Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że się poprawi i ułoży. Tu nie chodzi o kolumny, a o pomieszczenie bo ja ich słuchałem decydując się na nie w innym pomieszczeniu

 

Takie życie, decyzje zawsze zapadają przy niepełnej informacji. Radzę się koledze zainteresować cyfrową korekcją modów pomieszczenia i będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Marecki Tobie brakuje pewnie otwartości i rozciągnięcia góry w F160? A to oferują już choćby Focusy 110, czy nawet Emity :)

A tak btw to góra z tych Proaców to bez szału.

A poza tym grają one z lampą Octave, posłuchaj jaką górę te wzmacniacze z dynkami kreują :)

Masz rację ale problemem mogą być możliwości finansowe bo nie każdy może soboe pozwolić na wydanie na wzmacniacz kwoty 15-20k .

 

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dynkach da się uzyskać taką górę jak na tym filmiku?

Chyba ten atoll100 faktycznie nie jest zbyt dobry lub słabo się zgrywa z dynkami bo u mnie brzmi to średnio że tak powiem a może proac są dużo lepsze od focusów?

 

Też mi się podoba to nagranie. Ale tak w rzeczywistości to nie musi grać. Czymś to było nagrane i tak zebrał to mikrofon, słychać u mnie delikatny pogłos echa i delikatnie pudełkowaty bas jakby pomieszczenie było troche nie akustyczne. Proac nie są trudne a tu podłączony wzmacniacz który wymaga większego obciążenia. Z Dynaudio ten wzmacniacz zagra o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma wkładane dobrego sprzętu do pomieszczenia z gołymi ścianami. Kiedyś po remoncie zmieniłem kanapę, miała niższe oparcie o jakieś 30 cm. Spowodowało to znaczne pogorszenie akustyki.

 

Pytanie jaki wspólczynik pochłaniania dla danej częstotliwości ma nowa kanapa? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie jaki wspólczynik pochłaniania dla danej częstotliwości ma nowa kanapa? :-)

 

Nie chodzi tu o to. Odbijanie od powieżchni ścian. Im więcej odkrytych powierzchni ścian może być inaczej. Ja miałem tak z komodą. Niższa o połowe była po przeciwnej stronie i był pogłos echa.

 

Ja mam pytanie do posiadaczy Dynaudio s1.4. Prosiłbym o podanie wymiarów dolnej części-podstawy kolumny. W sieci jest podany tylko całkowity rozmiar opakowania. Mam jakieś standy imam do wzięcia jeszcze dziś te dynie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony Dynaudio:

Dimensions (W x H x D):

188 x 404 x 360 mm

 

https://www.dynaudio.com/discontinued-models/contour-s/contour-s-14

Tak wiem. Producent zawsze podaje wymiar całkowity kolumny. W dolnej części kolumna jest węższa (z tego co widze na zdj.) dolna część podstawa na której stoją. Nigdzie tego wymiaru nie ma. Napisze może do jakiegoś sklepu. Tylko że wszystko zapakowane jest i nie da sie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym miesiącu, na niemieckim ebayu obserwowałem 1.3se sprzedawane przez dealera, poszły za 937 EUR. Na angielskim są wystawione za 1100 GBP do negocjacji, nie od 1 właściciela.

Sam chętnie bym porównał z moimi 1.3 mk2.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wskaźnik w Passie to popsuty? Bo jakoś dziwnie stoi w miejscu. ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko mnie były Dynaudio 50 za 1050zł do negocjacji. Niestety ktoś był szybszy a z chęcią porównałbym je do moich Vienn na Cyrusie i Rotelu. To była dobra cena? Osobiście wolałby dać trochę mniej.

 

Wszystko zależy od stanu. Wiele trafia się z wgniecionymi kopułami i po kilku właścicielach. Jak od pierwszego właściciela i bez uszkodzeń to cena super. Zwykle nie da się ich kupić poniżej 1300 zł gdy są w super stanie.

 

50tki to już muzeum trochę...

Głośniki do renowacji, bardzo skąpa zwrotnica - szału nie ma

 

A na czym ma polegać ich renowacja?

 

Słuchałem 50 w porównaniu z 140, 160 i w pewnych aspektach wypadały nie gorzej niż Focusy. To genialne kolumny w swojej cenie. Tylko trzeba je podłączyć do wzmaka, który potrafi wycisnąć z nich 110% możliwości. Idealne monitory na początek przygody audiofilskiej. Z Pioneerem 400x tworzą synergiczny zestaw za niecałe 2000 PLN. Pod warunkiem, że oba produkty są zadbane.

 

Za 50tki wołają w okolicach 1400 zł, trochę dziwne bo to pułapy dekadę nowszych dm 2/7 a z innej beczki dźwięku i x12 potrafią z taką ceną się pojawić.

 

Ceny na rynku wtórnym dobrze pokazują co są warte poszczególne urządzenia i kolumny. Tu już nie ma marketingowego bełkotu tylko popyt i podaż. Niektóre kolumny mimo upływu lat już nie tanieją. Rzadkie zjawisko ale się zdarza.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.