Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zdecydowanie na myśli podłogowki

Pozwolę sobie nie zgodzić się. Od wieków :) wiadomo, że do Dynek potrzebny jest mocny piec. Fakt, po zakupie 1.8mk2, podłączyłem je do Yamahy RX-V 2800, basu brak. Potem podłączyłem je do Proceeda BPA 3 i już było lepiej. Następnie podłączyłem Rotela RB 990, to chciało mi chałupę roznieść. Teraz mogę sobie podłączyć Proceed HPA2 ale nie ma już sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie klepane modele z serii Excite potrafią pokazać pazur na basie, może on być szybki, zbity i bardzo twardy, jeden warunek - wzmacniacz musi taki właśnie bas posiadać i nie musi to być żadna elektrownia za naście tysięcy. Na papierze duuużo słabszy wzmacniacz od mojego Atoll-a (w praktycznie tej samej cenie) z Dyniami miał o wiele lepszej jakości bas, bardzo twardy (czasem dla mnie aż za bardzo...), był szybki, "wybuchowy" i był wtedy kiedy miał być a nie ciągnął się i buczał "kładąc się" na całe pasmo czy akurat miał być czy go być już dawno nie powinno (tu kłaniają się wszelkie tanie NAD-y i niskie serie Atoll-a w połączeniu z Dyniami). Trzeba umiejętnie dobrać wzmacniacz pod Dynie i nie kierować się tylko jego mocą, oczywiście moim zdaniem. Podsumowując, Excite na basie jak najbardziej dają radę.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Densen to cienizna. Mialem beat 100. Dm 10 jest mocniejszy ale niewiele. Sa slabe na dolnym zakresiem brak im najnizszego basu. Graja twardo i plytko.

Nie powinno się tak pisać....

Przepraszam, ale też miałem kiedyś Densena - to świetny wzmacniacz, ale nie do Dynaudio...

Był bas i nawet dynamika, ale z kolumnami, które były znacznie łatwiejsze do wysterowania niż Dynki..

Densen nie był twardy....

ale to wszystko to kwestia konfiguracji..... i to jest najważniejsze w naszej zabawie w audio;-)

Edytowane przez wit-told
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim ciągłym procederem mamy tu do czynienia?

Ja tu widzę jedynie chęć naginania rzeczywistości do pisemkowych prawdek.

 

Przetworniki i głośniki Dynaudio nie są i nie były problemem...

Problemem są raczej pokraczne, zmanierowane i mało poprawne wzmacniacze, które próbuje się do nich ciągle podpinać nadając im rangę dźwiękowych wyroczni...

To raczej przetworniki i kolumna ( jest i powinna) być tu uprzywilejowana. A te wcale nie mają jakichś obiektywnie wygórowanych wymagań....

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

a my to chyba powinniśmy sie spotkać;-)

 

Koniecznie :-)

 

A z jakim ciągłym procederem mamy tu do czynienia?

Ja tu widzę jedynie chęć naginania rzeczywistości do pisemkowych prawdek.

 

Przetworniki i głośniki Dynaudio nie są i nie były problemem...

Problemem są raczej pokraczne, zmanierowane i mało poprawne wzmacniacze, które próbuje się do nich ciągle podpinać nadając im rangę dźwiękowych wyroczni...

To raczej przetworniki i kolumna ( jest i powinna) być tu uprzywilejowana. A te wcale nie mają jakichś obiektywnie wygórowanych wymagań....

 

Właśnie o to samo nam chodzi...

[ale to wszystko to kwestia konfiguracji..... i to jest najważniejsze w naszej zabawie w audio;-)

 

Dobrze Wiesz, że wszystko ze wszystkim nie zagra, nawet na wysokim poziomie mocowym i jakościowym...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ADAM 38 za trop, sprawdzę.

 

Może nie do końca chodzi mi o to że bas zbyt wolny, czy za miękki - po prostu jest nieodpowiedni, wzmak nad nim nie panuje.

Z kolei średnica schowana za wysokimi.

Słucham właśnie ostatniej płyty Pink Floyd i atakują mnie wszelkie talerze, struny gitary klasycznej, przeszkadzajki, AŻ WIERCI W GŁOWIE

Klawisze schowane a bas, jak gra centralka to oczywiście jest ale małozróżnicowany

 

A pamiętam co z monitorami x12 (coprawda w salonie na dobrym dacu) zrobił silver luna od Fezz Audio

Na pewno u siebie muszę poprawić akustykę, ale pewne rzeczy kuleją.

 

Chyba że tu jeszcze rolę odgrywa źródło (cd cyrus 8x z psx-r)

choć mi przypadł do gustu, lecz nie sprawdziłem go z innym wzmakiem.

 

Na odsłuchu z lampką miałem wrażenie że membrana do mnie miękko mówi na każdym dźwięku (oczywiście bas był słaby).

ok kończę, bo temat lampek do dyniek to ok. 10 000 zł.

Edytowane przez Antonio1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi x16 z lampą ostatnio nie podchodzą, jak słucham 42 z tranzystorem arcam 9 to dzwięk jest bardziej poukładany, ostatnio czary lampy bardziej mi przeszkadzają zaś oczywistość i równość z tranzystora jest łatwiejsza w odbiorze. Może gust się zmienia.

P.S Cyrus to jest czasem jasne granie ? Bo jak tak to ciężko z Xami o dobre połączenie.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś hybryda?

 

Właśnie. Spróbuj Haiku Audio Bright MK3 lub 4.

Mam MK3 do DM 3/7 i wielu niedowiarkom by szczęki poopadały jak to gra.

Ostatnio z Arkiem (tu obecnym) słuchaliśmy Diany Krall. POLECAM. Scena wręcz zabija, Jestem w stanie rozrysować gdzie, który muzyk stoi.

To jest uczta już nie dla uszu ale dla duszy.

 

Poza tym można w tym wzmacniaczu mały kosztem wymienić lampy i zmienić brzmienie.

Edytowane przez Stefan Olszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stadionie podczas AVS słyszę jak mężczyzna pyta się kobiety w jednym z topowych pokoi wystawy czy potrafi zlokalizować instrumenty, ona na to że nie, on zaś- bo to jeszcze nie jest ten poziom :)

P.S lampy potrafią kosztować. Jak Accuphase wykupi Haiki i podniesie cenę 5x to będzie dobry sprzęt. Audio Note wykupiło Snella cena hop, klasa hop :) Jeszcześmy niewyrośli z symboli, naklejki swoje kosztują.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Densen to cienizna. Mialem beat 100. Dm 10 jest mocniejszy ale niewiele. Sa slabe na dolnym zakresiem brak im najnizszego basu. Graja twardo i plytko. Beat 100 za to ma ciekawy środek

To zależy jaki model Densena. Mam Dynaudio 1.4LE z Densenem B-350x2 i przedwzmacniaczem B-250 za źródło robi PS Audio Perfectwave mkII i jakoś nie mam powodów do narzekań a brzmienie nie jest napewno w żaden sposób podobne do tego co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.