Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W focusach jest przede wszystkim inna topologia filtrów, zastosowali słynne przesunięcie fazy i filtry pierwszego rzędu. Dawna szkoła.

 

W X18 technika głośnikowa jest identyczna, filtry wyższego rzędu (jak i w nowym contour) i oczywiście skopali jakość elementów, żeby seria excite nie zagrażała droższym kolumnom dynaudio. Proste.

 

A była na ten temat tutaj rozmowa, okazuje się ze wiele osób z forum miało zagwostkę focus czy contour, a wiec mysle ze jest odwrotnie i focus był za dobry.

 

Focus z kolei miał względem "starych" contour celowo uproszczoną i pogorszoną obudowę. Dynaudio nie ma zbyt wielu stopni swobody, aby różnicować ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to Kamil Elk! Idealnie w punkt trafione to co powinno byc lepsiejsze w gorze excite. Moze ktoregos pieknego dnia zdecyduje sie na to o czym Ty i Emil piszecie, moze...

 

Po koleżeńsku przelutuję Ci kondy jak sie zdecydujesz, z radością będę obserwował Twoją reakcję.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topologia filtrów w obu wersjach jest taka sama, drugie rzędy elektrycznie.

Co ciekawe cewka w x16 pochodzi z najlepszego pod względem średnicy 15w38.

 

Akurat mam równie wiele złych jak i dobrych doświadczeń w modyfikacji fabrycznych sprzętów. Ewentualnie druga zwrotka jeśli, to ona ogranicza potencjał kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach piszą, że nowa wersja Excite, to ta sama technologia wypracowana do aktywnych Focusów. Teoretycznie można by stwierdzić, że nowe, tańsze Excite są lepsze od dotychczasowych Focusów. Wykończenie chyba też lepsze. Zaznaczam, że nie słuchałem obu. Z tego punktu widzenia nie dziwi fakt wycofania Focusów z oferty, bo nikt by ich nie kupił. Dynaudio jako samodzielny producent ma bardzo duże pole manewru w ustalaniu cen. Jeśli ten Excite ma taką fajną skrzynkę, nowocześniejsze przetworniki i jeszcze niższą cenę, to chyba należy się cieszyć :) Dobrze, że nie idą na łatwiznę i nie robią takich sztucznych winylowych oklein jak Focal w Ariach...

 

Nowe excite nie są lepsze ani pod względem brzmienia ani wykonania od Focusa. Jest odwrotnie w obu przypadkach. Mówię to jako użytkownik jednych i drugich kolumn. Sama technologia o niczym jeszcze nie swiadczy,to zwykła marketingowa paplanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W recenzjach piszą, że nowa wersja Excite, to ta sama technologia wypracowana do aktywnych Focusów. Teoretycznie można by stwierdzić, że nowe, tańsze Excite są lepsze od dotychczasowych Focusów. Wykończenie chyba też lepsze. Zaznaczam, że nie słuchałem obu. Z tego punktu widzenia nie dziwi fakt wycofania Focusów z oferty, bo nikt by ich nie kupił. Dynaudio jako samodzielny producent ma bardzo duże pole manewru w ustalaniu cen. Jeśli ten Excite ma taką fajną skrzynkę, nowocześniejsze przetworniki i jeszcze niższą cenę, to chyba należy się cieszyć :) Dobrze, że nie idą na łatwiznę i nie robią takich sztucznych winylowych oklein jak Focal w Ariach...

 

Nie znam fokusow, ale znam x18. Porównywałem ją z kolumna w podobnym zakresie cenowym S16Hz Canto Grand wersja Premium. CGP jest katalogowo o 500 zł droższy.

X18 całkiem fajne, szczególnie do b&w które tez mialem, ale do CGP to przepaść. Tu x18 wypada słabo, góra dużo mniej szczegółowa, nie słychać tylu dźwięków co w CGP, dźwięk przyklejony do głośników i wycofany w porównaniu z CGP. Ten słynny bas z x18... jakoś mnie nie zachwycił. X18 broniło sie do czasu odpalenia CG, potem nie było do czego wracać. Canto Grand dużo lepiej pod każdym względem. Nie wiem jak wypadłoby x18 w porównaniu z CG standard, ale premium to za wysokie progi dla tego głośniczka, oczywiście tylko moim skromnym zdaniem (oraz żony i paru znajomych).

Porównania w domu, w tym samym czasie. Możliwe ze x18 potrzebuje mocniejszego pieca zeby zagrać lepiej, ale każda kolumna zagra lepiej z lepszym piecem wiec i CGP pewno tez.

 

Nie pisz wiec ze seria excite jest taka sama jak fokus, bo byłoby to bardzo krzywdzące dla fokusow. Ich nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe excite nie są lepsze ani pod względem brzmienia ani wykonania od Focusa. Jest odwrotnie w obu przypadkach.  Mówię to jako użytkownik jednych i drugich kolumn. Sama technologia o niczym jeszcze nie swiadczy,to zwykła marketingowa paplanina.

 

Pewnie jest jak mówisz, ja napisałem, że to jedynie rozważania na podstawie informacji zawartych w recenzjach. Jednak z samej ciekawości, to mógłbyś napisać na czym polega konkretnie ta wyższość? Teraz Dynaudio zmienia swój dotychczasowy charakter, na szybszy, bardziej otwarty. Pasywny Focus, przechodzi do historii i nie piszę tego złośliwie... Może to kierunek w którym teraz będą grały wszystkie Dynaudio. Chodzi o aktywnego Focusa, Excite itd.

 

 

 

Nie znam fokusow, ale znam x18. Porównywałem ją z kolumna w podobnym zakresie cenowym S16Hz Canto Grand wersja Premium. CGP jest katalogowo o 500 zł droższy.

 

Porównywanie do innych firm, to inna bajka :) Chodzi o Excite nowy vs Focus :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Grafii - excite x 18 nowe kupujesz za gotowke w cenie 5500zl. po tzw. rabatach (salonu nie podaje, zeby nie robic problemow ze strony pazernego xxx wiadomo o kogo chodzi). Jak dobrze pamietam masz roksana kandy k2 czyli wzmak, ktory niestety pasuje do dynaudio jak swini siodlo (sorry) i ciesz sie, ze nie sluchales z nim podstawowej wersji canto, chyba ze lubisz duuuzo ciepla od gory do dolu. A co do basu, nie wiem czy jest jakas roznica w podstawowych canto grand do wersji full wypas ale jak nie to .... cos tu sie w Twoim opisie kupy nie trzyma. Wazne, ze synergie z Twoim piecem zlapaly canto premium i o to chodzi!Sorry za blad 4.500zl ! Nowki, oryginalnie zapakowane.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Grafii - excite x 18 nowe kupujesz za gotowke w cenie 5500zl. po tzw. rabatach (salonu nie podaje, zeby nie robic problemow ze strony pazernego xxx wiadomo o kogo chodzi). Jak dobrze pamietam masz roksana kandy k2 czyli wzmak, ktory niestety pasuje do dynaudio jak swini siodlo (sorry) i ciesz sie, ze nie sluchales z nim podstawowej wersji canto, chyba ze lubisz duuuzo ciepla od gory do dolu. A co do basu, nie wiem czy jest jakas roznica w podstawowych canto grand do wersji full wypas ale jak nie to .... cos tu sie w Twoim opisie kupy nie trzyma. Wazne, ze synergie z Twoim piecem zlapaly canto premium i o to chodzi!Sorry za blad 4.500zl ! Nowki, oryginalnie zapakowane.

Adam jakbyś postawił CG w odpowiednim metrażu to byś zmienił zdanie o basie. Niestety nie są to kolumny to małych pomieszczeń, bas jest wtedy przeładowany i sprawia wrażenie ospałego i wolnego. Podobnie by było jakbyś wstawił do siebie X18 czy F160. Na pewno bas jest szybszy i ma lepszy kontur niż w np. Focusów 160. Wersja premium różni się brzmieniowo, ale to nie miejsce żeby się w to wgłębiać. Jest duża szansa, że po nowym roku będę miał okazję posłuchać X14. Jeden gość chce porównać do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najwyższy Focus 380 ma esotara2 czego nie uświadczysz w żadnym excite. Co do innych głośników też są jakieś różnice w budowie ale dokładnie tego nie analizowałem. Porównując konktretnie nsjwiększego excite44 z focusami380, przy takich samych rozmiarach głośników focus jest cięższy o prawie 5 kg, więc czegoś ma więcej albo masy głośników albo obudowy, pewnie jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najwyższy Focus 380 ma esotara2 czego nie uświadczysz w żadnym excite. Co do innych głośników też są jakieś różnice w budowie ale dokładnie tego nie analizowałem. Porównując konktretnie nsjwiększego excite44 z focusami380, przy takich samych rozmiarach głośników focus jest cięższy o prawie 5 kg, więc czegoś ma więcej albo masy głośników albo obudowy, pewnie jedno i drugie.

 

To masz rację jeśli chodzi o Esotara :) Jest on jednak tylko w 380. Lżejsze są chyba wszystkie nowe głośniki. MDF, to nie jest szlachetny kruszec i nie ma co wagowo do tematu podchodzić. Na zdjęciach wyglądają skrzynki doskonale :)

post-59356-0-15948900-1483196422_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, po pierwsze x 18 kupujesz za 4.500zl (siedem lat gwarancji) , canto w najlepszej wersji sa drozsze, to juz troche nieuczciwe porownanie. Powiem Ci, ze nie mialem problemu z zaduza iloscia basu, dla mnie takie dociazenie bylo w sam raz ale...mialem monitorki, ktore szly wyraznie nizej z basem niz canto grand. I podobaly mi sie zarowno CG jak i x 14 ale z moimi klamotami calosciowo bardziej uniwersalne sa x14, chodzi o to, ze nie jest tak cieplo, duszno na gorze jak mialem z CG. Pamietajmy o jednym, jedne i drugie kolumny w cenie ok. 4kzl. to sa super wyborem i tylko nasze preferencje decyduja co wybierzemy. Kolumny mam odstawione na ok. 80 cm od wylou br i przy "normalnych" poziomach glosnosci tylko monitory elac debut b6 wyraznie wbudzaly mi sie na basie ( te maja dopiero zejscie na niskich... i w swojej cenie tez sa swietnym wyborem chociaz nasycenia gory z CG czy excite tam niestety nie ma). A i ogolnie jak ktos szuka konturowego grania to w CG i w Excite tego nie znajdzie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym konturowym graniem to trzeba uważać żeby nie przesadzić. Pewien kompromis musi być zachowany bo potem wychodzi chude granie. Bas będzie kopał, ale nie będzie odpowiedniego dociążenia. Dlatego są też mi bliskie Dynaudio. Takie jest oczywiście moje zdanie. Każdy odbiera inaczej. A co do cen to porównanie jest jak najbardziej na miejscu. Detaliczne są zbliżone. Nie każdy sklep da taki rabat na Dynaudio chyba, że dla stałego klienta.

 

Jakbyś miał możliwość to wypożycz X18. Jestem ciekaw Twojej opinii jak wypadną w porównaniu do X14. Pamiętam jak porównywałem moje DM 2/8 do 2/7. Zaobserwowałem pewne różnice i ciekawi mnie czy w przypadku serii Excite byłoby podobnie.

 

Wszystkich miłośnikom (nie miłośnikom również) Dynaudio w Nowym Roku życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! Nie mam aktualnie kolumn Dynaudio, ale mam do nich duży sentyment.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie jest jak mówisz, ja napisałem, że to jedynie rozważania na podstawie informacji zawartych w recenzjach. Jednak z samej ciekawości, to mógłbyś napisać na czym polega konkretnie ta wyższość? Teraz Dynaudio zmienia swój dotychczasowy charakter, na szybszy, bardziej otwarty. Pasywny Focus, przechodzi do historii i nie piszę tego złośliwie... Może to kierunek w którym teraz będą grały wszystkie Dynaudio. Chodzi o aktywnego Focusa, Excite itd.

 

 

 

 

 

Porównywanie do innych firm, to inna bajka :) Chodzi o Excite nowy vs Focus :)

 

 

Focus gra barwniej, bardziej rozdzielczo i równo. Pokazuje więcej informacji niż excite w bardziej wyrafinowany sposób. Tweeter moim zdaniem to najlepsze wydanie esoteca , gra trochę jak "baby esotar" :) Nie mniej jednak focusom bliżej do starej szkoły dynek z odrobiną przejrzystości i selektywności na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus gra barwniej, bardziej rozdzielczo i równo. Pokazuje więcej informacji niż excite w bardziej wyrafinowany sposób. Tweeter moim zdaniem to najlepsze wydanie esoteca , gra trochę jak "baby esotar" :) Nie mniej jednak focusom bliżej do starej szkoły dynek z odrobiną przejrzystości i selektywności na górze.

 

Kończąc te teoretyczne dywagacje :) Aktywny Focus 600 XD kosztuje 40 tys. Jeśli Excite 44 to pasywny odpowiednik tego Focusa, to chyba o czymś świadczy, że Dynaudio zrobiło bardzo dobrą ofertę na ten produkt. Jeśli od cennika odjąć rabat, to wręcz można powiedzieć tania kolumna:) MarkN pisał, że słuchał tego aktywnego Focusa i bardzo mu się to granie podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tą wycofaną górą w Excite x14. Głośniki należy skierować na miejsce odsłuchu i po problemie.

 

post-24365-0-96596900-1483174912_thumb.jpg

 

Excite X44 ma całkiem inny (sporo lepszy) wykres charakterystyki na górze ( i nie tylko) niż pozostałe kolumny serii, przy teoretycznie tym samym (?) przetworniku wysokotonowym ( Esotec+).

Pozostałe przetworniki są teoretycznie identyczne lub lepsze niż w Focusach. Wysokotonowy ( trochę droższy) w Fokusach ma płytszy, neodymowy magnes. Ten w Excite ma dodatkową puszkę tłumiąca za magnesem.

Kisiel mierzył X44. Wg niego to jeden z kilku najlepszych pomiarów w historii Audio.

Jest to więc prawdopodobnie kwestia strojenia. Nie chcieli przesadzić z górą w małych monitorkach i mniejszych kolumnach bez niższego basu.

Najlepszego w Nowym Roku!

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze pamietam masz roksana kandy k2 czyli wzmak, ktory niestety pasuje do dynaudio jak swini siodlo

 

Z ciekawości jaki wzmak jest dobrym partnerem do Dynaudio? Pytam serio bo nigdy nie wykluczam że kiedyś podążę tą drogą. Pytam o wzmak do czegoś lepszego niż x18.

 

A propos to co ja takiego napisałem o basie że się to nie trzyma kupy?

 

Porównałem głośniki w podobnej cenie katalogowej, a to ze na Dynio dają prawie 25% rabatu z tego co podałeś to świadczy tylko o tym ile jest warta ta kolumna i można ja porównywać tylko z CG standard. Daje to jednak do myślenia ile można urwać na innych modelach Dynio.

Ja nie chce kompromisu w jakości grania, tym że zaoszczędził bym 1-2k, bo późniejsze zmiany sprzętu (odsprzedaże) są dużo kosztowniejsze. Szukam grania na dłużej.

Rozważam zwiększenie budżetu do ok. 9k, ale z Dynaudio raczej i tak nic nie dobiorę na razie do K2, bo wszędzie słyszę że Dynio jest wymagające.

 

Szampańskiej zabawy noworocznej wszystkim życzę i miłego grania w Nowym Roku :)

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu. Na stronie Audio dostęny jest już pełny test Dynaudio Excite X44 wraz z pomiarami:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2691-dynaudio-excite-44

post-23829-0-70416900-1483221514_thumb.jpg

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Audio dostęny jest już pełny test Dynaudio Excite X44 wraz z pomiarami

 

Testy są dla naiwnych, sorry ale taka prawda. Nie dotyczy to tylko tego testu, ale wszystkich bez wyjątku. Zdarza się że pokryją się one z prawdą ale pod warunkiem że produkt jest dobry, a ile jest testów (oczywiście z zachwytami, wyróżnieniami i rekomendacjami) produktów słabych ;) W testach nigdy nic nie wypada słabo, każdy produkt jest co najmniej dobry-bardzo dobry.

Daje to do myślenia, że pseudo redaktorzy albo mają przytępiony słuch, albo są dobrze opłacani żeby wypisywać bajki z zachwytami dla naiwnych czytelników.

 

Lepiej gdyby ktoś z forumowiczów ocenił co warte jest x44, w porównaniu do innych produktów w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gdyby ktoś z forumowiczów ocenił co warte jest x44, w porównaniu do innych produktów w tej cenie.

 

Recenzje są płatne i wiadomo, że są stronnicze, ale podobają mi się recenzje do jakiej wkleił link globtroter1, bo jest w niej dużo informacji, pomiary, zdjęcia głośników. Powiedziałbym, że można dowiedzieć się więcejz testu niż na stronie producenta.

Co do samych użytkowników, to w większości jest jeszcze gorzej niż z recenzentami zazwyczaj. Część coś sprzedaje, częś broni bo taki ma, ktoś najnormalniej pomaga zaprzyjaźnionemu handlowcowi z szczerości serca aby mu pomóc w tej ciężkiej działalności życiowej jakim jest audio. Odsłuch w salonie, to znowu inna bajka, bo to inne pomieszczenie i elektronika, a chwilowy zachwyt czasem po kilku dniach mija... zostaje jako wiarygodna opinia albo swoja po jakimś czasie użytkowania, albo pewnego i zaufanego przyjaciela, który ją ci poda raczej przez telefon.... Recenzje nie są takie złe :)

 

Najlepszego w Nowym Roku :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.