Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do swojego Vincenta wrzuciłem 12ax7 PSVANE. Kapitalna lampa za rozsądne pieniądze. Naprawdę złego słowa nie powiem. Dół niziutki, delikatna i subtelna góra ze świetnymi planami. Piekna ciepła barwa.

 

Tylko piekielnie awaryjna. Jak po roku jedna nie padnie to będzie cud. A nawet jak przeżyje ten rok to raczej nie będzie już tak grała jak na początku więc w sumie to droższe NOSy po dłuższym czasie mogą okazać się nawet tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie od jakiegoś czasu denerwowała niestabilność moich modowanych DM3/7.

Postanowiłem je trochę po swojemu ustabilizować.

Oto efekty...

 

Świetna sprawa, sam od dłuższego czasu o czymś takim myślę ale z wykonaniem miałbym kłopot. Sam robiłeś czy ktoś inny?

Dla siebie spróbuję zlecić gdzieś wykonanie wersji na trzy punkty podparcia, które zapewniają idealny styk kolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa, sam od dłuższego czasu o czymś takim myślę ale z wykonaniem miałbym kłopot. Sam robiłeś czy ktoś inny?

Dla siebie spróbuję zlecić gdzieś wykonanie wersji na trzy punkty podparcia, które zapewniają idealny styk kolców.

 

Podpory wykonałem po części sam ( cięcie i zaokrąglenie płaskownika- miałem dostęp do centrum obróbczego), a po części zleciłem.

Konieczne było spawanie płaskownika ( próbowałem go po przycięciu skręcić śrubami ale połączenie nie było wystarczająco sztywne),

oraz lakierowanie w lakierni proszkowej ( kolor 9007 drobna struktura matowa - praktycznie identyczny z koszami przetworników).

Generalnie trochę zachodu to wymagało ale efekt jest dobry- kolumna jest bardzo stabilna - rozstaw kolców jest większy o około 100 mm.

Też na początku chciałem 3 punkty podparcia jak w np. Trianglach ale wymagałoby to zdecydowanie większego rozstawienia jednych podpór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z niemieckich sklepów jest wyprzedaż Dynaudio.

Jak to jest z gwarancją?

Znalazłem np taki zapis:

 

Przed zakupem DYNAUDIO:

 

Drogi Kliencie jeśli już zdecydowałeś po odsłuchu że ostatnim kluczowym elementem dla brzmienia twojego systemu będą głośniki Dynaudio zwróć uwagę na kilka bardzo istotnych dla ciebie faktów :

 

Od 2011 roku firma Dynaudio prowadzi selektywną produkcję to znaczy że każda para kolumn posiada numery seryjne przeznaczone dla określonego kraju (dystrybutora)

Sklep w którym chcesz dokonać zakupu powinien posiadać autoryzację producenta oraz gwarancję dystrybutora na terenie Polski firmę ETER AUDIO pełna lista sklepów jest umieszczona na tutejszej na stronie

Głośniki sprowadzone do Polski z innego kraju tracą wszelkie prawa gwarancyjne ,koszty napraw ponosi klient.

Zwracamy szczególną uwagę na oferty sklepów internetowych:

ART SAT - Kraków

RTV MAX - Łódź

Audio Plaza - Poznań

Koris - Poznań

Elektromedia - Bydgoszcz

Zakup w wyżej wymienionych punktach skutkuje utratą praw gwarancyjnych producenta ponieważ głośniki pochodzą z innego kraju , gwarancje które udzielają w.w punkty nie są uznawane przez producenta oraz dystrybutora marki DYNAUDIO na terenie Polski.

Jeśli Sklep przestanie istnieć klient pozostaje sam z produktem bez żadnej gwarancji

 

Macie jakieś doświadczenia?

 

Co tu dużo gadać - Eter Audio chroni rynek, na którym są oficjalnym wyłącznym dystrybutorem i to jest dla mnie w pełni zrozumiałe.

Jednak zapis o "utracie wszelkich praw gwarancyjnych" może trochę wprowadzać w błąd Kowalskiego.

Owszem, nieważne są wtedy warunki gwarancji Dynaudio / Eter Audio ale wciąż obowiązuje 2 lata rękojmi dla osoby fizycznej, zgodnie z prawem. Czyli krótko mówiąc gwarantem jest w tym momencie sprzedawca, np. wspomniane RTV MAX. Inna sprawa, to gdzie i komu takie RTV MAX zleci ewentualną naprawę w ramach rękojmi? Jeszcze inna sprawa to co może zepsuć w Dyniach w przypadku ich normalnego użytkowania? Reasumując, osobiście przy różnicy w ostatecznej (po rabacie) cenie rzędu 10% kupiłbym w oficjalnej sieci dystrybucji, przy różnicy 20% już bym się zastanowił, podobnie w przypadku zakupu nówek z zagranicy, zwróć tylko uwagę że koszty wysyłki (zwłaszcza w przypadku podłogówek) mogą "dopompować" cenę do tej z polskiego rynku.

 

Pozdrawiam, Tomek.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z niemieckich sklepów jest wyprzedaż Dynaudio.

Jak to jest z gwarancją?

Znalazłem np taki zapis:

 

Przed zakupem DYNAUDIO:

 

Drogi Kliencie jeśli już zdecydowałeś po odsłuchu że ostatnim kluczowym elementem dla brzmienia twojego systemu będą głośniki Dynaudio zwróć uwagę na kilka bardzo istotnych dla ciebie faktów :

 

Od 2011 roku firma Dynaudio prowadzi selektywną produkcję to znaczy że każda para kolumn posiada numery seryjne przeznaczone dla określonego kraju (dystrybutora)

Sklep w którym chcesz dokonać zakupu powinien posiadać autoryzację producenta oraz gwarancję dystrybutora na terenie Polski firmę ETER AUDIO pełna lista sklepów jest umieszczona na tutejszej na stronie

Głośniki sprowadzone do Polski z innego kraju tracą wszelkie prawa gwarancyjne ,koszty napraw ponosi klient.

Zwracamy szczególną uwagę na oferty sklepów internetowych:

ART SAT - Kraków

RTV MAX - Łódź

Audio Plaza - Poznań

Koris - Poznań

Elektromedia - Bydgoszcz

Zakup w wyżej wymienionych punktach skutkuje utratą praw gwarancyjnych producenta ponieważ głośniki pochodzą z innego kraju , gwarancje które udzielają w.w punkty nie są uznawane przez producenta oraz dystrybutora marki DYNAUDIO na terenie Polski.

Jeśli Sklep przestanie istnieć klient pozostaje sam z produktem bez żadnej gwarancji

 

Macie jakieś doświadczenia?

 

Czy ten opis który znalazłeś jest na niemieckiej stronie? Czy na polskiej stronie znalazłeś to?

 

Nic bardziej mylnego. Produkt sprowadzony z Niemiec do Polski nie może stracić gwarancji. Gwarancja wtedy obowiązuje tylko na terenie Niemiec. Kto ci udowodni że przewiozłeś to za granicę?

Bezsens. To nie jest książeczka wojskowa żeby nie można było wywozić.

 

Gwarancje będziesz miał cały czas tam gdzie kupiłeś. I tam będziesz musiał w razie czego odesłać do reklamacji.

 

 

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, jakaś specjalna powłoka ?

https://www.youtube.com/watch?v=qRE5x_Wp04A

No nie odważyłbym się sprawdzić czy u mnie jest tak samo:)

Pytanie jak wielki wpływ na pogorszenie dźwięku ma wgnieciona i następnie wyssana kopułka.

Czy ktoś dokonywał takich odsłuchów?

Edytowane przez ps39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie odważyłbym się sprawdzić czy u mnie jest tak samo:)

Pytanie jak wielki wpływ na pogorszenie dźwięku ma wgnieciona i następnie wyssana kopułka.

Czy ktoś dokonywał takich odsłuchów?

 

Można by doprecyzować dane z filmu przedstawionego przez pracowników Dynaudio .

 

Mianowicie :

-wgniecioną membranę głośnika wysoko tonowego należy relatywnie szybko wyprostować ,odessać czy bardziej racjonalnie rozkręcić głośnik ,ściągnąć ramkę plastikową z membraną i wyprostować od tylnej strony ,wystarczy ją popchnąć ,uformuje się sama .

 

Pozostawienie wgniecionej membrany na kilka ,kilkanaście dni i więcej pozostawi trwały ślad nawet po przywróceniu jej do pierwotnego kształtu .

 

-nie wszystkie wgniecenia membrany głośnika Dynaudio można wyprostować ,jeżeli palec zahaczy z boku wgniecie karkas membrany (foto 1 ) a ten wykonany jest z aluminium więc automatycznie pociągnie membranę i wgniotka widoczna jest z boku ,rogu membrany .Należy rozkręcić głośnik ,ściągnąć reperaturkę i prostować karkas .Aluminiowy karkas na którym jest nawinięty aluminiowy drut cewki już nie tak łatwo przywrócić do ideału ,choć wyprostować go można ,trochę cierpliwości i na pewno praktyki w tym prostowaniu karkasu membrany Dynaudio potrzeba .

 

I sprawa najważniejsza .To ta membrana pokazana na filmie jest inna ,widocznie najnowsze modele tweeterow Dynaudio są podatnijesze na przywrócenie ich do pierwotnego stanu ,przypominają podatność Morela ,czyli łatwiejsze do przywrócenia ich do pierwotnego stanu . Tych głośników naprawiłem ze 100 więc na starszych modelach głośników Dynaudio nie próbujcie tego zabiegu na pewno nie odkształci się idealnie . Należy także pamiętać że membrana jest tekstylna powlekana kilkanaście razy (jak to podawali konstruktorzy Dynaudio) substancjami tłumiącymi rezonanse,one także nadają cechy brzmieniowe kopułce ,a po czasie substancje takie (10 lat ,15,20 i w górę) zasychają ,czyli jest twardsza membrana .Nie odkształci się tak samo jak nowa .

 

I najważniejsza po najważniejszej kwestia .Drut Dynaudio to drut aluminiowy ale łączony z miedzianym wyprowadzeniem do cewki (każdy model od D28 do Esotarów) ) ,drut jest zgrzewany w miejscu ze zdjecia nr 2 .Świerzy drut jest elastyczny ,stary nie ,proces chemiczny utlenia miedz i aluminium ,jak ruszycie w miejscu zgrzewu przestanie grać ,a polutować aluminium z miedzią nie polutujecie ,jak wiadomo miedzi z aluminium polutować się nie da .

post-15230-0-14453200-1517645422_thumb.jpg

post-15230-0-73120600-1517645428_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje będziesz miał cały czas tam gdzie kupiłeś. I tam będziesz musiał w razie czego odesłać do reklamacji.

 

No właśnie, czyli w przypadku zakupu Dynek z zagranicy i ewentualnej reklamacji dochodzą spore koszty przesyłki (w obie strony), a w przypadku podłogówek te koszty są wręcz olbrzymie.

W Polsce wiele osób jest w stanie osobiście podwieźć głośniki do serwisu, bez dużych (albo w ogóle bez) kosztów, za granicę to już nie wygląda tak łatwo.

Chociaż powtórzę jeszcze raz - co może zepsuć w Dyniach w przypadku ich normalnego użytkowania?

W przypadku elektroniki na pewno nie byłbym już tak odważny.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie odważyłbym się sprawdzić czy u mnie jest tak samo:)

Pytanie jak wielki wpływ na pogorszenie dźwięku ma wgnieciona i następnie wyssana kopułka.

Czy ktoś dokonywał takich odsłuchów?

 

W moich kolumnach przed wymianą tweeterów jeden z nich miał wyraźny ślad po wgnieceniu i wyprostowaniu. Nie było- jak na moje ucho - żadnej słyszalnej różnicy

 

Chociaż powtórzę jeszcze raz - co może zepsuć w Dyniach w przypadku ich normalnego użytkowania?

 

W wysoko tonowym może wyschnąć ferrofluid. Ja tak miałem i musiałem wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Panów mam pytanko, czy ktokolwiek z Was słyszał połączenie Dynaudio Confidence C2 z Devialetem?

Kolumny mam teraz podłączone do Gryphona Callisto 2200, ale mogę kupić

Devialeta 120 w rozsądnych pieniądzach, czy to dobry pomysł, wart przesłuchania, czy nawet nie zawracać sobie głowy?

Proszę o opinie, dziękuję Panowie i pozdrawiam serdecznie. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

 

Mam prośbę o sugestię i poradę: zastanawiam się nad zmianą kolumn i jednym z zestawów:

Dynaudio Contour 3.3

lub

Dynaudio Contour S 3.4

 

Pomieszczenie > 25m2, otwarte jedną ścianą.

Podpięte będą pod końcówkę Sansui (2x300W przy 8 Ohm).

Muzyka:trochę elektroniki, rocka, jazzu... generalnie wszystko.

Obecnie gram na Akustyk ILR 22

 

Będę wdzięczny z pomoc i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego jeden komentarz:

Oczywiście nie będzie zakupu bez odsłuchu, tak gwoli ścisłości. Ale oba w/w są mniej więcej w takiej samej odległości, tyle że na południu i północ.

 

Zależy mi na krótkim porównaniu - podobieństwa i różnice, co w którym zestawie jest lepsze itp.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contury 3.4 to takie Focusy 260 z napompowanym sztucznie wolnym basem z dwóch midi basów.

Conturów 3.3 nie znam, ale wiele wskazuje że to wyższej klasy kolumna, z prawdziwymi basowcami. Dużo tu w wątku dobrego piszą inni o środkowym paśmie z ich średniotonowca 15w38 względem jakiegokolwiek innego głośnika ze stajni Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn & WujekSamoZło

 

Dzięki za odpowiedź.

 

O moc specjalnie się nie boję, nawet najsłabsza z integr, którą mam :

http://audio-database.com/SANSUI/amp/au-07anniversary-e.html

 

specjalnie nie narzekała przy wyjątkowo wrednych Infinity reneissance. Nie dało się wyczuć, że ma jakiś problem z kontrolą czegokolwiek, aczkolwiek są bardziej dopasowane do tego wzmacniacza kolumny, bez dwóch zdań. Obecnie ta integra gra z moim zdaniem idealnie pasującymi do niej Thiel CS1.5.

A tutaj rozważam zakup pod mocną końcówkę zakup.

 

Tak więc każda opinia i sugestia, w którą stronę iść i dlaczego jest bardzo pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastosuje jakiś słabowity wzmacniacz to bas z Contoura 3.4 rzeczywiście będzie wolny i rozlazły. One wymagają staranności i w zestawieniu i w ustawieniu, wtedy grają. Focusy to jednak oczko niżej. Albo i całe oko.

 

IMHO

Z dwóch 17stek nie da się osiągnąć dobrego basu, szczególnie z tak dużej obudowy jak w S3.4

Mi się to w każdym razie, z 600W Krella nie udało.

Natomiast w tym samym miejscu i systemie, o wiele skoczniej i bez przebasowania, grały właśnie Focusy 260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Czy z Gryphonem Diablo 300 nawet kolumny strojone przez osobe majaca ewidentnie problem ze slyszeniem gornego pasma zagraja zaje...?

Zachcialo mi sie posluchac Audiovectorow QR1, bo pismaki chwala i wyroznienia przyznaja. Wyjalem i jak zobaczylem jak sie prezentuja to mysle no, no jak chociaz w polowie graja tak jak wygladaja to Dynie X14 powedruja do drugiego pokoju na spokojna emeryture. I slucham, slucham, piszac tez slucham a w glowie tylko jedna mysl - pakowac juz dzisiaj czy moze skoczylo cisnienie w glowie z nerwow, przytkalo uszy i dac im szanse jutro na swiezosci. Po jaka cholere podbito w tych kolumnach tak mocno wysokie tony?? Przeciez od samej ich ilosci odechciewa sie sluchac tych glosniczkow. Idziemy nizej, czemu wokalom brakuje dociazenia i na srednicy wkrada sie jakies dziwne rozmycie? Bas, aluminium wiec mysle sobie - bedzie ogien, pogonia X14 az milo, taaaa, ani one szybsze, ani bardziej geste czy konturowe. Do tego cale pasmo wydaje sie jakies poszarpane, zle zszyte. Wysokie tony bardzo przypominaja gore ze sluchawek planarnych czyli traci troche cyfra, sztucznoscia. Moze z Gryphonem one i zagraja, ja jednak przepraszam sie z Dynaudio a Audiovectory trafiaja na liste najwiekszego zawodu ostatnich 2 lat w mojej przygodzie w audio.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :)

Ja wlasnie zmienilem DACa, tj. przeszedlem z DACA wbudowanego w H80 na Nuforce DAC-80 i odszczekuje co wczesniej mowilem o wysokich tonach w X14 - jest tak mega rozdzielczo ze az sie nie chce wierzyc, detal jest rysowany bardzo wyrazna kreska, scena jeszcze sie poglebila, wysokie tony skrza sie i blyszcza ale nie sycza. Niestety nie ma takiej podstawy basowej jak wczesniej, a wokal jest nieco na twarz... zobaczymy co bedzie po wygrzaniu. Zmiana w wysokich tonach jest wrecz spektakularna.... polecam plyte Herbiego Hancock'a The imagine project utwor nr 5 uderzenia w talerze na poczatku - cos niesamowitego na DAC-80...

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę pogrzebałem w lampie a teraz w X16, zbocznikowałem kondensator w torze tweetera który tam wcześniej wstawiłem a więc jantzen superior 10uf małym 0,22 uf mundorf supreme. Więc wartość dodana poniżej 5% tolerancji oryginalnego który tam siedział Bennica. Mimo że to tylko ponad 2% tamtego kondensatora zmiana prezentacji dźwięku jest zaskakująca, zdawałoby się tor w tweeterze a zmiana prezentacji jakby obejmowała prawie całe pasmo. Jeszcze się formuje,dźwiek bywa zaskakująco wyartykułowany, pełniejszy, powiedziałbym że nawet spójniejszy. Polecam sprawdzić, nie wiem jaki efekt łączony jest z oryginalnym benniciem który moim zdaniem zamazuje górę.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już liźnięty, ale chciałbym prosić o wypowiedzi osoby, które miały bezpośredni kontakt.

Chodzi mi o modyfikację Dynaudio DM 3/7 przez p. Grzegorza ze Studio16hz.

Mocno się biję z myślami czy ryzykować?

Generalnie nic nie kupuję bez odsłuchu a ostatnio nawet wypożyczam by słuchać w swoim pomieszczeniu a tu trzeba zaryzykować modyfikację W CIEMNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kond na 1 rząd, do filtru ?

 

Elektrycznie to II rząd filtru ,w tym modelu X16 tweeter jest mocniej obciążony ,podział pasma wypada niżej niż w wielu innych podstawkowcach Dynaudio wykorzystujących midwoofer 15 lub 17cm . W tym przypadku midwoofer jest zupełnie inny ,cewka ma wymiar 38 mm . To ciekawy głośnik zniknął z oferty kolumn Dynaudio .

 

Dodam iż tweeter w X16 ma klasyczną dla Dynaudio rezystancję cewki 5,2 ohma , mierzyłem.

Ta gałąź wysokotonowa bardziej pasowałaby to tweetera z Audience 5 , (MD100) on był 4 ohmowy .

post-15230-0-79055800-1518702842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.