Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh MA6900 ...


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

albo 6300... zaintersowały mnie te maszynki - czy jest ktoś na forum kto ma/miał/słuchał/zna i chciałby mnie trochę oświecić co do sensu zakupu? zakup nowego to fortuma (zwłaszcza 6900), ale już na ebayu widziałem za ok. 16K, więc nie wygląda aż tak zabójczo - zakup na lata w końcu.... chętnie na priv ;)

 

a może ktoś w 3city ma i umożliwił odsłuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6300 i 6500 to bym raczej odpuścił (modele bez autoformerów)

 

6900 jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Czy 6300 i 6500 w kategoriach absolutnych na poziomie cenowym jaki reprezentują to przeciętne wzmaki? Czy jednak prezentują mimo wszystko wysoki poziom i coś z firmowego brzmienia jest.

 

Własciwie mógłbym zapytać co lepsze 6300/6500 czy np Accuphase 213/308.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienionych Accu nie słuchałem. Prawdziwe Maci to moim zdaniem te kóre maja Autoformery. Znajomy miał 6500 (taki za 16k zł) i nie był zachwicony. Po roku sprzedał. IMO można lepiej wydać pieniadze w tym przedziale cenowym. Albo kupić 6900 s/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce więcej ciepełka do analogu - ale i mocy do wysterowania 804ek (na razie nie chcę się z nimi rozstawać)... dodatkowym plusem Mc jest to, że ma wejścia wprost na końcówke mocy, więc w kinie mógłby służyć jako końcówa mocy sterowana amplitunerem/przedwzmakiem wielokanałowym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam3city, 21 Mar 2008, 12:48

 

>chce więcej ciepełka do analogu - ale i mocy do wysterowania 804ek (na razie nie chcę się z nimi

>rozstawać)... dodatkowym plusem Mc jest to, że ma wejścia wprost na końcówke mocy, więc w kinie

>mógłby służyć jako końcówa mocy sterowana amplitunerem/przedwzmakiem wielokanałowym....

 

jak szukasz ciepelka to jest to dobra droga, ja sluchalem 6900 nie w swoim systemie co prawda i niczym mnie nie zachwycil, na twoim miejscu to bym sie raczej rozstal z kolumnami :) ale ja wybralem Dan's way, kazdy musi wybrac swoja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sprowadzeniem maca z usa jest ten problem, że te klocki cholernie dużo ważą i pocztą raczej nie przejdą - chyba, że ktoś chce to wysłać dhl'em albo fedex'em (ew. polamerem) - jednak koszt wysyłki zazcnie się pokrywać z kosztem klocka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac to fajne kloce wyglad rewela (ponadczasowy) i osobiscie szukalbym 6850 ,6900 ten ostatni ma jeszcze te ,,galy,,do krecenia barwa dzwieku no dla mnie bomba przydaje sie w sluchaniu muzy z lat 80- tych i podlej jakosci CD (zazwyczaj nie uzywam regulacji ale w tych konkretnych przypadkach jest to zbawieniem.

 

Sluchalem obu piecykow i kazdego bym przygarnal pod strzeche z rozkosza to takie lampowe tranzystorki z kapitalnym wygladem retro.

 

robix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prze dwa lata MACa 6900. Próbowałem rózne konfiguracje, kolumny, kable, żródła, cuda niewidy. Dla mnie to porażka totalna. zmulony kiepsko kontrolowany, dół, jasna góra. A środek wcale nie jest taki wyrafinowany jak sie powszechnie sądzi. Poza tym dynamika jest słaba, taki TABU Gryphona go zabija w tym i nie tylko w tym względzie.

Dla mnie to całkowite rozczarowanie jeśli chodzi o jakość dzwięku. Wygląd to kwestia gustu - mi sie podobał przez pierwszy tydzień, potem swiecąca choinka zaczyna irytować, wyłączony wygląda beznadziejnie. Potencjometry działaja kiepsko, gniazda głosnikowe skandalicznej jakości.

Zaletą jego jest to że jak na mocny tranzystor nie grzeje sie zbyt mocno.

O 6500 czy 6300 możesz od razu zapomniec, jakość dzwieku tych wzmacniaczy za te pieniadze jest skandaliczna.

Lepiej od tych wzmacniaczy graja Exposury i creeki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba>>> Hehe widze ze nie posluchales rady i dalej polyksz tabletki od lekarza od ,,banki,, w opakowaniu (a wtedy raczej nie dzialaja tak dla przypomnienia) .

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josef: Nie jest tak źle. Ja płaciłem firmie BAX-GLOBAL 350 dolarów za transport lotniczy to W-wy koncówki i pre (razem 80 kg).

Taki MC602 można teraz mieć za ok. 17,000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu człowiekowi proponujecie końcówki za 17k zł, jak on szuka INTEGRY ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaviter,

 

odnośnie Twojego komentarza:

"dodatkowym plusem Mc jest to, że ma wejścia wprost na końcówke mocy, więc w kinie

mógłby służyć jako końcówa mocy sterowana amplitunerem/przedwzmakiem wielokanałowym...."

 

chciałem powiedzieć, że Krell 400xi też daje taką możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Krell-a.

Mozna na nim jednoczesnie wykorzystywać wejście na końcówkę ( np do kina) i standardowe wejscie przez pre (np dla CD) ? Wymaga to założenia zwór z tyłu, czy jakiegoś przełączenia wejść z poziomu pilota lub przedniego panelu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk=>

Jestem w pracy w morzu - stąd pora ;-)

Maci to tak naprawdę końcówki mocy .

Miałem przez kilka lat 6850 ,słuchałem 6500 i 6900 i końcówek 352 i 501. Teraz mam 252.

Preampy w integrach sa skopane i to mocno !!! Wystarczy porównać cenę integry do końcówki mocy plus pre i teraz zakładając ,że końcówka w integrze jest ok. to mamy odpowiedź ;-)

Słuchałem przez ok 3 lata integry pomijając w niej preamp ;-)

Także szkoda kasy na integre jak można za te pieniądze kupić końcówkę . To nie znaczy ,że i integra zła - tylko można sporo lepiej za tą samą kasę.

Zresztą kupisz integrę i jak sam piszesz wyprowadzisz sygnał z końcówki i ............. będziesz żałował - zastanawiał się co by było jakby to była końcówka ??? ;-)

Z B&W Mac gra doskonale ,ale ja już uciekłem od tego brzmienia i uważam to za swój największy sukces w dziedzinie audio ostatnimi czasy ;-) ;-)

B&W i MAC sie doskonale uzupełniają , MAC daje Nautiliusom wypełnienie na średnicy ,plastyczność i ciepło.

McIntosh to najlepsza średnica jaką słyszałem ,ale pewnie kolega Elborotch powie co innego ....... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mozna na nim jednoczesnie wykorzystywać wejście na końcówkę ( np do kina) i standardowe wejscie

>przez pre (np dla CD) ? Wymaga to założenia zwór z tyłu, czy jakiegoś przełączenia wejść z poziomu

>pilota lub przedniego panelu ?

 

nie trzeba babrać się z żadnymi zworami. Jedno wejście ustawiasz do pracy w trybie końcówki mocy i wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni, 23 Mar 2008, 00:43

 

>A propos Krell-a.

>Mozna na nim jednoczesnie wykorzystywać wejście na końcówkę ( np do kina) i standardowe wejscie

>przez pre (np dla CD) ? Wymaga to założenia zwór z tyłu, czy jakiegoś przełączenia wejść z poziomu

>pilota lub przedniego panelu ?

 

w KAV-400xi wystarczy przytrzymac na dluzej niz 4 sekundy klawisz wyboru wyjscia na ktorym chcemy to zrobic, na wyswietlaczu wyswietli sie thr i juz pre ominiete, zworkami to sie konfiguruje np w moim pre KRC-3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w KAV-400xi wystarczy przytrzymac na dluzej niz 4 sekundy klawisz wyboru wyjscia na ktorym chcemy to

>zrobic, na wyswietlaczu wyswietli sie thr i juz pre ominiete, zworkami to sie konfiguruje np w moim

>pre KRC-3

 

 

Kuuurcze :)

Sprawdziłem i w moim 300iL działa tak samo :)

To chyba rzeczywiście taka sama konstrukcja

BTW Dziwiło mnie, że Krell nigdzie nie pisze o tym, że można sterować końcówką w ich integrach a głośno chwali się pre-out. Tak jakby wstydził się końcówek w swoich najtańszych piecach....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.