Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu jakiś posiadacz Dynaudio Confidence 5 ? Są to dla mnie jedne z najpiękniejszych zestawów, ich elegancja jest absolutnie ponadczasowa.

Tak, to piękne kolumny....

Chodzą mi po głowie, choć nie tylko ze względu na wygląd..... mniejsze Confidence 3 też są zacne;-)

tylko nie jest łatwo je napędzić/okiełznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem bo miałem DM 3/7 (poprzedniki M30). Jest pewna wspólna cecha obu głośników, charakterystyczne brzmienie. Jest też spora różnica, F260 są bardziej analityczne, budują bardziej wyrazistą scenę. Zachowując podobne brzmienie dodają sporo szczegółów, które w DM umykają. Oba głośniki potrzebują bardzo solidnej elektroniki. Te głośniki dają z siebie wszystko przy wzmacniaczu z cenowo wyższej półki. Takie już Dynki są, przynajmniej te klasyczne.Można je pokochać lub o nich zapomnieć.

 

Czy mogę Cię prosić o rozwiniecie myśli?

Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl zamiany DM 3/7 na F260. Dopłata nie jest mała, a boje się, że stracę ten szczególny charakter DMów.

 

A jak się mają F260 do Contour S1.4?

Edytowane przez Stefan Olszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to może się skończyć, na F260. W tym pomieszczeniu i przy tego rodzaju muzyce są to bardzo zacne paczki. Uważam, że wiele dróg OK. ale jak budżet jest większy. Przy tym budżecie dwie drogi to dla mnie optymalny układ. Zmiana DM 3/7 na F260 jest bardzo bezpieczna. Jak w systemie ładnie grają DM-y to F też zagrają...tylko ładniej. Przy zachowanym charakterze brzmienia dostajemy to coś czego akurat mi brakowało, więcej szczegółów, więcej precyzji w rysowaniu instrumentów (małe składy jazzowe, wokale). Jest też większa scena, a przy wydajnym dobrze zbudowanym wzmacniaczu dostajemy piękną holografię. Można się oczywiście czepiać, że góra nie tak piękna jak w kolumnach z esotarem2. Mimo sporej dopłaty do DM to jednak nadal dość rozsądne pieniądze za takie głośniki, zwłaszcza teraz gdy już ich nie produkują, a trafiają się nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to może się skończyć, na F260. W tym pomieszczeniu i przy tego rodzaju muzyce są to bardzo zacne paczki. Uważam, że wiele dróg OK. ale jak budżet jest większy. Przy tym budżecie dwie drogi to dla mnie optymalny układ. Zmiana DM 3/7 na F260 jest bardzo bezpieczna. Jak w systemie ładnie grają DM-y to F też zagrają...tylko ładniej. Przy zachowanym charakterze brzmienia dostajemy to coś czego akurat mi brakowało, więcej szczegółów, więcej precyzji w rysowaniu instrumentów (małe składy jazzowe, wokale). Jest też większa scena, a przy wydajnym dobrze zbudowanym wzmacniaczu dostajemy piękną holografię. Można się oczywiście czepiać, że góra nie tak piękna jak w kolumnach z esotarem2. Mimo sporej dopłaty do DM to jednak nadal dość rozsądne pieniądze za takie głośniki, zwłaszcza teraz gdy już ich nie produkują, a trafiają się nówki.

 

Dziękuję.

A porównywałeś kiedyś F260 do Contour S 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie, zwlaszcza jak sie widzi te S1.4 w fajnej cenie na alle... I wszystko byloby pieknie, ladnie, zeby nie to, iz potem zapewne bez czegos w stylu V80 sie nie obejdzie, a gdzie jeszcze zrodlo do tego. Chyba, ze sie myle, to mnie poprawcie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena to jest taka sama :) tylko że nie za „jak nowe”, tylko za nowe, za pare, w sklepie, nie w polsce :)

Dla mnie to od tej ceny dopiero powinno sie licytować cene. Skąd taka przebitka w Pl, marża? Przyglądając sie na rynek krajowy myśle że to nie wróży nic dobrego. Ceny zwalające z nóg. Już któryś raz z kolei widze różnice cenową prawie 10K. Ehh, szkoda gadać....

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz, posłuchaj ulubionych kawałków jak jest ok to najprawdopodobniej nie ma się czym przejmować.

Te kopułki tak mają, dotkniesz palcem i wgniot.

Najgorsze są te najmniejsze paluszki.

Niegdyś mało z kanapy nie spadłem jak siostrzeniec w 52SE swego palucha w nie wetknął.

Swoją drogą dzieci są chyba bardziej wyczulone na wysokie częstotliwości bo wepchnął centralnie przez maskownicę.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to to nie jest bo ewidentnie ten wysokotonowy jest potyrany i potem widać były jakieś zabiegi na tym głośniczku wykonywane a jak się poczyta na forum o jakichś "żelazkach, suszarkach, odkurzaczach itp." co to ludzie stosują to osobiście ja już bym tego nie chciał

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na klejenie, moze byla wgniotka, pozniej niejedna proba ratowania sytuacji roznymi metodami i na koncu trzeba bylo kleic rozerwany material kopulki. Ja bym tego nie bral, jesli trzebaby bylo daleko jechac zeby posluchac to tez by mi sie raczej nie chcialo :)

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza do Focusów 110. Mam jeden typ ale niestety jest poza moim zasięgiem finansowym. Alternatywnie rozważam zakup Roksana Caspian MK1 lub Moon 220i. Chcę umówić się na odsłuchy ale zanim to nastąpi chętnie poczytam coś o takim zestawieniu. Wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki?

może warto o nim pomyśleć z rynku S/H....

 

Myślę, ale to nie pomaga, nie ma go praktyczne na rynku S/H. Rozglądam się za nim prawie od pół roku...

 

W tym budżecie polecam Music Hall A35.2, trochę drożej Heed Obelisk i Rotel A14. Wszystkie fajnie grają z Dynkami.

Rotela słuchałem a właściwie Rotele, nie spodobały mi się. "Trochę drożej" to już mój budżet x2 czyli poza budżetem, niestety. Ale dzięki za typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pisałem NIE, a teraz TAK, ale do rzeczy ....

 

Kiedy podjąłem decyzje o wymianie swojego prawie 20 letniego sprzętu postanowiłem wymienić cd oraz kolumny i tak mam MF M3scd i Excite X18. To wszystko napędza MF E11. Nie miałem w planie wymiany E11 gdyż wydawało mi się, że jest to sprzęt na wieki. Nadarzyła się okazja pożyczenia od kumpla denona pma1600ne i trochę go posłuchałem. Po oddaniu tego sprzętu doszło do mnie, że E11 ma braki, a to na wysokich, a to na przestrzeni, czy na basie.

 

Doradźcie proszę czym zastąpić E11. Czego posłuchać?

Słucham głównie popu, jazu, dużo pianina, muzyki filmowej, ale nie gardzę również rock-iem, czy jakimś fajnym trance.

 

Pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza do Focusów 110. . . Alternatywnie rozważam zakup Roksana Caspian MK1 lub Moon 220i.

A na temat tych dwóch "wynalazków", ktoś, coś ??

 

W tym budżecie polecam Music Hall A35.2

A takiego ma ktoś blisko mnie, może uda się go posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę

ale dalej nie wiadomo o czym...

dużo pianina,

nie słuchaj pianina - bo to instrument domowy, do ćwiczenia.... słuchaj nagrań Fortepianu - najlepiej dobrego, dobrze przygotowanego, w sali o dobrej akustycei nagranego sensownie...

 

czym zastąpić E11.

to świetny wzmacniacz, ale jego sygnatura brzmieniowa niekoniecznie pasuje do Dynek...

szukałbym czegoś przede wszystkim o dużej wydajności prądowej - nie mylić z papierową "mocą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.