Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ten jeden model Dynaudio gral na AVS? Nikt nie pokusil sie o przedstawienie systemu z przystepnymi cenowo Emit?

Pawel to mowisz, ze te Dynki dla wybranych nie mialy tej jedynej w swoim rodzaju pieknie wybrzmiewajacej/wibrujacej gory?

 

Dla mnie za sucho i szaro na średnicy i górze. Nie wiem czemu upierają się tylko na łączenie z Octave. Może z Accuphase mogliby spróbować. Oczywiście nie przekreślałbym ich po takim odsłuchu jak by były w kręgu mojego zainteresowała. Trzeba spróbować rożnych konfiguracji. Aha Te Dynki bardzo ładnie wykonane.

 

Jak ja byłem to w pokoju nie było innych kolumn. W sumie to taki dystrybutor mógłby się pokusić i drugi pokój ze sprzętem bardziej dla ludu.

 

Jeśli chodzi o duńskie kolumny to Gato Audio i ich małe monitorki petarda :) Nie wiem jak oni to robią.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Twoj Hegel jest inny hehe,tzw. kameleon. Zartuje oczywiscie, to Tobie ma sie podobac.

Nie jestem wyznawcą Hegla ani żadnych innych klamotów do grania, absolutnie. Ostatnio jednak dość modny jest hejt tej marki, poniekąd chyba zasłużony bo:

- pełen zachwytów, nachalny i czasami śmieszny marketing (opisywanie H90 jako przedsionka Hi-End) wywołał efekt odwrotny do zamierzonego,

- przewartościowana cena wyjściowa tych urządzeń wywołała oczekiwania adekwatne do takiej właśnie półki cenowej, a nawet wyższe (idiotyczny marketing) - a tu niestety, granie normalne.

Powyższe nie zmienia faktu, ze to przyzwoite urządzenia, ale niestety dobry stosunek cena/jakość uzyskamy tylko kupując sprzęt z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, mialem do czynienia z Hi End-owym Heglem H90, bardzo duzo musial wylozyc dystrybutor pieniazkow za zeszmacenie sie magazynu AV i im podobnych szmatlawcow. No ale zostawmy juz Hegla 90, niech kazdy chetny sam przekona sie ile warte sa krajowe recki Hegla. Klarad74 na ilu metrach grasz Emitami m20?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na 16m2 otwartych na aneks kuchenny 8m2, ale niski sufit, skosy. Akustycznie warunki raczej ciężkie, odległość od tylnej ściany 0,5m, ale basu i tak kapkę za dużo - bas reflexy zagąbkowane. Podoba mi się sygnatura dżwięku Dynaudio, ale nie wiem czy jednak nie za ciasno dla nich. Muszę spróbować jakąś obudowę zamkniętą - na początek ATC SCM 11. Ale znowu może być za mało tłusto z Heglem, i tak w kółko... Chyba wszyscy to znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, mialem do czynienia z Hi End-owym Heglem H90, bardzo duzo musial wylozyc dystrybutor pieniazkow za zeszmacenie sie magazynu AV i im podobnych szmatlawcow.

 

Na miano geniusza zasłuży osoba, która znajdzie model funkcjonowania, w którym branża odda część swojego zysku na sponsorowanie gazet i wydawnictw, a zarazem zgodzi się na opisywanie szczerze wszystkich słabości oferowanych sprzętów. Dlatego wszelkie recki traktować trzeba z trochę przymrużeniem oka :)

Zresztą gorsze są bezczelne kłamstwa w formie zakamuflowanej od życzliwych userów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować jakąś obudowę zamkniętą - na początek ATC SCM 11. Ale znowu może być za mało tłusto z Heglem, i tak w kółko... Chyba wszyscy to znamy.

Koniecznie posłuchaj Spendor A5R, to też obudowa zamknięta. Już z H80 grają poprawnie, z H160 mogą zagrać doskonale. To takie małe podłogówki albo podłogowe monitory. Bardzo ładnie grają, nie ma dudnienia nawet w przy bliskości ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam złą wiadomość.... zdradziłem dynki.

A tym samym mam do oddania Dynaudio DM 3/7. Cena dla forumowiczów w granicach 2500.

Dla zdecydowanej osoby dorzucę 5 cm granity z logo dynaudio. :)

Po szczegóły dzwońcie. 502363242 (Człuchów, pomorskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie słyszał dynaudio pentamyd 3 ???

Muzeum... tak jak ogólniej

 

Głośniki tracą swoje parametry po 15~20 latach a tu mamy ponad 30 lat.

Osobiście bym odradzał, to może grać fajnie, ale głośniki pewnie do pełnej regeneracji.

Lepiej coś nowszego poszukać.

 

Cena z ogłoszenia zawyżona mocno względem realnej.

Na zachodzie do kupienia po 200~300eu z parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muzeum... tak jak ogólniej

 

Głośniki tracą swoje parametry po 15~20 latach a tu mamy ponad 30 lat.

Osobiście bym odradzał, to może grać fajnie, ale głośniki pewnie do pełnej regeneracji.

Lepiej coś nowszego poszukać.

 

Cena z ogłoszenia zawyżona mocno względem realnej.

Na zachodzie do kupienia po 200~300eu z parę.

 

Właśnie mam możliwość kupna za 300e tylko pytanie czy są warte uwagi

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli przyjdą zamówione exite x18,teraz za co sie zabrać do odsłuchania ze wzmacniaczy ,nie wiem co wypożyczyć do odsłuchu w kwocie około 4-4.5k po rabacie,macie jakieś fajne oferty

 

Na pewno Rega Brio, model wyższy też Elicit R. Rega to dobry sprzęt rzetelnie wyceniony. Na dzień dobry w UK masz taniej a to co wynegocjujesz to już twoje oszczędności.

Może być też Naim 5si, Heed obelisk III.

Ale sprawdź Rege naprawde polecam.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, no jak ta brio r ma zagrac z x18? Potwornie cieply, zlany, wolny klusek bez zejscia na basie. No ja odradzam. A co do elex r i excite x18, jak za zrodlo da sie apollo r to mooooze zagra, inaczej bedzie brakowalo dociazenia i wypelnienia. Ogolnie elex r jakos nie bardzo lubi sie z excite.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.