Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w wyścigach Le Mans to ponad połowę wyścigów z ostatnich 20 lat wygrało Audi i to nawet dieslami :) Jak się spojrzy na historię wygranych to widać że niektóre zespoły miały jakiegoś asa w rękawie na kilka sezonów, Audi miało go sporo.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub ma nowe funkcjonalności. Będzie można fajnie pozakładać tematyczne wątki z podziałem na serie. Dzięki temu łatwo będzi wyszukać wszystkie info np. O Confidence, Focus czy Excite :) Aktualnie Dynek nie posiada, to nie bardzo pasuje abym takie tematy tworzył. Dotychczasowy wątek w przyszłości pewnie pozostanie takim off topem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, moze wystarczy juz tej motoryzacji, "typowych i nietypowych" Polakow. Jest tu jakis nowy, szczesliwy uzytkownik Dynek? Troche swiezosci by sie w Klubie przydalo heh.

 

 

W listopadzie Kolego nowe Dynki się pojawią w sklepach to ruszymy na testy :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dynek u siebie z racji malej kanciapy chcialbym posluchac Emit m20 ( bo w najnizszej serii mam wrazenie, ze ciagle jest dusza starego Dynaudio) i baaardzo Special 40 (bo docenia ich brzmienie czlowiek, ktory zna jak chyba nikt tutaj wszystkie Dynie , pewnie wiekszosc wie juz kogo mam na mysli no i te S40 sa po prostu zniewalajaco piekne). Takze Kolego Lolek ruszamy na testy!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie spodziwaj się nagle tanich i dobrych kolumn

 

Jak ktoś chce kupić bardzo dobre monitory od Dynaudio to kupuje z drugiej ręki C1. Cena realna to około 10 000 zł. TO jest optymalny monitor Dynaudio oferujący ich szkołę dźwięku w najlepszym wydaniu, który idealnie pasuje do typowych pokojów 16-17 m2. Potem tylko dobrać do tego zacną elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś od Harmonixa albo od Cardasa..

 

harmonix drogi, a widzę że używasz vdh - czy da się tak ogolnie porównać szkołę Vdh do Cardasów? co dominuje albo co rzuca się na pierwszy plan? ogólnie cardasy wypożyczę ale np VDH 122 czy Wind są tylko na metry..... który z nich Twoim zdaniem ma najmniej natarczywa słodka góre i w miarę naturalny bas? Cardasy czy VDH?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO są inne kable i inaczej się zachowują w systemie. Trzeba je posłuchać np właśnie do Cardasów z podobnego przedziału cenowego. VDH węglowego często gęsto używa się żeby zbić wysokie tony. Bas wg mnie jest naturalny. Cardasy są słodsze i deko mniejszy bas był w tym co ja testowałem... ok. 1200 zł kosztował.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelation, ktory jest tez weglowy nie maskuje w zaden sposob wysokich tonow, to mit ktory funkcjonuje gdzies po forach wynikajacy chyba z podlaczania tych kabli do cherlawych wzmacniaczy. Mam dwie pary tych kabli w roznych systemach z koncowkami i ostatnia rzecz ktora moznao nich napisac to ze oslabiaja cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki kabelkami a ja dzisiaj skrecilem nowe mebelki, wstawilem w linii za linia bazy ale na calej szerokosci pokoju, tak, ze wyeliminiwalem dwie spore wneki w rogach pokoju za Dyniami X14, do tego pare innych zmian w ustawieniu monitorow (nieduzych ale jednak - chodzi o odleglosci od scian i kat dogiecia) i teraz w koncu wlaczylem sprzecik i ... siedze i drapie sie po pomalu lysiejacym globusie. Wszystko gra teraz duzo glebiej, wokale sie wyraznie "zwezyly" i sa wyrazistsze ale jakby cofnely sie dwa kroki do tego co mialem wczesniej, bas precyzyjniejszy, pojawiaja sie nowe dzwieki, ktore wczesniej ginely. Wszystko sie bardziej "spunktowalo" i wyraznie cofnelo. Musze sie oswoic z tym brzmieniem bo zmiany sa wyjatkowo wyrazne. Jednak akustyka pomieszczenia to bardzo, baaaardzo wazna sprawa, ktora diametralnie moze zmienic brzmienie tego samego systemu. Ufff, nie spodziewalem sie az tak duzej zmiany. Trzy zmiany - precyzja, glebia, wieksza roznorodnosc barw na wokalach i... po pierwszym szoku coraz bardziej zaczyna mi sie ta nowa prezentacja podobac. Zobacze po kilku dniach jak wtedy bede dalej odbieral te zmiany.

 

A zapomnialem, te zmiany to Dynki zasilane Cyruskiem, a przeciez obok jest jeszcze od miesiaca pod pradem Atoll setka, ktorego niestety nie mam jak teraz posluchac bo kabelkow glosnikowych zabraklo. W poniedzialek cos zamowie z okablowania i w srode Atoll-a poslucham (dam znac jak ten klamot odnalazl sie w starym/nowym pokoju).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki kabelkami a ja dzisiaj skrecilem nowe mebelki, wstawilem w linii za linia bazy ale na calej szerokosci pokoju, tak, ze wyeliminiwalem dwie spore wneki w rogach pokoju za Dyniami X14, do tego pare innych zmian w ustawieniu monitorow (nieduzych ale jednak - chodzi o odleglosci od scian i kat dogiecia) i teraz w koncu wlaczylem sprzecik i ... siedze i drapie sie po pomalu lysiejacym globusie. Wszystko gra teraz duzo glebiej, wokale sie wyraznie "zwezyly" i sa wyrazistsze ale jakby cofnely sie dwa kroki do tego co mialem wczesniej, bas precyzyjniejszy, pojawiaja sie nowe dzwieki, ktore wczesniej ginely. Wszystko sie bardziej "spunktowalo" i wyraznie cofnelo. Musze sie oswoic z tym brzmieniem bo zmiany sa wyjatkowo wyrazne. Jednak akustyka pomieszczenia to bardzo, baaaardzo wazna sprawa, ktora diametralnie moze zmienic brzmienie tego samego systemu. Ufff, nie spodziewalem sie az tak duzej zmiany. Trzy zmiany - precyzja, glebia, wieksza roznorodnosc barw na wokalach i... po pierwszym szoku coraz bardziej zaczyna mi sie ta nowa prezentacja podobac. Zobacze po kilku dniach jak wtedy bede dalej odbieral te zmiany.

 

Tak to z tym naszym hobby już jest. Czasami pozornie mała zmiana wnosi dużą i zaskakującą różnicę, a czasem jest dokładnie odwrotnie. Wymienia się wzmacniacz czy źródło, a nadal pozostaje niedosyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy, to niesamowite ale ja myzyke z mojego systemu poznaje na nowo i baardzo jestem z tego powodu szczesliwy. Jak mowisz, przewalilem tyle juz calkiem dobrych piecykow, monitorow a najwieksza poprawe dostalem "dogracajac" pokoik. Trzeba sie w koncu szarpnac na drewniany dyfuzor za linia bazy i to powinna byc ta kropka nad i, wyciagniecie maxa z obecnego systemu.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy, to niesamowite ale ja myzyke z mojego systemu poznaje na nowo i baardzo jestem z tego powodu szczesliwy. Jak mowisz, przewalilem tyle juz calkiem dobrych piecykow, monitorow a najwieksza poprawe dostalem "dogracajac" pokoik. Trzeba sie w koncu szarpnac na drewniany dyfuzor za linia bazy i to powinna byc ta kropka nad i, wyciagniecie maxa z obecnego systemu.

 

Świetnie wytłumaczona akustyka ogólna, polecam!

http://www.audiophysic.de/aufstellung/index_e.html#top

 

tu można pobawić się strzałkami

http://www.audiophysic.de/aufstellung/regeln_e.html

 

przykłady praktyczne

http://www.audiophysic.de/aufstellung/beispiel_e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.