Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów, proszę o poradę czy końcówka Rotel RB 03 poradzi sobie z Emitami M30. Pokój 35m2 o niezłej akustyce. Mam w planach podjechać do Nautiliusa i tam posłuchać, ale zależy mi też na waszej opinii.

Przeczytałem cały wątek i wiem, że Dynaudio potrzebują wydajnych prądowo piecyków i nie wykluczam w przyszłości zmiany wzmacniacza, ale to najwcześniej za kilka lat.

Edytowane przez ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/dynaudio-excite-x32-CID99-IDnHjG0.html#b866af3ed9

Te nie chcą się sprzedać od pół roku.

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepiano, z mojego sluchania wyszlo, ze x18 sa jeszcze bardziej ocieplone od X14. Uwazaj na wzmacniacze grajace ocieplona srednica, dla mnie to razem nie gra. Wlasnie mam na testach zasilacz psx r2 do mojego Cyrusa 8-2 i tenze zasilacz wyraznie ociepla srodek, efekt taki ze wole wokale z golego 8-2 ( ktory moim zdaniem po dluzszym z nim osluchaniu tez jest za bardzo ocieplony na sredni dla naszych Dynek). Caly czas pamietam jak ladnie byla roznicowana barwa wokali w polaczeniu z Dayensem Menuetto, polecilbym bym Ci go ale nie wiem czy on znowu dobrze ogarnie niskie tony z X18, tu moze byc problem. Moze sprawdz jego, stosunkowo nie drogi a smialo moze konkurowac z piecami za 8kzl. Nie zartuje, hah.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kilka (ciepłych) słów o Contour 30"

świetny artykuł sponsorowany, naszego forumowego bajkopisarza :)

"Krótko mówiąc ani pakownia, ani tym bardziej odsyłania nie będzie, a Dynaudio Contour 30 z dniem dzisiejszym zostają wpisane na oficjalną listę dyżurnych urządzeń redakcyjnych. Po prostu, ku mojej dzikiej satysfakcji i dziecięcej wręcz uciesze, dziwnym zbiegiem okoliczności trafiłem na kolumny spełniające wszystkie moje oczekiwania, a przy tym wycenione nie tyle okazyjnie, co wręcz dumpingowo"   -  ich wycena (33900 pln) jest z kosmosu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Whyduck napisał:

Ja posiadam doświadczenie z aktywnymi Dynaudio Focus 110A.  Pomału zastanawiam się nad zastąpieniem ich Focusami 20XD. Nie mam już zbytnio czasu na żąglowanie klockami, więc imo aktywne kolumny to świetny kompromis. 

Ciekawe jak te 20XD grają w porównaniu do dobrze napędzonych 1.4 czy może nawet C1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2018 o 20:21, Whyduck napisał:

Moim zdaniem test nieco podkolorowany, co nie zmienia faktu, że Contour 30 to świetne kolumny. Tak naprawdę mając pomieszczenie 25-30m2 podejrzewam, że jeśli chodzi o dynaudio to jest to best buy biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena i uniwersalność.

 

A tym bardziej jak teraz jest taka cena na wszystkie kolory.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcheckitout

Faktura dźwięku, barwa napewno lepsza będzie z systemu tradycyjnego. Natomiast z moich doświadczeń wynika, że ekspresja ,dynamika mikro i makro, swoboda dźwięku na plus w aktywnych. Efekt jak przy dobrym dual mono. Choć Panowie z Nautilusa twierdzą, że bardzo ciężko jest wysterować Dynki pasywne aby uzyskać taki efekt jak w aktywnych. Nie wiem na ile jest to prawdziwe info. 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Whyduck napisał:

No co Ty Jasiu, cena jest wprost dumpingowa i powinny kosztować 2x tyle. Cieszmy się, że Duńczycy chcą je wogole produkować...

Oczywiście, że tak... ukłon dla Duńczyków bo na spokojnie mógłby kosztować 10-15 tyś więcej .. a że nie wszystkich stać to takie życie.. jest wiele innych kolumn tańszych dla kieszeni.. ale na pewno cena nie jest z kosmosu.. to jest bardzo dobra cena. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lolek126 napisał:

Oczywiście, że tak... ukłon dla Duńczyków bo na spokojnie mógłby kosztować 10-15 tyś więcej .. a że nie wszystkich stać to takie życie.. jest wiele innych kolumn tańszych dla kieszeni.. ale na pewno cena nie jest z kosmosu.. to jest bardzo dobra cena. 

Jakbym słuchał sprzedawcy w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lolek126 napisał:

Oczywiście, że tak... ukłon dla Duńczyków bo na spokojnie mógłby kosztować 10-15 tyś więcej .. a że nie wszystkich stać to takie życie.. jest wiele innych kolumn tańszych dla kieszeni.. ale na pewno cena nie jest z kosmosu.. to jest bardzo dobra cena. 

To była ironia z mojej strony. Cena 30k minus rabat daje realną cenę zakupu w okolicach 25k pln. I za tą kasę mamy kolumnę solidną, świetnie wykończoną, grającą bardzo przyjemnie i muzykalne, oferującą wysokie tony na niemalże najwyższym poziomie ( oczywiście przy odpowiednio dobrej elektronice). 25k pln to nie jest cena zaporowa za kolumnę , która może służyć i 25 lat. Bo tak jak pisałem pare postów wcześniej, w warunkach domowych moim zdaniem wybitnie lepiej zagrać już raczej się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Whyduck napisał:

..to nie jest cena zaporowa za kolumnę , która może służyć i 25 lat. 

Jesli popatrze na aktualne tepo rozwoju i nowe mozliwosci w zakresie aktywizacji glosnikow, zastosowanie techniki DSP/DRC, nowe zrodla/polaczenia (cyfrowe), to na pewno nie kupowal bym glosnikow na nastepne 25 lat.

Za 10 lat mozesz je uzywac z czysto emocjonalnych, nostalgicznych powodow (podobnie jak vinyl i lampy), ale technika posuwa sie do przodu...  

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Jesli popatrze na aktualne tepo rozwoju i nowe mozliwosci w zakresie aktywizacji glosnikow, zastosowanie techniki DSP/DRC, nowe zrodla/polaczenia (cyfrowe), na pewno nie kupowal bym glosnikow na nastepne 25 lat.

Za 10 lat mozesz je uzywac z czysto emocjonalnych, nostalgicznych powodow (podobnie jak vinyl i lampy), ale technika posuwa sie do przodu...  

Nie do końca się zgodzę. Obecnie wiele osób używa 20-letnich Contourów i Audience, 15-letnich Special 25 i są więcej niż zadowoleni. Sprzęt audio to nie komputery czy smartfony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.