Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakew, 11 Mar 2010, 22:11

 

>Bazookie - seria Focus nie jest i nie była następca serii Audience. Za następcę serii Audience

>uważana jest dośc powszechnie seria Excite.

 

W 52SE są praktycznie te same głośniki co w focusach 140 (w tych drugich tweeter ma neodymowy magnes a nie ferrytowy). W Contour S 1.4 też są chyba te same głośniki. Zasada jest prosta: wyższa seria większa obudowa a co za tym idzie niższe strojenie BR.

 

Cenowo excite są następcami audience SE, ale technologicznie woofer to zupełnie inna bajka...

 

 

 

Ps. Czytałem test excite x16 w AV i dochodzą do wniosku, że recenzent musi lubić wysokie strojenie (dużo basu) a nie kontrolę skoro nie docenił basu z x16.

Najlepsza recenzja, oddająca charakter grania x16, jest w Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Twoja wypowiedź Emilu mogła w przedmówcy zrodzić wrażenie że stary znawca Dynek Jakew znów coś pomylił zacytuję więc z Twojej Emilu ulubionej recenzji Excite 16 z Audio co nastepuje:

 

"Excite - następca Audience

Nieco droższe od najtańszych Audience, a wyraźnie tańsze od Focusów.

Jednak różnice ceny między niektórymi modelami Audience a podobnymi do nich (wielkością) Excite`ami wydawały mi się podejrzanie małe... i na proste pytanie uzyskałem prostą odpowiedź: seria Dynaudio Excite zastępuje serię Audience."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie sugerowałem, że Focusy są następcami Audience. A tylko to, że nowe serie głośników (Focusy) nie odbiegają aż tak znacznie brzmieniem od starych serii (w tym wypadku Audience) co podnosił w swoim poście Jakew. Jako przykład do porównania brzmienia "starych" i "nowych" wziąłem F110 i A52 bo byłem właścicielem jednych i drugich.

Moim zdaniem F110 są następcami Contour 1.1 a F140 następcami Contour 1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - zauwazyłem że w sklepie angielskim do którego zerkam Focusy sprzedają się świetnie, są od lat w pierwszej 10 produktów (na ok. 100), a Excite nie. Te Focusy 140 bardzo ciekawe, ale takie trudności z nimi, wszyscy wciąż o tych trudnościach takich i innych. Z drugiej strony jakoś mało kto je wystawia na sprzedaż w ogłoszeniach, więc chyba F140 to sukces...nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andras, 11 Mar 2010, 22:57

 

>Jako przykład do porównania brzmienia "starych" i

>"nowych" wziąłem F110 i A52 bo byłem właścicielem jednych i drugich.

>Moim zdaniem F110 są następcami Contour 1.1 a F140 następcami Contour 1.3.

 

W takim kontekście wypadałoby bardziej porównać 52SE i F140, co miałem okazję uczynić. Różnice wcale nie są tak jednoznaczne. One są po prostu inne. Obiektywnie rzecz biorąc technologicznie i brzmieniowo to seria 52SE jest następcą Contour 1.3. Focusy to zupełnie inna bajka.

Oczywiście "moim zdaniem".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Excite zastąpiło Audience, ale jednocześnie wprowadzono serię DM. Na razie same monitory (nawet duże z głośnikiem 10") ale kto wie, co będzie dalej.

 

Specyfika F140 polega na ich strojeniu. Mocno wyeksponowane skraje pasma i stąd poczucie, że basu jest bardzo dużo (bo faktycznie jest). Różnica między F140 a 52SE jest spora, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach można to usłyszeć. Ale faktycznie, ciężko powiedzieć które są lepsze/gorsze. Na pewno są inne. U mnie w 15m2 140 niestety poległy (bas szalał) a wizualnie są bardzo ładne, dużo ładniejsze niż 52SE.

 

Focusy i Cotoury łączy tylko to, że te serie znajdowały się ponad audience. Brzmieniowo (i konstrukcyjnie) 110 i 1.1 to już jednak inne konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Minal miesiac od twego newsa, czy cos juz wiadomo konkretnie - beda one w sprzedazy czy jednak nie?

>I co to za kolor mialby byc? Kurde, narobiles mi smaku tymi monitorami. Zawsze chcialem je miec...

 

Taka informacja pojawila sie u amerykanskich dealerow, sadze ze nie jest to jakis bajer. W kazdym razie informacje o reaktywowaniu serii Consequence potwierdzila sie pare m-cy temu. Nowe S25 maja byc wylacznie w jednym wybarwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie handlowym seria Audience została zastąpiona serią Excite. Producent podał, że zależało mu na głośnikach latwiejszych do napędzenia choćby przez amplitunery AV, stąd modyfikacja wooferów. A Audience jak wiadomo były wielce wymagające, jak na swój przedział cenowy, względem amplifikacji.

 

To że przy okazji brzmienie Audience nie pokrywa się już z brzmieniem Excite (bynajmniej wynika to z porównania podłogówek 72/72SE vs. X36) to już inna kwestia. Nie jest przypadkiem że Audience cieszą się sporym wzięciem na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące wypowiedzi...

Żenada Panowie,żenada...

Ktoś zadaje pytanie i echo...

Jeżeli w coś wchodzę po raz pierwszy i potrzebuję porady,choćby nie wiem jak

głupie pytanie to było to gdzie się udam?

Do klubu danego sprzętu...

I dupa...

Nie piszcie ,że wyszukiwarka i tak dalej...

Pytanie konkretne,znawców od liku...

Jakbym zapytał czy w Audience lewy kabelek był żółty czy niebieski

rozpętała by się dyskusja na 2 strony...

Nie wiem czy płakać ,czy ryczeć ze śmiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daras66, 11 Mar 2010, 16:23

 

>Witajcie!

>Stałem się szczęśliwym posiadaczem (prawie,mają dotrzeć w sobote) Dyniek Audience 42! :D

>Teraz szukam standów,myślałem o Atacama Nexus i tu mam problem...

>Otóż podstawa standów jest 180x145 a Dyńki mają 170x246...

>Czy tak może być,czy raczej szukać innych standów?

 

daras66 u mnie dynki stoją na Nexusach i jest ok. Te 145 to szerokość a 180 to głębokość tak więc nie ma problemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>daras66

http://www.dynaudio.com/eng/systems/lines/accessories/stand4.php

http://www.dynaudio.com/eng/systems/lines/accessories/stand3.php

To jest chyba najodpowiedniejsze rozwiazanie dla Ciebie. Obojetnie jakie monitory Dynaudio kupisz,

to oryginalne "stands" zawsze beda pasowaly. Model 4 mozna wypelnic piaskiem lub innym srutem.

Na Audiogonie mozna trafic za pol ceny w stanie idealnym tzn. ok $200.00, a nawet ponizej.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Daras66 z moich obserwacji wynika im ciężej i stabilniej tym lepiej. Jak będzie mnie stać to kupię coś z oferty StandArt a na razie odlałem kloce z betonu. Nieżle sprawdzają się konstrukcje z granitu i granit łączony ze stalowa konstrukcją. Warto samą kolumnę postawić na standzie na kolcach i od góry dociążyć kamienną płytką.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znawcy myślą jesli chodzi o podłogowe Dynaudio vs. monitory Dynaudio?

 

Wolno sądzić że nie jest tak że któryś z tych dwóch wariantów ma przewagę w każdym aspekcie. Więc w czym jedne są zacniejsze od drugich?

 

Mówimy o sytuacjach porównywalnych (czyli odpadają oczywistości typu pokój 11m), chodzi nam o sytację typu Focus 140 vs. Focus podłogowy w 30 metrach, a więc w warunkach zewnętrznych odpowiednich dla obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zależy jakiego efektu dźwiekowego Daras poszukujesz... Przecież to nie jest tak w audiofilstwie że jest jeden wzór przez wszystkich uznawany za "najlepszy".

 

Jakiego efektu dźwiękowego audiofil oczekuje, to zależy od jego upodobań brzmieniowych oraz od tego jakiego rodzaju muzyki słucha, bo np. duże składy muzyki poważnej rodzą inne oczekiwania i wymagania od sprzetu niż jakaś Diana Krall, a ta z kolei inne niż muzyka hard rockowa.

 

Używasz klocków Yamahy, a one oferują raczej przejrzysty lekki dźwięk. Umieszczenie Audience 42 na cieżkich twardych podstawkach, Audience 42 które równiez oferują raczej lekki dźwięk poniewaz mają relatywnie (vs. np. audience 52) słabe oparcie na basie, z duża szybkością, zapewne wzmocni te własnie atrybuty brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrótce moja autorska recenzja modelu Contour S 3.4:

 

Kilkakrotnie miałem sposobność słuchać głośnika Contour S 3.4 w różnych konfiguracjach i pomieszczeniach moja opinia mogłaby zawrzeć się w formule - to głośnik kompletny. Jest wszystko - dynamika, wyrafinowanie, przestrzeń, gładkość, neutralność. W kolumnie tej starannie wyważono proporcje miedzy szczegółowością i spójnością dźwięku, między przejrzystością a muzykalnością. W rezultacie trudno mówić o własnym charakterze Contoura, w kształtowaniu sygnatury dźwięku najważniejszy udział będzie mieć elektronika. To zaś co wnoszą te kolumny to naturalność w reprodukcji instrumentów i głosów. Prawidłowo zasilone Contoury nie zabrzmią nigdy w sposób metaliczny czy rozjaśniony, żadnego zapiaszczenia czy sybilantów. Zszycie poszczególnych zakresów jest znakomite, dźwięk jest spójny i niemęczący. To zdecydowanie kolumny do długich odsłuchów, raczej dla melomana niż audiofila. Są uniwersalne, w prawidłowo skonfigurowanym systemie prawidłowo odtworzą dowolny gatunek muzyki nie pastwiąc się przy tym, co istotne, nad jakością nagrań.

 

Aby uzyskać prawidłową, holograficzną przestrzeń i czysty bas trzeba oczywiście zapewnić Contourom odpowiednie ustawienie - nie zbyt blisko ścian, oraz odpowiednią przestrzeń, moim zdaniem optymalne pomieszczenie to ok. 24-40 m2 (notabene w pomieszczeniu do ok. 30 m2 naturalnym konkurentem dla modelu S3.4 będzie jego młodszy brat, monitor Contour S 1.4). Bas jest silny i schodzi bardzo nisko, niemniej nie jest "podrasowany" w sensie ilościowym, a jest to dość częsta praktyka stosowana przez Dynaudio zwłaszcza w przypadku (niektórych) monitorów. Niemniej dla uzyskania odpowiedniej dyscypliny niskich tonów konieczne jest, no ale to przecież żadnego fana Dynaudio nie zdziwi, zastosowanie odpowiednio wydajnego prądowo wzmacniacza, raczej tranzystora niż lampy, przy czym nie powinien to być wzmacniacz o skrajnej charakterystyce brzmienia (ani zbyt przejrzysty ani zbyt ocieplony).

Kolumny te zagrają tym lepiej im lepszą elektronikę do nich podłączymy. Na tę cechę Contoura zwracam uwagę posiadaczom wyrafinowanej elektroniki - być może nie najtańszy, ale przecież nie ekstremalnie drogi Contour (na rynku wtórnym cena ok. 9 tys. zł, na pierwotnym 19 tys. zł cena u dealera, 14,5 tys. zł u niezależnego dystrybutora) może okazać się kresem ich poszukiwań w obszarze kolumn. Jeśli dla kogoś priorytetem nie jest analityczność dźwięku, te harmonijnie brzmiące, wyrafinowane kolumny mogą okazać się zakupem na długie lata, niewykluczone że docelowym.

 

Last but not least, wygląd głośnika - pierwszorzędny, elegancja, smukłość. Te majestatyczne kolumny o ponadprzeciętnej głębokości mogą być ozdobą każdego salonu. Na marginesie, należą do typu który lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach. Techniczne szczegóły budowy pomijam bo wszystko jest dostępne w sieci.

post-8726-100009551 1268735497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew-dzięki za poradę,chyba coś w tym jest bo...

Panowie,jest bajecznie!

Dyńki w końcu do mnie dotarły,słucham od ponad 5 godzin i...

chyba jutro urlop wezmę!!! ;)

Na nowo pragnę słuchać,bez końca...

Bas może nie obfity,ale gdzie ma zagrać,tam łupnie...

wokale bajeczne,wysokie poukładane jak w alfabecie...

nic nie męczy,tylko słuchać i słuchać...

może tylko na średnicy więcej ciepełka by się przydało,

ale wzmak do wymiany,więc coś się dopasuje ;)

Generalnie jestem zachwycony i serdecznie dziękuję wszystkim klubowiczom,

bo dzięki Waszym wpisom,zwróciłem uwagę na Dynaudio!!!

Serdecznie dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daras66, 16 Mar 2010, 20:12

 

gratuluję zakupu, choć bardzo niecierpliwy jesteś, jak na audiofila. Jeden dzień, brak odpowiedzi i .....zadyma gotowa. :)

 

Ale do rzeczy. Czy Twój opis jest wraz z Atacamą?

Suchy charakter dźwięku zapewne wynika z tej Yamahy. Po zmianie wzmaka na coś bardziej dynamicznego i wydajnie prądowego powinno być lepiej. I z tak małych kolumienek chyba bas nie może być obfity.

 

Zastanowiło mnie jeszcze jedno. Jak dotąd wszyscy recenzenci audio zachwycają się tym "ciepełkiem". Jednakże gdy poczytałem opinie kilku realnych posiadaczy DA 42 nikt tego nie potwierdził, choć mieli całkiem różne wzmacniacze. To jak to jest z nimi w końcu?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.