Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Cyrusek 8-2 DAC, moim zdaniem idealnie pod charakter brzmienia X18.

Zacznij od MF5si ma większą moc

Do dynaudio tego nigdy nie za wiele ☺

 

M3si może trochę za słabe byc

ale dalej nie wiadomo o czym...

 

nie słuchaj pianina - bo to instrument domowy, do ćwiczenia.... słuchaj nagrań Fortepianu - najlepiej dobrego, dobrze przygotowanego, w sali o dobrej akustycei nagranego sensownie...

 

 

to świetny wzmacniacz, ale jego sygnatura brzmieniowa niekoniecznie pasuje do Dynek...

szukałbym czegoś przede wszystkim o dużej wydajności prądowej - nie mylić z papierową "mocą"

 

Czy Atoll IN200SE jest również dobry do rozważenia w przypadku X18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynie x18 graja ocieplonym brzmieniem, in200se tez, lipa bedzie ale kto co lubi. No i po co Ci krzywdzic Dynie tak mocno porobionym i dalekim od neutralnosci graniem ale posluchaj. Moim zdaniem to zly kierunek.

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Atoll IN200SE jest również dobry do rozważenia w przypadku X18?

Moc jest z nim lecz czy sygnatura dźwiękowa będzie kompatybilna z Dynaudio ( nie za ciepło )

jak masz mozliwosc sprawdzenia obydwu urządzeń polecam sprawdzić

 

A jak z MF5si czy juz miałes mozliwosc przesłuchania tego kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atollowy bas w serii 100 i 200 jest baardzo rozmiekczony, mieciutki na konturze jak kaczuszka, na nic ta moc jak charakter basu nie pasuje, no i Atolle sa bardzo nierowno grajacymi piecykami ale to juz pisalem. Moc moca ale w tym przypadku nic z tej mocy dobrego nie wyjdzie. Bas Musicala juz podobno zdecydowanie wyzszej jakosci wiec jezeli Asterix1 jako posiadacz potwierdzi to lepiej tam "uderzac" a nie w Atolla.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest z nim lecz czy sygnatura dźwiękowa będzie kompatybilna z Dynaudio ( nie za ciepło )

jak masz mozliwosc sprawdzenia obydwu urządzeń polecam sprawdzić

 

A jak z MF5si czy juz miałes mozliwosc przesłuchania tego kompletu?

 

jeszcze nic nie słuchałem, na razie robię rozeznanie czym się zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gdyby ktoś był zainteresowany, będę sprzedawał swoje Dynaudio Contour 30, orzech, 15 miesięczne , gwarancja 6 lat. Stan sklepowy, komplet z kartonami. Kupione w Nautilusie.

 

Łoo! To się króliczek ucieszył. :) Zabawa trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atollowy bas w serii 100 i 200 jest baardzo rozmiekczony, mieciutki na konturze jak kaczuszka, na nic ta moc jak charakter basu nie pasuje, no i Atolle sa bardzo nierowno grajacymi piecykami ale to juz pisalem. Moc moca ale w tym przypadku nic z tej mocy dobrego nie wyjdzie. Bas Musicala juz podobno zdecydowanie wyzszej jakosci wiec jezeli Asterix1 jako posiadacz potwierdzi to lepiej tam "uderzac" a nie w Atolla.

Adamie potwierdzam Twoje spostrzeżenia co do basu w Atollach(np 200) również polecił bym zwrócić uwagę na urządzenia Musicala jedynie po Waszych wielokrotnych opiniach dotyczących Dynaudio prosiłbym zwrócić uwagę jak juz wyższe modele np MF6si

Posiadam M3si i ten do prądożernych Dynaudio raczej mógłby byc trochę z słabym

 

Ps Miałem okazje chwile posłuchać MF5 si wtedy mnie nie zachęcił ...przyznaje ze popełniłem błąd

 

prawdopodobnie za krótko to było może kiedyś będzie okazja to "naprawić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gdyby ktoś był zainteresowany, będę sprzedawał swoje Dynaudio Contour 30, orzech, 15 miesięczne , gwarancja 6 lat. Stan sklepowy, komplet z kartonami. Kupione w Nautilusie.

Na co padło ostatecznie? Sonusy ?:)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co padło ostatecznie? Sonusy ?:)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Są trzy typy w tej kolejności, Serafino Tradition, B&W 803 D3, Focal Sopra No2. Zadecyduje po ostatnich odsłuchać.

 

O co chodzi z ta nazwa???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na odsłuchu i ..... znowu mi się odnowiło audiorozwolnienie... :/

 

Słuchałem Emit m20 z końcówką mocy chyba Exposure z frontem z okleiną drewnopodobną i drewnianym pilotem.... nie jestem pewien co do modelu.. ale miała 70W na kanał.. za źródło był Cyrus xdac. Z m20 było dobrze bas większy i sprężysty, ale w porównaniu z obecnymi DM 2/6 nic więcej się nie poprawiło.. wręcz przeciwnie środka ubyło. Dla sprawdzenia basu poprosiłem o podpięcie Emita m30 i... klapa bas zaczął buczeć i dynamika padła... amplifikacja się skończyła... pierwszy raz na uszy sprawdziłem że bez spawareczki do Dynek nie podchodz...

 

Chociaż pamiętam że DM 3/7 z Heedem też mocno dogrzewały bas... Emit m20 to dwa różne światy.

 

Na końcu poprosiłem o podłączenie czegoś łatwiejszego do napędzenia... i wybór padł na Tannoy xt8f... to zagrało o 180 w inną stronę.. jak Dynki grały 1m za kolumnami to Tannoye 1m przed... środek robi efekt wow.. dół szybki i punktowy fajny.

 

Teraz najwłaściwsze dla mnie wydaje się zmienić DM 2/6 na ... coś z większą ilością szczegółów na średnicy.. i zostawić sobie Rel,a T5i... tutaj gra pomiedzy Xt8f a m20.. mocniej od Tannoya ale niżej i mniej sprężyście od Emita m20.

 

Proszę o jakieś inspiracje w cenie do 4k. Podstawkowe używane.

Tannoy 6.1, Tannoy DC 6 Se, Excite x14, x16, x18 inne? Studio 16Hz Canto grand, Dali Grand 2, Ikony 2. Wiem że xt8f jest nowy i mało osób słuchało go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Canto Grand w tej cenie, nie trzeba bedzie spawarek do napedzenia, bedzie szybkosc jak w Excite oraz wszystko co oferuje Dynaudio czyli plastyka, nasycenie, dzwiecznosc, ladnie oddane barwy. A i wykonanie skrzyneczek nie ustepuje Dynauadio. Jak podoba sie brzmienie Dynek to i Canto beda bardzo cieszyly.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No emity m20 nie mają za bardzo czego szukać przy tannoyach ale i cena 2x

 

Czy ja wiem, to zupełnie inne style grania.

1. Emit gra V ok.... ale ma scenę mocno w głąb - to pewnie efekt wycofanego środka - ale taki charakter grania może się podobać.

2. M20 to podstawkowe głośniki - wiadomo nie zejdą tak nisko.. jak by bas był szybki jak w xt8f to by nie dawał poczucia takiej wielkości (bez odpowiedniego zejścia).. a tak jest ładniutki sprężysty .. spokojnie może się podobać - ten w M30 miał wielkie problemy z kontrolą.

3. Z przykrością muszę powiedzieć że Emit i m20 i m30 strasznie tracą na tym wykończeniu bez okleiny - to malowanie matowe jest koszmarne, już wolę tę plastikową okleiną czarną.. Na tym macie palce poodbijane i byle paproszek widać.

 

Kojarzy Ktoś tę końcówkę z frontem z okleiną drewnopodobną i pilotem wyglądającym jak by był z drewna z okrągłymi malutkimi srebrnymi guzikami.

 

Przyznam się że po pierwszych taktach na Tannoy XT8F jak dźwięk wyszedł do mnie o 2m do przodu i zaczął deptać po stopach chciałem powiedzieć wystarczy.... ale jak się zaczęło dziać w Silver Wings to sobie uświadomiłem że o to mi w graniu chodzi.. ideałem była jakaś pośrednia forma między m20 a xt8f... ale chyba wszystko co gra środkiem jest takie bezpośrednie i wychodzi przed kolumny.

 

Dynaudio przez podbitą górę budują scenę mocno za linią kolumn - może z wyjątkiem DM 2/6 bo tu już trochę środka jest ... szkoda że ma delikatne podbarwienie z BRa...

 

PS. W miejscu gdzie słuchałem mają Cyrusa za niecałe 5k - wersja bez DACa więc chyba żadna okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówką mocy chyba Exposure z frontem z okleiną drewnopodobną i drewnianym pilotem.

jesteś pewien, że to była końcówka Exposure?

bo kiedyś robili świetne wzmacniacze, ale nie bawili się w takie śmieszne rzeczy, jak okleinowanie frontów, czy drewniane piloty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem.... szkoda bo bym wiedzial co tak poległo z Emit m30..... mam nadzieję że m30 tak nie grają z zachodzącym basem na średnicę.

 

To był zestaw końcówka i cd z jasnym drewnianym wykończeniem - tylko front i całe piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

Moc jest z nim lecz czy sygnatura dźwiękowa będzie kompatybilna z Dynaudio ( nie za ciepło )

jak masz mozliwosc sprawdzenia obydwu urządzeń polecam sprawdzić

 

A jak z MF5si czy juz miałes mozliwosc przesłuchania tego kompletu?

 

Dużą jest różnica w dźwięku między m6i a m6si?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym winy expo a ile samych kolumn, nawet w reckach krajowych i zagranicznych wspominaja, ze niczym trzydziestek nie da sie zmusic do szybkosci. A moze taki ich urok i albo to nam pasuje albo nie nasza bajka

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Exposure xm5 nie był napewno szybkim wzmacniaczem, bo: w tamtym roku jak słuchałem Emit m20 z cxa60 to była szybkość i krawędzie na basie, a teraz m20 grały ze sprężystym i odrobinę przeciągniętym dołem.

 

Tylko co z xt8f z nimi sobie poradził lepiej niż dobrze... i bas był jak z dt770 bayerdynamika.

 

 

Co ciekawe teraz układa mi się kilka faktów w jedną całość, seria Emit różni się od DM. Bo Emit m10 są zupełnie inaczej strojone bo kończą się na 70 hz, DM 2/6 dochodzą do 52 hz. DM 3/7 z Heedem też grały sporo inaczej od Emit 30 z Exposurem... a mocowo ten Heed jakoś nie rozkłada Exposura.

 

DM 2/6 mają też manierę zajścia basu za wysoko ale nie aż tak jak Emita 30.

 

 

Dziękuję za wskazanie kierunków, na odsłuch Studio 16 Hz w okolicy nie mam... mogę je brać w ciemno jak xt8f mi się podobał... nie mają tendencji do buczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Canto Grand mozesz wypozyczyc bez zadnych problemow w S4home, Planecie Dzwieku o samym producencie juz nie wspominajac. Nie wyobrazam sobie, zebys ich nie docenil po dm2/6. Sam bardzo powaznie sie zastanawiam czy nie wymienie x14 na CG, zwlaszcza pod moj nowy nabytek. No ale to za jakies mysle 2 miechy jak nowy klamot troche pogra.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.