Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@rambo54 - jak poznać Contury po '98?

X18 - bardzo mi się podobało ich granie i w tej cenie nie bardzo mają konkurencję....

 

A nie lepiej iść w X32? Te podobno mają sporo z Focusów... tylko to już podłogówki.

 

Podłogowych nie wstawie do siebie. Za małe pomieszczenie.

Rozglądnąłem sie troche po polskich manufakturach jak YB, Studio 16 hz i za cene x18 tek można całkiem fajne kolumny kupić.. jak wypadają”made in Poland” do Dynaudio to nie wiem ale osoby chwalą sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16Hz Canto Grand to nie moje granie.

Słuchałem ich razem z Kef R300.

Najgęściej grały Kefy. Ale X18 jakoś cieplej muzykalniej... fakt że od R300 mniej wiernie.. ale mi lepiej wpadało w ucho.

 

Jeżeli nie boisz się 'ekstrawaganckiego' wyglądu to posłuchaj proszę Equilibrium Aqual S6. Jak dla mnie 'czarny koń'... w skrócie graja czysto przejżyście...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16Hz Canto Grand to nie moje granie.

Słuchałem ich razem z Kef R300.

Najgęściej grały Kefy. Ale X18 jakoś cieplej muzykalniej... fakt że od R300 mniej wiernie.. ale mi lepiej wpadało w ucho.

 

Jeżeli nie boisz się 'ekstrawaganckiego' wyglądu to posłuchaj proszę Equilibrium Aqual S6. Jak dla mnie 'czarny koń'... w skrócie graja czysto przejżyście...

 

Equilibrium Aqual S6 to kolumny podłogowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale małe... myślałem że boisz się nadmiaru basu. Rozumiem że monitory masz na pułce, bez podstawek.

 

Za podłogowymi kolumnami będę sie rozglądał dopiero za około 2 lata jak już będe miał lepsze warunki, większy dom i osobne pomieszczenie. Narazie w moim skromnym metrażu zostaje przy monitorach. Meble audio mam, stolik i stojaki pod kolumny Solid tech tylko sprzętu nie ma :)

Podszedłem do Special 40 bo spodobały mi sie wizualnie, odsłuchałem z Octave V70SE. Zmęczyło mnie po 20 minutach ale dynamike i moc czuć. Z tego wysokotonowego w S40 faktycznie więcej słychać, nie tyle co więcej tylko siedząc na kanapie miałem wrażenie jakby dźwięk był obok mnie a nie z przodu tam gdzie kolumny, bas tak jak pisałem wcześniej, twardo i sztywno.

Ciężko opisać dosłownie wrażenia z odsłuchu, jeszcze jest tego druga strona, która w różny sposób może odebrać taki opis. Najlepiej by było usiąść w kilka osób zaangażowanych w tym temacie i porozmawiać.

Jeszcze jest kwestia ceny tych kolumn bo widze że wszystko szybuje do góry a wcale lepiej nie gra. Jeżeli w audio cena pozycjonuje sprzęt to płacąc więcej dostajemy mniej.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd rozumiem miłośników Dynaudio, których stać na wyższe serie kolumn tego producenta a którzy poprzestali na serii DM czy Excite uważając, że pójście wyżej daje niewielką poprawę a kosztuje majątek. Dodam, że często te osoby (które mam na myśli) mają na co dzień styczność z wieloma modelami Dynek, więc swoje słyszą i wiedzą. Tak to już nasze kochane audio działa a mimo to ja i tak chciałbym mieć S40 na własność hah.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay w uk sa Confidence 5 ze starej serii

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F163329180164

 

Gdyby byly w ciemnym fornirze juz pewnie by jechaly do mnie, jeden z zestawow ktore beda wygladac oblednie nawet za 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców marki. Dynaudio Special 25, czy contour s3.4? Wzmacniacz gryphon diablo, pokój ok 24m, muzyka wszelaka z naciskiem na rock i cięższe brzmienia. Jakie będą największe różnice między tymi kolumnami? Miałem u siebie przez kilka dni S25 i muszę powiedzieć, że bardzo podobało mi się to granie. Pytanie ile z niego będzie w S3.4 i kosztem czego (Esotec vs. Esotar2). Nie ukrywam, że mogłoby być lepiej na dole, za to wysokie to coś pięknego. Będę wdzięczny za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contour 3.4 to jest bardzo dobry głośnik, równy, grający "pozszywanym" dźwiękiem, sprawdzi się praktycznie w każdym repertuarze. Musi być dobre wzmocnienie, ale przy Diablo ten problem nie istnieje.

 

Niemniej S25 to jest głośnik z takim subiektywnym pierwiastkiem, swoistą iskrą, nieco podkręcony względem Contoura, dający dużą frajdę zwłaszcza w repertuarze typu rock i okolice. Duzy woofer S25 zaskakująco dobrze radzi sobie i jeśli chodzi o bas, nie ma przewagi podłogówki w tym aspekcie, można nawet powiedzieć, ze S25 gra z większym rozmachem.

Mój subiektywny wybór to byłby S25 chociaż przy Contourze tez nie ma co płakać:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców marki. Dynaudio Special 25, czy contour s3.4?

 

Te kolumny grają w innej lidze. Esotec nawet w wersji LE nie ma startu do Esotara w S25 w ostatniej edycji. Technicznie rzecz nazywając, to ilość informacji czy mikrodetali jest znacznie większa z S25. Niższy bas również na korzyść s25. Z tym, że układ tych 24 m2 musi być dla nich odpowiedni. Słyszałem te kolumny w podobnym metrażu i imho ten audiofil powinien dostawać rentę za odsłuch w trudnych warunkach. Pomieszczenie podłużne i bas dudnił nieprawdodobnie :) Przy odpowiednim wzmacniaczu i pomieszczeniu monitorki zamykają temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z opisem Roxy i piszę to jako kilkuletni użytkownik S25.

Nawet dziś słuchając nowej płyty, sam się do siebie uśmiechałem - tak obłędne są wysokie tony w tej kolumnie. Realizm uderzenia w blachę jest tak duży, że nie wyobrażam sobie aby można było lepiej.

Nad basem można popracować.

Po pierwsze standy dociążyć właściwym wypełnieniem i postawić podkładając pod kolce standów mosiężne (lub mosiężno-drewniane) podstawki np. Acoustic Revive.

Po drugie kolumny postawić na standzie używając fabrycznych kolców zamiast blue-tac.

Po trzecie manewrować z ustawieniem. Zarówno kąt dogięcia, jak i odległość od ściany mają wpływ na wzbudzanie basu.

 

Dociążonego charakteru brzmienia to nie zmieni, ale poprawi się kontrola basu, czystość wysokich tonów i lokalizacja źródeł.

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.4 względem S25 nie mają dziury na średnicy, nie grają skrajami pasma, nie mają dudniącego i jednostajnego basu.

 

Nawet miałem pewne poczucie winy po tym wpisie, bo ktoś mógłby pomyśleć, że to złe kolumny. Wręcz przeciwnie, bardzo przyjemnie się ich słucha i ich główna zaletą jest całościowo dobrym poziom. Jedynie niewielkim ich niedostatkiem może być właśnie brak skrajów pasma jeśli ktoś tego oczekuje.

 

Ciekawe Rambo co pisze, bo zawsze pisałeś, że nigdy nie słyszałeś aby 3;4 miały dobry bas. Jak widać już może usłyszałeś ja z dobra elektronika :) Z odpowiednik wzmacniaczem nie ma najmniejszego problemu zarówno średnicą jak i basem. Fakt jest jednak taki o czym była już wielokrotnie mowa, że te 20 cm łatwe nie jest do wysterowania.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Dynaudio zaoferowało małą kolumnę trzydrożną z esotarem 2 to byłby mój typ. Takie S25 z reprodukcją średnicy i dołu przez dwa głośniki a nie jeden. Nie w celu polepszenia zejścia basu, ale równomiernego odtworzenia tego całego, szerokiego i newralgicznego średniego pasma.

Wiem, opisuję Confidence 30 za 19 tyś euro. I to jest kłopot :))

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z opisem Roxy i piszę to jako kilkuletni użytkownik S25.

Nawet dziś słuchając nowej płyty, sam się do siebie uśmiechałem - tak obłędne są wysokie tony w tej kolumnie. Realizm uderzenia w blachę jest tak duży, że nie wyobrażam sobie aby można było lepiej.

Nad basem można popracować.

Po pierwsze standy dociążyć właściwym wypełnieniem i postawić podkładając pod kolce standów mosiężne (lub mosiężno-drewniane) podstawki np. Acoustic Revive.

Po drugie kolumny postawić na standzie używając fabrycznych kolców zamiast blue-tac.

Po trzecie manewrować z ustawieniem. Zarówno kąt dogięcia, jak i odległość od ściany mają wpływ na wzbudzanie basu.

 

Dociążonego charakteru brzmienia to nie zmieni, ale poprawi się kontrola basu, czystość wysokich tonów i lokalizacja źródeł.

 

Ja również się zgadzam. Trzeba się nagimnastykować żeby je ustawić ale jak już się ustawi to monitor na całe życie. Generalnie ustawiłem je tak jak chciałem i płakałem jak sprzedawałem, bo nie mogłem w tym pomieszczeniu słuchać . Myślę, że kiedyś do nich wrócę z elektroniką Accuphase. Przewracam nowy sprzęt teraz i szczerze ? Różnice to tylko są wyższej cenie, jakość spada.

 

Czy te 3.4 są łatwiejsze w ustawieniu ? Bardzo łase na prąd ? 1.4 LE mi się podobały więc może większy brat gra podobnie, albo i z rozwinięciem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, opisuję Confidence 30 za 19 tyś euro. I to jest kłopot :))

 

 

 

Coś pomyliłeś. Confidence mają inne oznaczenia np. C1, C4 itd. "30" to mają nowe Contoury i nie kosztuję 19 tys. euro oraz nie są trzydrożne. Jeśli chcesz w rozsądnej cenie trzydrożne z Esotarem2 to poszukaj używanych focusów 360 lub 380 ( te już dość duże są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofan01, wpisz w Google Dynaudio Confidence 30...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sorry, racja, zapomniałem o najnowszej serii. Może dlatego, że ich nawet jeszcze na stronie dynaudio nie ma, a sprzedaż dopiero planowana na przyszły rok i chyba na razie jeżdżą po wystawach i prezentacjach tylko. Poza tym kolega Trab pisał o "małych trzydrożnych", a one raczej duże są, nawet bardzo.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 3.4 są łatwiejsze w ustawieniu ? Bardzo łase na prąd ?

 

Łase na prąd są jak najbardziej :) U mnie grały fajnie z integrą..., ale dopiero jak dostały porządne je...cie z monobloków AW 180, to pokazały swoje możliwości :) Człowiek nigdy do końca nie wie ile można wycisnąć z posiadanych kolumn. Dlatego osobiście lubię mieć zawsze moc w zapasie... nawet do cichego słuchania.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... w rozsądnej cenie trzydrożne z Esotarem2 to poszukaj używanych focusów 360 ...

Rzeczywiście. Porównywał ktoś z s25 ?

 

Z tą serią Focus to nie jest chyba tak prosto. Przypomniałem sobie, że gdy wybierałem S25 to jedną z próbowanych kolumn był Focus 160. Różnica klas była wyraźnie odczuwalna. Tylko w tych Focusach nie było Esotara 2.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Porównywał ktoś z s25 ?

 

Z tą serią Focus to nie jest chyba tak prosto. Przypomniałem sobie, że gdy wybierałem S25 to jedną z próbowanych kolumn był Focus 160. Różnica klas była wyraźnie odczuwalna. Tylko w tych Focusach nie było Esotara 2.

 

Właśnie, esotar2 jest tylko w dwóch największych modelach z ostatniej serii focusów czyli 360 i 380. Nie bardzo rozumiem dlaczego tak zrobili ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.