Jump to content
IGNORED

żródło


lama
 Share

Recommended Posts

Zadaniem źródła (odtwarzacza Cd) jest dokładne (najlepiej 100%) przekazanie ciągu zer i jedynek z płyty do przetwornika C/A. Bez żadnej ingerencji bowiem ingerencja w taki oto zapis "10011011011" mogłaby wywołać i wywołuje nieprzewidywalne skutki. Komputerowcy dawno już rozwiązali ten problem i przenoszony z płyty plik z danymi jest identyczny z oryginałem. Niestety w płytach audio brak jest obszarów korekcji błędów.

Idealnym żródłem (bijącym na głowę odtwarzacze za kilkanaście tyś zł) byłby np twardy dysk, z którego dane przekazywane byłyby do przetwornika C/A we wzmacniaczu

Link to comment
Share on other sites

Guest lama do Piotra

(Konto usunięte)

Spróbuj zgrać dwukrotnie ścieżkę audio na HDD i dokładnie porównać pliki wynikowe (nie tylko wielkość) - wyniki prawie na pewno będą różne co w przypadku danych komputerowych prawie się nie zdarza. Co do przetwornika C/A - zgoda ale to nie jest już rola źródła, z którego dane powinny być przekazane cyfrowo

Link to comment
Share on other sites

Guest lama do Piotra cd

(Konto usunięte)

na płycie audio wszystkie 2352 bajty w bloku są danymi dźwiękowymi, na CD-ROM jedynie 2048 bajtów to dane, pozostałe 304 - korekcja błędów. Stąd też korekcja audio jest bardzo niedoskonała.

Link to comment
Share on other sites

Guest Testman

(Konto usunięte)

A ja właśnie sprawdzałem te kopiowanie ścieżek audio na hdd i niestety nie zauważyłem zadnych strat. Kopiowałem 3x ten sam utwór i za kazdym razem szczegółowo sprawdzałem liczbę bajtów za każdym razem było tak samo. Dodam tylko, że jest to utwór(ścieżka) 4o minutowy więc jeżeli miałoby sie coś zmienieć napewno wyszłoby "w praniu".

Zrobie jeszcze kilka takich testów, ale uważam że jednak nie chodzi o korekcję tylko właśnie o przetworzenie sygnału binarnego na analogowy.

Link to comment
Share on other sites

Nie o ilość bajtów tu chodzi a o zawartość - i są programy, które to porównują. Oczywiście w przypadku nowych nieporysowanych płyt i powolnego zgrywania ilość błędów jest stosunkowo najmniejsza. Dużo zależy również od programu zgrywającego. polecam Exact Audio Copy i porównanie po zgraniu z innym. Przetwornik C/A to rzecz niezwykle istotna ale jak już pisałem to nie rola źródła.

Gdyby odczyt był za każdym razem idealny do do doskonałego wzmacniacza z wejściem cyfrowym przetwornikiem C/A możnaby podłączyć CD wykonane w garażu

Link to comment
Share on other sites

co do źródeł - mam NADa 541i i zastanawia mnie jak tam wygląda przetwornik C/A.

 

Niby ludzie już dawno wymyślili przesyłanie sygnału jednobitowo - MASH, teraz będzie to w SACD. w MASH sygnal z płyty jest konwertowany na ciąg jednobitowy (w SACD jest już tak zapisany na płycie). Podobno dużo prościej zamienić to na sygnał analogowy, a przez to dokładniej i taniej.

 

Mój NAD ma niby przetworniki burrbrowna, z tego co wiem to klasyczne przetworniki, chyba 20-bitowe. Czemu nie używa się tutaj przetwarzania jednobitowego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.