze Harbeth P3esr... odsłuch po urlopie niestety

Na jakiej podstawie uważasz, że Sonneteer Alabaster to niższa półka od Lebena 300???

myślę jeszcze o Ortonie

 

Jeśli kupię to raczej nowe urządzenie

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w dobrej cenie m30.1 ale są jeszcze Harbeth P3esr... odsłuch po urlopie niestety

Na jakiej podstawie uważasz, że Sonneteer Alabaster to niższa półka od Lebena 300???

myślę jeszcze o Ortonie

 

Jeśli kupię to raczej nowe urządzenie

Tak sądze ,bo miałem przez jakiś czas obydwa wzmacniacze obok siebie ,został Leben, a Alabaster owszem bardzo dobry wzmacniacz ,ale jak Ci napisałem wcześniej gra w niższej lidze niż Leben.

Miałem róznież Baltlaba Epoca 3 i Alabaster całkiem poległ przy nim...a Baltlab kosztuje na dodatek znacznie mniej.

Ortona nie słyszałem ale jak jest podobny dzwiękowo do Alabastra to szału nie ma...

Jak szukasz wzmacniacza do Harbeth to poczytaj w klubie tej marki ,masz tam wszystko napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sądze ,bo miałem przez jakiś czas obydwa wzmacniacze obok siebie ,został Leben, a Alabaster owszem bardzo dobry wzmacniacz ,ale jak Ci napisałem wcześniej gra w niższej lidze niż Leben.

Miałem róznież Baltlaba Epoca 3 i Alabaster całkiem poległ przy nim...a Baltlab kosztuje na dodatek znacznie mniej.

Ortona nie słyszałem ale jak jest podobny dzwiękowo do Alabastra to szału nie ma...

Jak szukasz wzmacniacza do Harbeth to poczytaj w klubie tej marki ,masz tam wszystko napisane.

 

jak w każdym wątku jest jeden wielki misz masz, jest wszystko napisane i zarazem nic... każdy ma swoje preferencje

w Klubie Harbetha jest wiele róznych kombinacji, żonglerka elektroniką...nic z tego nie wynika niestety... nawet odnosze wrażenie, że kable i standy, piach do nich jest bardziej opisywany niż sedno sprawy....

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w każdym wątku jest jeden wielki misz masz, jest wszystko napisane i zarazem nic... każdy ma swoje preferencje

w Klubie Harbetha jest wiele róznych kombinacji, żonglerka elektroniką...nic z tego nie wynika niestety... nawet odnosze wrażenie, że kable i standy, piach do nich jest bardziej opisywany niż sedno sprawy....

NO TAK jest tam dużo marketigowców którzy zajmują się pierdołami...

 

ale jak chcesz kupić harbetha to pojedz do dystrybutora Audio System ,tam mają mnóstwo elektroniki,wiec podłączą Ci wiele wzmacniaczy i zweryfikujesz co Ci pasuje.

Harbeth to specyficzny głośnik więc musisz posłuchać -bo sądze że do tej pory ich nie słyszałeś.

Gotowej recepty na sukces nikt Ci tu nie da ,wycieczka do Wawy napewno wyjdzie taniej niż pózniejsza utrata na odsprzedaży nowych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

... jejku jak tu pusto:)

czyżby Sonneteer byłby tak kiepski, czy też taka rewelacja, że wszyscy zasłuchani???

 

Co powiecie o Sonneteer Orton ostatnia wersja MKIV? miał ktoś? słuchał ktoś?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Słuchałem chwilę Alabastra najnowszego (ponoć przepaść w stosunku do poprzednika) i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie - szczególnie niezłe wbudowane Pre gramofonowe. Będę miał go prawdopodobnie na odsłuchy w tym tygodniu to napiszę więcej.

 

Generalnie na rynku wtórnym w swojej cenie może być niezłą perełką.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchałem chwilę Alabastra najnowszego (ponoć przepaść w stosunku do poprzednika) i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie - szczególnie niezłe wbudowane Pre gramofonowe. Będę miał go prawdopodobnie na odsłuchy w tym tygodniu to napiszę więcej.

 

Generalnie na rynku wtórnym w swojej cenie może być niezłą perełką.

 

Jak wypadł odsłuch najnowszego Alabastra? Czy Haiku odpadł w przedbiegach, kiedyś zastanawiałam się nad jego zakupem.

I z czym to u Pana gra? Ponoć urządzonko jest w stanie wysterować elektrostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadł odsłuch najnowszego Alabastra? Czy Haiku odpadł w przedbiegach, kiedyś zastanawiałam się nad jego zakupem.

I z czym to u Pana gra? Ponoć urządzonko jest w stanie wysterować elektrostaty.

Ostatecznie nie doszło do odsłuchów, bo kupiłem Leemę. Natomiast osoba, której sprzedałem swojego Sol II miała wcześniej Alabastra właśnie. Początkowo bronił mocno Sonneteera, ale ostatecznie po kilku dnaich stwierdził, ze Sol II wygrał tą rywalizację - moje odczucie było zresztą podczas odsłuchów podobne. Sol II ma lepszą rozdzielczość, mikrodynamikę, Alabaster gra może trochę bardziej muzykalnie , ma trochę więcej basu na dole , ale dla mnie Haiku Sol II jest po prostu piecem generalnie poziom wyżej.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niegdyś byłem w podpsiadaniu Alabastera . Grał rewelacyjnie ale straszliwie burczał i to słychać było w kolumnach.

Kolega który go ode mnie odkkupił jest do tej pory zachwycony . Nie ma brumienia.

 

Ja za to nabyłem Sugden który jeszcze lepiej gra i oddaje niesamowity prąd do kolumn i jest nieczuły na zakłócenia w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś byłem w podpsiadaniu Alabastera . Grał rewelacyjnie ale straszliwie burczał i to słychać było w kolumnach.

Kolega który go ode mnie odkkupił jest do tej pory zachwycony . Nie ma brumienia.

 

Ja za to nabyłem Sugden który jeszcze lepiej gra i oddaje niesamowity prąd do kolumn i jest nieczuły na zakłócenia w sieci.

 

a jaki model Sugdena jeśli możesz napisać?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nikt nie pisze o wrażeniach z używania przedwzmacniacza gramofonowego Sedley. Mam problem u stawieniem pojemności i impedancji, czy jak to się zwie po polsku. Ktoś potrafi mi ocenić na jakim poziomie to sprzęt? Tak w skali od 0 do 100. Bo miałem kiedyś jakiś prosty przedwzmacniacz NAD i teraz ten (lepiej grał niż przedwzmacniacz Rega, więc kupiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.