Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

To by wskazywało, że Focusy 360 (oraz 380) mogą mieć większy potencjał, specjalnie niewykorzystany poprzez średniej jakości zwrotnicę, aby nie konkurować z wyższą serią. Ciekaw jestem opinii Grzegorza ze Studio 16Hz.

Nigdy nie korciło mnie rozkręcanie, lub zlecanie przeróbek, ale w przypadku tych Focusów dopuszczał bym taką myśl.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wskazywało, że Focusy 360 (oraz 380) mogą mieć większy potencjał, specjalnie niewykorzystany poprzez średniej jakości zwrotnicę, aby nie konkurować z wyższą serią. Ciekaw jestem opinii Grzegorza ze Studio 16Hz.

Nigdy nie korciło mnie rozkręcanie, lub zlecanie przeróbek, ale w przypadku tych Focusów dopuszczał bym taką myśl.

 

Coś w tym jest, bo osobiście w moich F380 brakuje mi odrobiny błysku. Radziłem się kilka miesięcy temu co z tym fantem zrobić pewnego fachowca z branży i podpowiedział, że można pokusić się właśnie o zmiany w zwrotnicy w zakresie zmniejszenia tłumienia tweetera np. o 1dB ale nie podjąłem tematu bo nie chcę nic grzebać z kolumnach.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio na swojej stronie podaje, że w F360 i F380 zastosowano ESOTAR 2. Do Excite (którym na moje upodobania podobnie jak koledze wyżej brakuje trochę blasku) też ktoś z forum doradzał zmniejszenie tłumienia o 1dB, widać coś jest na rzeczy.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esotar2 był używany w przeszłości przez firmę w seriach, w których normalnie nie występował (Focus, Contour S), wyłącznie w modelach do bardzo dużych powierzchni (Focus 380, Contour S5.4…).

 

Siłą rzeczy, modele te były dość kosztowne. Tak, jakby firma stwierdziła, że skoro decydujesz się na pozostawienie nam kilku tys. €, to w nagrodę dostaniesz Esotara :).

 

Nigdy nie słuchałem Contour S5.4, niemniej słyszałem opinie, ze S3.4 jest bardziej zrównoważony, a S5.4 miałby być jakoby bardziej rozjaśniony (?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo tłumienie nie wpływa aż tak bardzo na odbiór.... jest zwyczajnie ciszej...

 

Nawet w niskich seriach te same głośniki grają kompletnie inaczej.. np DM 2/6 gdzie wysokotonówka gra otwarcie i swobodnie, z rozmachem i Emit m20, gdzie zostaje połowa blasku ... pewnie istotniejsze jest miejsce tłumienia.

 

Ale różnica jest znikoma 1800 hz w DM, 2100 hz w Emitach....

 

A może to jest inna wersja cewki, mocniejsza cięższa i przez to stłumiona... w tych większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amo tłumienie nie wpływa aż tak bardzo na odbiór.... jest zwyczajnie ciszej...

 

Dlaczego nie wpływa? Dasz rezystor i stłumisz wysokotonówkę 1dB czy 2 dB i od razu będzie to słuchać. Blasku potem może brakować.

 

Ta sama wysokotonówka w różnych modelach może brzmieć inaczej. Kwestia podziału tak jak pisałeś, ale także tłumienia. Do tego dochodzi kwestia w jakim "towarzyskie" gra dany głośnik. Miałem np. DM 2/8. Tam był midwoofer wielki. Basu dużo, średnica była przez to trochę cofnięta i góry brakowało. Może to kwestia dostrojenia, albo zastosowania wydajniejszej wysokotonówki. W modelu 2/7 już było lepiej. Mniejszy midwoofer był żwawszy co miało też wpływ na odbiór średnicy i góry.

 

Oczywiście tak sobie gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak sobie gdybam.

 

Zakładając optymalne strojenie, czyli najlepsze dla danego głośnika, te pewnych jego cech nie przekroczysz. Owszem, jest dobrze, wszystko gra jak należy ale nie wybitnie. Na tym właśnie polega różnica pomiędzy np. Esotec w LE a Esotar. Nieby wszystko jest bardzo dobrze, ale można jeszcze więcej. A właśnie te więcej powoduje, że muzyka przyciąga uwagę i jest wciągająca :)

Aby jednak nie być nadmiernie stronniczym, to myślę, że każda z kolumn jest w pewnym sensie indywidualnym projektem i ma swoje mocne i słabe strony, dlatego trudno jest wyraźnie powiedzieć, która kolumna jest zdecydowanie lepsza. Dużo zależy od słuchanej muzyki i całej reszty :) Zresztą jak dla mnie, to wszystkie dynie grają super i nawet bardzo podobają mi się zarówno Emit, Focus i Confidence :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak dla mnie, to wszystkie dynie grają super i nawet bardzo podobają mi się zarówno Emit, Focus i Confidence :)

 

Dla mnie też. I też uwielbiam rozmowę z Grześkiem z 16Hz w temacie Dynaudio, który ma rozebrane te głośniki na części pierwsze. Gdybym go nie poznał to pewnie grał bym na Dynkach, bo to kapitalne kolumny. Żeby było jasne zawsze się dobrze o nich wypowiadał. O ich technice głośnikowej. Nie psioczył......

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też. I też uwielbiam rozmowę z Grześkiem z 16Hz  w temacie Dynaudio, który ma rozebrane te głośniki na części pierwsze. Gdybym go nie poznał to pewnie grał bym na Dynkach, bo to kapitalne kolumny. Żeby było jasne zawsze się dobrze o nich wypowiadał. O ich technice głośnikowej. Nie psioczył......

 

Nie wiem Silver po co wywołujesz wilka z lasu przed północą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem co mam Ci odpowiedzieć. Nie miało to zabrzmieć prowokacyjnie. To takie moje szczere wyznanie w klubie w którym czuje się jak w domu. Zawsze polecałem Dynki i będę polecał. A że gram na Grześkowych kolumnach , no cóż siła wyższa :)

 

 

Trochę zmieniać temat. Jakby ktoś był posiadaczem kolumn Confidence C2 lub C4 i zaprosiłby mnie do siebie to chętnie bym skorzystał.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, bo Dynki to świetne kolumny i bardzo dobrze wykonane.. dlatego tak wiele ludzi je lubi... aczkolwiek tych, których nie koniecznie jest stać na zakup nowych potrafią napisać, że to nie ich "dizajn" samemu mając takie, a nie inne kolumny.. I czasem to troszkę śmiesznie wychodzi, ale tak już jest w tym kraju.. Niektórym ciężko jest przyznać, że coś na co ich nie stać jest fajne.. pomimo, że rozumiem fakt, iż wygląd ma znaczenie dla ludzi, ale nie można negować całości kolumn wyłącznie pod tym względem..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki to świetne kolumny i bardzo dobrze wykonane.. dlatego tak wiele ludzi je lubi...

 

Lolek, a gdzie masz ten salon audio, kiedy można tych nowych Dynek posłychać? :)

 

Posprzedawaj te Pardigmy, Onkyo i Denony, kup jakieś Dynaudio, to przestaniesz być w końcu taki zgorzkniały i ciągle narzekać na nasz kraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy ja nie narzekam na nasz Kraj, tylko nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy nie potrafią spojrzeć w lustro i przyznać się do pewnych rzeczy...:-) nie wszystkich na wszystko musi być stać.... A jak przyjdzie pora to Paradigmy polecą na sprzedaż, albo do sypialni i zastąpią inne Paradigmy... A Dynki będą w gronie mojego zainteresowania o ile mi się spodobają po tym jak je odsłucham. I oczywiście jak przyjdzie ta pora, bo wiesz różnie w życiu bywa :-) niestety...

Dynek słucham w Nautilusie w Wawie.. pełna profeska..

Na razie jeszcze nie mają i zapewne dopiero będą mieli po Nowym Roku...Dynki troszkę premierę przesuneło.... miejmy nadzieję, że pierwsze sztuki trafią do Krakowa jeszcze w tym Roku i może wyrobią się na AS tak aby je wygrzać i zaprezentować zapewne z Accu. -:)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z recenzją C2 w Audio. Oj, jestem już daleki od zamiany moich S25 na Focus 360 przy założeniu zmian w zwrotnicy na przysłowiowe Duelundy. Strojenie to proces dużo bardziej złożony i w Dynaudio mieli dwadzieścia różnych sposobów aby dawkować umiejętności esotara2 w zależności od ceny kolumny. Kto wie Silver_85 czy za jakiś czas do mnie nie wpadniesz posłuchać C2. Chyba warto spróbować.

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nautilusie z Tritonem C2 zagrały pięknie. U mnie w domu mimo większego metrażu miałem uczucie osaczania mnie przez dźwięk. Ogólnie piękne granie, można chyba tylko do dość jednostajengo basu się przyczepić. No i są duże! Wysokie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tritonem ? Ha, ha, ha.

Pierwsze przykazanie mówi: do dynaudio tylko tran !

 

To mówiłem ja, Jarząbek. Co pędzę swoje dynki lampą.

Przy spokojnym słuchaniu nie czułem żadnych braków, a wokal, sexapil w dźwięku był pierwsza klasa. Spore wrażenie na mnie zrobiło to zestawienie. Nieczęsto to się zdarza.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przykazanie mówi: do dynaudio tylko tran !

Generalnie tak, ale lampa typu Octave też jest dobrym wyborem, lepszym niż Accuphase, z którym dystrybutor obsesyjnie łączy Dynki, ze szkodą dla obu firm....

 

U mnie w domu mimo większego metrażu miałem uczucie osaczania mnie przez dźwięk. Ogólnie piękne granie, można chyba tylko do dość jednostajengo basu się przyczepić. No i są duże! Wysokie.

u mnie w troszkę większym metrażu okazało się, że nie mieszczą się z dźwiękiem, a do tego sprzęt towarzyszący nie daje rady, więc była kiszka, a szkoda, bo piękne są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, ale lampa typu Octave też jest dobrym wyborem, lepszym niż Accuphase, z którym dystrybutor obsesyjnie łączy Dynki, ze szkodą dla obu firm....

Dobrze, że u mnie przytuliły się do Octave, jest bardzo poprawnie, zwłaszcza jak w Octave pojawiła się "dobra" lampa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednobarwn basem to trochę racji jest. Też tak to odbieram. Jednak nie ma głośnika uniwersalnego i jednocześnie doskonałego w każdym zakresie. Zapewne trzebaby przejść na papierowy głośnik średnio-niskotonowy, ale zaraz się okażą jego z kolei ograniczenia. I tak w kółko.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednobarwn basem to trochę racji jest. Też tak to odbieram. Jednak nie ma głośnika uniwersalnego i jednocześnie doskonałego w każdym zakresie. Zapewne trzebaby przejść na papierowy głośnik średnio-niskotonowy, ale zaraz się okażą jego z kolei ograniczenia. I tak w kółko.
Ostatnie kilka miesięcy grałem na ART Deco 15 i tam właśnie jest chyba 26cm papier. Niewiele basu, mało wypełnienia, raczej dźwięk lekki. Szukam dalej.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aha. Mnie tak sobie. Nie była to dla mnie klapa wystawy , ale czegoś brakowało. Tylko kurcze nie wiem czy mogę to napisać bo mnie na nie nie stać i lolek mnie zaraz zgani hehe :) Akurat puszczali DCD z CD bo był jakiś problem z pre do gramofonu. Zastanawiałem się gdzie ta przestrzeń , wybrzmienia. Ciekawe czemu ustawili tak pod skosem. Pewnie uznali , ze tak jest najlepiej.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten jeden model Dynaudio gral na AVS? Nikt nie pokusil sie o przedstawienie systemu z przystepnymi cenowo Emit?

Pawel to mowisz, ze te Dynki dla wybranych nie mialy tej jedynej w swoim rodzaju pieknie wybrzmiewajacej/wibrujacej gory?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel to mowisz, ze te Dynki dla wybranych nie mialy tej jedynej w swoim rodzaju pieknie wybrzmiewajacej/wibrujacej gory?

 

Ta generacja gra inaczej niż poprzednia. Jeśli ktoś ma jeden zakodowany wzorzec i kurczowo się go trzyma, to może poczuć się rozczarowany. Podchodząc elastycznie do tematu, to jest to nadal ten wspaniały wysokotonowiec w trochę innym wydaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.