Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów, dzisiaj odsłuchiwałem unison research simple italy z tannoyami i szczerze mówiąc byłem w lekkim szoku, tak więc albo zostaje mi zmiana kolumn albo próba podpięcia np UR unico primo do obecnych emitów 20 - czy ktoś próbował? jak sądzicie czy takie połączenie może się sprawdzić ?

 

Pozdrawiam,

S.

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów.

Dawno, dawno temu usłyszałem model DM 2/7 z Nadem C356 i był to bardzo muzykalny dźwięk jednak bez przestrzeni, dźwięk nie był w stanie oderwać się od kolumn i był przygaszony.

Muzykalność jednak pozostała w pamięci i przyszedł czas na zakup taniego zestawu (wzmak, dac usb, kolumny) do 3000zł.

Nad grał dość "sztucznie" więc go na starcie odrzucam.

Zależy mi na dźwięku dojrzałym, barwnym, gęstym, dynamicznym, gładkim i przestrzennym, pełnym alikwotów i szczegółów, detalu..

Ma to grać w 14m2 prosto z laptopa, a muzyka najróżniejsza oprócz disco polo i muzyki poważnej =)

Zastanawiałem się nad wzmacniaczami typu Cyrus 6v2 lub 8v2 albo Musical Fidelity A3, a z kolumn np. Dynaudio DM 2/6 lub Audience 42.

Co o tym myślicie? W która stronę lepiej iść?

Dobrze jakby bas był pełny i rozdzielczy z dobra kontrolą i miękkością bez utwardzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM 2/6 i MH 25.2 to fajny zestaw i zmieścisz się w budżecie.

 

Tylko z tym basem to jakis super ani rozdzielczy ani tektoniczny nie jest. DM 2/6 mają za to dobrą rozdzielczą średnicę....

 

Jeżeli zależy Ci na basie to lepiej weź Emita m20.. z tym że tutaj troche ucierpi średnica, a najbardziej wysokie... na otwartości i spójności z tą średnicą właśnie..

 

Ale Emit m20 jest cieplejszy i bardziej wybacza słabym realizacjom. Posłuchaj przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AndrzejPiaseczno za podpowiedzi..

Z tymi Emitami to raczej podziękuję bo nie zmieściłbym się w budżecie, a Music Hall no to ciekawe czy by się sprawdził..

Ktoś jeszcze doda coś od siebie?

Jakieś inne pomysły?

Nie będę ukrywał, że szukam połączenia synergicznego..

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak... potrzebuję całego systemu z okablowaniem włącznie =)

Miałem kiedyś duużo droższe klocki, ale za rzadko słuchałem muzyki i sprzedałem.

Podejrzewam, że miałem źle zestawione elementy systemu, że słuchanie mnie jakoś nie wciągnęło...

 

Teraz chcę zbudować system od zera i tanio i z głową :)

Problem tylko taki, że nie mam w okolicy gdzie posłuchać... można by powiedzieć, że mieszkam na "audio pustyni" =)

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz rozszerzyć budżet to zapraszam na odsłuch do mnie. Mam na sprzedaż wzmacniacz i kolumny. Gra to właśnie w 14m2 i daje wiele frajdy z słuchania . Co do dynek to z Coplandem było super zestawienie ale nie w 14m2.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki baksik za zaproszenie, a mógłbyś tak nam wszystkim napisać jaki to wzmacniacz i kolumny masz na sprzedaż ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki baksik, ale to nie mój zakres cenowy =)

 

Mam szansę nabyć w tej samej cenie Music Halla A25.2 i Musical Fidelity A3...

Jak sądzicie, który zagra lepiej... czyli czyściej z większą rozdzielczością, pełniej, z większą mocą, barwniej, bardziej lampowo, który po prostu bardziej czaruje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów. Zastanawiam się nad dwoma modelami kolumny marki Dynaudio: Contour 1.3 se i Focus 140, nie wiem które lepiej by się u mnie sprawdziły. Elektronika, którą aktualnie posiadam to atoll in200, preamp lampowy lite ls-10 (atoll pracuje z nim jako końcówka mocy), dac xiangsheng na chipie AK4497EQ (bardzo dynamiczne i szczegółowe brzmienie, mam do tego jeszcze kolekcję różnych opampów, w tym najnowsze bursony, duże pole do manewru) i malina z digione jako transport. Słucham bardzo różnej muzyki, ale najwięcej klasycznego rocka. Od kolumn oczekiwałbym brzemienia dynamicznego, z dobrze kontrolowanym dołem (akustyka mojego pomieszczenia, około 16 m^2, jest mocno wrażliwa na rozlały bas), nasączonych emocjami wokali i górą raczej delikatną, z perlistymi wybrzmieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F140 mają pogrubiony bas.

1.3SE to wyższej klasy kolumna ale starszej generacji. Trzeba by się dokładnie przyjrzeć w danej parze, na stan gumek zewnętrznego zawieszenia.

 

Do wartości tych dwóch par, dokładają pare stówek, mamy F160 lub Contour 1.4 pierwszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że już z wyraźnie mniej ocieplonym Atollem in 100 se średnica w X14 jest bardzo, bardzo "słodka" to z jeszcze większym cieplakiem (Atoll in200) może się wszystko ładnie "zlepić". Trzeba być pewnym, że chcemy tak dużo "cukru".

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem do obsługi klienta Dynaudio, bo dopytywałem się o jakieś szczegóły dotyczące 1.3 mkII. Napisali mi także o SE: "Most notably the SE had very low sensitivity and required a powerful amp to come alive."

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F140 mają pogrubiony bas.

1.3SE to wyższej klasy kolumna ale starszej generacji. Trzeba by się dokładnie przyjrzeć w danej parze, na stan gumek zewnętrznego zawieszenia.

 

Do wartości tych dwóch par, dokładają pare stówek, mamy F160 lub Contour 1.4 pierwszej generacji.

Pytanie czy wyższość klasy przewyższa starszy wiek. Do F160 lub C1.4 chętnie bym mógł dołożyć, jeśli to jest faktycznie wyraźnie lepsze granie za tylko trochę więcej pieniędzy, ale z tego co widzę, to trochę słabo z ich dostępnością. Na allegro jest jeszcze Contour 1.3 z pierwszej serii, w chyba dobrej cenie, ale nie wiem czy warto sobie nim zawracać głowę.

 

Biorąc pod uwagę, że już z wyraźnie mniej ocieplonym Atollem in 100 se średnica w X14 jest bardzo, bardzo "słodka" to z jeszcze większym cieplakiem (Atoll in200) może się wszystko ładnie "zlepić". Trzeba być pewnym, że chcemy tak dużo "cukru".

Miałem przez pewien czas mocno cukierkowe Castle Knight 2 i podobało mi się takie granie, nie licząc tego, że kolumny te miały braki w dynamice i gubiły trochę szczegółów. Z resztą Atolla in200 jako integry używam tylko do niezobowiązującego słuchania, do poważniejszego używam Lite Ls10 i atolla jako końcówkę mocy.

 

Kiedyś pisałem do obsługi klienta Dynaudio, bo dopytywałem się o jakieś szczegóły dotyczące 1.3 mkII. Napisali mi także o SE: "Most notably the SE had very low sensitivity and required a powerful amp to come alive."

Myślisz, że 120W od Atolla to może być dla nich za mało? Myślę też o końcówce mocy, bo mam dość ciekawy preamp, ale to kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wyższość klasy przewyższa starszy wiek. Do F160 lub C1.4 chętnie bym mógł dołożyć, jeśli to jest faktycznie wyraźnie lepsze granie za tylko trochę więcej pieniędzy, ale z tego co widzę, to trochę słabo z ich dostępnością. Na allegro jest jeszcze Contour 1.3 z pierwszej serii, w chyba dobrej cenie, ale nie wiem czy warto sobie nim zawracać głowę.

 

Jeśli chcesz kupić fajne kolumny od Dynaudio to masz realnie do wyboru (w cenie do 10 tyś za używki) dwa modele...

 

160 za mniej niż 5000 zł - najlepsze małe kolumny z serii Focus jakie powstały. Co ważne łatwo je napędzić nawet średniej mocy wzmacniaczami. Dobry bas, w przeciwieństwie do przewalonego basu modelu 140. Dlatego 140 można dostać czasami w dobrej cenie. 160 zwykle trzymają cenę ale na serio warto się nimi zainteresować jeśli nie stać nas od razu na zakup C1. Poza tym F160 będzie zawsze dość łatwo sprzedać bo mają dobra opinię na rynku wtórnym.

 

C1 za około 10 000 zł. Jeśli Ciebie stać to polecam olać półśrodki i od razu kupić w dobrym stanie C1 (w pierwszej swojej wersji), Uczciwa cena za te kolumny w idealnym stanie to około 10 000 zł. To są kolumny na wiele wiele lat, a tak na prawdę to na całe życie (no chyba, że spadek dostaniesz z Ameryki;-)). Po ich zakupie to powoli warto składać na dobry wzmak i źródło. Ale na spokojnie.

 

Stare modele Dynadui jak 1.3 to cholernie trudne do napędzenia kolumny. To również bardzo mocna sygnatura dźwięku, którą niektórzy kochają. Ale po prostu można się z nimi umęczyć w dobór konfiguracji. A 160 oraz C1 są przy nich łatwizną w budowaniu systemu.

 

Napisali mi także o SE: "Most notably the SE had very low sensitivity and required a powerful amp to come alive."

 

Bo to prawda co napisali. Nawet 400W z Krella to nie było dla nich dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie dać trochę więcej niż 4000 zł, ale niechętnie, czyli C1 odpadają, na F160 mogę zapolować. Czy trudność napędzenia Dynaudio 1.3 to tylko kwestia watów? Mocna sygnatura dźwięku mnie nie zniechęca, właśnie chciałbym kolumny z jakimś konkretnym charakterem. Te 1.3 sprzedaje firma, więc jest możliwość ewentualnego zwrotu, jeśli by całkiem nie podeszły. Jeśli by podeszły w miarę, to mogłyby u mnie trochę pograć, a na spokojnie rozglądałbym się za F160. Tylko czy jest w ogóle z tymi 1.3 sens spróbować, czy mają szansę zagrać przyzwoicie z atollem in200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman sluchales jakichs Dynek? Juz excite beda ograniczane przez Atoll-a a gdzie dopiero wyzsze serie, o kompletnie nie pasujacej barwie tego Atoll-a nie wspominajac. No ale czekam jak zakonczy sie Twoj odsluch.

Słuchałem kilku Dynek na audioshow. Tych F160 niestety dzisiaj jednak nie posłucham, sprawę trzeba odłożyć na trochę później. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń Atolla, nie jest to wzmacniacz idealny, chociaż myślę, że w swojej kategorii cenowej nie odstaje od reszty. No ale tak, jak pisałem, docelowo ma być dobra końcówka mocy zamiast niego, już się powoli za taką rozglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.