Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy sprzedawałem swoje 25 to było kilka ogłoszeń (3 - 4 ) myślę że 11-13 tys w kolorze mocca to dobra cena

 

Może warto dla zainteresowanych tymi kolumnami a nie bardzo obytymi w detalach przypomnieć ile model 25 (w kolorze Mocca) kosztował gdy był oferowany przez dystrybutora.

 

Historia wyglądała następująco.

 

Najpierw pojawiła się partia kolumn w wersji Mocca - lakier na wysoki połysk i ich cena wynosiła 20 tyś PLN bez 1 PLN...szef firmy z Krakowa ZAKAZAŁ pracownikom (tak mi powiedziano w Warszawie) dawania jakichkolwiek rabatów na te kolumny.

 

Po jakimś czasie pojawiła się wersja Mocca MAT...tańsza o 4000 tyś PLN. Czyli można było kolumny kupić za 16 tyś PLN. Różnica ceny IMO całkiem znacząca w porównaniu do połysku.

 

I dlatego teraz na rynku wtórnym mamy dużą rozbieżność cen. 11 tyś PLN za lakierowaną na wysoki połysk 25 to mega okazja. Podczas gdy 25 mat za 11 tyś PLN to już tylko dobra cena. Oczywiście myślę o ofertach tylko od pierwszego właściciela i z kartonami oraz zatyczkami.

 

11 - 12 że stand 4 . To normalna cena . Żadna promocja . Tak się je kupuje.

 

Dużo zależy od kogo je kupujesz. Są tacy użytkownicy, którzy bardzo dbają o swoje zabawki i tacy co się nimi tak bardzo nie przejmują.

 

Jak trafisz na pierwszego właściciela i do tego pedanta, który na przykład ma takie kolumny w swoim drugim systemie, w sypialni to te 11 tyś PLN ze standami jest właśnie OKAZJĄ.

 

Szczegóły mają znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ą tacy użytkownicy, którzy bardzo dbają

Pierwszy czy trzeci nie ma zadnego znaczenia, znaczenie ma czy zadbane i tylko tyle

Zadbane? A jak to ocenisz? Rozkręcisz je? Z latarką będziesz zaglądał do środka przez bass refleks?

No właśnie, należałoby tę kwestię doprecyzować, bo nie wiadomo o co chodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile z tych ogłoszeń było od dystrybutora? Podobnie sprawa ma się np Accu. Niby ogłoszenia prywatne a sprawa wyglada inaczej.

Witaj to ja od zakupu Twoich kolumn, C2 idealnie zgrały się z Callisto 2200. Dogoniłem króliczka, jeśli chodzi o kolumny i wzmacniacz, muszę się teraz rozejrzeć za jakimś daciem. Jakbyś miał coś dobrego, daj znać. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak trafisz na pierwszego właściciela i do tego pedanta, który na przykład ma takie kolumny w swoim drugim systemie, w sypialni to te 11 tyś PLN ze standami jest właśnie OKAZJĄ.

 

Szczegóły mają znaczenie...

Okazja ma to do siebie ze szybko znika ....

Jak dzwoniłem do kolegi jakiś czas temu i proponowałem 12 to powiedział że nie opuści z 12.5 bo tak mu nie zależy na sprzedaży więc nie rozumiem po co wypisywanie że cena super atrakcyjna , wakacyjna itp.. skoro taka nie jest .

Edytowane przez mar.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj to ja od zakupu Twoich kolumn, C2 idealnie zgrały się z Callisto 2200. Dogoniłem króliczka, jeśli chodzi o kolumny i wzmacniacz, muszę się teraz rozejrzeć za jakimś daciem. Jakbyś miał coś dobrego, daj znać. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Robert

 

Tak myślałem ,ze z Callisto C2 bedą wymiatać :) Przyjemności i radości z muzyki !

Edytowane przez krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i trochę aż nie dowierzam, przecież s25 to nie jest jakiś stary model tylko to przeważnie kilkuletnie kolumny a w dodatku jedne z najdroższych monitorów i takie rzeczy się zdarzają?

ponadto z tego co można wywnioskować to nie jakiś przypadek 1 na 100 000 tylko może być przypadłość większa? - trochę to dla mnie dziwne że w tych kolumnach takie są takie przypadki

 

Cpecial 25 pojawiły sie w 2002 roku więc wyciek ferrofluidu zdarzył się po około 10 latach. Nie powinno się zdarzyć ale mogło się zdarzyć.

 

Producent tych jubileuszowych kolumn zaoferował gwarancję na 5 lat. Głośnik o legendarnej wręcz jakości i solidności wykonania. czujność jest jak zawsze wskazana, ale chyba Szanowni Państwo się zagalopowali. Wiele baardzo pochlebnych słów padło pod adresem tych i innych kolumn dynaudio w ciągu ostatniego kwartału na forum audiostereo, trochę taka dynaudiomania. Zaczęło się to od zacnego porownania kolegi szatana. Od kilku dni zauważam jednak, że kilku userom ewidentnie nie w smak chwalenie dynaudio i pojawiają się tak dziwne wpisy jak magnepana lub sugestie podkopowujące jakość przetwornikow uznawanych powszechnie za o ile nie najlepsze na Świecie, to przynajmniej jedne z kilku najlepszych. Rada moja, to zamiast smrodzić na lichych podstawach, idźcie zachwalać to co lubicie / sprzedajecie do klubów waszych ulubionych producentów.

 

Sporo nieprawdy tu kolega pisze.

Seria jubileuszowa ma 25 lat gwarancji nie 5. Czyli nawet te najstarsze egzemplarze są jeszcze dzisiaj na gwarancji. To chyba te kolejne dosztukowane serie mają 5.

Poza tym jeśli chodzi o sama techniczną jakość wykonania obudów(co w środku nie widziałem) to tez nie są szczyty perfekcji. Gdzieś w recenzjach tez chyba o tym czytałem. Może te kolejne serie były pod tym względem lepsze.

Ależ ja tu wcale nie smrodzę, wręcz przeciwnie bardzo sobie te kolumny chwalę za brzmienie a nie z "powszechne uznanie". Powszechnym uznaniem to się cieszy wiele słabych produktów w wielu branżach.

 

Też mam takie zdanie ....

Nigdy nie słyszałem o tego typu przywarach - myślę że to złośliwe sugestie.

Samoczynny wyciek ferrofluidu jeszcze się z tym nigdy nie spotkałem ani w dynaudio ani w SS jak również w morelu.

Poza tym uważam że słowa typu ....przepalone wysokotonowe...jest wymyślone gdyż ten głośnik jest w stanie przyjąć 1000 W w piku....

 

Ale oczywiście istnieje taka możliwość - robienie na nich wesela ...lub przesterowany wzmacniacz...

Ale zakładam że rozmawiamy o rozsądnych użytkownikach.

 

Jeszcze raz!

 

Jestem zadowolonym posiadaczem tych kolumn. I nie mam najmniejszego zamiaru psuć marki ale całej tej historii z wyciekiem ferrofluidu sobie nie wymyśliłem! Pierwszy raz jak to zobaczyłem nawet nie zdawałem sobie sprawy co to jest. Nie byłem na początku całkiem zadowolony z ich grania ale kładłem to na karb niedopasowania wzmacniacza. Dopiero po jakimś czasie w jednej kolumnie coś zaczęło ćwierkać. Na początku myślałem ze to z mojej winy bo kiedyś zamieniłem miejscami dwa różne typy lamp w przedwzmacniaczu i że to wtedy coś się stało. W efekcie kolumny przeleżały około roku w pudłach aż w końcu wysłałem je do serwisu licząc się ze sporymi kosztami naprawy. Na szczęście jeszcze mają kilka lat gwarancji wiec cała zabawa kosztowała mnie tylko koszty transportu. Byłem w zasadzie nastawiony na ich sprzedaż ale jak sobie je już po naprawie porównałem z SF Cremona na dwóch różnych wzmacniaczach to nie miałem żadnych wątpliwości że nieprędko znajdę dla nich następcę

Edytowane przez julek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. O wycieku fluidu słyszałem od inżyniera pracującego dla Dynaudio, u głównego i jedynego zresztą dystrybutora Dyń w USA - zdarzają się takie rzeczy, choć niekoniecznie często. Swoje C1 kupiłem pierwszego marca 2005-tego, ale zanim je wziąłem, to chyba ponad dwa miesiące ćwiczyłem je w domu razem ze Special 25 Signature Bird's Eye. Nie mogłem się zdecydować, ale wybrałem C1 za wzorowy liniowy przekaz - już wtedy wiedziałem, że chę setup 2.2, więc wybór był niby prosty, ale wcale nie tak oczywisty. Speciale to Speciale i teraz żałuję, że również ich nie zatrzymałem. Proponowano mi je za 3.7Kilo$a - nówki, dziewiczo śmigane u mnie - to w sumie też coś znaczy. Dokładnie tak samo było z C1, ale te ślicznotki zostały. Warto inwestować w limitowane produkcje, dodatkowo jak jest jeszcze wersja signature, to już w ogóle jazda na maxa! Zawsze są w cenie - collectors items! C1 to świetne monitory, ale już niestety mi się znudziły... kobiety się czasami nudzą, to co dopiero taka monitorka?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 - 12 że stand 4 . To normalna cena . Żadna promocja . Tak się je kupuje.

możesz wskazać jakieś ogłoszenie chętnego który sprzeda za 11 tys zł te kolumny ze standami jeśli tak się kupuje ?Kolega chętnie odkupi za taką cenę

ja za swoje dałem po wielkich targach 13 tys. Oczywiscie w wersji mocca z połyskiem

Edytowane przez feluś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możesz wskazać jakieś ogłoszenie chętnego który sprzeda za 11 tys zł te kolumny ze standami jeśli tak się kupuje ?Kolega chętnie odkupi za taką cenę

ja za swoje dałem po wielkich targach 13 tys. Oczywiscie w wersji mocca z połyskiem

 

Za 11 możesz kupić wersję mat...nikt nie sprzeda połysku ze standami za 11 tyś PLN...chyba że upadł mocno na głowę i zaniemógł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za 11 możesz kupić wersję mat...nikt nie sprzeda połysku ze standami za 11 tyś PLN...chyba że upadł mocno na głowę i zaniemógł;)

 

Za 12550 są wystawione na ogłoszeniu i człowiek który sprzedaje zapewniam że o zdrowszych zmysłach niż niejeden z tego forum a granica do 11 tys jak widać już znikoma

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za 12550 są wystawione na ogłoszeniu i człowiek który sprzedaje zapewniam że o zdrowszych zmysłach niż niejeden z tego forum a granica do 11 tys jak widać już znikoma

 

12 500 to nie 11 000....Czasami 500 PLN mniej to jest coś nie do przeskoczenia... Jak bedzie sprzedawał za 11 tyś z podstawkami w wersji lakierowanej to daj znać...wtedy pogadamy na serio a teraz to tylko gdybanie i pobożne życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 12550 są wystawione na ogłoszeniu i człowiek który sprzedaje zapewniam że o zdrowszych zmysłach niż niejeden z tego forum a granica do 11 tys jak widać już znikoma

Jakbyś może ukląkł i zabeczał to może jeszcze zejdzie na 11 tysi....można pęc ze śmiechu.

 

Marzenia polskiego audiofila na żywo.

 

Nic dodać nic ująć.To obraz z naszego podwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś może ukląkł i zabeczał to może jeszcze zejdzie na 11 tysi....można pęc ze śmiechu.

 

Marzenia polskiego audiofila na żywo.

 

Nic dodać nic ująć.To obraz z naszego podwórka.

 

 

Ogłoszenie jeszcze 2 tyg. temu było 14.5 teraz 12.5 więc jestem pewien że za ok miesiąc przy gotówce będzie 11

Pewnie uklekne i zabecze tyle że ze śmiechu z takich wpisów jak twój jak się okaże że kupie za 10000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stuknęło 50-60 godz. F260 się rozkręcają. Grają coraz cudowniej, Scena rośnie, detaliczność, wspaniała holografia. Puściłem nieśmiało Amused to Death Watersa (BSCD2) i pies zaszczekał zza okna, niebywałe, wcześniej na DM 3/7 tego nie było. System gra bardzo porządnie, choć wiadomo kosmetyka (kabelki, NOS, Black Box) jeszcze do wdrożenia. Polecam wszystkim to zestawienie Octave V70SE i Dynaudio F260 rozwiązanie budżetowe bo podpięcie 3.4LE pewnie dałoby lepszy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pies zaszczekał zza okna, niebywałe,

To zależy, czy to był Twój pies, czy sąsiada;-)

A swoją drogą efekty na tej płycie są niezłe, ja bardzo lubię przejazd sanek i nie tylko, bo sama wartość muzyczna jest jak to w przypadku twórczości Watersa na b. wysokim poziomie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa wydania tej płyty w BSCD2 gra wyraźnie lepiej, a gra oczywiście tym lepiej im lepszy system to odtwarza. U mnie jest już bardzo poprawnie. Bardzo dużo jest na niej efektów dźwiękowych ale ten pies na wstępie jest niebywały :) (ani mój ani sąsiada, taki z podwórka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa wydania tej płyty w BSCD2 gra wyraźnie lepiej, a gra oczywiście tym lepiej im lepszy system to odtwarza. U mnie jest już bardzo poprawnie. Bardzo dużo jest na niej efektów dźwiękowych ale ten pies na wstępie jest niebywały :) (ani mój ani sąsiada, taki z podwórka)

 

A skąd słyszysz dużego kotka pierwszym utworze ? :) ? i gdzie Ci gra telewizor w "Watching TV" ?

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.