Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh MA6900 ...


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

martinez, 25 Mar 2008, 12:29

 

>Kuuurcze :)

>Sprawdziłem i w moim 300iL działa tak samo :)

>To chyba rzeczywiście taka sama konstrukcja

>BTW Dziwiło mnie, że Krell nigdzie nie pisze o tym, że można sterować końcówką w ich integrach a

>głośno chwali się pre-out. Tak jakby wstydził się końcówek w swoich najtańszych piecach....?

 

 

chyba nie bo gra inaczej, no ale modele podobne wiec funkcjonalnosc podobna

 

w instrukcji mojej 400xi bylo o tym napisane, ale to znak ze ludzie ich nieczytaja, kiedys kolega ktory kupil uzywana 400tke chcial ja oddac sprzedajacemu jako "uszkodzona" bo wlasnie jedno z wejsc bylo ustawione w tryb THR ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaviter, 25 Mar 2008, 13:01

>chyba nie bo gra inaczej, no ale modele podobne wiec funkcjonalnosc podobna

 

Właśnie swego czasu Elb miał porównać u siebie te 2 wzmacniacze - ale jakoś nie doszło do porównania

A Ty miałeś okazję samousznie przekonać się o różnicach ?

Ja widzę tylko jedną - na front-panelu jest gałka a u mnie nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

kurcze - temat i chętka mi powróciła, zwłaszcza, że jest oferta sprzedaży takiego 6900 na gwarancji w cenie 13K... Krella bym pchnął, kabelki Transparenta wymienił na jakieś srebrne Sonus Olivy... kusi, kusi, kusi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 6900 to z Nautiliusa z Krakowa.. hmmm... ciekawe... w rozmowie telefonicznej odradzono mi tego MA6900 do B&W804 - że będzie miał problemy z ich wysterowaniem... ja pierniczę - 200W na kanał i Mac nie da rady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dodatkowo nie mulić dźwięku - Transparent nie jest mistrzem ostrości/detaliczności, dołaczony do MA6900 w torze analogowym .. to może jednak być zbyt ciemne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ten 6900 to z Nautiliusa z Krakowa.. hmmm... ciekawe... w rozmowie telefonicznej odradzono mi tego MA6900 do B&W804 - że będzie miał problemy z ich wysterowaniem... ja pierniczę - 200W na kanał i Mac nie da rady?"

 

 

Przecież to jakiś debilizm ;-)

6szt. pociągnie............. ;-)

Ja 804 wysterowałem lampkę małą i doskonale gainklonem naszego kolegi z forum stefana B.

Gainklon zrobił to po mistrzowsku - chciałem MACA sprzedawać - wygrał snobizm ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe skoro Manley Stingray wysterowal Focale 1027 Be to Mac z palcem w d... zrobi to z Bowersami.

 

A teraz jesli idzie o Clona koles mi to przytachal w pudelku po starym gramofonie foniki polutowane na slowo honoru a zagralo tak pieknie ze z rozdziawiona japa sluchalem jak kopie dupsko na wokalach Cyrusowi z PSX r em.

 

Gralo to na SF Minima Amator i clon tego nie potrafil wysterowac ale barwa byla przepiekna (byl momet ze chcialemcos takiego zamowic ale tez wygral -snobizm hehe).

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym problem jest z takimi wylazkami jak gein clony i inne cuda..ja kiedys chcialm kupic z sonu oliva 2x monobolki lampowe, 100W na kanal!!! wielkie bydla, ciekzie, troche brzydkie:)))..gralo pieknie, ale co z tego- koszt ok 5,5 tys ale raczej nie mozliwe do odsprzdania pozniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdańsk=>

 

Tak trochę nie tak......... ;-)

Wejście słuchawkowe i gramofonowe w Macu do dupy ,mam gramofon ,ale nie chce w to wchodzic - za bardzo upierdliwe.

Słuchawki jeszcze ok. ale gramofon cieniutko pod MACiem.

Czyli tym sie nie sugeruj ,Maci maja wszystko bo taka jest opcja w USA. Ale to nic nie znaczy ,chcesz gramofon to kup wzmacniacz gramofonowy, a słuchawki to......... ;-)

Mac to niepowtarzalna średnica, czar z lekko lampowym zabarwieniem ,zależnie od modelu - i dla tego sie kupuje MACA,

jeśli ktoś tego nie rozumie - nie czuje to zawracanie głowy -

jest tyle wzmaków do kupienia........ po co MAC ;-)

 

W audio najważniejsze to pozbyć sie snobizmu i kupować dlatego ,ze gra ,a nie wygląda, prestiż itp.bzdury.

Albo jest się audiofilem - melomanem, albo zbieraczem drogich ładnych klocków !

Coraz częściej dzwonią do mnie obcy ludzie ,aby pogadać i na końcu reklamy tego co ma się w domu (facet chciał się pochwalić ;-)

na jakąś moją sugestię pada stwierdzenie ,że taki klocek mu nie pasuje do mebli ,albo źle wygląda ;-)

O dźwięku nie ma mowy ;-)

Wyrosło nam nowe pokolenie bogatych snobów, pobudowali domki ,salony i teraz wypadało by coś tam postawić ,

przyjdzie znajomy to mu gały na wierzch wyjdą ;-)

A dźwięk........ no cóż jakoś tam gra ......... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem większość z forumowiczów jest na etapie spełniania swoich marzeń. Teraz nieosiągalny kiedyś sprzęt z katalogów można kupić za dostępne pieniądze, dlatego poszukiwania Maca, Krella, Accu, itp. To pewien etap i na pewno marzenia warto spełniać. A na dobry dźwięk też potem przyjdzie czas :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem=> ???????? Ceny na MACA niezmienne od lat, mimo drastycznego spadku $ !!

$ po 4.20zł końcówka mocy MACA 252 ok.19 000zł (3-4lata temu) teraz $ po ok. 2.15zł ,

a cena MACA ta sama ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem w Monachium Mc6600 - autoformery, wyświetlacz VCD itd. O cenę nie zapytałem. Jest też Mc7000, ale ten już pokazywali na CESie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull - hehe snobizmu unikam, zresztą za cene katalogową nigdy (albo nie teraz) nie kupiłbym Maca i pewnie wielu z nas tutaj również - zresztą ja prawie nic ze swojego sprzętu za cenę katalogową nie kupiłem, nawet nowe... po prostu stoję sobie na pewnym rozdrożu - mam Krell 400xi i gra OK, będę miał niedługo w domu przedwzmak lampowy Klimo Merlin - sprzęt egzotyczny ale chyba wysokiej klasy i będę chciał go użyć jako preampa; wejściem MM w Macu jako tako się sugeruję bo i tak mam MC+MM Grahama Slee więc sprawdziłbym co lepiej gra.... a dlaczego zainteresował mnie Mac - wszedłem w analog i dźwięk z winylu mnie "oczarował", więc zacząłem się zastanawiać co by w systemie zmienić aby tak właśnie sobie ciepło brzmiało... stąd pomysł na przedwzmak lampowy i chętnie go wybróbuję, najwyżej odsprzedam jak mnie wkurzy rzekomo 4minutowe oczekiwanie na rozgrzanie lamp i układów każdorazowo(...kupiłem Merlina za 1/3 ceny więc chyba bez dużego ryzyka na ew. odsprzedaży)... z drugiej strony Mac to jeden klocek, po prostu zastanawiam się czy w moim systemie (Meridian G08, B&W 804N, gramofon Bluenote, pre MM/MC Graham Slee) zagrałby lepiej niż Klimo+Krell, czy na tym samym poziomie czy też zdecydowanie lepiej/inaczej... jeśli tak samo albo lepiej/inaczej/ciekawiej to po cholerę mi dwa klocki skoro mogę jeden... pozostaje też opcja użycie Klimo i MA6900 jako power amp - ale to jak pisałeś też przecież bez sensu bo wtedy nie wykorzystuję preampa McIntosha... tak sobie myślę - zaproponowałem Nautilusowi podesłanie mi go na 1-2 tygodnie do podjęcia decyzji, może się zgodzą to wtedy empirycznie sprawdziłbym.... pozostaje kwestia okablowania - jak McIntosh zgrałby się z Transparentem Ultra? zamuliłoby? ty używałeś Sonusa, ja nie mam oporów przed wymianą "snobistycznego" Transparenta na Sonusa, i pewnie jeszcze bym na tym finansowo zyskał ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk=>

ja cały czas walczę o dźwięk ,który by mnie satysfakcjonował .

Poszczególne klocki są bardzo ok. ale całość średnio mi się podoba ;-)

Mimo możliwości sprzętu który posiadam i który czasami pokazuje co potrafi, to wydaje mi się ,

że miałem już w domku lepszy dźwięk za mniejszą kasę ;-)

Coś trzeba będzie zmienić ? Może inne kolumny ?

Zawsze chciałem spróbować Accuphase jako wzmaka w systemie , ale wtedy już tylko Accu by był u mnie,a nie lubię monopoli ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

przepraszam że nie na temat, ale - używając politycznej nowowmowy - poraziła mnie Twoja wypowiedź gutekbull.

„Poszczególne klocki są bardzo ok. ale całość średnio mi się podoba ;-)

Mimo możliwości sprzętu który posiadam i który czasami pokazuje co potrafi, to wydaje mi się ,

że miałem już w domku lepszy dźwięk za mniejszą kasę ;-)".

To jak Ty dobierasz sprzęt ???? Wydajesz więcej pieniędzy by grało gorzej? Dobierasz klocki tak, by zestawienie nei było idealne?

Ot, takie audiofilskie zdziwienie...

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur=>

a co w tym dziwnego ..........? Jeśli zawsze się kupuje tak ,aby można było ewentualnie sprzedać ;-(

Takie jest życie , a ty przepraszam gdzie mieszkasz bo ja na planecie ziemia ;-)

Swoje motto dałem piętro wyżej , a tu są realia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk

Widzę, że oczekujesz od Maca gęstego, ciepłego dźwięku. Nie wiem czy mój zestaw prezentuje "firmowe brzmienie" Mcintosha, ale ciepełka to ja nie stwierdziłem. Z Loganami gra wręcz sterylnie. Brakuje tego czegoś co przykuwa do fotela i pozwala się rozkoszować muzyką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

Ja tam staram się zawsze łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli kupuje coś, co podoba mi się bardziej niż posiadany wcześniej sprzęt i raczej taki, który bądę mógł odsprzedać (choć zawsze liczę się ze stratą). Dlatego unikam DIY, wyjątkowo starych klocków czy jakiś egzotycznych marek. Ale to tka zupełnie na marginesie.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMIDOR=> nie jestem sam ;-)

Z tym ciepłem - wiesz jak to sprawdzić - podłącz jakikolwiek wzmacniacz ,który ma opinię chłodnego i wtedy będziesz wiedział co to jest sterylne ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull>>> Pare razy slyszalem kolumny ktore posiadasz i mimo ze nazywane hiend to brzmienie mi sie poprostu nie podobalo bylo szaro plasko jak na plakacie bez energii anemicznie ze az nie moglem w to uwierzyc co slysze bylo to zestawienie z firmaa Soung Art - 2 lata z rzedu zenujaco slaby dzwiek tak jakby prowadzacy pokaz nie wyciagali wnioskow i powielali koszmar.

 

Byc moze wlasnie te kol.umny Ci nie pasuja?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix=> ???

Ale przestrzeń - najlepsza jaką słyszałem ;-) Całość za ostro, jakoś beznamiętnie ......... ;-(

I przede wszystkim nie za tą kasę !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix=>

teraz doczytalem ;-) "bez energii" tu sa tony energii ,az za dużo ;-)

Ale dźwięk za mało plastyczny i wcale nie winię kolumn, zresztą żadnego klocka - po prostu system średnio dobrany, można z tego dużo więcej wyciągnąć, fakt najłatwiej zmienić kolumny..

MAC z CD Accu gra ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym się mocno spierał B&W i McIntosh to praktycznie synergia ,

ale nie słuchałem tego z wzmacniaczem Accu i może się okazać ,że nie mam racji ??

Jednak MAC i B&W bardzo się lubią !! I nie ma tu mowy o pomyłce.

Mac naturalnie wypełnia plastycznością, prawie lampowym czarem pewną suchość, sterylność B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.