Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adaś w Polsce wszystko jest za drogie w stosunku do zarobków bez względu czy mowa jest o audio czy o samochodach... czy o innych dobrach luksusowych.. a nawet jak patrzymy na podstawowe rzeczy jak filmy czy płyty cd.. i dla mnie nie ma żadnego uzasadnienia, że tyle to kosztuje patrząc do tego ile ludzie w Polsce zarabiają. Tylko jaki Producent robiąc swoje rzeczy patrzy się na takie kraje jak Polska itp? 
 
A co do Evoke to myślę sobie, a nawet jestem przekonany, że jeszcze w Polsce nikt ich nie słuchał nie licząc Nautilusa w Krakowie.. Kolega wczoraj po kilku sklepach dzwonił nawet na oczy nie widzieli tych kolumn. 
 
Tutaj jakieś filmiki znalazłem w necie o tej serii ...
[/url] ale grunt to samemu posłuchać, a nie tego co Gościu sobie pogada.. 
Tak żeby nie iść w retorykę dzikich kapitalistów, co to tylko dybają na kasę Kowalskiwgo, to ceny i siła nabywcza w głównej mierze wynika z polityki państwa, systemu podatkowego. W Europie idziemy drogą dobrobytu na kredyt, więc podatki rosną, koszty pracy za tym i takie błędne koło. Rosną więc i ceny, szczególnie na dobra luksusowe.
Najwięcej tracą Ci dla których 1000zl miesięcznie różnicy to różnica ogromna.
Bogaty nie odczuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lolek126 napisał:

Svawo, a widziałeś ten nowy monitorek na żywo? Kolega z Krakowa do mnie wczoraj dzwonił i już przywieźli do salonu. Jak wklei zdjęcia na innym forum to coś tutaj wrzucę. Bo rozumiem, że nie miałeś okazji ich słuchać...?  

no nie słuchałem tylko widzę że takie coś wyszło i jest to nowość... ciekawią mnie te kolumny, chociaż nie ukrywam że chętnie posłucham też coś z konkurencji np opery, proac response, czy w ostateczności nawet jakieś używane spendory...mam caspiana m2 i naima naita 5si których sobie słucham na zmianę z moimi emit 20 i jak na ich cenę to jest spoko ale wiadomo że jak już jest w miarę dobra elektronika to prrzydałyby się lepsze kolumny.. czasem myślę że fajnie byłoby posłuchać szybszych i bardziej zdecydowanych niskich tonów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam 38 napisał:

(...) a tu pisać np. o brzmieniu nowych Evoke? O wiele ciekawiej i przyjemniej by było. To wychyli się ktoś z ukrycia i napisze coś o Evoke? Odwagi!

O brzmieniu nie ma co za bardzo pisać. Dynaudio zaprezentowało je światu 2 grudnia tego roku, a w Polsce są od wczoraj. Z tego co mi wiadomo to Seria Evoke ma zastąpić Serię Excite. Cen nie znam, wiem, że model największy, podłogówka Evoke 50, kosztuje 19.900 zł. Słuchałem ich dziś trochę - napędzane lampą. Jak na głośnik nowy, nie wygrzany nie miały jakiś wyraźnych wad. Można nawet dodać, że pewnymi elementami ekscytowały na tle Excite. W mojej opinii miały znacznie ciekawszą średnicę - Może to zasługa wzmacniacza? Nie wiem, jednak jakiś tam potencjał pokazały. Jednak co i jak musicie sami sprawdzić. 

Edytowane przez Szpieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Evoke są tutaj: https://www.ketos.eu/en/dynaudio/price-list

Cenowo to prawie 2x wiecej od Excite.

Excite x14 800 eu Evoke 10 1200 eu
Excite x18 1150 eu Evoke 20 2000 eu
Excite x34 1760 eu Evoke 30 3200 eu

Czy to dużo... moim zdaniem każdy ma dwie łapki i głowę i może takie Dynaudio produkować i oferować w lepszej cenie... albo iść w DIY...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Ceny Evoke są tutaj: https://www.ketos.eu/en/dynaudio/price-list

Cenowo to prawie 2x wiecej od Excite.

Excite x14 800 eu Evoke 10 1200 eu
Excite x18 1150 eu Evoke 20 2000 eu
Excite x34 1760 eu Evoke 30 3200 eu

Czy to dużo... moim zdaniem każdy ma dwie łapki i głowę i może takie Dynaudio produkować i oferować w lepszej cenie... albo iść w DIY...

 

Oczywiście, że tak w końcu jak to mówią - Świat do odważnych należy :-) 

2 godziny temu, Svawo napisał:

no nie słuchałem tylko widzę że takie coś wyszło i jest to nowość... ciekawią mnie te kolumny, chociaż nie ukrywam że chętnie posłucham też coś z konkurencji np opery, proac response, czy w ostateczności nawet jakieś używane spendory...mam caspiana m2 i naima naita 5si których sobie słucham na zmianę z moimi emit 20 i jak na ich cenę to jest spoko ale wiadomo że jak już jest w miarę dobra elektronika to prrzydałyby się lepsze kolumny.. czasem myślę że fajnie byłoby posłuchać szybszych i bardziej zdecydowanych niskich tonów 

To trzeba próbować :-) jakby co to powodzenia :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kami1973 napisał:

Ha, ha... dobre pytanie. Nie walczę, już dawno się poddałem..., ale kolumny zostawiłem (stoją w szafie) bo mam do nich powiedzmy... duży sentyment i po cichu liczę, że jeszcze trafię na wzmacniacz który będzie w stanie ruszyć bas w tych kolumnach.

Swoją drogą sygnatura brzmienia Focusów bardzo mi odpowiada, ostatnio zastanawiam się czy nie spróbować ich jeszcze z czymś ze stajni McIntosh-a, np. MA7000. Co o tym myślicie?

Focusy świetnie zgrywają się z Octave, warto posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie testowałem dzisiaj moje Dynaudio Pentamyd III z tuningowanym Luxman M120A mark i szczerze pisząc mój harman hk6800 pozamiatał luxmana .Opisując po krótko dzwięk dynkow piramid

Kolumny grają raczej ciepło, znikają podczas odsłuchu. Bardzo fajna średnica która nie jest podbarwiona. Wysokie tony najlepsze jakie kiedykolwiek słuchałem. Bardzo szczegółowe, nie ostre, nie zapiaszczone, lekkie, można słuchać godzinami i człowiek się nie męczy. Niskie częstotliwości na bardzo dobrym poziomie. Kulturalne, kiedy trzeba zejdą nisko i uderzą, odpowiednio dociążone.

 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szpieg napisał:

Jeśli tak to już wiem czemu te Evoke 50 mimo, że świeżynki zaskoczyły mnie swoją finezją średnicy na tle Excite. 

Słuchałeś już w Nautilusie Kraków ? Jak ogólne wrażenia?  Poziom adekwatny do Focosow? Ciekawy jest ten nowy tweeter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klecha86 napisał:

Witam panowie testowałem dzisiaj moje Dynaudio Pentamyd III z tuningowanym Luxman M120A mark i szczerze pisząc mój harman hk6800 pozamiatał luxmana .Opisując po krótko dzwięk dynkow piramid

 

 

Ten luksmen Marek to ile ma lat 100? Tak sie zastanawiam czemu miało powyższe porównanie służyć? Prócz podbudowania własnego ego :)

1 godzinę temu, Whyduck napisał:

Słuchałeś już w Nautilusie Kraków ? Jak ogólne wrażenia?  Poziom adekwatny do Focosow? Ciekawy jest ten nowy tweeter...

Posiedziałem z nimi godzinę, może z półtorej. Ciężko coś precyzyjniej napisać bo musiałyby być wygrzane i musiałoby dojść do porównania łeb w łeb. Zwraca jednak uwagę średnica, jej koloryt -barwy, wysycenie, wgląd w informacje. Przed słuchaniem machnąłem ręką - założyłem, że to raczej nie moje granie. A jak widać przesiedziałem z nimi godzinę, może półtorej. Wydaje mi sie, że pomogła im lampa Ayona - był klimat, przynajmniej jak na świeże głośniki. Okablowane to było Siltechem Crown Princess.

Tak to wyglądało na żywo.

(zdjęcie skopiowane z fb krakowskiego Nautilusa).

49671247_2484318751641071_8615123196506537984_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szpieg napisał:

Jeśli tak to już wiem czemu te Evoke 50 mimo, że świeżynki zaskoczyły mnie swoją finezją średnicy na tle Excite. 

Dotychczas Kisiel pisał, że w Dynaudio rozpędzili się z Excite, a tu już okazuje się, ze brakuje im średnicy :) ... kto ma trochę oleju w głowie będzie kupował na wyprzedaży. A kto daje się robić w ... da się ponieść obietnicą nowości, aby za cztery lata się dowiedzieć, że jednak ten projekt był słaby, choć od 20 lat są tam prawie te same głośniki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roxi napisał:

Dotychczas Kisiel pisał, że w Dynaudio rozpędzili się z Excite, a tu już okazuje się, ze brakuje im średnicy :) ... kto ma trochę oleju w głowie będzie kupował na wyprzedaży. A kto daje się robić w ... da się ponieść obietnicą nowości, aby za cztery lata się dowiedzieć, że jednak ten projekt był słaby, choć od 20 lat są tam prawie te same głośniki! 

Nie oceniam ich kategoriami czy są slabe czy nie. Wiem jak grają Contoury 30-tki. Stąd tak milo mnie zaskoczyły. 

Zresztą i tak każdy wyrobi sobie o nich opinię sam. Ja tylko zaznaczyłem, że już miałem z nimi pierwszy kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szpieg napisał:

Nie oceniam ich kategoriami czy są slabe czy nie. Wiem jak grają Contoury 30-tki. Stąd tak milo mnie zaskoczyły. 

A co ma tu wspólnego Contour w temacie Evoke vs Excite. Mając zresztą Excite i Contour dźwiękowo nawet cieżko jednoznacznie powiedzieć co lepsze. Wykonanie skrzynek, to bezwzględnie jest przepaść. Excite w stosunku do Contour. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem dynki to najlepiej w mojej ocenie grały na mocnych piecach hafler 9505, carver a500x czy cyfrowe monobloki icepower asp1000 wtedy bas dostawał tempa i grał bardzo dynamicznie. Zasilane lampą to może i fajnie gra na wysokich i średnich ale na basie brak im tempa i dynamiki.

Klecha ten twój harman ze swoimi 120Watami ledwo posmerał te twoje dynki daj im przynajmniej 250-300W to zobaczysz co one potrafią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, maczbik napisał:

To ja niewiem jakich ty wzmacniaczy słuchaleś, że niedają rady Focusom. Taki np: krell robi z nimi co chce. Połączenie z heglem też mi się podoba. Taki H300 spokojnie je napędza.

Kolego "maczbik", nie chcę być złośliwy, ale powielasz oklepane opinie z tego forum....chyba mało słuchałeś tych kolumn.... Krell ok. tylko proszę znajdź egzemplarz w bardzo dobrym stanie... taki nie wytłuczony...., nie rozbierany, graniczy to z cudem..., H300 oczywiście miałem i uważam jak większość, że jest to przereklamowany suchotnik...brak mu magii i muzykalności. Tak więc proszę wymień jeszcze swoje typy, czekam........ która integra z bieżącej produkcji da radę napędzić te kolumny... bo ja miałem u siebie ponad 10 szt. topowych wzmacniaczy w okolicach do 20 tys. i żaden nie był w stanie ruszyć basu w tych kolumnach. Tak jak pisze "ps39' daje radę lampa Octave V70, ale to jest bardzo specyficzne brzmienie, niby lampa, a brzmi jak niemiecki tranzystor, mi akurat takie brzmienie nie odpowiada.... 

Dlatego chyba pozostaje McIntosh, Vitus, ASR, Burmester, ale to są już dużo większe pieniądze....

P.S. Zwrot "nie wiem" oraz "nie dają" po polsku piszemy rozdzielnie :), bardzo nie lubię "łamania" polskiego języka...., szczególnie w czasach, gdy Google podkreśla  wszystkie błędy ortograficzne......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze jedną kwestie, która dotyczy oklepanych opinii ale tym razem dotyczy focusa 160 gdzieś -może na forum naima - czytałem że mają raczej dość jaskrawą górę pasma, a szanowni klubowicze jak uważają? 

o tych evokach z kolei to na chyba  najpopupalrniejszym  wątku o dynaudio z internetu czyli   Dynaudio Owner's Thread z forum avsforum.com gadają już od ponad miesiąca, tak że średnio mi się chce to wszystko przeglądać, tym bardziej że wypowiedzi jest sporo, m.in pierwsza z brzegu na którą trafiłem pisana przez Otto J zdaje się Product Managera z Dynaudio pozwolicie że zacytuje : 

"If you compare for instance Focus 160 to Evoke 20, which is at worst the same price, in some markets may be lower priced due to currency fluctuations, not counting inflation: (I'm putting "wins" in quotes, because the only real "winner" is the final product, not the components)

Focus 160 "wins":
Tweeter magnet

Evoke 20 "wins":
Hexis tweeter
Airflow yoke
18 cm woofer vs 17 in Focus 160
Longer throw woofer (no "bottoming out")
Much more powerful magnet in woofer
Fibreglass VC former
Larger cabinet
Higher quality open wood finishes (deeper texture)
Higher quality high gloss finishes (improved lacquering, 160 not available in high gloss as I recall)
Rounded cabinet edges (again subjective, but it does add cost)


A few components are the same, such as tweeter rear chamber, woofer basket etc.
Crossover is subjective, quality of components are similar but the design is quite different. Overall sound is subjective, so I will leave that out for now.

As the Neo magnet mainly increases sensitivity, which is not really needed as this is not the limiting factor, the added benefit of adding Neo is actually quite little - especially factoring in the price difference, Neodymium is much more expensive today than when the Focus was created.

Please note: The comparisons with Focus are logical, however we did not start out with the Focus and set out to improve that. We started with a target price between the Emit and the Contour, and set out to create the best possible speakers within that target price, without looking back. The fact that there are many similarities is mostly because our core values have not changed, so it's logical that in some areas you end up in the same spot. But still, the overall product does in fact, as we see it, provide more value.

But allow me to repeat, that in the end we prefer you to make the purchasing decision on a listening session, instead of trusting ANY of the above facts. It is definitely possible to make a loudspeaker using objectively better components in every area, and make it sound worse. We are confident that this is not the case here, but you'll only really know after listening. "

... wygląda na to że faktycznie będzie potrzebny mocniejszy wzmacniacz, ale może ktoś bardziej ogarnięty się wypowie :)

... bo ja to nic prócz emitów z dyniek nie testowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię sobie Was - co niektórych, trochę poczytać. Uwielbiam jak co rusz, w jakimś wątku przytaczany jest Krell - stary Krell potrafi to, zrobi tamto. Istne panaceum nawet na sra....ę. Od lat na rynku jest dostępnych wiele modeli wzmacniaczy, koncówek mocy o różnej estetyce barowej, nawet mocne lampy są. Jednak nie Krell, Krell i jeszcze raz Krell. Może ktoś nie zauważył ale świat idzie do przodu, nie musimy żyć Waszymi marzeniami z przed 20 lat. 

4 godziny temu, kami1973 napisał:

ak jak pisze "ps39' daje radę lampa Octave V70, ale to jest bardzo specyficzne brzmienie, niby lampa, a brzmi jak niemiecki tranzystor, mi akurat takie brzmienie nie odpowiada.... 

Faktycznie Octave taki jest. Brzmieniowo próbuje być podobny do tranzystora - oczywiście nie określam czy to dobrze, czy źle, bo ten rodzaj prezentacji jak i sama marka ma swoich zwolenników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szpieg napisał:

Może ktoś nie zauważył ale świat idzie do przodu,

No idzie, idzie, ale legendy też w audio dobrze się trzymają :-).

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SynSama napisał:

No idzie, idzie, ale legendy też w audio dobrze się trzymają :-).

Legendy zawsze będą, byle nie były to jedynie bajki wyssane z palca. 

ps. Pass też ma legendy ale nie widziałem aby ktoś, kiedyś, gdzieś coś takiego zaproponował. Zresztą, nawet nie o Passa tu chodzi. Wiele kolumn można z ogromnym powodzeniem napędzić dzisiejszymi produktami, potrzeba jedynie odrobinę chęci (oczywiście chęci do poszukania odpowiedniego kompana), a z tym jest różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie lampy wejściowej w Octave, brzmienie bardzo się zmienia. Mniej tu tranzystora, a więcej lampy. To może się podobać i nie, bo środek jest bardziej wyeksponowany, wysokie troszkę ugładzone i lepsza kontrola niskich. To bardzo sympatyczny kompan dla Dynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Szpieg napisał:
13 godzin temu, Whyduck napisał:

Słuchałeś już w Nautilusie Kraków ? Jak ogólne wrażenia?  Poziom adekwatny do Focosow? Ciekawy jest ten nowy tweeter...

Posiedziałem z nimi godzinę, może z półtorej. Ciężko coś precyzyjniej napisać bo musiałyby być wygrzane i musiałoby dojść do porównania łeb w łeb. Zwraca jednak uwagę średnica, jej koloryt -barwy, wysycenie, wgląd w informacje. Przed słuchaniem machnąłem ręką - założyłem, że to raczej nie moje granie. A jak widać przesiedziałem z nimi godzinę, może półtorej. Wydaje mi sie, że pomogła im lampa Ayona - był klimat, przynajmniej jak na świeże głośniki. Okablowane to było Siltechem Crown Princess.

Tak to wyglądało na żywo.

(zdjęcie skopiowane z fb krakowskiego Nautilusa).

49671247_2484318751641071_8615123196506537984_o.jpg

Lepszych kabli niż te Siltech Crown Princess nie mieli? Bo jak później te kolumny byśmy sobie w domu okablowaniem chcieli poprawić to jak sądzisz którymi?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szpieg napisał:

Legendy zawsze będą, byle nie były to jedynie bajki wyssane z palca. 

ps. Pass też ma legendy ale nie widziałem aby ktoś, kiedyś, gdzieś coś takiego zaproponował. Zresztą, nawet nie o Passa tu chodzi. Wiele kolumn można z ogromnym powodzeniem napędzić dzisiejszymi produktami, potrzeba jedynie odrobinę chęci (oczywiście chęci do poszukania odpowiedniego kompana), a z tym jest różnie. 

Bo z legendami jest tak jak z bajkami, różnica polega na tym, że w legendy wierzą dorośli, a w bajki nasze pociechy. Ale dla jednych jak i drugich zabawa jest przednia.

32 minuty temu, Basior audio napisał:

Lepszych kabli niż te Siltech Crown Princess nie mieli? Bo jak później te kolumny byśmy sobie w domu okablowaniem chcieli poprawić to jak sądzisz którymi?

Królowa i King do boju by weszły :-)  Pytanie ilu kupi SPC do takich kolumn? A w Nautilusie zapewne mają wszystko w Krakowie patrząc po tym co jest w sklepie w Warszawie jak ostatnio byłem odebrać od nich zakupione płyty to czego sobie mają chłopaki żałować.. :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kami1973 napisał:

Kolego "maczbik", nie chcę być złośliwy, ale powielasz oklepane opinie z tego forum....chyba mało słuchałeś tych kolumn.... Krell ok. tylko proszę znajdź egzemplarz w bardzo dobrym stanie... taki nie wytłuczony...., nie rozbierany, graniczy to z cudem..., H300 oczywiście miałem i uważam jak większość, że jest to przereklamowany suchotnik...brak mu magii i muzykalności. Tak więc proszę wymień jeszcze swoje typy, czekam........ która integra z bieżącej produkcji da radę napędzić te kolumny... bo ja miałem u siebie ponad 10 szt. topowych wzmacniaczy w okolicach do 20 tys. i żaden nie był w stanie ruszyć basu w tych kolumnach. Tak jak pisze "ps39' daje radę lampa Octave V70, ale to jest bardzo specyficzne brzmienie, niby lampa, a brzmi jak niemiecki tranzystor, mi akurat takie brzmienie nie odpowiada.... 

Dlatego chyba pozostaje McIntosh, Vitus, ASR, Burmester, ale to są już dużo większe pieniądze....

P.S. Zwrot "nie wiem" oraz "nie dają" po polsku piszemy rozdzielnie :), bardzo nie lubię "łamania" polskiego języka...., szczególnie w czasach, gdy Google podkreśla  wszystkie błędy ortograficzne......

 

Do 20 tys jest wiele wzmacniaczy ktore napędzą focusy 160. Kamil ja też bym sobie kupil takiego McItosha, ale wiemy ile te zabawki kosztują. Kolumny są warte 4 tys, a my chcemy do nich podpinać taką drogą elektronike. Moje propozycje krella czy Hegla wydają mi się realne, ale do tego dochodzą osobiste odczucia słuchowe. Sam widzisz, że nawet Octave Ci nie odpowiada a tyle kosztuje. Możesz napisać jakie to wzmacniacze nie dały rady Focusom?, że aż musiałeś zamknąc je w szafie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.