Skocz do zawartości
IGNORED

Czy potrzebne nam jest radio????????????


Denon lover

Rekomendowane odpowiedzi

Pod wplywem pytania Etama, chce Was spytac: czy w ogole potrzebne Wam jest radio? Nie mowie o radiu w samochodzie czy w jamniku, ale w amplitunerze czy jako dodatkowy klocek czyli tuner? Ile wlasciwie go sluchamy ( wiedzac ze FM nigdy nie przeniesie tego pasma co CD czy winyl?). Sam kupilem amplituner ale radia slucham wlasciwie tylko w samochodzie. No wiec jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham tylko w samochodzie ... raczej dla informacji a nie dla muzyki, w domu od zamiany amplitunera na wzmaka nie mam dzialajacego radia - bo i po co??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie zachcialo radia ... i to nie byle jakiego :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w drodze jest, powinienem jutro miec. W sieci pisza cuda o tych klasycznych pioneerach. Ciekawe czy on faktycznie zagra tak dobrze.

Najprawdopodobniej zbuduje na nim caly zestaw audio do drugiego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham radia, nie oglądam telewizji, chyba że mecze albo prognozę pogody.

Szkoda czasu na ten syf.

Tak więc radio mnie nie jest potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja w zasadzie tez.

Ale ten Pioneer jest taki sliczny ze nie moglem przejsc obojetnie. Chocby mial stac nawet wylaczony to i tak bedzie spelnial swa funkcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w obecnyxh czasach radio FM pod względem jakości dzwiękowej nie ma zbyt wiele do zaoferowania, a nawet niewiele.

 

Jelsi chodzi o przekaz informacji, to można se je słuchać w mono w kuchni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham radia praktycznie tylko przez Net.

BBC Radio 1 nadaje najlepszą muzykę klubową.

Virgin Classic Rock nadaje perełki z przeszłości - zero gadania i reklam. Dzięki nim poznałem Lynyrd Skynyrd, Supertramp i parę innych staroci.

Jedno i drugie nadaje w tragicznej jakości ale liczy się treść. Poza tym przy Virgin świetnie się pracuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham tylko roznych stacji z live365.com

Jakosc dzwieku jest koszmarna, ale i tak uzywam go tylko jako podkladu do nudnej roboty przy komputerze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radia słucham na okrągło. Rano tuż po przebudzemiu pierwsze co robię to włączam radioodbiornik. Wsiadając do samochodu najpierw uruchamiam silnik zaraz po nim radio. W pracy gra prawie cały dzień. Później w drodze powrotnej i zaraz po przyjściu do domu.

Potem jeśli czas pozwoli muzyka z innych źródeł. Wieczorem od godz 22 znowu radio. Przez cały dzień praktycznie ten sam program.

 

Dużo siedzę przed komputerem a radio nie przeszkadza mi w pracy.

Służy bardziej jako tło i źródło informacji niż źródło doznań muzycznych.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazam pewna prawidlowosc - wszyscy podkreslacie, ze jakosc z radia jest ... nienajlepsza, a z drugiej strony inwestujecie ciezkie pieniadze w coraz drozsze klocki (wzmaki, cdki, TT etc), zeby jakosc byla wyzsza - to chyba pewna sprzecznosc??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tuner FM ze względu na słaby sygnał antenowy w mojej okolicy nie sprawdza się . Słucham za to namiętnie radia na cyfra+. Jest kilka stacji o dobrej jakości i przede wszystkim ciekawym repertuarze. Szczególnie polecam francuskie FIP. Wspaniała i urozmaicona ale zawsze na dobrym poziomie muzyka nadawana z jakością która daje satysfakcję ze słuchania.Tuner FM po zastosowaniu wzmacniaczy antenowych i podłączeniu do sprzętu niskiej klasy , który skutecznie "eliminuje" zakłucenia i zniekształcenia, użytkuje z powodzeniem mój syn (lubi Kaczkowskiego).Pozdrawiam "radiowców".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreślajmy radia jako źródła. Rozumiem, że trudno uznać emisje większości rozgłośni komercyjnych za audiofilskie co do jakości, ale są jeszcze stacje (chociażby Dwójka PR nadająca w końcu nie tylko klasykę, ale i dobry jazz) nadające porządnie i - co ważne - transmitujące często na żywo znaczące imprezy muzyczne. Zważywszy, że poza Dwójką RMF też przymierza się do "kanału tematycznego" poświęconego porządniejszej muzyce, niż pop, myślę, że jeszcze będzie czego słuchać. Tak więc nie rezygnujmy z tunerów i ratujmy co się da ze starych dobrych urządzeń, które są jeszcze na rynku.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia slucham często, powiedzmy 60% FM, 40% CD...

... z anteny dachowej bezpośrednio "widzącej" nadajnik. Może dlatego niektóre audycje brzmią nie gorzej od płyty CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pochwalę się, że właśnie kupiłem z Allegro coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem warto zaszaleć :))))

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->argus

Sam się nad nim zastanawiałem ;-)

bardzo ciekaw jestem wrażeń z odsłuchu....

Szkoda, że na Allegro rzadko zdarzają się starsze "topowe" modele.

Mimo wszystko jakiś tani 20-letni Kenwood chyba nie zagra lepiej od mojego ST-SA5ES... Może powinienem zaindteresować się jakimś Dualem/ Telefunkenem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Marek Popieram pomysł poszukania jakiegoś Telefunkena. Nie tak dawno temu miałem okazję posłuchać takiego sprzętu (właśnie tuner Telefunkena + reszta zestawu Pioneera) i radio brzmiało rewelacyjnie. To był jeden z pierwszych tunerów tej firmy (jeszcze głowica strojona pojemnościowo - do tego cyfrowy licznik, oczywiście bez syntezy). Śmiem twierdzić, że stare tunery stojone jeszcze analogowo brzmią bez porównanie lepiej, bo różne efekty fazowe związane z funkcjonowaniem syntezy jednak - mimo wysiłków producentów - nieco degradują sygnał.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak dobrze gałką pokręcić to znajdzie się kilka audycji cyklicznych. I wyskoczę tu np. z "Manianą" na pogodzie. Jeśli mam potem szukać długo jakiejś płyty to najlepiej niech znajdzie ją najpierw ktoś w radiu i da posłuchać.

Pozatym z radiem jak z netem można tam usłyszeć wszystko trzeba tylko nieco poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak właśnie zrobię. Ostatnio widziałem tez dość ciekawie wyglądającego Grundiga.

Jeśli chodzi o syntezę, to rzeczywiście - nawet strojony analogowo radiobudzik (zwłaszcza podłączony do zewnętrznego wzmacniacza) brzmi zaskakująco dobrze w porównaniu z nowymi amplitunerami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o dźwięki wydalene przez najnowsze amplitunery to wszystkich których to wpienia odsyłam do dziadków oraz na strychy bo stare radia z magicznym okiem grały lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie ze w dzisiejszych czasach bardzo czesto najslabszym ogniwem w calym lancuchu od nadajnika az po odbiornik jest nie jakosc posiadanego odbiornika a metoda przygotowania materialu dzwiekowego przed emisja. Wiekszosc stacji stosuje equalizezy i kompandery, ktore do tego stopnia znieksztalcaja zrodlowy dzwiek, ze czasami sie wydaje ze to co slyszysz w radiu to remix albó nowa wersja plyty ktorej masz w domu...

A po co to? W aucie, w kuchni, w biurze napewno lepiej slychac muzyki z ograniczona dynamika, bo ciche pasaze podbite za pomoca kompandery itd. nie sa zagluszane przydzwiekami otoczenia.

 

Nie zawsze zla jakosc jest wina samego odbiornika albo slabego sygnalu. Pamietajcie o "shit in, shit out..."

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Używam radia bardzo często, w sytuacjach kiedy chcę żeby coś po prostu grało w tle. Zwykle jest to 2 PR i Radio Jazz, o które tak walczyliśmy jakiś czas temu. Mieszkam w odległośni pół km. od tych wszystkich nadajników, wiec mój Marantz odbiera na 10 cm druta. Bardzo przyjemne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.