Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zerknąłem na foty rozebranych contour 20 potem na cenę i nie podważam, że to dobrze brzmiące monitorki ale czy te parę "pierdółek" na zwrotnicy i głośniczki muszą kosztować taaaki wór pieniędzy? Jedyne co mi przychodzi na myśl na usprawiedliwienie tej ceny to fakt, że patrzę na to przez pryzmat wynagrodzeń w kraju a zapominam ile zarabiają przeciętnie nasi sąsiedzi z Niemiec, Anglii, Danii, Norwegii itd. Chociaż przypomniało mi się znowu co powiedział pracujący w dynaudio inż. (pracował przy serii xeo), że ok. 70% ceny końcowej w dynaudio zżera dystrybutor i sklep...

czyli coś ok. 8kzł. na czysto na każdej parze bierze nautilus.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zerknąłem na foty rozebranych contour 20 potem na cenę i nie podważam, że to dobrze brzmiące monitorki ale czy te parę "pierdółek" na zwrotnicy i głośniczki muszą kosztować taaaki wór pieniędzy? Jedyne co mi przychodzi na myśl na usprawiedliwienie tej ceny to fakt, że patrzę na to przez pryzmat wynagrodzeń w kraju a zapominam ile zarabiają przeciętnie nasi sąsiedzi z Niemiec, Anglii, Danii, Norwegii itd. Chociaż przypomniało mi się znowu co powiedział pracujący w dynaudio inż. (pracował przy serii xeo), że ok. 70% ceny końcowej w dynaudio zżera dystrybutor i sklep...

czyli coś ok. 8kzł. na czysto na każdej parze bierze nautilus.

 

Najlepiej jak by sprzedawali te kolumny w cenie zakupu netto i pokrywali jeszcze koszt transportu! Adam obudź się, tak jest że wszystkim co kupujesz. Jedziesz nad morze, kupujesz gofra za 10zł, którego realny koszt wyprodukowania wynosi 50gr. Wiem, że dynki do najtańszych nie należą , ale ceny ich produktów są niemalże takie same w całej Europie. Tylko średnia krajowa jest u nas mizerna na tle tejże Europy, ale to nie jest wina dystrybutora przecież , który tak samo ja Ty czy ja, też chce zarabiać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 % procent z 20kzł. bierze dynaudio, resztę nautilus i ewentualnie sklep pośredniczący, jak kupujesz bezpośrednio w nautilusie to bierze on nawet 70 % ceny czyli 14.000 kzł. dla siebie... Właśnie z uwagi na to, ile u nas wynoszą zarobki moim zdaniem powinno to trochę inaczej wyglądać. Nie wspomnę już jak wygląda rozmowa w sprawie rabatu z pracownikami nautilusa, gdzie sklepy, które sprzedają kolumny dynaudio dają większe upusty niż sam dystrybutor, który twierdzi, że nie może dać rabatu bo sprzedaż i tak jest na granicy opłacalności... Można dostać maksymalnie 6-7% rabatu... Może niech ktoś inny się obudzi ... i przestanie z ludzi robić naiwnych idiotów.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zerknąłem na foty rozebranych contour 20 potem na cenę i nie podważam, że to dobrze brzmiące monitorki ale czy te parę "pierdółek" na zwrotnicy i głośniczki muszą kosztować taaaki wór pieniędzy? Jedyne co mi przychodzi na myśl na usprawiedliwienie tej ceny to fakt, że patrzę na to przez pryzmat wynagrodzeń w kraju a zapominam ile zarabiają przeciętnie nasi sąsiedzi z Niemiec, Anglii, Danii, Norwegii itd. Chociaż przypomniało mi się znowu co powiedział pracujący w dynaudio inż. (pracował przy serii xeo), że ok. 70% ceny końcowej w dynaudio zżera dystrybutor i sklep...

czyli coś ok. 8kzł. na czysto na każdej parze bierze nautilus.

 

To w ogóle nie racjonalne by producent w takiej sytuacji nie czerpał korzyści omijając pośredników, prowadząc bezpośrednią sprzedaż detaliczną, choćby zamówienia internetowe, pozbywa się w ten sposób zysku. Sprawa dalsza jeśli rozkładają podobnie jak piszesz składowe ceny to czemu nie ma sklepów które oferowałyby te produkty w konkurencyjnych cenach ? Kolega niżej Whyduck pisze że to nie wina dystrybutora bo każdy chce zarabiać pieniądze. Owszem każdy chce zarabiać, wymieniać swój wysiłek/pracę na czyjąś inną, jak porównać wysiłek sprzedania i zarobienia ~8 tysięcy na parze kolumn z wysiłkiem wypracowania na to przeciętnego klienta 3 miesiącami jego pracy, nie wspomnę o kosztach życia i oszczędzaniu. Nie widzę tutaj proporcji a tam gdzie nie ma adekwatności wymiany pracy to wyzysk.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 % procent z 20kzł. bierze dynaudio, resztę nautilus i ewentualnie sklep pośredniczący, jak kupujesz bezpośrednio w nautilusie to bierze on nawet 70 % ceny czyli 14.000 kzł. dla siebie... Właśnie z uwagi na to, ile u nas wynoszą zarobki moim zdaniem powinno to trochę inaczej wyglądać. Nie wspomnę już jak wygląda rozmowa w sprawie rabatu z pracownikami nautilusa, gdzie sklepy, które sprzedają kolumny dynaudio dają większe upusty niż sam dystrybutor, który twierdzi, że nie może dać rabatu bo sprzedaż i tak jest na granicy opłacalności... Można dostać maksymalnie 6-7% rabatu... Może niech ktoś inny się obudzi ... i przestanie z ludzi robić naiwnych idiotów.

 

No ale jak według Ciebie miało by to wyglądać? Ceny dynek na poziomie 60-70% tego co w Europie? Przecież reszta zagranicznych dystrybutorów dostała by zaraz piany, bo sporo obcokrajowców zaczęło by robić zakupy u nas w kraju.

Oczywiście wywody sklepu, że sprzedaż jest na granicy opłacalności to bzdura totalna, ale z drugiej strony wyobraź sobie sytuację, że sklepy Nautilusa dają największe upusty. Myślę, że skutkiem takiego działania będzie zaprzestanie kupowania dynek przez inne sklepy, więc ograniczy to dostęp wielu klientów do produktu i sprzedaż siądzie.

Jeszcze dekadę temu rabat na poziomie 5-6% nikogo nie dziwił, była to norma. Osobiście wychodzę z założenia, że jak kogoś nie stać na produkt X to kupuje model oczko niżej, albo zbiera kasę.

 

k porównać wysiłek sprzedania i zarobienia ~8 tysięcy na parze kolumn z wysiłkiem wypracowania na to przeciętnego klienta 3 miesiącami jego pracy

 

A czy ktoś Ci kiedykolwiek obiecywał, że życie będzie sprawiedliwe?

I nie zapominaj o tym, że ktoś przeszedł jakąś drogę, zainwestował jakieś pieniądze i ogrom pracy aby dziś móc sobie zarobić 8k na parze kolumn. Nie chcę tutaj ani bronić dystrybutora, staram się tylko obiektywnie oceniać sytuację.

Pomyśl sobie o dzieciach w Arfyce, co czują wiedząc, że Ty masz jedzenia i picia pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś sklep w Polsce obniżyłby ceny na tyle że opłacałoby się kupno dla klient zza granicy to wówczas ten sklep miałby większe obroty kosztem innych. Inne sklepy musiałyby dostosować cene by była konkurencyjna. Obniży się cena tego produktu w efekcie raz że produkt będzie tańszy a z tym stać będzie na niego więcej osób to i będzie bardziej konkurencyjny w stosunku do innych marek oferujących alternatywny dzwięk i zwiększy się sprzedaż kosztem tych marek. Dane marki musiałyby obniżyć cenę by pozyskać klienta. Producent którego dystrybutor obniżył cenę będzie produkował więcej i mu się to opłaci. Żeby się martwić o sprzedawcę, pfff niech idzie do łopaty nikt na niego nie będzie pracował, by mógł sprzedać kilka par głośników w miesiącu, prac alternatywnych jest mnogo.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś sklep w Polsce obniżyłby ceny na tyle że opłacałoby się kupno dla klient zza granicy to wówczas ten sklep miałby większe obroty kosztem innych. Inne sklepy musiałyby dostosować cene by była konkurencyjna. Obniży się cena tego produktu w efekcie raz że produkt będzie tańszy a z tym stać będzie na niego więcej osób to i będzie bardziej konkurencyjny w stosunku do innych marek oferujących alternatywny dzwięk i zwiększy się sprzedaż kosztem tych marek. Dane marki musiałyby obniżyć cenę by pozyskać klienta. Producent którego dystrybutor obniżył cenę będzie produkował więcej i mu się to opłaci. Żeby się martwić o sprzedawcę, pfff niech idzie do łopaty nikt na niego nie będzie pracował, by mógł sprzedać kilka par głośników w miesiącu, prac alternatywnych jest mnogo.

 

Ale prawdopodobnie żaden sklep nie pójdzie na jawne obniżenie cen na dynki ponieważ dystrybutor momentalnie zakręci mu kurek. I taki sklep jeśli będzie chciał nadal handlować produktem będzie zmuszony do uprawiania przemytu, o ile pozyska odpowiednie źródło o co pewnie nie jest tak łatwo.

Poza tym w przypadku Dynaudio jak i prawie wszystkich marek, sugerowaną cenę detaliczną produktu określa producent, a nie dystrybutor i nie można ot tak sobie jej obniżyć.

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak według Ciebie miało by to wyglądać? Ceny dynek na poziomie 60-70% tego co w Europie? Przecież reszta zagranicznych dystrybutorów dostała by zaraz piany, bo sporo obcokrajowców zaczęło by robić zakupy u nas w kraju.

Oczywiście wywody sklepu, że sprzedaż jest na granicy opłacalności to bzdura totalna, ale z drugiej strony wyobraź sobie sytuację, że sklepy Nautilusa dają największe upusty. Myślę, że skutkiem takiego działania będzie zaprzestanie kupowania dynek przez inne sklepy, więc ograniczy to dostęp wielu klientów do produktu i sprzedaż siądzie.

Jeszcze dekadę temu rabat na poziomie 5-6% nikogo nie dziwił, była to norma. Osobiście wychodzę z założenia, że jak kogoś nie stać na produkt X to kupuje model oczko niżej, albo zbiera kasę.

 

 

 

A czy ktoś Ci kiedykolwiek obiecywał, że życie będzie sprawiedliwe?

I nie zapominaj o tym, że ktoś przeszedł jakąś drogę, zainwestował jakieś pieniądze i ogrom pracy aby dziś móc sobie zarobić 8k na parze kolumn. Nie chcę tutaj ani bronić dystrybutora, staram się tylko obiektywnie oceniać sytuację.

Pomyśl sobie o dzieciach w Arfyce, co czują wiedząc, że Ty masz jedzenia i picia pod dostatkiem.

 

Dostatek tego jedzenia i picia wiąże się z moją pracą, wysiłkiem, produktywnością i wymianą wartości efektów mojej pracy na efekty pracy innych, tych którzy wytwarzają jedzenie i picie. Niestety nie wszyscy żyją w obszarze gdzie są takie warunki wytwarzania ilości produktów, warunki ekonomiczne. To że oczekuję adekwatności co do wymiany efektów swojej pracy chyba nie jest czymś złym, głupim ?

 

I nie zapominaj o tym, że ktoś przeszedł jakąś drogę, zainwestował jakieś pieniądze i ogrom pracy aby dziś móc sobie zarobić 8k na parze kolumn.

Ja również przeszedłem jakąś drogę, zainwestowałem swój czas i ogrom pracy, tylko czy po drugiej stronie jest podobna ilość pracy na moją wymianę ? Moim zdaniem to nie uczciwe ale funkcjonuje widocznie z konieczności. Nie jestem za tym by dotować każdą pracę tylko po to by była opłacalna dla kogoś nie wiadomo jak wielkim wysiłkiem który by ją podtrzymywał.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat temu Jim Thiel w swoich kolumnach łączył elementy w zwrotnicy bezpośrednio ze sobą, i kład kable solid core.

 

Pan Thiel był po prostu niezwykle uczciwym człowiekiem. Osobą z wielką wiedzą a jednocześnie skromną. Wiedział, że aby mieć kontrolę nad jakością należy wszystko produkować u siebie. A do tego wyceniał swoje kolumny bardzo bardzo uczciwie.

 

Niestety po jego śmierci firma przeżyła zapaść a obecny Thiel to wydmuszka marketingowa.

 

Dzisiejsze czasy nie są dobre dla rzetelnych przedsiębiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że oczekuję adekwatności co do wymiany efektów swojej pracy chyba nie jest czymś złym, głupim ?

 

 

Oczywiście, że nie jest. Wręcz przeciwnie. Tylko, że oczekiwania a realia to niestety u nas dwie różne sprawy.

 

Ja również przeszedłem jakąś drogę, zainwestowałem swój czas i ogrom pracy, tylko czy po drugiej stronie jest podobna ilość pracy na moją wymianę ? Moim zdaniem to nie uczciwe ale funkcjonuje widocznie z konieczności. Nie jestem za tym by dotować każdą pracę tylko po to by była opłacalna dla kogoś nie wiadomo jak wielkim wysiłkiem który by ją podtrzymywał.

 

Nie za bardzo rozumiem Twój tok myślenia, sorry.

Od zawsze jest i było tak, że jeden ma więcej szczęścia, sprytu, lepszy pomysł na siebie, większe ambicie, inne predyspozycje etc, a drugi mniej. Jednym się życie układa lepiej i pieniądze przychodzą do nich łatwiej niezależnie od nakładu pracy z powodu powyższych czynników.

Wszystko co kupujesz kosztuje w produkcji ułamek ceny, którą finalnie płacisz. To chyba oczywiste?

Marudzenie, że Dynaudio jest drogie oraz ile to dystrybutor na nas przycina niczego nie zmieni poza naszym nastrojem na gorsze. Nie jest to produkt pierwszej potrzeby, kto nie chce niech nie kupuje. Można też kupić JBLe, Sonusy czy inne Dali, które dystrybutor też zapewne sprzedaje na pograniczu opłacalności, o ile nie dokłada do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem że rozmawiamy o stosunku do tych rzeczy, Twój odebrałem jakbyś przyklasnął do przedstawionej sytuacji z sentymentem do wspierania bogatszych kosztem biedniejszych z wyzyskiem, akceptacją a nawet obroną.

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzysk kojarzy mi się z pewnego rodzaju przymusowością zakupu, a każdy ma wolną rękę przecież. Akceptacja jak najbardziej. Staram się nie narzekać na coś na co nie mam wpływu. Mogę jedynie nie kupować ich sprzętu i nie cieszyć się dobrą muzyką, ale tego nie chcę. A że rynek funkcjonuje tak a nie inaczej, cóż począć? tak jak już pisałem, ze wszystkim tak jest. Zostaje rynek wtórny jeśli nie chcemy przepłacać. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym sposobem na wejście w posiadanie Dynek jest jak już ktoś wspomniał rynek wtórny bądź odrobina cierpliwości. Ja tak zrobiłem, kupując F260 gdy wyszły z produkcji i je wyprzedają, a to bardzo fajne jak dla mnie paczki. W takiej sytuacji można realnie zapłacić 2/3 ceny za nówki, za poekspozycyjne jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym sposobem na wejście w posiadanie Dynek jest jak już ktoś wspomniał rynek wtórny bądź odrobina cierpliwości. Ja tak zrobiłem, kupując F260 gdy wyszły z produkcji i je wyprzedają, a to bardzo fajne jak dla mnie paczki. W takiej sytuacji można realnie zapłacić 2/3 ceny za nówki, za poekspozycyjne jeszcze mniej.

 

Ja podobnie jak i kolega zakuoulem swoje F160 tuż po ogłoszeniu końca serii na korzystnych warunkach.

 

A tak a propos jestem świeżo po odsłuchu Contoura 20. Grały z Octave 40 i potem z 70. Bardzo przejrzyste i otwarte granie. Dół wyraźnie trzymany w ryzach. Jaśniejsze od starych 1.4. Lepsza separacja instrumentów choć scena chyba nieco mniejsza. Nie ma już tej gęstości grania. Więcej przyjemności czerpalem ze starych Contourow, mimo iż nowe grają precyzyjniej i dokladniej. O ile swoje F160 zamienił bym na C1 bez wahania, o tyle tutaj musiał bym się poważnie zastanowić.

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dyskusja w klubie nie dotyczy produktów, a ekonomii. ;) To ze marża na produkty wynosi średnio 30-60%, to normalne niemal w każdej branży. Im droższy produkt tym marża procentowo wyższa. Tak jest wszędzie. Myślisz że mercedes mało zarabia na swoich samochodach? A moze powinni obniżyć ceny bo ludzi na nie nie stać? To co z porsche?

Pomyśl logicznie gdyby dystrybutor/producent dawał tylko np 10-20% narzutu, to który sklep chciałby tym handlować? Koszty utrzymania sklepu są nie małe, takich produktów nie sprzedaje sie jak bułek w piekarni na setki sztuk dziennie. Utrzymywałbys sklep przy zarobku 2k na kolumnach za 20k? Na 100% powiedziałbys, mam w d... taki interes.

Dystrybutor moim zdaniem nigdy nie powinien dać więcej niż np. 5% rabatu, tak zeby sklepy miały większe pole manewru mogąc dac większy rabat. Inaczej dystrybutor nie będzie mail sieci sprzedaży bo każdy sklep powie mam to w d... jeżeli dystrybutor na Polskę przebija ceny.

 

Zobacz na studio16hz. Jak myślisz dlaczego tylko w 3 miejscach (2 nie licząc producenta) są do kupienia? Bo są słabe? Nie, bo mały narzut ustawił producent i sklepy nie chcą towaru na którym mało zarobią.

Zeby sprzedać s16hz czy dynki trzeba sie tyle samo narobić.

 

Trochę bez sensu ten temat. Każdy niech kupuje to co mu odpowiada i na co go stać. Lepiej powymieniać doświadczenia na temat grania a nie kosztów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy jeszcze, ze nie wiemy ilu z nas jest pracownikami nautilusa, pracownikami sklepow i osob, ktore slepo wierza w paplanine marketingowa tychze pracownikow...Whyduck napisal, ze bardziej podoba mu sie brzmienie starszych contour i ladnie to uzasadnil, z czego wylania sie obraz, ze coraz mniej w dynaudio magii dynaudio a wiec tego za co zyskalo tak wielu wiernych fanow. Ciekawe czy wrazenia z odsluchu kolejnych osob pokryja sie z tymi, ktore opisal Whyduck. Wyglada na to, ze ta cala technika wpompowana w nowe glosniczki dynaudio zabiera to co w nich bylo najlepsze....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy jeszcze, ze nie wiemy ilu z nas jest pracownikami nautilusa, pracownikami sklepow i osob, ktore slepo wierza w paplanine marketingowa tychze pracownikow...Whyduck napisal, ze bardziej podoba mu sie brzmienie starszych contour i ladnie to uzasadnil, z czego wylania sie obraz, ze coraz mniej w dynaudio magii dynaudio a wiec tego za co zyskalo tak wielu wiernych fanow. Ciekawe czy wrazenia z odsluchu kolejnych osob pokryja sie z tymi, ktore opisal Whyduck. Wyglada na to, ze ta cala technika wpompowana w nowe glosniczki dynaudio zabiera to co w nich bylo najlepsze....

 

Tak troche jest jak piszesz Adam, brakowało mi tej magii, tego pierwiastka w dźwięku dzięki któremu słuchasz i zastanawiasz się czemu one tak fajnie grają. Nie mniej jednak wielu określi że nowy Contour jest kolumną lepsza i ciężko się będzie z tym nie zgodzić bo jest. Ja nie do końca szukam przejrzystości w Dynkach, tylko klimatu. W nowych contourach starali się połączyć jedno i drugie. Skutek niech każdy sam oceni przy okazji odsluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche jest jak piszesz Adam, brakowało mi tej magii, tego pierwiastka w dźwięku dzięki któremu słuchasz i zastanawiasz się czemu one tak fajnie grają. Nie mniej jednak wielu określi że nowy Contour jest kolumną lepsza i ciężko się będzie z tym nie zgodzić bo jest. Ja nie do końca szukam przejrzystości w Dynkach, tylko klimatu. W nowych contourach starali się połączyć jedno i drugie. Skutek niech każdy sam oceni przy okazji odsluchu.

Proponuję posłuchać ich u siebie a nie w salonie Nautilusa, słuchanie tam porównywałbym z odsłuchem na youtube jak to niektórzy robia :)

A nowe dynki (wszystkie serie) są lepsze niż stare przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję posłuchać ich u siebie a nie w salonie Nautilusa, słuchanie tam porównywałbym z odsłuchem na youtube jak to niektórzy robia :)

A nowe dynki (wszystkie serie) są lepsze niż stare przynajmniej dla mnie.

 

Przecież napisałem , że są lepsze. Ale myślę że nie każdemu będzie pasować takie granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak troche jest jak piszesz Adam, brakowało mi tej magii, tego pierwiastka w dźwięku dzięki któremu słuchasz i zastanawiasz się czemu one tak fajnie grają. Nie mniej jednak wielu określi że nowy Contour jest kolumną lepsza i ciężko się będzie z tym nie zgodzić bo jest. Ja nie do końca szukam przejrzystości w Dynkach, tylko klimatu. W nowych contourach starali się połączyć jedno i drugie. Skutek niech każdy sam oceni przy okazji odsluchu.

 

 

 

Dokładnie tak sobie to wyobrażałem śledząc na przestrzeni ostatnich lat ewolucje "Dynaudio sound" oraz czytając różne informacje prasowe i wstępne wrażenia z odsłuchów nowej serii :).

 

Jeśli chodzi o dostępność Dynek, to mając ograniczone zasoby finansowe to zamiast walczyć z dystrybutorem o jakieś paruprocentowe rabaty machnąłbym na to ręką i poszukał na rynku używanych, dostępnych za niewielkie dziś pieniądze modeli typu A40/42 czy 50/52, do tego combo w rodzaju Naita starej serii 5, Exposure serii 3010, etc., i będzie grała muzyka. Nie wyczynowo, ale stereo będzie przyzwoite, są duże szanse. Natomiast pakowanie się w kosztowne nowe Dynaudio bez zapewnienia elektroniki na odpowiednim poziomie to niestety recepta na frustrację.

 

Co do cen, to z jednym z przedmówców rzadko się zgadzam, ale z jednym stwierdzeniem nie mogę się nie zgodzić, Polska z pewnością nie jest dla Dynaudio jakimś pierwszorzędnym rynkiem, jak Niemcy, UK, Skandynawia, o Stanach nie wspominając. Zagranicą też umieją liczyć pieniądze. Skoro reeksportowane są na zachodnie rynki samochody z polskich salonów, to dlaczego nie sprzęt hi-fi, jeśli będzie atrakcyjna różnica w cenie?

 

Był kiedyś hurtownik w Austrii oferujący pół-charytatywne ceny, za pośrednictwem którego sporo nabywców i u nas zaopatrzyło się w głośniki Dynaudio. Dystrybutorów z kilku krajów naszego regionu zaczęło to jednaj to irytowało i po pewnym czasie kanał ten został zamknięty. Taniej niestety już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.