Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ojej, no jak ta brio r ma zagrac z x18? Potwornie cieply, zlany, wolny klusek bez zejscia na basie. No ja odradzam. A co do elex r i excite x18, jak za zrodlo da sie apollo r to mooooze zagra, inaczej bedzie brakowalo dociazenia i wypelnienia. Ogolnie elex r jakos nie bardzo lubi sie z excite.

Rega ociepla? Ja czegoś takiego nie usłyszałem.

To jak ma nie być ciepło to na pewno Hegel:) albo Naim XS2. Tam nie ma ciepło - dwa suchotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X18 z Regą Brio R grają bardzo słabo.. ona nie tyle ociepla co gra jakoś tak wolniej.. strasznie anemicznie bez siły i emocji.

 

Do tego jakość potworna... słuchałem z CDekiem z kompletu i na 30 minut CDek musiał byc restartowany - wtyczka z prądu - bo sie zawiesił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Brio r z Dynaudio Excite ma rozmytą papkę na przełomie średnicy i basu, niskiego basu nie ma w ogóle a ten co jest leży na przeciwległym biegunie do konturowego, szybkiego, twardego basu. Góra bardzo mocno zaokrąglona i ujednolicona chociaż może się podobać. No i ta przygaszona górna średnica... Faktycznie słychać, że ten wzmacniacz nie daje rady Dynkom, kompletnie nie trafiony wzmacniacz do X18 no chyba, że ktoś akurat takie duszne, wolne, mocno ocieplone i rozmyte granie lubi. Hegel H90 u mnie nie grał chłodno z Excite ale ten model Hegla z Excite też nie jest fajnym połączeniem, takie sztuczne, plastikowe granie, kompletnie nie angażowało, nawet z płytami, które są moimi naj.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Brio r z Dynaudio Excite ma rozmytą papkę na przełomie średnicy i basu, niskiego basu nie ma w ogóle a ten co jest leży na przeciwległym biegunie do konturowego, szybkiego, twardego basu. Góra bardzo mocno zaokrąglona i ujednolicona chociaż może się podobać. No i ta przygaszona górna średnica... Faktycznie słychać, że ten wzmacniacz nie daje rady Dynkom, kompletnie nie trafiony wzmacniacz do X18 no chyba, że ktoś akurat takie duszne, wolne, mocno ocieplone i rozmyte granie lubi. Hegel H90 u mnie nie grał chłodno z Excite ale ten model Hegla z Excite też nie jest fajnym połączeniem, takie sztuczne, plastikowe granie, kompletnie nie angażowało, nawet z płytami, które są moimi naj.

Czyli wniosek, że trzeba dobrać zestawienie wbrew opiniom innych. Kolumny-wzmacniacz

Ja słuchałem Regi nie z Dynaudio.

A może Rotel jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać z Creekiem. Ja słuchałem X18 z 50A i 100A . W tym samym czasie słuchałem z Heglem h80 i najlepiej według mnie zagrało z Creekiem 100A. Z Naimem XS2 też miałem okazję i zagrało najlepiej z tego zestawienia , może warto dozbierać :) Z droższymi klockami nie słuchałem. Rega Brio słuchałem z innymi kolumnami ale z X18 bym go nie zestawiał.

Edytowane przez Pablosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek faktycznie z X18 mogą fajnie zagrać. Tylko raczej tak jak pisze Pablosz z 100A. Już z podstawowym Naimem 5Si też można posłuchać. Naim dobrze kontroluje bas, góra jest otwarta nie zamulona.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Emity m20 z Rotelem RA1570 i było dobrze ale sprzedałem bo szukałem podłogowek itp,teraz szkoda mi tego Rotela ,że sprzedałem bo chciałem Cayin a teraz zostałem z niczym i od początku szukanie wzmacniacza bo chce zostać już przy monitorach a dynki mi sie podobają i cena była dobra to je kupiłem właśnie za 4200 nowe,Kupiłbym wzmacniacz używany ale co z odsłuchami w domu,dlatego musze wypożyczyć ze 2 i posłuchać w domu przez kilka dni,nie ukrywam,że wolałbym coś z wejściami cyfrowymi z dac,PC,Tidal,TV dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Emity m20 z Rotelem RA1570 i było dobrze ale sprzedałem bo szukałem podłogowek itp,teraz szkoda mi tego Rotela ,że sprzedałem bo chciałem Cayin a teraz zostałem z niczym i od początku szukanie wzmacniacza bo chce zostać już przy monitorach a dynki mi sie podobają i cena była dobra to je kupiłem właśnie za 4200 nowe,Kupiłbym wzmacniacz używany ale co z odsłuchami w domu,dlatego musze wypożyczyć ze 2 i posłuchać w domu przez kilka dni,nie ukrywam,że wolałbym coś z wejściami cyfrowymi z dac,PC,Tidal,TV dekoder

https://premiumsound.co.uk/product/speakers/bookshelf/dynaudio-emit-m20/?attribute_pa_color=satin-black&adTribesID=22a27fce1fa82719e4d5dfae65ca69cd%7Cadtribes%7C10997&utm_source=Google%20Shopping&utm_campaign=Premium%20Sound&utm_medium=cpc&utm_term=10997&gclid=EAIaIQobChMIk5OYmf3x3gIVBrXtCh1n_AUeEAQYASABEgLpyfD_BwE

 

Wiem o czym piszesz, uniwersalność w dzisiejszych czasach jest nie zbędna. Zawsze możesz wrócić do dynek:) A co z Cayinem do Dynaudio? Ja z Cayinem dałem spokój po AS.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko przeliczyłem, że poprzednia seria Dynek Excite była produkowana przez 5 lat (np. X12) a w tym roku w grudniu mija 5 lat jak na rynku są X14. Do tego sporo salonów wyprzedaje je teraz za 3 kzł., pytanie, czy zbliża się następca czy to tylko czarny piątek. Szykuje się odświeżenie serii Excite?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A co się w nich zmieniło?

zamiast czterech przykręcanych nóżek masz zdecydowanie bardziej masywne cokoły (już zamontowane w fabryce) na przód i tył z regulacja niewymagającą użycia klucza jak poprzednio.

 

Dynaudio_Contour_30-0029.jpg

 

W dodatku kartony zastąpiono skrzyniami ze sklejki.

 

Dynaudio_Contour_30-0007.jpg

 

Jak sprawy wyglądają brzmieniowo niestety nie miałem możliwości porównania starszych i najnowszych.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, no jak ta brio r ma zagrac z x18? Potwornie cieply, zlany, wolny klusek bez zejscia na basie. No ja odradzam. A co do elex r i excite x18, jak za zrodlo da sie apollo r to mooooze zagra, inaczej bedzie brakowalo dociazenia i wypelnienia. Ogolnie elex r jakos nie bardzo lubi sie z excite.

Adam a sprawdzałeś może impulsowce? Może tędy droga? Zerknij na Nord Audio tam ocieplenia nie znajdziesz a moc i dynamika rewelacja no i ceny realne. Ja dostałem namiary na tą marke od pewnego forumowicza obeznanego w temacie troche.

https://www.nordacoustics.co.uk/products

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam juz dwa piecyki w domu, jutro postaram sie o Cyrusa psx r2 na weekend bo ten zasilacz nie daje mi spokoju jak moze byc piekniej. A gdybym mial teraz kupic piecyk to wybralbym w miare niedrogiego Dayensa Menuetto, ladnie zgrywa sie z Dyniami excite. Impulsowego mialem Soul Note SA300, bylo az za gladko dla mnie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam juz dwa piecyki w domu, jutro postaram sie o Cyrusa psx r2 na weekend bo ten zasilacz nie daje mi spokoju jak moze byc piekniej. A gdybym mial teraz kupic piecyk to wybralbym w miare niedrogiego Dayensa Menuetto, ladnie zgrywa sie z Dyniami excite. Impulsowego mialem Soul Note SA300, bylo az za gladko dla mnie.

Fajnie wygląda ten Dayens, nie słyszałem o tej marce, przypomina mi Heed markę też nie złą. Z tymi inpulsowcami to zależy co jest w środku. Zobacz na jakim hypexie jest Nord Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heed obelisk znam, dla mnie Dayens Menuetto to inny, duzo piekniejszy swiat muzyki (z Excite). Wlasnie, on sprawia, ze Dynaudio graja tak, iz przestajesz analizowac dzwieki a dostajesz mega banana na gebie i w duszy. Fenomenalnie urzekajace wokale potrafia dac X14 z tym serbskim maluszkiem. A najciekawsze w tym wszystkim, ze tak malo osob zna tego niepozornego z wygladu Menuetto.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heed obelisk znam, dla mnie Dayens Menuetto to inny, duzo piekniejszy swiat muzyki (z Excite). Wlasnie, on sprawia, ze Dynaudio graja tak, iz przestajesz analizowac dzwieki a dostajesz mega banana na gebie i w duszy. Fenomenalnie urzekajace wokale potrafia dac X14 z tym serbskim maluszkiem. A najciekawsze w tym wszystkim, ze tak malo osob zna tego niepozornego z wygladu Menuetto.

 

Czy uważacie że większe Dynki np. takie X34 jest sansa pożenić z tym Serbem? Zależy mi na kulturze dzwięku a mniej na jego potędze i obfitości.

Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z X34 nie powinno być problemu, trzeba wypożyczyć i sprawdzić. Od razu dodam, że Menuetto nie ma braków na dole pasma, on go tylko nie podbija i nie przeciąga tak jak np. mój Atoll in 100 se, niestety nawet na basie jakościowo Dayens jest lepszy, o średnicy i wysokich nie wspominając, nie dość że wyższa rozdzielczość, detaliczność to jeszcze lepsze wypełnienie i dużo lepsza synergia gdy chodzi o barwę pod Dyniaczki. Osoby, które mają na co dzień dostęp do klamotów audio wszelkiej maści prywatnie napędzają X34 małymi wszystko mającymi Naim-ami i nie ma żadnych problemów. X14 i X34 nie potrzebują elektrowni.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z X34 nie powinno być problemu, trzeba wypożyczyć i sprawdzić. Od razu dodam, że Menuetto nie ma braków na dole pasma, on go tylko nie podbija i nie przeciąga tak jak np. mój Atoll in 100 se, niestety nawet na basie jakościowo Dayens jest lepszy, o średnicy i wysokich nie wspominając, nie dość że wyższa rozdzielczość, detaliczność to jeszcze lepsze wypełnienie i dużo lepsza synergia gdy chodzi o barwę pod Dyniaczki. Osoby, które mają na co dzień dostęp do klamotów audio wszelkiej maści prywatnie napędzają X34 małymi wszystko mającymi Naim-ami i nie ma żadnych problemów. X14 i X34 nie potrzebują elektrowni.

 

Dzięki Adamie, widze ze Dayens ma tez w ofercie kolumny ale niestety podłogówek brak, a szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kila postow wcześniej zauważył, że poprzednia seria Excite była produkowana przez około 5 lat. Jak myślicie, czy w związku z wprowadzeniem linii Evoke, która ma być następcą Focus, można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy także nowe Excite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.