Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym wydaniu Audio Video (1/2017) również recenzja Contour 20 Pana Marka Dyby zatytułowana - a jakże "Monitory doskonałe ?".

W podsumowaniu napisał "..Dunaudio Contour 20 właśnie zepchnęły na niższe miejsce na mojej prywatnej liście ulubionych monitorów model Special 25, który znajdował się na podium już od wielu lat..."

 

Chyba będzie trzeba się bliżej zapoznać z tymi monitorkami

Edytowane przez Jacpil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym wydaniu Audio Video (1/2017) również recenzja Contour 20 Pana Marka Dyby zatytułowana - a jakże "Monitory doskonałe ?".

W podsumowaniu napisał "..Dunaudio Contour 20 właśnie zepchnęły na niższe miejsce na mojej prywatnej liście ulubionych monitorów model Special 25, który znajdował się na podium już od wielu lat..."

 

Chyba będzie trzeba się bliżej zapoznać z tymi monitorkami

 

To że niejaki Pan Marek tak napisał jeszcze o niczym nie świadczy. Kwestia kto czego szuka w Dynaudio. Myślę, że nie każdy zdecyduje się na podążenie w nowym kierunku brzmieniowym dynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się sprawują. W jakim pomieszczeniu grają i co je napędza.

 

Pomieszczenie ok. 35m2, grają na razie z Denkiem 2020ae, wygrzewają się i z każdym dniem jest coraz lepiej.

Docelowo będą grać z Accuphause E-370.

Mam je 6 dni, wiec na razie są świeżutkie, wczoraj postawiłem je na granitowych płytach na kolcach z podstawkami i od razu dostały wiatru w żagle.

Generalnie jest dobrze, stereofonia, scena duża, bas wyraźny dobrze kontrolowany. Słuchałem ich z Accu i było jeszcze lepiej. Wysokie fajnie brzmiące , bez męczącego zgrzytania, średnica to już chyba najlepsze co maja.

Zobaczymy co będzie dalej, narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do X44

 

Pacuła:

X44 mogą zagrać w bardzo dużych pomieszczeniach i nie potrzebują do tego potężnego wzmacniacza, bo są całkiem łatwe do wysterowania. Są inne niż kolumny Dynaudio z ostatnich lat.

 

hifichoice:

do ich napędzania trzeba będzie użyć solidnego wzmacniacza mogącego pochwalić się nie tylko dużą ilością watów, ale też amperów

 

To jak jest bo chciałem ich posłuchać:))

Którzy recenzenci to totalne dno...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do X44

 

Pacuła:

X44 mogą zagrać w bardzo dużych pomieszczeniach i nie potrzebują do tego potężnego wzmacniacza, bo są całkiem łatwe do wysterowania. Są inne niż kolumny Dynaudio z ostatnich lat.

 

hifichoice:

do ich napędzania trzeba będzie użyć solidnego wzmacniacza mogącego pochwalić się nie tylko dużą ilością watów, ale też amperów

 

To jak jest bo chciałem ich posłuchać:))

Którzy recenzenci to totalne dno...?

 

Przeczytaj test Kisiela w audio.com.pl, jest najbliższy prawdy ale i tak bez własnego doświadczenia z własnym wzmacniaczem się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo będą grać z Accuphause E-370

 

Ja bym poszerzył horyzonty i posłuchał Twoich kolumny z jakąś alternatywną elektroniką. Myślę, że za cenę Accu 370 można zbudować dużo ciekawsze brzmienie w oparciu o wzmacniacze brzmiące bardziej synergicznie z Dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomieszczenie ok. 35m2, grają na razie z Denkiem 2020ae, wygrzewają się i z każdym dniem jest coraz lepiej.

Docelowo będą grać z Accuphause E-370.

Mam je 6 dni, wiec na razie są świeżutkie, wczoraj postawiłem je na granitowych płytach na kolcach z podstawkami i od razu dostały wiatru w żagle.

Generalnie jest dobrze, stereofonia, scena duża, bas wyraźny dobrze kontrolowany. Słuchałem ich z Accu i było jeszcze lepiej. Wysokie fajnie brzmiące , bez męczącego zgrzytania, średnica to już chyba najlepsze co maja.

Zobaczymy co będzie dalej, narazie jestem zadowolony.

 

Nie rozumiem stosowania granitow pod kolumny, to jakas totalna bzdura.

Zrob eksperyment, w miejscu odsluchu, porownaj bas na siedzaco i stojaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stosowania granitow pod kolumny, to jakas totalna bzdura.

Zrob eksperyment, w miejscu odsluchu, porownaj bas na siedzaco i stojaco.

 

Nie rozumiem wydawania kategorycznych opinii - to, że coś się u Ciebie nie sprawdziło to nie znaczy, że w ogóle jest do d...y. Miałem możliwość sprawdzenia wielu rozwiązań (różne platformy, sklejki, MDF-y, HDF-y) i na koniec końców w moim pomieszczeniu granit spisał się najlepiej pod Dynkami.

Co nie znaczy, że u kogoś innego może być na odwrót... w każdym pomieszczeniu i przy różnych konfiguracjach efekty będą odmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem stosowania granitow pod kolumny, to jakas totalna bzdura.

Zrob eksperyment, w miejscu odsluchu, porownaj bas na siedzaco i stojaco.

Jeśli uważasz,że podstawki z granitu to bzdura to jeszcze wiele przed Tobą...

Ja po wstawieniu granitów 5cm wysokości pod kolumny osiągnąłem: dociążony,konturowy bass,lepszą przestrzeń,rozdzielczość, praktycznie w każdym aspekcie dzwięk się poprawił.Polecam każdemu kto nie próbował.

No chyba,że ktoś mieszka w domu i ma podłoge z marmuru lub granitu...

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już temat o wpływie kamienia na brzmienie. Mam podstawki pod monitory granitowe na monitory używam lub nie płyt granitowych jakieś 6kg każda. To ma swoje plusy i minusy u mnie na plus jest lokalizacja, ogólnie porządek na scenie odsuniecie od siebie planów, bas ciaśniejszy. Zaś bez płyt jest ogólnie większa swoboda w dzwięku, dlatego myślę że pakowanie w solidniejsze obudowy przez sztywność nie koniecznie muszą dać lepszy efekt. Jak krawędź płyty granitowej jest na równi z frontem obudowy na której zamontowane są głośniki a jeśli przesunę płytę tak by nie naciskały na front to jest bardzo duża różnica w dzwięku, lokalizacja, skupienie.

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit i kolumny. Temat rzeka. A prawda jest taka, że polscy audiofile dzielą się na tych co mają granit albo już go nie mają;-)

 

Jak człowiek zetknie się z porządnymi podkładkami pod kolce to sobie granit odpuszcza. Tyle, że te porządne są drogie i stąd granit nadal jest u nas w modzie mimo tego, że lata 90 dawno się skończyły.

 

Czy ktoś widział granitową podłogę w miejscu gdzie grają muzycy w filharmonii czy w operze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie są panele na podłodze tam granit się sprawdza - podłoga jest zbyt mało stabilna

.....co innego parkiet

co prawda granitu w filharmonii nie widziałem ale i porządnych podstawek

antywibracyjnych również nie dostrzegłem ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już temat o wpływie kamienia na brzmienie. Mam podstawki pod monitory granitowe na monitory używam lub nie płyt granitowych jakieś 6kg każda. To ma swoje plusy i minusy u mnie na plus jest lokalizacja, ogólnie porządek na scenie odsuniecie od siebie planów, bas ciaśniejszy. Zaś bez płyt jest ogólnie większa swoboda w dzwięku, dlatego myślę że pakowanie w solidniejsze obudowy przez sztywność nie koniecznie muszą dać lepszy efekt. Jak krawędź płyty granitowej jest na równi z frontem obudowy na której zamontowane są głośniki a jeśli przesunę płytę tak by nie naciskały na front to jest bardzo duża różnica w dzwięku, lokalizacja, skupienie.

6kg każda?ja mam 5cm wysokie i ważą po dwadzieścia pare kilo jedna,podstawka musi być ciężka i przynajmniej po kilka centymetrów zapasu powyżej obrysu kolumn powinno być, wtedy są zadziwiające efekty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6kg każda?ja mam 5cm wysokie i ważą po dwadzieścia pare kilo jedna,podstawka musi być ciężka i przynajmniej po kilka centymetrów zapasu powyżej obrysu kolumn powinno być, wtedy są zadziwiające efekty :)

 

te 6kg położone jest na kolumnę....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit i kolumny. Temat rzeka. A prawda jest taka, że polscy audiofile dzielą się na tych co mają granit albo już go nie mają;-)

 

Są też tacy, którzy mieli, potem się zachwycili innymi materiałami a na koniec wrócili. Wszystko zależy od tego co jest potrzebne w danym momencie i jak trzeba wpłynąć na brzmienie. .

U mnie do granitu dochodzą kolce Acoustic Revive i to jest w danym momencie rozwiązanie, które pasuje (choć testowałem dużo droższe opcje i żadna mnie nie przekonała na tyle, żeby dokonać zmiany.

Ważne też są same kolumny. Na przykład z AP czy Zollerami średnio się to spisywał granit. Za to z Dynkami... rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was. Zamierzam docelowo wpiąć je w albo w Accuphause E-370, albo Luxmana L-507uX.

Co Waszym zdaniem lepiej zagra z Dynkami?

 

 

Intuicyjnie w tego tandemu wybrałbym Luxmana. W synergię, na dłuższą metę, integr Accu z Dynkami, nawet z nowej szkoły brzmienia, nie chce mi się jakoś wierzyć, przy czym zastrzegam, że nie mam co jak niektórzy tutaj umiejętności telepatycznego odgadywania brzmienia danych kolumn i na dodatek w nieznanych zestawieniach:).

 

Na miejscu kolegi nie ograniczałbym się do tych dwóch integr, bo i po co? Jak pisał swego czasu Gombrowicz, wszelka forma prowadzi do eliminacji i jest w gruncie rzeczy zubożeniem:). Można wypróbować inne integry, dajmy na to Passa, Pliniusa, Ayre, Gryphona, nie mówiąc o dzielonych układach choćby SH (Krell, Pass, Ayre, chcby i Accu typu P6100, P7100 czy A60 wzwyż, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.