Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, lolek126 napisał:

A propo samochodów nie znam aby ktoś w Polsce majac auto za 150 tyś., powiedział , że to jest  auto dla normalnego Polaka.

Przecież tylko kosztuje wiele aut klasy D z trochę lepszym wyposażeniem. Kolejne 100 tys trzeba dołożyć do startu klasy premium. Musisz mieć mało znajomy skoro takie rzeczy wypisujesz tu ciągle o Polakach :)

Mylne masz też wyobrażenie o zakupach w zamożnych społeczeństwach. W znacznej mierze majątki są wynikiem szacunku do pieniądza, a nie bezmyślnym jego szastaniem. Szczególnie w audio trzeba mieć się na baczności, gdzie marże i sam produkt jest wyceniany coraz częściej na podstawie fantazji i ludzkich słabości :)

 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Silver_85 napisał:

 

A nie pisałeś o  confidence? 

NIe Kolego, cały czas pisze o counturach..które to słuchałem dwa razy ... więc wiem jak grają. Natomiast co do confidensów to wielka niewiadoma, a jedno co wiadome to cena, która niestety już nie jest tak atrakcyjna jak w przypadku starszej wersji. Ale jedno co jest fajne to fakt,iż te nowe 30 będzie można postawić w salonach 20-25 m i nie powinno mieć pomieszczenie problemów z nimi.. o ile ktoś chce wydać takie pieniądze. Ale jak będzie to myslę, że za 3-4 miesiące będzie już wiadomo co w trawie piszczy.. 

1 minutę temu, Roxi napisał:

Przecież tylko kosztuje wiele aut klasy C z trochę lepszym wyposażeniem. Kolejne 100 tys trzeba dołożyć do startu klasy premium. Musisz mieć mało znajomy skoro takie rzeczy wypisujesz tu ciągle o Polakach :)

Mylne masz też wyobrażenie o zakupach w zamożnych społeczeństwach. W znacznej mierze majątki są wynikiem szacunku do pieniądza, a nie bezmyślnym jego szastaniem. Szczególnie w audio trzeba mieć się na baczności, gdzie marże i sam produkt jest wyceniany coraz częściej na podstawie fantazji i ludzkich słabości :)

 

Oczywiście to jest kwestia podejścia do danej rzeczy za 150 tys można mieć fajne Mondeo albo biednego Mesia w c klasie w podstawie i z podstawowym silnikiem ... kto co lubi... natomiast co do marż w audio zgadzam sie z tym, bo trzeba by było być z kosmosu aby się z tym nie zgodzić. Tylko postaraj się mnie zrozumieć, że jeśli dla mnie takie 30 tyś za te kolumny o których rozmawialiśmy jest to dobra cena (wyjściowo) to tak uważam i jest to moje zdanie po tym jak jeoodsłuchiwałem , jak je mogłem zobaczyć na żywo, dotknąć itp.. Co też nie zmienia faktu, że ja i każdy z nas chciałby wszystko kupować taniej niz to co mamy, ale życie jest tak poukładane i nikt tego nie zmieni. Można tylko albo coś kupić i się tym cieszyć, albo nie.. i wybrać coś tańszego, a co również może nas "zakręcić". 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w sklepach jest wyprzedaż X38. Można je kupić za ok 8 tys, gdzie normalna cena była 12 tys. Chyba jest to czyszczenia magazynów przed wejściem nowej serii EVOKE. Jak ktoś szuka tej wielkości kolumny i nie brzydzi się tak wyrafinowaną stylistyką oraz tą szkołą grania, to jest to okazja :) Może jakiś Polak malkontent się skusi :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak jest jak piszesz... skoro za miedzą jest nowa seria.. :-)  w takich akcjach najlepiej kupować audio.. tylko nie zawsze się tak da kupić to co człowiek chciałby.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w sklepach jest wyprzedaż X38. Można je kupić za ok 8 tys, gdzie normalna cena była 12 tys. Chyba jest to czyszczenia magazynów przed wejściem nowej serii EVOKE. Jak ktoś szuka tej wielkości kolumny i nie brzydzi się tak wyrafinowaną stylistyką oraz tą szkołą grania, to jest to okazja :) Może jakiś Polak malkontent się skusi :)
A w jakim sklepie? Na internetach sa stare ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze można z nimi pogadać, aby taki zakup zrobić poza allegro, a to jest dodatkowo  -10% - ja tak często robię nop z płytami Made in Japan. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

Ja zawsze zadaje jakieś pytanie np. o odbiór  osobisty albo dostawę... A jak sklep odpowie wtedy już pytanie konkret zadaje...

Co to za małostkowa oszczędność i polska kombinatoryka Lolek. Allegrosz jest moim ulubionym serwisem aukcyjnym. Należy uczciwie płacić prowizję za świadczonę usługi. Żaden uczciwy Niemiec by czegoś takiego nie zrobił ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Lector ZXT 70 i Dynaudio w akcji...

Coś fotka mała czy to tylko tak u mnie ? 

37 minut temu, Roxi napisał:

Należy uczciwie płacić prowizję za świadczonę usługi

Nie przesadzaj zbiera na Dynki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Lector ZXT 70 i Dynaudio w akcji...

Słuchał może ktoś z Was tego wzmacniacza z dynaudio?

Jak myślicie, czy dałby radę napędzić np. Focusy 160? Jakoś tak nie jestem przekonany...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a która podłogówka będzie grała podobnie/na poziomie C1, S25 ? No i jaki wzmacniacz z obecnej dystrybucji do tego. Wiem, że Krell ale tego nigdzie nie ma albo mam wrażenie, że to takie rozjechane pudła już są. Kurdę dam ostatnią szansę sobie z Dynaudio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 21:22, Roxi napisał:

Co to za małostkowa oszczędność i polska kombinatoryka Lolek. Allegrosz jest moim ulubionym serwisem aukcyjnym. Należy uczciwie płacić prowizję za świadczonę usługi. Żaden uczciwy Niemiec by czegoś takiego nie zrobił ! :)

Moim nie jest... kiedyś się opłacało robić tam zakupy dzisiaj jest już kilka lepszych portali aukcyjnych czy też sklepów. I tam robię zakupy. W tym roku 2 razy takie zakupy zrobiłem, przy tym ostatnim sam sprzedawca mi zaproponował sprzedaż poza allegro aby był konkurencyjny wobec sklepu niemieckiego. Jeszcze trochę i nikt nie kupi płyt cd czy filmów na allegro...Filmy w 99 procentach są tańsze w marketach, a o zagranicy nie wspominam, choć ja kupuje w tych pierwszych..(mam na myśli filmy) bo płyty cd również zagranica...dla mnie allegro to przeżytek i jest zdecydowanie za drogo w stosunku do konkurencji. Zresztą sami sprzedawcy tego nie kryją dlatego wielu ma sklepy i tam sprzedaje. Ale Polska wolny kraj i każdy kupuje tam gdzie mu pasuje.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Whyduck napisał:

Kami, cały czas walczysz jeszcze z Focusem 160?

Ha, ha... dobre pytanie. Nie walczę, już dawno się poddałem..., ale kolumny zostawiłem (stoją w szafie) bo mam do nich powiedzmy... duży sentyment i po cichu liczę, że jeszcze trafię na wzmacniacz który będzie w stanie ruszyć bas w tych kolumnach.

Swoją drogą sygnatura brzmienia Focusów bardzo mi odpowiada, ostatnio zastanawiam się czy nie spróbować ich jeszcze z czymś ze stajni McIntosh-a, np. MA7000. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze, nie jest to bynajmniej reklama sklepu ale pytanie co myślicie o tych kolumnach i ich cenie ? https://www.ketos.eu/en/dynaudio-evoke-20-black-high-gloss jest szansa że za "rozsądną cenę (po zniżkach)" będą to kolumny potrafiące zagrać dobrze w takich 15m2 z takim caspianem? Czyli takie coś lepszego niż budżet ale po kilku wypłatach nadal osiągalne dla przeciętnego kowalskiego? ... Bardziej pójdzie to w stronę excite czy może coś ala starszej szkoły brzmienia dynaudio? 

a tak wogóle warto czekać, czy taki contour 1,3 mk2 sprzed 15 lat za 1/3 ceny to dużo lepszy zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svawo, a widziałeś ten nowy monitorek na żywo? Kolega z Krakowa do mnie wczoraj dzwonił i już przywieźli do salonu. Jak wklei zdjęcia na innym forum to coś tutaj wrzucę. Bo rozumiem, że nie miałeś okazji ich słuchać...?  Ja bardzo ciekawy jestem jak zagrają confidence 30 w stosunku do innych ulubionych kolumn od SF i B&W..... i oczywiście jak zaprezentują się do "konturów". Szkoda, że cena na nie będzie wyższa niż się spodziewałem.....ale niestety życie....

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie testuję luksusowych aut, nawet ulubionych marek i nie ciekawi mnie to, skoro i tak mnie nie stać albo nie mam i tak zamiaru kupić. Tak samo nie ciekawi mnie porównanie najlepszych ulubionych luksusowych aut do trochę tańszych, ale wciąż bardzo drogich modeli , nawet moich innych ulubionych producentów. Dlatego jeżdżę nadal starym Oplem. Też żałuję że ceny są takie wysokie ale niestety, życie... PS Na forach o takich autach też się nie udzielam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kami1973 napisał:

Ha, ha... dobre pytanie. Nie walczę, już dawno się poddałem..., ale kolumny zostawiłem (stoją w szafie) bo mam do nich powiedzmy... duży sentyment i po cichu liczę, że jeszcze trafię na wzmacniacz który będzie w stanie ruszyć bas w tych kolumnach.

Swoją drogą sygnatura brzmienia Focusów bardzo mi odpowiada, ostatnio zastanawiam się czy nie spróbować ich jeszcze z czymś ze stajni McIntosh-a, np. MA7000. Co o tym myślicie?

To ja niewiem jakich ty wzmacniaczy słuchaleś, że niedają rady Focusom. Taki np: krell robi z nimi co chce. Połączenie z heglem też mi się podoba. Taki H300 spokojnie je napędza. Zawsze można iść w jakąś końcowkę mocy. z lampą nie sluchalem, ale do Dynek to neutralny, mocny, dynamiczny, przejrzysty tranzystor. Później bawisz się źrodłem i ewentualnie kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, don111 napisał:

Ja tam nie testuję luksusowych aut, nawet ulubionych marek i nie ciekawi mnie to, skoro i tak mnie nie stać albo nie mam i tak zamiaru kupić. Tak samo nie ciekawi mnie porównanie najlepszych ulubionych luksusowych aut do trochę tańszych, ale wciąż bardzo drogich modeli , nawet moich innych ulubionych producentów. Dlatego jeżdżę nadal starym Oplem. Też żałuję że ceny są takie wysokie ale niestety, życie... PS Na forach o takich autach też się nie udzielam

Wiesz każdy robi po swojemu, ważne jest jedno (przynajmniej dla mnie) aby być szczerym w swojej opinii i nie podchodzić do oceny czegoś wyłącznie pod względem zasobności swojego portfela, bo to jest strasznie słabe.. Jakiś czas temu miałem okazję przejechać się autem za grube pieniądze (podobno są trzy takie zarejestrowane w Polsce) i pomio, ze mnie na coś takiego nie stać nigdy bym nie napisał, że kupno takiego auta to szaleństwo, a cena to wariactwo itp..  to nie jest auto dla mnie i tyle.. nie mam problemu z tym, że na coś mnie nie stać.. Trzeba umieć się cieszyć z tego co się ma i pozwolić cieszyć się innym, którzy mają takie czy inne zabawki :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie już te nieszczęsne auta, tam zdecydowanie! łatwiej uzasadnić ceny. Czasem odnoszę wrażenie, że rozmawiają tu ze sobą anonimowi i niestety kiepscy pracownicy salonów audio, którzy na wszystkie sposoby i do upadłego będą odwracać kota ogonem. Nie lepiej takie dyskusje prowadzić na PV a tu pisać np. o brzmieniu nowych Evoke? O wiele ciekawiej i przyjemniej by było. To wychyli się ktoś z ukrycia i napisze coś o Evoke? Odwagi!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś w Polsce wszystko jest za drogie w stosunku do zarobków bez względu czy mowa jest o audio czy o samochodach... czy o innych dobrach luksusowych.. a nawet jak patrzymy na podstawowe rzeczy jak filmy czy płyty cd.. i dla mnie nie ma żadnego uzasadnienia, że tyle to kosztuje patrząc do tego ile ludzie w Polsce zarabiają. Tylko jaki Producent robiąc swoje rzeczy patrzy się na takie kraje jak Polska itp? 

 

A co do Evoke to myślę sobie, a nawet jestem przekonany, że jeszcze w Polsce nikt ich nie słuchał nie licząc Nautilusa w Krakowie.. Kolega wczoraj po kilku sklepach dzwonił nawet na oczy nie widzieli tych kolumn. 

 

Tutaj jakieś filmiki znalazłem w necie o tej serii ...

ale grunt to samemu posłuchać, a nie tego co Gościu sobie pogada.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoke 10 będzie kosztowała 1400 funtów, większe Evoke 20 dostaniemy za 2000 funtów, podłogowe Evoke 30 i Evoke 50 to odpowiednio 3200 i 4400 funtów za parę, a głośnik centralny Evoke 25C wyceniono na 1200 funtów.

Gdzieś tam w necie znalazłem .

Dokładnie tutaj

https://www.stereolife.pl/archiwum/newsy-lista/newsy-sprzetowe-lista/3872-dynaudio-evoke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kami1973 napisał:

Swoją drogą sygnatura brzmienia Focusów bardzo mi odpowiada, ostatnio zastanawiam się czy nie spróbować ich jeszcze z czymś ze stajni McIntosh-a, np. MA7000. Co o tym myślicie?

Od paru lat słucham Dynaudio napędzanych McIntoshem i uważam ze jest to bardzo dobre zestawienie.

Nie będziesz miał żadnego problemu z napedzeniem basu.

Edytowane przez hifi.rafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.