Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sittek

Po wychyleniu głośnika widać że on i tak nie przetwarza najniższych częstotliwości tylko go wychyla na maxa.

Ciekaw jestem jakie ma zniekształcenia w takim stanie bo jeśli chodzi o dynki to one nie są stworzone do takich wychyleń.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajemy szerokość kosza, tak jest w świecie przyjęte;)

 

O to to. Tym można by zakończyć dyskusję o średnicach głośników.

 

@zibii, a jakie ma to znaczenie? :-)

 

No właśnie.

Tu się wychyla bardziej, tu mniej, to w końcu o wychylenie, zakres Hz, zniekształcenia czy raczej o radość z odsłuchu w tym wszystkim chodzi?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z klubu orientował się ile może kosztować wymiana tweeterów w serii focus?

Czy serwis wymienia tylko sam czy jest szansa że prześle kurierem?

A może jest możliwe zamówienie bezpośrednio z Danii ?

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie☺️ Pytam z ciekawości na razie z moimi wszystko jest ok ale nie wiadomo co dzieciom przyjdzie do głowy.

Wiesz może czy w razie czego da się zamówić taki zestaw czy trzeba wysyłać kolumny?

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wciąż dylemat czy monitor jest w stanie zagrać tak aby nie brakowało mi kolumny podłogowej. w perspektywie roku przymierzam się do zmiany F260 na... No właśnie biorę pod uwagę C1 i Contour 30. W F260 brakuje mi Esotara2. Oczywiście jak przyjdzie pora sam posłucham ich u siebie w pokoju. Na tą chwilę jestem ciekaw opinii osób, które słuchały tych dwóch kolumn w swoim systemie na porządnym piecyku, najlepiej lampowym.

 

Nie jest w stanie tak zagrać monitor podstawkowy, żeby nie brakowało podłogówki - nie ma takich szans. C1 do bardzo dobra droga - prawdopodobnie będziesz zadowolony do końca życia, jednak drugi podłogowy setup jest, powiedziałbym, optymalnym wyjściem z sytuacji. Jakkolwiek nie spojrzymy i nie usłyszymy, to dżwięk z jednej i jedynej pary kolumn po prostu nudzi się po jakimś czasie. Zawsze byłem zwolennikiem posiadaniania dwóch par kolumn - monitorów podstawkowych i monitorów podłogowych. Jest to opcja zrozumiała i jak najbardziej optymalna, przynajmniej dla mnie.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są monitory podłogowe?

 

Monitor jak sama nazwa, służy do monitorowania dżwięku - nie ma znaczenia czy to jest monitor podłogowy czy podstawkowy - chodzi mnie więcej o neutralność przekazu. Dziwię się, że rasowy audiofil zadaje tak oczywiste pytania?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jak sama nazwa, służy do monitorowania dżwięku - nie ma znaczenia czy to jest monitor podłogowy czy podstawkowy - chodzi mnie więcej o neutralność przekazu. Dziwię się, że rasowy audiofil zadaje tak oczywiste pytania?

 

Czym się różni monitorowanie dźwięku od jego słuchania i czy przekaz z małych monitorów można uznać za neutralny (na marginesie: neutralny od czego?) jeśli nie odtwarza niskiego basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jak sama nazwa, służy do monitorowania dżwięku - nie ma znaczenia czy to jest monitor podłogowy czy podstawkowy - chodzi mnie więcej o neutralność przekazu. Dziwię się, że rasowy audiofil zadaje tak oczywiste pytania?

Gdzie mi tam z moją ubogą wiedzą do ciebie Chicago, widocznie jeszcze gówno wiem, i muszę się podszkolić.

 

Wytłumacz mi jednak na czym polega monitorowanie dźwięku, bo nijak nie mogę pojąć? Czy chodzi o klasyczne monitory studyjne zaadaptowane na potrzeby zwykłego słuchacza? Podaj jeszcze przykład takiego monitora podłogowego. Nie chcę grzebać w necie, bo jeszcze jakąś głupotę wygrzebię, i znowu będziesz ze mnie darł łacha.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutralność w audio traktuję analogicznie jak nasycenie koloru, np. w telewizorach: cold - neutral - warm. I tak też podszedłbym do dżwięku, który otrzymujemy z głośników.

Z monitorowaniem to faktycznie się trochę wygłupiłem, bo co tu monitorować w domu? Tylko z kolei dlaczego na podstawkowe zestawy głośnikowe mówi się w Polsce 'monitory' to też tego nie rozumiem - skoro podstawkowce mogą być monitorami, to dlaczego niby podłogowce nie mogą nimi być? Tak czy siak, sorry za zamieszanie i oczywiście specjalne przeprosiny dla sitteka, bo widzę, że mu się zrobiło gorąco.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.