Jump to content

Open Club  ·  722 members

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


Recommended Posts

no to może jest to dobre miejsce i czas, żebym ja hazardzista5 publiczie przyznał KOlegom rację (a nie chciałem wierzyć), że jednak wymagają badzo solidnego napędu,

przekonałem się o tym z primaluną, pomimo, że jako lampa ma niezłą rozdzielczość, ale paradoksalnie kontrola basu i nasycenie średnicy jest mniejsze niż z bardzo słabym tranzystorem teaca (2x45W).

Link to post
Share on other sites

Witam. Dawno już na foum nie pisałem.

 

Chciałbym się dopisac do klubu fanów Dynaudio ;)

 

Padło tu pytanie czy Dynki ciężko napędzić. Moim zdaniem tak, choć nie waty się liczą tak na prawdę. U mnie grały przez jakiś czas z końcówką Burmestera 933mk2 ([email protected], [email protected]) i było cudnie. Końcówka była wystarczająco wydajna pądowo. Wiele osób słuchało i nie spotkałem się z opinią że nie są dobrze wysterowane. Raczej widziałem zdziwienie że nie potrzeba 500W/kanał ;) choć kolumny trudne, 4Ohm, 82dB...

 

pozdrawiam wszystkich fanów Dynaudio :)

 

peperoni.

Link to post
Share on other sites

U mnie C5 grają w 25m2 ;)

W tej chwili testuję różne końcówki mocy ponieważ Burmester poszedł był do ludzi... :(((((

 

Z tego co do tej pory przesłuchałem najbardziej pasowało mi zestawienie z PASS-em X150.5.

 

Dynki mają jak dla mnie szczególny charakter średnicy. Namacalny, pełny, naturalny. Świat po Dynaudio już nie jest taki sam ;)

 

PS: Dla mnie marzeniem są Consequence MK2....miód...

Zdjątka poniżej.

post-9391-100006376 1206541707_thumb.jpg

post-9391-100006377 1206541707_thumb.jpg

post-9391-100006378 1206541706_thumb.jpg

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Całkiem sporo nas tutaj ;) Kiedyś pamiętam o Dynkach było głośno, uważano je nawet tu, na forum za wzór neutralności, potem przestały być trendi i pojawiły się opinie że mulą, ocieplają itp. Co ciekawe ja właśnie w tym okresie szukałem kolumn dla siebie. Wszelkie suchotniki pokroju B&W absolutnie mi nie podchodziły, za to zapamiętałem dźwięk z Vienny Acoustic Haydn i Dynaudio Audience 42. Szala przeważyła na korzyść Audience SE, po prostu byłą tam najlepsza wysokotonówka ze wszystkich, aktualnie dostępnych kolumn na rynku. Nie przejmowałem się, tak odmiennymi czasem opiniami na forum, po prostu uwierzyłem w to co słyszę :) Tak więc gdzieś od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem Dynaudio Audience 52 SE :)

 

PS. Co do wymagań wzmocnienia dla Dynek... Poczekajcie na kolegę josefa, opowie wam arcyciekawą historię jak to 380W końcówka Rotela RB-1090 poległa próbując pociągnąć jego Audience 50. Za to dwa zmostkowane RB-971 (teraz u mnie), moc w mostku 180W, dają elegancko kontrolowany, twardy, szybki bas razem z szeroką sceną i dźwiękiem wychodzącym z głośników. Kolejne potwierdzenie że wat watowi nierówny, trzeba wniknąć w tajemne określenie tzw wydajności prądowej ;)

  • Like 1

I love the sound of crashing guitars

Link to post
Share on other sites

Miałem jakis rok temu Dunaudio Contour 2 Mk. II o odpowiednik obecnych 3.3 z innym sredniotonowcem.

 

Bardzo porzadne zestawy, z właśnie piękna namacalną średnicą. Kopólka Dynaudio mistrzostwo świata, choc w zestawie marzen powinny byc dwie, Dynadio i Focal, przełazcane w zależności od słuchanej muzyki :)

Wady - stosunkowo mało konturowy bas z ograniczonym zejściem i generalnie aksamitne i cukierkowate brzmienie.

Takie liquid, świetne na jazzie i wokalistyce, ale niekoniecznie już na symfonice i rocku.

Niestety bardzo ciężkie do napędzenia, nie dała im rady YBA Integre i drugi od góry AV Denona, dopiero kombinacja dzielona Denona pokazała na co je naprawdę stać.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

nie no - z tym, że RB-1090 ich nie pociągnął to przesada - w końcu to kawał pieca (te 38kg skądś się bierze)

chodzi raczej o to, że on zdaje się grać lepiej na dużych poziomach głośności (czytaj nie w mieszkaniu) - na standardowych domowych odsłuchach gra trochę nijako - zbyt sterylnie i sucho (nawet z Dynkami) i tutaj stary dzielony rotelek grał ciekawiej

ogólnie wiekszość opinii jest tego typu, że barwniej grają te starsze - seria 9xx albo 8xx (mówię o końcówkach mocy)

Link to post
Share on other sites

Witam

przez ostatnie lata chorowałem na Sonus Faber Electa Amator I ale po przypadkowym odsłuchu Confidence C 1 z powrotem (kiedyś Audience 72) postanowiłem zbudować swój system na tym wspaniałym monitorze .

Zapisuję się też

Pozdrawiam

Rafał

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Witam w klubie dynaudio posiadam 52Se i jestem bardzo zadowlony (konfiguracja sprzętu o mnie) w kwesti

napedzenia tych kolumn mój Marantz nie ma żadnego problemu (tiuningowany Opteron), najlepiej jest w jazzie

potem klasyka i rock(pop) duży wpływ ma okablowanie ( jestem w trakcie zmian jeszcze nie jest to eureka)

Link to post
Share on other sites

Josef, dziękuję za objaśnienie całej sprawy :)

 

Proponuję tutaj przenieść nasze wywody z wątku o wzmacniaczu do Dynaudio 50, 52 ;)

 

Wspominaliśmy tam o Dynkach serii Contour. Ja wyczytałem że Contoury 1.3 SE mają owszem, potężniejszy, niżej schodzący bas, na dole 17W75 XL, ale tam na górze siedzi stosunkowo tania kopułka D-28/2. Wiadomo, w 1.3MkII mamy to co w Audience 52 SE, czyli Esotec D-260 na górze i odlewany 17W75 LQ na dole. Wynika z tego że teoretycznie Contour SE ma lepszy dół, a MkII lepszą górę ;)

I love the sound of crashing guitars

Link to post
Share on other sites

piękne zdjęcia,

 

a ja jeszcze powrócę do kwestii praktycznych związanych z kablami, czy wybór Audioquestu 8 do focus 110 był właściwy, niby wiem co słyszę ale mam małe doświadczenie porównawcze,

Widzę że Kolega JarlBjorn stosuje m. in. Cardasy z którymi odsłuchiwałem przy zakupie i było chyba lepiej tj. mniejsze rozjaśnienie, ale mógł też to był wpływ odpowiednio wytłumionego pomieszcznia.

Link to post
Share on other sites

Pozdrawiam kolegów. Warto by tamten wczorajszy dynamiczny wątek który był katalizatorem - jego dorobek tu podpiąć gdzieś, chyba że ktoś już podpiął. Wczoraj przywieźli mi plazmę Sony 50 cali i zabawnie te monitorki na czarnych smukłych standach zaczęły wyglądać przy nim, przedwczoraj jeszcze można powiedzieć dominowały w krajobrazie, a dziś - małe jest piękne...

 

Cyrus 8 zastąpi Musical Fidelity E11 w zaszczytnej misji zasilenia Dynek. Oby tylko była tak samo pięknie to już nie potrzebuje być piękniej

 

Te kable monstery, kupiłem nieopatrznie kiedyś interconnect za 350zł - chyba niespecjalne, ale dobrze że chociaż nie rozjaśniają a podbijają niskie tony

Link to post
Share on other sites

CONFIDENCE 5

 

Wielu twierdzi że to największe osiągnięcie Dynaudio ( z dobrych czasów tej firmy) .

Bardziej zespolone w barwie niż Consequence.

 

Plstyczność średnicy moim zdaniem wzorowa.

 

Głośniki:

tweeter- Esotar T330 D

midrange - Esotar MD560

bass/midrange - Esotec 17W75XL

bas- Esotec 20W100 .

Rozwiązanie COMPOUND.

 

Głośnik 17W tylną cześcią membrany spręża powietrze i przpompowuje na przednią częsć membrany głośnika 20W który zasilany jest poprzez zwrotnię filtrem dolnoprzepustowym i spręza ciśnienie do komory zamkniętej. Głośnik 17W "pomaga" mu być bardziej sprawnym. Efektywność 82dB .Przy zasileniu porządnym wzmacniaczem nie ma jak w nowszych bass-reflexowch Dynaudio mulastego dźwięku.

A srednica z kopuly Esotar - fenomenalna.

Tylko dzisiaj w dobie komercji kto prodykuje efektywność 82dB ?

Nowe Confidenc-y to już nie to samo.Ale sa efektywne.

post-15230-100006281 1206621397_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

pomijając uwagi konkurencji o dobrych i złych czasach dynaudio,

 

dynki z obudową zamknietą to byłoby interesujące (oczywiście jak dla mnie zawsze monitory), uważam że bass-refleksy do niekoniecznie poprawa jakości basu a raczej siły i "efektowności" z kolei "zatkanie" br to już nie to samo co od razu konstrukcja zamknięta.

Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.