Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Sprzęt wisi w ogłoszeniach. Nie oddam go za darmo. Może do tego czasu coś przemyślę. Próbuję sobie wyobrazić jakby je może właśnie po przekątnej dać.

 

Walcz człowieku, nie poddawaj się bo serce mi się kraje...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie @chcheckitout, żadnych gwałtownych ruchów. Może coś wymyślisz. Może zamiast przenosić sprzęt grający przenieś TV ?

Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy

 

Telewizor to też wielki ekran i raczej z salonu go nie wyprowadzę. Mogę jeszcze 12 m urządzić ale to będzie to samo co z meblami w 16 m.

 

Walcz człowieku, nie poddawaj się bo serce mi się kraje...

 

Walczę od 7 rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to też wielki ekran i raczej z salonu go nie wyprowadzę. Mogę jeszcze 12 m urządzić ale to będzie to samo co z meblami w 16 m.

 

Ja pracuję w gabinecie 12m ze skosem, Contoury 1.3 mk2 mam na węższej ścianie, metr od ściany ale blisko od bocznych, bo jakieś 45 cm. Siedzę daleko od tylnej ściany. Próbuj, może Ci się uda.

 

U mnie największą bolączką jest brak sceny i "powietrza". Czasami jak mam wolne, znoszę wszystkie graty do salonu 24m, ale po 1-2 dniach rodzina daje mi delikatnie do zrozumienia, żebym spadał z zabawkami do siebie :P

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w gabinecie 12m ze skosem, Contoury 1.3 mk2 mam na węższej ścianie, metr od ściany ale blisko od bocznych, bo jakieś 45 cm. Siedzę daleko od tylnej ściany. Próbuj, może Ci się uda.

 

U mnie największą bolączką jest brak sceny i "powietrza". Czasami jak mam wolne, znoszę wszystkie graty do salonu 24m, ale po 1-2 dniach rodzina daje mi delikatnie do zrozumienia, żebym spadał z zabawkami do siebie :P

 

To u mnie jest podobnie. Nawet myślałem, że jak czasem jestem sam w domu to będę z tym latał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, o jakim Krellu piszesz ? Używek tych starszych mocarnych pieców się zawsze bałem, bo używane

 

Od najtańszej integry począwszy, po dzielone sety pre + amp.

Żeby były używane zabawki w cenie 25% nowych, musza być między nami ludzie, którzy je najpierw kupili nowe :)

Czy to jest auto czy audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny powód do zachwytów...baaaassss ;-)((

Sprawdź jeszcze jak sobie średnica radzi, np. na Lone Survivor ost

 

Nie zachwycam się, a raczej stwierdzam fakt. Jeżeli chodzi o średnice, to wszystkie pasma radzą sobie tak samo bardzo dobrze, tyle że puki co wąskie gardło to wzmak.. Na szczęście nie potrwa to długo.

 

Dzięki za propozycję, zobaczę później jak wygląda sytuacja na tym konkretnym kawałku.

 

Ps. Swoją drogą-świetny film!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem S40 w Albatrosie w Gdańsku. Mają tam bardzo małe pomieszczenie odsłuchowe, w którym siedzi się właśnie przy samej ścianie, i te kolumny zabijały tam ilością basu. Początkowo były podłączone pod Octave V110, jednak ta prezentacja nie przypadła mi do gustu (miałem wrażenie bardzo rozwleczonego basu), poprosiłem o przełączenie na tranzystor - chyba Esoteric. W takiej konfiguracji bardziej podobała mi się kontrola basu, mimo wszystko było go bardzo dużo. Wizualnie kolumienki są dość ładne, niestety mam pewne opory, by wydać 10k+ w sumie w ciemno - bo nie ma opcji wypożyczenia do domu. U siebie w gabinecie siedzę daleko od tylnej ściany, kolumny też stoją prawie metr od ściany, z moimi Contourami nie mam problemu z nadmiarem basu.

Ogólnie kolumny grają bardzo ładnie, potrzebowałem sporo czasu, by przyzwyczaić się z powrotem do mojego systemu w domu. Elegancko grają na górze, nie czułem żadnego zmęczenia.

 

Byłem tam dobrych parę lat temu ...czyli w kwestii metrażu nic sie nie zmieniło a kupiłem u Nich kabel IC Acrolinka ( niskiej klasy) dałem wadium i mogłem sprawdzić u siebie

 

nie rozumiem jak można kupić sprzet warty sporo kasy nie odsłuchując u siebie ...w ciemno praktycznie ...

 

Stał tam kiedyś Accupase podłączony do KEF ów ( nie pamiętam modeli)tez waliło po uszach basami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w kwestii metrażu nic sie nie zmieniło a kupiłem u Nich kabel IC Acrolinka ( niskiej klasy) dałem wadium i mogłem sprawdzić u siebie

 

przy rozmowie o kablach sami chętnie zaproponowali wypożyczenie kabli za kaucją, ale kolumn nie... też nie zależało mi na tym, bo na odsłuchu byłem raczej z ciekawości, ale po tym co usłyszałem w tym małym pomieszczeniu, to moje zainteresowanie tymi paczkami dość zmalało

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozmowie o kablach sami chętnie zaproponowali wypożyczenie kabli za kaucją, ale kolumn nie... też nie zależało mi na tym, bo na odsłuchu byłem raczej z ciekawości, ale po tym co usłyszałem w tym małym pomieszczeniu, to moje zainteresowanie tymi paczkami dość zmalało

Krzysiek a może by jak to wspomniałeś u Ciebie by "zagrało"

 

Ja mam nie za dobre warunki akustyczne u siebie i szukając kolumn brałem to tez pod uwagę .

Dynaudio focus 160 były na mojej liście lecz obserwując forum i opinie innych wybrałem co innego na dzien dzisiejszy pasują ;)

ale jutro może cos sie innego wymyśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a może by jak to wspomniałeś u Ciebie by "zagrało"

 

Całkiem możliwe, tylko ja to widzę tak, kupiłem sobie używane contoury, grają fajnie, sprawdziły się - jakby się nie sprawdziły, sprzedałbym je bez straty

Gdybym kupił teraz S40 i powiedzmy nie wpasowałyby się do mojego pokoju, to posądzam, że trochę jednak bym był finansowo do tyłu przy ewentualnej ich odsprzedaży...

 

btw Xaviany fajne paczki, kolega ostatnio szukał kolumn i słuchaliśmy Ambra w Premium Sound, zagrały najlepiej z wszystkiego co słuchaliśmy... tylko dla kolegi bardzo ważna jest kwestia estetyczna, więc wybrał inne paczki... ;)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, tylko ja to widzę tak, kupiłem sobie używane contoury, grają fajnie, sprawdziły się - jakby się nie sprawdziły, sprzedałbym je bez straty

Gdybym kupił teraz S40 i powiedzmy nie wpasowałyby się do mojego pokoju, to posądzam, że trochę jednak bym był finansowo do tyłu przy ewentualnej ich odsprzedaży...

 

btw Xaviany fajne paczki, kolega ostatnio szukał kolumn i słuchaliśmy Ambra w Premium Sound, zagrały najlepiej z wszystkiego co słuchaliśmy... tylko dla kolegi bardzo ważna jest kwestia estetyczna, więc wybrał inne paczki... ;)

Słuchałem Ambry diabełki spore ;)

a co do wyglądu da sie przyzwyczaić;) ...najważniejsze jak grają

 

pozdrawiam Adam

 

Lubie tam zaglądac do Premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dobrze zrobione pomieszczenie odsłuchowe, tak mi się wydaje. Ogólnie fajny sklep, podobały mi się ich akcje jak np. robili winylowe prezentacje.

Zapytam sie czy nie mają zamiaru poszerzyć swojego asortymentu na markę Dynaudio ( jeszcze o przewody marki Furutech miałem sie spytać )

i najważniejsze można u Nich wypożyczyć ( przynajmniej ja nie miałem kłopotu)sprzęt do domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dynkach da się uzyskać taką górę jak na tym filmiku?

Chyba ten atoll100 faktycznie nie jest zbyt dobry lub słabo się zgrywa z dynkami bo u mnie brzmi to średnio że tak powiem a może proac są dużo lepsze od focusów?

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki - ten atoll nie jest dobry, to raz a dwa, ze jego charakter brzmienia gryzie sie z brzmieniek dynek. Teraz osobiscie laczylbym go z czyms grajacym twardo, konturowo zeby uciec od tego jego "rozmywania" konturow, nie wiem, moze dac mu kolumny z Francji, jakies Focale aria czy inne z metalowym cwierkaczem i bardzo rozdzielczym graniem w calym pasmie. No ale jak uciec od tej pofalowanej V- ki to juz nie wiem...A najgorsze, ze w cenie do 4kzl za nowy piec to ta "dyskoteka" i tak jest jednyn z lepszych wyborow, takie czasy ze za 4kzl. nie kupi sie nowego, poprawnie grajacego wzmacniacza. A Dynaudio nie lubia cienizny na wzmocnieniu...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dźwięk jeszcze się zmieni bo z tego co piszesz mają 3 tygodnie. To zdecydowanie za krótko żeby je skreślać. Sprzedasz a za jakiś czas będziesz żałował.

 

Wiem, że się poprawi i ułoży. Tu nie chodzi o kolumny, a o pomieszczenie bo ja ich słuchałem decydując się na nie w innym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dynkach da się uzyskać taką górę jak na tym filmiku?

Chyba ten atoll100 faktycznie nie jest zbyt dobry lub słabo się zgrywa z dynkami bo u mnie brzmi to średnio że tak powiem a może proac są dużo lepsze od focusów?

 

 

Marecki Tobie brakuje pewnie otwartości i rozciągnięcia góry w F160? A to oferują już choćby Focusy 110, czy nawet Emity :)

A tak btw to góra z tych Proaców to bez szału.

A poza tym grają one z lampą Octave, posłuchaj jaką górę te wzmacniacze z dynkami kreują :)

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.