Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

C1 grały potwornie męcząco. Wyostrzenia góry bardzo nieprzyjemne. Szczegółowość, przestrzeń - super, zaś sam sposób prezentacji wysokich tonów męczący i za jasny.

Stare Accuphase grały ciemniej od nowej serii

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w s 25 jaki w c1 jest bardzo detaliczna ale nigdy bym nie stwierdził że męcząca lub za ostra .

 

podpisuje się pod tym....chyba że coś jest nieodpowiednio dobrane w systemie

wysokie tony z S25 czy C1 przy współpracy z lampą są wręcz kremowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli E 470 gra jaśniej niż E 450 , a zapewne tak jest bo w tą stronę teraz podąża firma ( byłem ostatnio zaskoczony ile góry ma A 47 , co prawda nie był do końca wygrzany egzemplarz lecz ilość góry była zadziwiająca), to szanse są małe żeby się zgrać z Dynkami niezależnie od kabli. No chyba że ktoś lubi taki specyficzny przekaż. Prędzej bym stawiał na E 560 , lecz tam trochę brak mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy podlaczal ktos z was do dynek kabelki chord signature a jesli tak to co moze powiedziec o takim zestawieniu. Moge nabyc takie za dobre pieniądze dlatego jestem ciekaw opinii kogos kto moze mial stycznisc. To juz dosyc wysoka liga jesli chodzi o druty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te C1, które słuchałeś były wygrzane? Dynki (przynajmniej te droższe) mimo miękkich przetworników potrzebują sporego przebiegu zanim zaczną grać znośnie. Prosto z pudła graja ok przez kilka godzin a potem jest huśtawka. Realnie trzeba im ok. 100h aby dało się słuchać. Na 100% możliwości trzeba czekać ok. 300h. Przerabiałem 3 pary nowych C1, w różnych wersjach i takie są moje wrażenia.

 

Co do połączenia Dynek z Accu. Różne Accuphase'y grają w różny sposób (banał), Starsze modele faktycznie były cieplejsze niż nowsze. Zawsze dostajemy jednak klasyczną dla Accu sygnaturę, która objawia się złagodzeniem czoła ataku (brzmi fachowo, nie? :-) ) i konturu. Nie należy tego mylić z ociepleniem bo to cos innego. Miałem E-450 i to jest, jak na Accu suchotnik. Z moimi, dyżurnymi JMLab'ami PS5.1 była krew z uszu. E-550/560 mają lepszą barwę i wypełnienie ale są mało wydajne i raczej nie do C1/S25 (z PS5.1 również było mało pary). E-470 nie znam. E-600 jest ponoć fajna, ale słuchałem jej zupełnie okazjonalnie i nie u siebie. Myślę, że do Dynek z Accu warto spróbować końcówek, mają zupełnie inną wydajność od integr, nawet te podstawowe modele.

 

Wyższe Siltechy nie grają ostro, raczej bywa, że chudo, ale gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowej integry Accu E-600 nie słuchałem ale poprzednika E-560 miałem 2 lata

natomiast E-550/450 słuchałem u siebie.....560tka to bardzo fajny wzmacniacz

ale brakuje w nim wydajności prądowej ...ten sam zarzut do 550

nie wiem jak jest z prądem w nowym modelu E-600

jeżeli ktoś przymierza się do połączenia Dynaudio z Accu to zdecydowanie polecam jakąś końcówkę mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie aby Dynki zagrały męcząco i krew z uszu. Nie słyszałem nigdy tak grającego esotara. Miałem SP25 I C2 grały z Accu E308 i Accu E550 w końcu z Krellem FBI. Najsłabiej oczywiście zagrały z Accu E550 - nie ma tyle prądu. Albo coś dziwnego było z akustyką albo ktoś się pobawił potencjometrem wysokich w Accu i dał na maxa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie aby Dynki zagrały męcząco i krew z uszu. Nie słyszałem nigdy tak grającego esotara. Miałem SP25 I C2 grały z Accu E308 i Accu E550 w końcu z Krellem FBI. Najsłabiej oczywiście zagrały z Accu E550 - nie ma tyle prądu. Albo coś dziwnego było z akustyką albo ktoś się pobawił potencjometrem wysokich w Accu i dał na maxa:)

 

Dokładnie. Esotar z C1 nie ma prawa grać męcząco. Coś musiało być zepsute w tych kolumnach lub system kompletnie niedopasowany...

 

Możliwe też że odsłuchujący przedtem słuchał przez kilka lat kolumn z kocem na tweeterach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1 grały potwornie męcząco. Wyostrzenia góry bardzo nieprzyjemne. Szczegółowość, przestrzeń - super, zaś sam sposób prezentacji wysokich tonów męczący i za jasny.

To widać był źle zestawiony system, bo tych cech nie przypisywałbym tym kolumnom, chyba, że były totalnie dziewicze, ale to w dzisiejszych czasach ewenement;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby sprawić sobie miły prezent to są na sprzedaż Dynaudio 25 w wersji Mocca ze standami... w super stanie i atrakcyjnej cenie. Co najważniejsze od pierwszego właściciela, audiofila i posiadacza nie jednego systemu. Te 25 grały akurat w systemie stojącym w sypialni. Ale tak na prawdę więcej tam stały niż grały;-)

 

Szczegóły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach, gdy dystrybucje Dynaudio prowadził p. Jasik, nikomu raczej nie przychodziło do głowy zestawianie głośników D. z Accuphase. Dystrybutor lansuje tego typu zestawienie, z oczywistych względów, i efekty są często rozczarowujące, w szczególności z integrami Accu, była o tym mowa nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o połączeniu Dynaudio 25 z MA8000? Tak się zastanawiam nad tymi monitorami.

 

Masz McIntosha 8000? Gratulacje. Super integra w swoim przedziale cenowym. Wysteruje wszystko:)

 

W czasach, gdy dystrybucje Dynaudio prowadził p. Jasik, nikomu raczej nie przychodziło do głowy zestawianie głośników D. z Accuphase. Dystrybutor lansuje tego typu zestawienie, z oczywistych względów, i efekty są często rozczarowujące, w szczególności z integrami Accu, była o tym mowa nie raz.

 

A ja pamiętam czasy lat 90 gdy w Warszawie sprzęt Accuphase nazywano ulubionym sprzętem niemieckich dentystów:). Kompletnie nie miały prestiżu wśród wielu warszawskich audiofilów jakich pamiętam z tamtych czasów. To złoto na froncie było wtedy bardzo źle postrzegane.

 

Redaktor Pacuła wykonał kawał super pracy wypromowując ten sprzęt gdy jego znajomi z Nautiliusa stali się dystrybutorami. Jeszcze lepszą robotę zrobił z Ayonem...prawdziwe mistrzostwo...

 

Co do jakości sprzętu Accuphase to miałem okazję kiedyś porównać łeb w łeb odtwarzacz Accuphase 700 z Audio Research cd8 i to na pełnym systemie Accuphase. CD 8 całkowicicie udowodnił swoją przewagę w każdym zakresie pasma. Szczególnie marny okazał się bas z 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach, gdy dystrybucje Dynaudio prowadził p. Jasik, nikomu raczej nie przychodziło do głowy zestawianie głośników D. z Accuphase.

Oczywiście,R.Jasik zestawiał Dynie z Passem i nie było większych problemów,Pass dawał radę...prawie każdy.

 

Znam system Dynaudio

A te w awatarze to te ode mnie?

 

Jak tam zegarki?Są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.